Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeski amfiteatr
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-11, 11:02   

peree napisał/a:
Jeżeli w mieście nic się nie dzieje to ludzie nie wychodzą z domów bądź wyjeżdżają.
z tym nie mogę się zgodzić do końca, bo wiem, że w mieście sporo się dzieje, a mimo to wielu ludzi nie rusza się ze swoich domów. Z jednej strony rozumiem ich, bardziej chodzi o to, że teraz życie strasznie pędzi, każdy ma masę obowiązków, dochodzi zmęczenie... z drugiej strony: dla chcącego nic trudnego :) Jednakże podawanie tego za pewnik, że ludzie nigdzie nie chodzą, bo nie ma gdzie, dla mnie jest nieprawdziwe. Zaczynam się jednak obawiać, że gdyby ktoś pokusił się o remont i rewitalizację amfiteatru, byłby on po prostu nierentowny.
Ps. nie znaczy to jednak, że nie chciałabym, żeby był on piękny i funkcjonalny :)
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-11, 11:14   

O.. to.. to.. - zgadzam się z Jadore - amfiteatr byłby z pewnością nierentowny. Teraz dopiero zacząłem rozumieć o co tak na prawdę chodzi włodarzom naszego miasta - otóż proste chodniki też są nierentowne; podobnie jak jezdnie bez dziur, parki, ba, całe miasto wydaje się być nierentowne - zaorać to w cholerę i poustawiać parkomaty. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
eco 


Wiek: 37
Dołączył: 07 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-07, 09:59   

Witam wszystkich jako nowy forumowicz, i odrazu przechodzę do sedna,
motywacją do założenia konta była informacja jaka do mnie dotarła, otóż miasto zamierza oddać teren amfiteatru pod parking dla powstającej obok inwestycji (hotelu -> galerii), i tak sobie myślę może by zasypać odrazu tą śmierdzącą sadzawkę z boku i zrobić jeszcze tor kartingowy?? a resztę parku może by sprzedać pod inwestycje? ile to by było pieniędzy na tę nową przystań! przecież każdy z nas chciał by tam zacumować swoją łódkę.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-06-07, 10:30   

eco napisał/a:
motywacją do założenia konta była informacja jaka do mnie dotarła, otóż miasto zamierza oddać teren amfiteatru pod parking dla powstającej obok inwestycji (hotelu -> galerii)
Jakaś potwierdzona informacja, czy zwykła plotka? Amfiteatr jest pod ochroną konserwy, więc nie można go wyburzyć. To co słyszałeś to zwykła plotka, a jak plotka, to niepotrzebnie zadałeś sobie trud zakładając to konto. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-06-07, 13:11   

Jest tak:
eco napisał/a:
Witam wszystkich jako nowy forumowicz, i odrazu przechodzę do sedna,
motywacją do założenia konta była informacja jaka do mnie dotarła, otóż miasto zamierza oddać teren amfiteatru pod parking dla powstającej obok inwestycji (hotelu -> galerii), i tak sobie myślę może by zasypać odrazu tą śmierdzącą sadzawkę z boku i zrobić jeszcze tor kartingowy?? a resztę parku może by sprzedać pod inwestycje? ile to by było pieniędzy na tę nową przystań! przecież każdy z nas chciał by tam zacumować swoją łódkę.


a powinno być tak:
eco by napisał/a:
Witam wszystkich jako nowy forumowicz, i odrazu przechodzę do sedna,
motywacją do założenia konta była informacja jaka do mnie dotarła, bla, bla bla, pierdu, pierdu Huczyński łódkę.


Informacja ma swoje oficjalne źródło, plotka choć cień prawdy a wypowiedź powyższa to zwyczajne blablanie.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-06-07, 13:23   

Sensacja mi śmierdzi brzeską platformą. Wyobraźnia i polot ten sam.
0 UP 0 DOWN
 
eco 


Wiek: 37
Dołączył: 07 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-07, 14:04   

sikork napisał/a:
Amfiteatr jest pod ochroną konserwy, więc nie można go wyburzyć


W takim razie może chodzi o tereny przyległe?
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-06-07, 16:24   

eco napisał/a:
W takim razie może chodzi o tereny przyległe?
Tak, ma tam powstać siedmiopoziomowy parking z galerią handlową w podziemiach, biurem burmistrza na najwyższym piętrze i stacją benzynową na środkowym.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-06-07, 17:27   

Mnie jednak jedna rzecz zastanawia: galeria, amfiteatr, i walący się pałacyk - pierwszorzędne położenie wśród zieleni i dwa kroki od centrum.
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-07, 18:30   

Z tego co mi wiadomo, plan wraz z wszystkimi projektami potrzebnymi do "wybudowania" praktycznie od nowa amfiteatru z całym potrzebnym zapleczem jest gotowy. Nawet podobno była planowana z realnymi szansami na otrzymanie duża dotacja z UE oraz Wojewody. Nic nie wypaliło ponieważ problem dotyczy drzew rosnących wokół tego terenu, które w licznej ilości podchodzą pod miano zabytków. Ręki sobie za to nie dam uciąć, bo wiedzę posiadam jedynie z informacji uzyskanych kiedyś od ś.p. Pana Adama Bubiłka przy jakiejś luźnej rozmowie, a wglądu do oficjalnych dokumentów nie mam. Może ktoś wie cos na ten temat więcej?
Ostatnio zmieniony przez osiolekGucio 2012-06-07, 18:32, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-06-07, 22:28   

osiolekGucio, ja nie tylko słyszałem od Ś.P. Adama Bubiłka, pokazywał mi też ten projekt. Był z niego cholernie dumny. Mam nadzieję, że jego marzenie kiedyś będzie zrealizowane. On dążył do tej przebudowy całym sercem, więc może kiedyś to nastąpi i Dni Księstwa Brzeskiego oraz inne imprezy będziemy świętować na odnowionym obiekcie?

Ja osobiście bym się nie obraził, gdyby wyrmoenowano obiekt i nazwano go amfiteatr im. Adama Bubiłka
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-08, 03:49   

yasiu napisał/a:
[...] i nazwano go amfiteatr im. Adama Bubiłka


No to pojechałeś. Zaraz Cię tu niektórzy zlinczują ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-06-08, 09:08   

osiolekGucio, a to źle? Możemy mieć ulice im. Kaczyńskich to dlaczego nie możemy mieć amfiteatru im. Adama Bubiłka? Ja się dziwię, że niektóre festiwale (które On zapoczątkował) nie noszą jeszcze jego imienia.
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-08, 09:59   

Absolutnie i stanowczo nie było by to złe. Ja jestem podobnego zdania co Ty. Uważam, że ludzi którzy nie tylko chcieli ale i robili wiele dla naszego miasta powinno się gratyfikować. Nie zmienia to jednak faktu, w jakiej społeczności żyjemy. Zaraz zaczną się licytacje za i przeciw. Debaty, kto bardziej zasługuje, a kto mniej. Łatwiej jest przyznać patronat nad festiwalem czy ulicą komuś z zewnątrz, niż komuś stąd. To oczywiście mój prywatny osąd i choć wynika z pewnego doświadczenia i w oparciu o obserwacje, mam nadzieję że się mylę i popełniłem błąd wyciągając takie wnioski.
Wracając do tematu, wspomniany przez nas projekt ma raczej wątpliwe szanse na realizację w tym miejscu. Przynajmniej w takiej formie jak zakładano. Drzew przecież nie wywiozą, a na ich wycinkę nie sądzę aby ktoś się zdecydował. Nowa lokalizacja? Może, tylko gdzie?
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-06-08, 11:11   

yasiu napisał/a:
Możemy mieć ulice im. Kaczyńskich
Nie bluźnij!!!
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: amfiteatr, brzeski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu