Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Devon
2012-05-09, 12:23
Selektywne moderowanie ?
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-07, 07:47   Selektywne moderowanie ?

Mam pytanie odnośnie metodyki "ukrywania" postów w wątku "Marsz Rotmistrza Pileckiego" i Żołnierzy Wyklętych". Czy są one ukrywane na podstawie oceny własnej moderatora/administratora, czy też ukrywa się posty tzw. "zgłoszone", tzn. wszystkie zgłoszone, bez wnikania w treść i sens ?

Panuje tam w tej chwili totalny chaos - posty założyciela wątku są poukrywane, a posty nie wnoszące nic do sprawy i ni z gruszki ni z pietruszki odnoszące się do szlag wie czego, pozostały czytelne.

Poza tym wygląda to tak teraz, jakby ktoś porwał książkę na strzępy, wywalił z 80% tych strzępów, a z reszty próbował posklejać jakiś tekst.

O co kaman?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-07, 08:13   

Drogi Franku
Posty w tym temacie były zgłaszane przez użytkowników. Po przeczytaniu i potwierdzeniu zgłoszonego postu zostały zablokowane zgodnie z regulaminem, a potem usunięte, żeby nie robić "śmietniska" na forum.

Jeśli, ktoś piszę komentarze nie związane z tematem i rozpisuje się bo ma taki kaprys.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Poza tym wygląda to tak teraz, jakby ktoś porwał książkę na strzępy, wywalił z 80% tych strzępów, a z reszty próbował posklejać jakiś tekst.


Nie byłaby porwana, gdyby każdy pisał na temat, a nie "germanizował, bolszewikował itp" Podziękuj kolegom
Ostatnio zmieniony przez Devon 2012-05-07, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-07, 10:07   

Moderacja totalna ma swoje dobre strony. Z tragifarsy po drobnych zmianach pozostała farsa :wink:
Świetnie w temacie wyklętym prezentują się cytaty z usuniętych postów. Gratulacje, Devon.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-07, 10:15   

Dlatego po 13 Maja posty nie na temat zostaną przeniesione do kosza, a temat o marszu zostanie zablokowany.

Nie możecie normalnie komentować, a szczególnie w tym temacie.
Po co, najlepiej napaskudzić i wywoływać kłótnie, sprzeczki i opluwać się błotem.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-07, 11:26   

Devon napisał/a:
Drogi Franku
Posty w tym temacie były zgłaszane przez użytkowników. Po przeczytaniu i potwierdzeniu zgłoszonego postu zostały zablokowane zgodnie z regulaminem, a potem usunięte, żeby nie robić "śmietniska" na forum.


Drogi Devonie!

Dziękuję za dość wyczerpującą i w sumie zgodną z moim podejrzeniem odpowiedź. Doceniam ilość pracy oraz determinację, którą się wykazujesz, natomiast moje wątpliwości budzi sposób moderowania. Z tego co sam napisałeś, wygląda na to, że oto najaktywniejszymi "donosicielami" (cytat) w kwestii zgłaszania postów okazały się osoby odcinające się od swoich bolszewickich korzeni. Teraz też rozumiem wygaszenie mojego posta, w którym do bolszewika zwróciłem się per "bolszewik" :) . Już wiadomo, kto kiedy i jak zgłasza, jednocześnie publicznie kłamiąc i brudnymi paluchami wskazując na stronę przeciwną.

Vide:

Devon napisał/a:
Nie byłaby porwana, gdyby każdy pisał na temat, a nie "germanizował, bolszewikował itp" Podziękuj kolegom


Wyjaśnij mi jeszcze, dlaczego np. nie wymoderowałeś prowokacyjnych postów, pisanych w zasadzie po Twojej pierwszej reakcji. Mam tu na myśli prowokacje ze strony:

Alterego:
Cytat:
"Biedni są ludzie, którzy dla podbudowy własnych sądów zaczynają się licytować kto bardziej cierpiał. Ofiary Hitlera i Stalina na pewno by się z tym zgodziły.
Wykorzystywanie polityczne historii jest natomiast żałosne :roll:


Post nie został ukryty - tzn. że uważasz go za napisany zgodnie z regulaminem?

Co mają wspólnego z tematem i zgodnością z regulaminem prowokacyjne posty pedagoga muldera?

Bardzo nieładnie jest poszatkować dyskusję w taki sposób, aby pozostawić w niej w zasadzie jedynie posty jednej strony, z jednoczesnym pousuwaniem treści postów osób, które pisały niejako w obronie własnej.

Doceniam, jak już pisałem, Twoje zaangażowanie, ale chyba nie chcesz uchodzić za kolejnego moderatora, stojącego po "jedynie słusznej" stronie prowokatorów bolszewickich?

Dodam też, że słowo "bolszewizm" i "bolszewik" jest słowem cenzuralnym :) .
Oznacza ono przedstawicieli partii komunistycznej, na przełomie ostatnich około stu lat występujących i manifestujących najczęściej pod symbolami SKRZYŻOWANYCH sierpa i młota. Niestety przy okazji występowali też pod czerwonym sztandarem, również profanując symbole ruchu robotniczego. Vide zdjęcia z profanacji Święta Pracy w dniu 1go maja 2012 roku, poczynionej przez przedstawicieli ugrupowania mającego w nazwie literki L, S i D.

I dlaczegoż u licha, zamknąłeś ten temat? Grupa bardzo młodych ludzi wykazuje się niesamowitą inicjatywą i kreatywnością. Ja naprawdę nie mam nic wspólnego z organizacją Marszu i wystawy - mogę tylko chylić czoła przed grupą młodzieży, która podjęła się tak karkołomnego zadania.

Gdy piszesz:

Devon napisał/a:
Nie byłaby porwana, gdyby każdy pisał na temat, a nie "germanizował, bolszewikował itp" Podziękuj kolegom


mam dziwne wrażenie, że zapominasz o swoich redakcyjnych kolegach, którzy plują tutaj jadem, czyniąc jakieś aluzje do napisów na paskach.

Bądź konsekwentny :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-05-07, 11:31, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-07, 11:48   

Devona nie znam, ale kojarzy mi się jako ułożona, choć nie koniecznie kumata, piątoklasistka, której pani w szkole powiedziała, że odpowiedzi udzielać należy na temat, toteż biedne dziewczę wykuło lekcję na blachę i jak coś ją zbije z tematu to zaczyna od początku :lol:

Szanowny Devonie, to, że coś regulaminowo powinno mieć związek z tematem to nie znaczy, że jedynie z tematem napisanym na górze tablicy. Na Boga, temat to temat dyskusji, a nie ten temat, który ci pani zadała. Temat dyskusji może mieć różne wątki, niekoniecznie bezpośrednio związane z tematem głównym, z którym związek może mieć pośredni, luźny - luźny związek to też związek.

Ja rozumiem, że piątoklasistka niekoniecznie może wiedzieć, co to jest dygresja i do czego służy, ale taż ty już stary chłop jesteś i dość śmiesznie wyglądasz w przykrótkiej spódniczce intelektu pensjonarki :x
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-08, 08:34   

Posty nie na temat zostały wydzielone do :arrow: KOSZA

Gaderep, zabawne, uśmiałem się. Oby tak dalej, a ostrzeżenie niedługo otrzymasz.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-08, 10:21   

Zabawne, słoneczko, jest twoje moderowanie. Z Gaderepem się nie do końca zgadzam, bo moja córka w piątej klasie doskonale sobie radziła ze zrozumieniem nieskomplikowanych tekstów. Przed tobą jeszcze wiele pracy, by jej poziom sprzed kilku lat osiągnąć.
Kasujesz posty jak leci, pokrętnie się tłumacząc. Z moich trzech przez ciebie wykasowanych w "wyklętym" temacie 2 można uznać za, jak to ujął Gaderep, dygresję, ale trzeci, cytowany częściowo przez Trifonasa i Oldstaszka był jak najbardziej na temat. Być może ostry i kontrowersyjny, ale na temat.
Doceniam fakt, że starasz się uniknąć zarzutu o stronniczość i kastrujesz wszystkich po równo, ale rób to z głową - staraj się czytać posty przed ich skasowaniem. Może nawet kilka razy.
Jeśli poczułeś się urażony... to dobrze - ostrzeżenie przyjmę na klatę z radością :wink:

Uwaga
Autor tego postu otrzymuje ostrzeżenie


Złamanie zakazu Z4 i Z18, publiczne obrażanie moderatora i krytykowanie jego decyzji oraz zakaz pisania.
Ostatnio zmieniony przez Devon 2012-05-09, 10:55, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-08, 19:52   

Devon nieźle się sprawdza w roli moderatora. Jest bezstronny, wszystkich Forumowiczów traktuje jednakowo. Dobrze, że skończył się na Forum czas bezkarności dla tych , którzy z racji znajomości z byłym moderatorem byli forumowymi "świętymi krowami".
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-09, 09:04   

Bardzo proszę po raz ostatni, że sprawy prywatne załatwiać za pośrednictwem PW. Posty wygasną.

yoorek, oczywiście, że powiem proszę zapoznaj się z regulaminem, a w szczególności z ZAKAZAMI. Podziękował
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-09, 10:27   

Devon, zapoznaj się z regulaminem modów, nie można usuwać postów, za które autor dostał ostrzeżenie, chyba, że usuniesz również ostrzeżenia. Człowieku opanuj się, wypij melisę i zastanów się co robisz z tym forum.

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Devon nieźle się sprawdza w roli moderatora. Jest bezstronny, wszystkich Forumowiczów traktuje jednakowo.
Właśnie widać jego bezstronność wygaszając posty mu nieprzychylne, al lizusowate zostawia.

- sam się nie stosujesz regulaminu, piszesz post pod postem -
-scalono wypowiedzi-
Ostatnio zmieniony przez Devon 2012-05-09, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-09, 12:19   

sikork napisał/a:
Jacek Jastrzębski napisał/a:
Devon nieźle się sprawdza w roli moderatora. Jest bezstronny, wszystkich Forumowiczów traktuje jednakowo.
Właśnie widać jego bezstronność wygaszając posty mu nieprzychylne, al lizusowate zostawia.

Mój post wyżej wskazuje na coś całkiem przeciwnego - ani krzty w nim lizusostwa, a jakoś nie został wygaszony. Mój post jest do bólu złośliwy, ale nie ma w nim chamstwa - może Devon po prostu wygasza posty chamskie?
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-09, 12:23   

Temat wyczerpany, jeśli ktoś będzie miał uwagi proszę pisać PW do mnie lub Administratora.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: moderowanie, selektywne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu