Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brak miejsc w przedszkolach
Autor Wiadomość
andruff 

Wiek: 41
Dołączył: 28 Paź 2008

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-04-16, 20:20   Brak miejsc w przedszkolach

Ponad 170 dzieci nie dostało się do przedszkola. Chciałbym usłyszeć co na ten temat mają do powiedzenia władze Brzegu. Rodziców, którzy podzielają moje poglądy proszę o kontakt pod adresem m_andy@tlen.pl
Nie siedźmy bezczynnie, razem możemy więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-16, 20:27   

A po cholerę miejsca w przedszkolach, skoro premier wyraźnie stwierdził, że dla państwa najlepsza (bo najtańsza) jest rodzina bezdzietna?
W końcu to naród sobie takiego premiera wybrał a wolę narodu należy uszanować. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2012-04-17, 00:09   Re: Brak miejsc w przedszkolach

andruff napisał/a:
Ponad 170 dzieci nie dostało się do przedszkola. Chciałbym usłyszeć co na ten temat mają do powiedzenia władze Brzegu. Rodziców, którzy podzielają moje poglądy proszę o kontakt pod adresem m_andy@tlen.pl
Nie siedźmy bezczynnie, razem możemy więcej.


Co mają do powiedzenia?

Cytat:
Od 7 maja 2012r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 i w Przedszkolu Publicznym Nr 10 rozpoczną się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dla dzieci 3-5 letnich od poniedziałku do piątku w godz. 900 do 1400, natomiast w Przedszkolu Publicznym Nr 6 na przedszkolaki będą czekały popołudniowe zabawy od poniedziałku do czwartku w godz. 1600 do 1800. Nowością w projekcie będzie otwarty w soboty w godz. 900 do 1400 oddział w Przedszkolu Publicznym Nr 5.
Projekt „MINI AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA” skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym 3-5 lat, które w dniu przystąpienia do projektu mają ukończone 3 lata i nie ukończyły 5 lat, zamieszkałych na terenie miasta Brzegu, zakłada przyjęcie do 4 przedszkolnych oddziałów w sumie 100 dzieci i jest odpowiedzią na problem niewystarczającej ilości miejsc w brzeskich przedszkolach.


http://www.brzeg.pl/index...ow&news_id=1403

Czyli zamiast tworzyć realne miejsca przedszkolne, w których dzieci mogą przebywać tyle godzin ile potrzeba przeciętnemu rodzicicowi na pracę lub promować (i dotować zgodnie z prawem aby były osiągalne) prywatne inicjatywy - tworzy się pieciogodzinne "przedszkola" popołudniowe i sobotnie podbijając statystyki w papierach i wciskając ludziom kit.

Jak to nie ma miejsc?
A 30 miejsc w 6. Po południu?
A 30 miejsc w 5. W sobotę?
Krnąbrni i niewdzięczni rodzice po prostu nie chcą korzystać z tych dobrodziejstw z którymi władza wychodzi :wink:

Normalnie perły przed wieprze :-P
Ostatnio zmieniony przez Atylla 2012-04-17, 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 08:58   

Potem narzekają na wskaźniki demograficzne i każą zapieprzać do śmierci. Debile.
0 UP 0 DOWN
 
mysza 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-04-17, 09:08   

Od 7 maja 2012r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 i w Przedszkolu Publicznym Nr 10 rozpoczną się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dla dzieci 3-5 letnich od poniedziałku do piątku w godz. 900 do 1400, natomiast w Przedszkolu Publicznym Nr 6 na przedszkolaki będą czekały popołudniowe zabawy od poniedziałku do czwartku w godz. 1600 do 1800. Nowością w projekcie będzie otwarty w soboty w godz. 900 do 1400 oddział w Przedszkolu Publicznym Nr 5.
Projekt „MINI AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA” skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym 3-5 lat, które w dniu przystąpienia do projektu mają ukończone 3 lata i nie ukończyły 5 lat, zamieszkałych na terenie miasta Brzegu, zakłada przyjęcie do 4 przedszkolnych oddziałów w sumie 100 dzieci i jest odpowiedzią na problem niewystarczającej ilości miejsc w brzeskich przedszkolach.

Mam pytanie a co z dziećmi 3 letnimi które rocznikowo mają 3 lata, a nie zostały przyjęte do przedszkoli????tak jak zaznaczyłam projekt obejmuje dzieci które mają skończone 3 latka!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
asieńka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Kwi 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-04-17, 10:13   

Jak widać nikt nie przejmuje się naszymy dzieciaczkami. Bo na tyle nieprzyjętych dzieci tylko 50 miejsc na pięć godzin dziennie w oddziałach 1 i 10. Szok. Mało kto chce po południu na dwie godziny czy w soboty to żadne rozwiązanie. A pięć godzin to też mało...choć zawsze coś. A fakt co z tymi urodzonymi po maju 2009 o nikt nikt nie pomyślał do żłobka za duże do przedszkola się nie dostały i co dalej, rodzice maja sie z pracy zwalniać bo przy naszych zarobkach to niania i prywatne przedszkole są zbyt drogim wydatkiem często połowę zarobków trzeba oddać...
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 11:09   

Nie, rodzice mają założyć swoje przedszkole, np. na zasadzie spółdzielni socjalnej, na co przecież są unijne dotacje. Niewykorzystywanie tych środków powoduje ich przepadek a społeczeństwo przecież haracz unijny i tak płaci. Dodatkowe obciążanie bezdzietnych i tych, którzy mają już dzieci odchowane kosztami utrzymania własnego potomstwa jest działaniem trochę nie fair w stosunku do całego społeczeństwa. :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 12:25   

Gaderep napisał/a:
obciążanie bezdzietnych i tych, którzy mają już dzieci odchowane kosztami utrzymania własnego potomstwa jest działaniem trochę nie fair w stosunku do całego społeczeństwa.

Od tego jest samorząd i państwo, żeby nasze pieniądze wydawał organizując m.in. przedszkola i żłobki dla naszych dzieci. A filozofia zaprezentowana powyżej jest b. interesująca - nie choruję, więc uważam, że ściąganie ode mnie składki zdrowotnej jest wobec mnie nie fair, talibowie nie zrobili mi nic złego, to dlaczego mam płacić za wojnę w Afganistanie?
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 13:13   

Oj Marcinku, nie choruję .... ale w każdej chwili mogę zachorować i to jest ode mnie nie zależne, natomiast z dziećmi jest akurat trochę inaczej. Popytaj może kogoś z młodszego pokolenia skąd się biorą dzieci, bo to nie prawda, że przynoszą je bociany - ptaki to raczej właśnie choroby roznoszą, nie dzieci.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 13:25   

Marcim B. napisał/a:
to dlaczego mam płacić za wojnę w Afganistanie?

Bo twój prezydent alkoholik Kwaśniewski w 1999 wprowadził był mój kraj do struktur NATO, w 2001 potwierdził udział mojego kraju w operacji Enduring Freedom a w 2002 wysłał wojsko mojego kraju, które założyło Camp White Eagle w Bagram - ja też nie wiem po co. Może ty mi odpowiesz?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 13:44   

Pewnie w stadnym odruchu, ale za jego czasów takich kłopotów z przedszkolami nie było. Mojego dzieciaka nikt z brzeskiego przedszkola nie przeganiał.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 14:11   

No, jak się wybiera na prezydenta barana, który w miejsce logiki kieruje się stadnym odruchem, to co się dziwisz? :-P
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-17, 17:35   

Miejsc dla 3 i 4 latków by nie zabrakło gdyby 6latki poszły do szkoły...no ale jeszcze przez najbliższe 2lata będzie podobnie bo rodzice mają wybór-posłać do szkoły czy jeszcze rok pozostawić w przedszkolu..wyjściem zapewne mogły by być oddziały przedszkolne w szkołach, właśnie dla 6latków...No ale poza rodzicami tych dzieciaków, dla których zabrakło miejsca nikt się tym nie przejmuje...Jak dobrze ze mój syn jest już 5latkiem i dla niego miejsce (ustawowo) musiało się znaleźć, ale poprzednie dwa lata bywało różnie... A co do projektu unijnego MINI AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA..to zamierzam z tego skorzystać;) dodatkowe, popołudniowe zajęcia w Przedszkolu, które mój synek uwielbia, na pewno mu nie zaszkodzą;) Choć po zapoznaniu się z informacjami na stronie brzeg.pl nie jestem pewna czy się zakwalifikuje, bo jesteśmy z mężem jedynie pracującymi rodzicami i to nawet nie na zmiany;( Ale i tak spróbuję;) Najłatwiej jest narzekać, że tylko "50 miejsc na pięć godzin dziennie w oddziałach 1 i 10." Nie zapominajcie,że MINI AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA to unijny projekt, a to co unijne rządzi się swoimi prawami. Ma określone reguły i procedury...łatwiej jest na wsi założyć za unijną kasę nowe przedszkole niż w mieście...W mieście chodzi głównie o zwiększenie liczby miejsc lub o wydłużenie czasu pracy przedszkola... Ciesze się jednak, że ktoś się natrudził nad napisaniem tego projektu i chwałą mu za to. Jakby go nie było to byłoby słychać narzekanie, że miasto nie wykorzystuje unijnych środków....Eh... no ale cóż wszystkim dogodzić się nie da...
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-04-17, 17:40   

asieńka napisał/a:
J.....i co dalej, rodzice maja sie z pracy zwalniać \...


Po boju przez ostanie dwa lata o miejsce dla syna doszłam do wniosku, że najlepiej w naszym chorym kraju, nie wychodzić za mąż/nie żenić się, być samotnym rodzicem, pracującym na zmiany i kombinującym na prawo i lewo.......brakuje w tym chorym kraju wsparcia dla tych tych co uczciwie pracują , a przed kolejną ciążą się zastanowią czy ich na to stać...No ale co ja tam wiem...
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-17, 18:45   

Kod:
Miejsc dla 3 i 4 latków by nie zabrakło gdyby 6latki poszły do szkoły...

A gdyby "3 i 4 latki" poszły do szkoły, to ile by było w przedszkolach miejsc ..... normalnie szok :shock2:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, miejsc, przedszkolach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu