Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
STOP rowerowemu chamstwu na chodnikach
Autor Wiadomość
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-30, 06:52   STOP rowerowemu chamstwu na chodnikach

przypominam przepisy, zeby nie bylo zgrzytania, gdy przyjdzie do placenia mandatu

...Rowerzysta może korzystać z chodnika, gdy:
dozwolona prędkość dla pojazdów na jezdni przekracza 60 km/h
szerokość chodnika wynosi min. 2 m.

Jadąc po chodniku, rowerzysta powinien jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym zapewniając im swobodę korzystania z chodnika.....

a w terenie zabudowanym, w porze dziennej dozwolona predkosc to 50 km/h
0 UP 0 DOWN
 
justina28 


Wiek: 47
Dołączyła: 25 Maj 2007

UP 14 / UP 3



Wysłany: 2012-04-30, 08:16   

jestem i rowerzystką i kierowcą samochodu. Ale jak jadę rowerem po ulicy to normalnie się boję tych nawiedzonych kierowców, którzy nie zachowują metrowego odstępu od roweru i mijają mnie z prędkością przekraczającą 50 km/h. Jadąc autem i mijając rowerzystę zawszę robię spory zapas w odległości od niego, bo wiem jak na tych dziurawych drogach jedzie się na rowerze.


Proponuję zmienić hasło na: więcej kultury ze strony kierowców i rowerzystów.

P.S. Jazda chodnikiem równa się czasami z dojechaniem do celu w całości.
0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2012-04-30, 08:27   

Tobie też trzeba przypomnieć.
Cytat:
Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

* opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
* szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
* warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.";

6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.


Osobiście znam kilka osób, które poruszają się TYLKO po chodniku gdyż najzwyczajniej boją się jeździć po ulicy.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-30, 16:40   

Chyba warto też przypomnieć, żeby nie chodzić po częściach wyznaczonych dla rowerów (np. na ulicy Włościańskiej nie jest to określone, ale koło ronda już tak).
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2012-05-02, 17:30   

a kto daje mandaty rowerzystom brawurowo jeżdzącym po chodnikach? ja nie widziałam ani jednego takiego przypadku.

swiadczy o tym chamstwo ze strony rowerzystów i to piesi muszą ustępować pierwszeństwa ..To jest naprawdę problem i idące zagrożenie dla pieszych, bo jedzie sobie taki ch*m i jeszcze Cię wyzwie od różnych itd

ale kogo to obchodzi..
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-02, 17:36   

justina28 napisał/a:
jestem i rowerzystką i kierowcą samochodu. Ale jak jadę rowerem po ulicy to normalnie się boję tych nawiedzonych kierowców, którzy nie zachowują metrowego odstępu od roweru i mijają mnie z prędkością przekraczającą 50 km/h. Jadąc autem i mijając rowerzystę zawszę robię spory zapas w odległości od niego, bo wiem jak na tych dziurawych drogach jedzie się na rowerze.


Proponuję zmienić hasło na: więcej kultury ze strony kierowców i rowerzystów.

P.S. Jazda chodnikiem równa się czasami z dojechaniem do celu w całości.

Zgadzam sie w 100%


Gdy kierowcy samochodów zaczną przestrzegać przepisów (włącznie z tymi względem rowerzystów), wtedy zaczne jeździć ulicami.
Dopóki kierowcy jeżdżą tak, jak jeżdżą, będe jeździła chodnikiem :)
Ostatnio zmieniony przez Nina 2012-05-02, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-05-02, 17:53   

Żadne wytłumaczenie że kierowcy tacy albo owi rowerzyści też sobie za dużo pozwalają.Nie raz byłem świadkiem zdarzenia gdzie ulica była pusta a obok mnie jakiś małolat tak śmignął góralem że ledwo uskoczyłem na trawę.Pewnego rodzaju paniusie też przy pustej ulicy jadą sobie rowerkiem i uważają że jest w porządku jak ktoś schodzi im natychmiast z drogi.Chodnik jest dla pieszego a dla samochodów,motorów i rowerów czyli zmotoryzowanych jest ulica i pobocze o ile nie ma wyznaczonego specjalnego traktu dla rowerów.Bo gdybyś mnie koleżanko jako pieszego potrąciła na chodniku jadąc sobie rowerem a ja nie mam obowiązku tobie schodzić na bok to mandat masz murowany bez dwóch zdań nawet gdyby sprawa się otarła o sąd.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-05-02, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-02, 18:19   

Cytat:
Gdy kierowcy samochodów zaczną przestrzegać przepisów (włącznie z tymi względem rowerzystów), wtedy zaczne jeździć ulicami.

Ja również boję się samochodów na jezdni, a mianowicie ciężarówek. Czy to oznacza, że mogę jeździć autem (osobowym) po chodniku? To pojazd i to pojazd.
Przepisy są dla wszystkich: tych co się boją i tych co się nie boją.
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-05-02, 18:28   

Dokładnie a policja to gdzie jest aby zarówno tych samochodowych co jeżdżą z nadmierną prędkością po ulicy jak i tych rowerowych po chodniku zatrzymywać? Są patrole na mieście w ciągu dnia przecież
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-03, 07:44   

wróż Mariusz napisał/a:
Nie raz byłem świadkiem zdarzenia gdzie ulica była pusta a obok mnie jakiś małolat tak śmignął góralem że ledwo uskoczyłem na trawę.Pewnego rodzaju paniusie też przy pustej ulicy jadą sobie rowerkiem i uważają że jest w porządku jak ktoś schodzi im natychmiast z drogi.
Nie każdy może sobie wywróżyć, że ulica w ciągu jego przejazdu będzie cały czas pusta :D .

Bartku, jak się boisz ciężarówek, to nie powinieneś siadać do auta :wink: . W metalowej puszce spotkanie z ciężarówką w mieście (bo przecież o tym mówimy) skończy się na klepaniu blachy. Spotkanie rowerzysty z autem już tak bezbolesne nie będzie. Ulice są za wąskie, a auta "śmigają" za blisko rowerzystów, podmuch + dziura w jezdni może się skończyć nieprzyjemnymi skutkami. Dopóki nie będzie ścieżek rowerowych, to kulturalna jazda rowerem po chodnikach jest jak najbardziej usprawiedliwiona.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-05-03, 07:56   

Jestem również rowerzystą i kierowcą i przestrzegam przepisów będąc w każdej z tych "ról" jednakże mierzi mnie chamstwo. Swego czasu, spacerując pod moim blokiem z psami, stałem się "ofiarą" napadu dość krewkiego, starszego rowerzysty, który jadąc po chodniku na rowerze pozbawionym oświetlenia wpadł w rozciągnięte smycze ( kabłąkowe ), na których prowadziłem psy. Jedną ręką musiałem trzymać psy, a drugą bronić się przed zakusami pana chcącego poddusić mnie lub przyłożyć w nos. :D Dopiero groźba wezwania policji i stwierdzenie, że po chodniku nie należy jeździć rowerem ostudziła południowy temperament starca.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2012-05-03, 07:57, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2012-05-03, 08:38   

sikork napisał/a:
. Dopóki nie będzie ścieżek rowerowych, to kulturalna jazda rowerem po chodnikach jest jak najbardziej usprawiedliwiona.
kulturalna jazda tak ,ale chamstwo nie .Na moście przez odrę można spotkać rowerzystów którzy jadąc chodnikiem grzecznie przeproszą chcąc pieszego minąć ale tez są mendy które traktują pieszego jak zawalidrogę .
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-05-03, 17:21   

Sikork ale ty nie możesz tak do końca usprawiedliwiać nawet tych kulturalnych rowerzystów by sobie ot tak jezdzili po chodnikach ponieważ to nie jest wcale wina pieszego że w jego mieście nie ma pasów wydzielonych specjalnie dla rowerów.Nie jest też winą pieszego że jakiś wariat pędzi sobie 100 km na h i że uczciwy rowerzysta ucieka przed nim wprost pod nogi pieszego bo taki stan rzeczy idzie wywnioskować czytając twoje usprawiedliwienie dla bicyklów.Jeżeli samochód pędzi ponad wyznaczone ograniczenie to rowerzysta ucieka na chodnik wtedy pieszy powinien uciec na ulice przed rowerem i tu błędne koło się zamyka.Rowerzysta ucieka przed samochodem a ja przed rowerem gdzie? jaka tu logika?
0 UP 0 DOWN
 
kornelw 


Wiek: 44
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-03, 21:28   

Sam jeżdżę dużo rowerem, po drogach i chodnikach.

Proponuję nie ustępować rowerzystom a jak któryś z nich wjedzie w Was, proszę zadzwonić na Policję i wytoczyć mu sprawę o odszkodowanie.
0 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-03, 21:38   

jeszcze mam sie po komisariatach wloczyc
bo rowerowy cham nie potrafi zachowac sie na chodniku
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chamstwu, chodnikach, na, rowerowemu, stop


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu