Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Edukacja, Młodzież - szkoły, przedszkola, żołbki
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-30, 12:48   Edukacja, Młodzież - szkoły, przedszkola, żołbki

Planuję się osiedlić w Brzegu na dłużej, chciałbym też dokonac tutaj może nie masowej, ale zdecydowanej prokreacji. I co dalej z moimi pociechami? To co sie będzie diząło z nimi na pierwszych szczeblach - ale także i dlaszych - to zalezy także i od tej kadencji. Bo edukcaję buduje sie przez pokolenia. Jak ma wyglądać brzeska edukacja na przestrzeni najbliższych 4, 8 i 12 lat? Co jest do zmiany co do zachowania? Co z przedszkolami? Co ze szkołami średnimi, co z wyrównywaniem szans mlodzieży z małych osrodków? Może jakas szczegolna polityka w sciaganiu sensownych nauczycieli, zachęcaniu ich do mieszkania i zycia w Brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-01, 17:19   

Międzygminno-powiatowa strategia rozwoju Wspólnoty Brzezkiej z 2000 roku napisał/a:
Wspólnota Brzeska miejscem kształcenia młodzieży na wysokim poziomie
Szkoły kształcą na wysokim poziomie, nowoczesnymi metodami, co powoduje napływ młodzieży z ościennych powiatów do szkół powiatu brzeskiego. Gwarantują to wysoko wykwalifikowane kadry nauczycieli oraz specyficzne metody prowadzenie zajęć szkolnych wzbudzające zainteresowanie młodzieży. Szkoły posiadają szerokie kontakty z uczelniami wyższymi i szkołami zagranicznymi. Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych rozwija zainteresowania dzieci i młodzieży. Istnieje system dokształcania dla dorosłych. Powszechna jest, na wysokim poziomie, znajomość języków obcych wśród młodzieży i dorosłych. Wybitnie zdolna młodzież otrzymuje stypendia pod warunkiem powrotu do pracy w powiecie. Dzieci i młodzież aktywnie działa w licznych organizacjach społecznych i sportowych.
Już wtedy był postulat zaprzestania produkcji bezrobotnych z powodu źle dobranych kierunków kształcenia. A ostatnie pobożne życzenie należałoby obecnie zmienić na "Wybitnie zdolna młodzież otrzymuje stypendia pod warunkiem szukania miejsca pracy poza powiatem."
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-25, 21:24   

Heh, jak sir Roztropek nadal będzie takim "optymistą" to nam naró wymrze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 14:17   

Bartek T. napisał/a:
jak sir Roztropek nadal będzie takim "optymistą" to nam naró wymrze

A jak politycy będą takimi optymistami, to prognoza pana Roztropka sie spełni. :(

Kiedy żartujemy, to żartujemy, ale edukacja to złożona kwestia. Finansowana przez samorząd, a kierowana (programowo) przez rząd (kuratorium).

Rezultat?
Rozmyta odpowiedzialność.

I "gospodarskie" wizyty wiceburmistrza M.Staniewicza tego nie zmienią, zwłaszcza, jeśli ich celem jest długofalowa autopromocja wizytującego, jak twierdzą uczestnicy szkolnych spotkań z panem wiceburmistrzem.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 17:02   

Baba Riba napisał/a:
Kiedy żartujemy, to żartujemy, ale edukacja to złożona kwestia.

Chodziło mi o to, ze jeśli (mam nadzieję że nie!) przedmówca, który otworzył ten temat uzaleznia rozmnożenie się od dobrej szkoły to Pan Roztropek skutecznie temu zapobiegł :)

Baba Riba napisał/a:
I "gospodarskie" wizyty wiceburmistrza M.Staniewicza tego nie zmienią, zwłaszcza, jeśli ich celem jest długofalowa autopromocja wizytującego, jak twierdzą uczestnicy szkolnych spotkań z panem wiceburmistrzem.

No tak. Każdy jakoś musi zdobywać elektorat :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 17:03   

Bartek T. napisał/a:
No tak. Każdy jakoś musi zdobywać elektorat


Wolałabym, żeby owo "jakoś" służyło elektoratowi, a nie na odwrót.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 17:23   

Obawiam się, że te spotkania rzadko kiedy służa elektoratowi, a prawie zawsze "na dowrót" ;)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 17:32   

Bartek T. napisał/a:
te spotkania rzadko kiedy służa elektoratowi, a prawie zawsze "na dowrót

Panie Bartku...
Nie wypada, żebyśmy się ciągle zgadzali!
W końcu reprezentujemy biegunowo odległe polityczne swiatopoglądy!
Niech że Pan w końcu napisze coś, o co będziemy się mogli pokłócić!!! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 21:44   

Baba Riba napisał/a:
Nie wypada, żebyśmy się ciągle zgadzali!

No i masz Babo placek ;)

Baba Riba napisał/a:
Niech że Pan w końcu napisze coś, o co będziemy się mogli pokłócić!!!

To nie takie proste - niezbyt konfliktowy ze mnie człek :( Ale wymyslę coś może w końcu ;)

Baba Riba napisał/a:
W końcu reprezentujemy biegunowo odległe polityczne swiatopoglądy!

A tego nei wiem, to ja tu zostałem "rozpracowany" :) Ale wierzę na sołowo.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-08, 22:33   

Bartek T. napisał/a:
A tego nei wiem, to ja tu zostałem "rozpracowany" Ale wierzę na sołowo.

Mnie nie trzeba rozpracowywać, bo wszędzie obnoszę się z deklarowanym przez siebie liberalizmem. ;-) Cóż może być bardziej odległego od socjalizmu? :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 22:42   

Witam Babe Ribe i Bartka T... tak samo jak przyjemne lub "przyjemną" są z wami rozmowy, tak samo miło sie je czyta :) , więc mam nadzieje, że nie będzie ostrzeżeń ani ostrzyżeń offtopicowych....
niemniej jednak mimo że temat PanaRadka W., uważam za całkiem ciekawy, to nie potrafię go ugryźć od strony politycznej i nie obraziłbym się :) gdyby ktoś umiejętnie spojrzał nań z perspektywy wyborów samorządowych, a zwlaszcza co w kwesti tematu mogłoby być zrobione po wyborach :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-08, 23:59   

Baba Riba napisał/a:
Mnie nie trzeba rozpracowywać, bo wszędzie obnoszę się z deklarowanym przez siebie liberalizmem. ;-) Cóż może być bardziej odległego od socjalizmu? :P

No nie wiem, nie wiem... faszyzm? nacjonalizm? rasizm? Masa rzeczy szanowna Pani! Nawet nie wyobraża sobie Pani ile rzeczy w tych dwóch nurtach ma wspólny mianownik.

smooth napisał/a:
tak samo jak przyjemne lub "przyjemną" są z wami rozmowy, tak samo miło sie je czyta

Poczerwieniałem ;)

smooth napisał/a:
i nie obraziłbym się :) gdyby ktoś umiejętnie spojrzał nań z perspektywy wyborów samorządowych, a zwlaszcza co w kwesti tematu mogłoby być zrobione po wyborach :)

To ja powiem tak: nie będę ukrywał że jestem nieliczynym w tej grupie nienauczycielem. A że człowiek nie może znać się dobrze na wszystkim to liczę na inicjatywę kolegów-pedagogów. Ale może zapytam: co należy zrobić najpilniej w brzeskim szkolnictwie?

P.S. Swoją droga co to znaczy jak polityk mówi że nie we wszystkim jest mocny? Szczerość popłaca? Bo ja odnoszę wrażenie, że w innych komitetach mają fachowców od wszystkiego.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 00:28   

Bartek T. napisał/a:
co należy zrobić najpilniej w brzeskim szkolnictwie?


..zatrudnić smooth'a - żartuje, Ci co czytali temat "ściągać, albo nie sciągać".. pewnie nie chcieliby mnie mieć w gronie pedagogicznym :)
Przy okazji, skoro ponoć mamy tu pedagogów, to któś mi powie kiedy tracą ważność uprawnienia pedagogiczne ?

Bartek T. napisał/a:
Swoją droga co to znaczy jak polityk mówi że nie we wszystkim jest mocny?


Tzn, że dobrze mówi.. tyle, że stety lub niestety dla polityków szczerość w ich ustach jest nieszczera :) .. więc w sumie szukajac złotego środka, można się nieźle zapętlić :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 00:34   

smooth napisał/a:
to któś mi powie kiedy tracą ważność uprawnienia pedagogiczne ?

zapytam, ale chyba przyznawane są bezterminowo. Tak przypuszczam skoro emeryci-nauczyciele uczą.

smooth napisał/a:
Tzn, że dobrze mówi.. tyle, że stety lub niestety dla polityków szczerość w ich ustach jest nieszczera :) .. więc w sumie szukajac złotego środka, można się nieźle zapętlić :)

Dzięki! wiedziałem że na Pańskie dobre słowo zawsze można liczyć. ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 00:52   

Bartek T. napisał/a:
zapytam, ale chyba przyznawane są bezterminowo. Tak przypuszczam skoro emeryci-nauczyciele uczą.


Przepraszam - nie sprecyzowałem. Chodzi mi o okres jaki mija od momentu zdobycia uprawnień, a rozpoczęciem faktycznie nauczania, a mówiąc jeszcze bardziej konkretnie, jeśli uprawnienia pedagogiczne zrobiłem w 2003 roku oraz do tej pory nie podjąłem pracy jako nauczyciel..to czy na dzień dzisiejszy mi przepadają, a jak nie to kiedy i czy w ogóle ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: edukacja, mlodziez, przedszkola, szkoly, zolbki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu