Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sponsorem działu jest:

ogródek działkowy
Autor Wiadomość
raszol 
Pro Patria Semper


Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2011



Skąd: z stąd

Wysłany: 2012-03-05, 22:35   ogródek działkowy

Witam, poszukuję wolnego ogródka działkowego na jakichkolwiek ogródkach na terenie Brzegu, orientuje sie może ktoś gdzie mogę znaleźć wolną działkę i jakie warunki obowiązuja oraz koszta przy wynajmie. Pozdrawiam.
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-06, 17:26   

Przy ul Wrocławskiej jest sporo ogródków wolnych więc wystarczy udać się do zarządu i spytać. Na samym koncu już przy pętli autobusowej na terenie ogórdków można zastać kogos w baraku-biurze ale to w sezonie ,bo teraz to nie wiem. Najpierw trzeba zostać działkowcem a to koszt ok 120-150 zł chyba a potem opłata roczna zależna od wielkosci działki ale średnio ok 50-80 zł :)
 
raszol 
Pro Patria Semper


Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2011



Skąd: z stąd

Wysłany: 2012-03-08, 17:11   

auri-star dziękuję bardzo, udam się w woln ej chwili i mam nadzieję że coś uda mi sie załatwic. pozdrawiam
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-20, 15:46   

Mam właśnie taki sam zamiar ja ty tyle że poszukuję działki z altanką.Jutro wybieram się do działkowca w celu popytania o wolną działeczkę taką rekreacyjną by posiać trawę i posiedzieć przy grillu ze znajomymi.Faktycznie by otrzymać jakiekolwiek oferty najpierw należy uiścić opłatę za bycie w klubie czyli wspomniane wcześniej członkostwo potem o ile się już coś znajdzie należy zapłacić czynsz z góry :) za cały rok użytkowania.Potem można się cieszyć z obcowania z naturą w kręgu znajomych jednakże z nieoficjalnych żródeł wiem że gdy znajdzie się działkę gdzie stoi budynek to musisz jeszcze wysupłać nie mały pieniądz dla właściciela zainteresowanej działki czy altanki którą chcesz objąć lub dla klubo działkowca który jak ci wszystko podliczy to szykuj powoli z 500 600 zł.za początkowy wynajem terenu,Oddział znajduje się tam gdzie bawią się często na weselach :wink: czyli na wrocławskiej zaraz za brico marche w prawo pierwsza uliczka.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-20, 15:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-20, 16:33   

Jeśli odkupujesz działke od właściciela to owszem kasa jest nie mała ,bo czasami nawet i kilka tys złotych ale jak bierzesz od zarzadu to nawet gdyby pałac tam stał nie płacisz nic więcej niż za to co wymieniłam wcześniej. Jest tyle wolnych zaniedbanych działek ,że zarząd jest zadowolony gdzy ktos chce jakąś zagospodarować.
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-20, 17:18   

Tylko z tym że teraz ludzie nie są nie myślący ba dobrze kombinują i słusznie bo dogadują się z potencjalnym zainteresowanym co do ceny budynku.Teren i ziemia co prawda należy do działkowca ale już altanka nie tak bardzo a za nią jak ktoś dobrze pomyśli to może wyciągnąć sporo kasy.A są ludzie którzy pragną uciec za miasto od dnia powszedniego za każde pieniądze :wink: Zarząd jest zadowolony owszem jak ma wpływ w postaci wpisowego czy składek za użytkowanie terenu z których żyje tak naprawdę prywatne budowle go nie interesują.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-20, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-20, 17:35   

Czytasz ze zrozumieniem ?? ,bo chyba nie bardzo. Wróc do mojej poprzednej wypowiedzi i przeczytaj kilka razy jak nie zrozumiałes co jest napisane. Opuszczona działka nie posiada właściciela więc nie ma się z kim dogadywać powtarzam ponownie. Nie wprowadzaj więc nikogo w bład jakąś własną interpretacją rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2012-03-20, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-20, 17:42   

Pokaż mi działkę gdzie stoi nań murowana altanka by można było ją wziąć za parę złotych.Opuszczone działki stoją ale bez budynków i są do wzięcia od zaraz a tam gdzie zabudowania są to nie tak łatwo je dostać za zwykłe wpisowe w działkowcu zrozumiano?Nie ma opuszczonych działek z murowanymi altankami jeśli są to ktoś chyba nagle umarł bo nikt ci nie da za darmo tego na czym wie że można dostać coś legalnie od tego komu zależy nie mieszając w to działkowca który i tak nie będzie w to ingerował.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-20, 17:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-20, 18:08   

Od tamtego roku mam działkę więc proponuję najpierw jednak przejść się po ogródkach działkowych a potem zabierać głos i to tyle w temacie :) dalsza wymiana zdań z Tobą nie ma najmniejszego sensu :) owocnych poszukiwań :)
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-20, 18:12   

Nie musisz ze mną wymieniać zdań ja mam kogoś w rodzinie kto zajmuje stanowisko w działkowcu więc wiem lepiej niż ty mająca działkę od paru miesięcy.A jeśli nie widzisz sensu wymiany ze mną zdań to wymieniaj słówka z guciem lub liu i tak dalej którzy usłyszeli o takim słowie jak malkotenctwo i teraz się nim podniecają.Do widzenia pani.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-20, 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-20, 18:29   

Jesteś żałosny i jak widać mimo rodziny i tego stanowiska ,że tak powiem gó........ wiesz skoro musisz iśc i się o działki dowiadywać hehehehehe. Czasokres posiadania przeze mnie dzaiłki nie ma znaczenia ,bo chodziło tu raczej o moje rozeznanie w temacie a sprawdziłam wiele, wiele wolnych działek na wszystkich mozliwych ogródkach działkowych ,bo dla Twojej wiadomości jest ich dość sporo a co za tym idzie zarzadów też.

Jedynym który się tu na forum podnieca to jesteś Ty i Twoja wielka misja uświadamiania ludzi w srawach oczywistych i narzucanie im swojego chorego podejscia do życia. Na pierwszy rzut oka widac ,że w dup....... byłeś i jak powyżej gó........ widziałeś :) pozdrawiam serdecznie
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-20, 19:01   

Niech ci będzie :) najadłaś się resztek ze stołu od innych niektórych zaznaczam pseudo przyjaciół tutaj którym jest nie na rękę to o czym piszę.Tacy ludzie jak ty zawsze będą gasić tych którzy będą odsłaniać momentami tutaj rzeczywistość od zakłamania czy tez życia lepszego niż to nienormalne bidne uwarunkowanie na każdej ulicy.Jeszcze raz ci powtarzam oboje byliśmy za granicą wiemy jaki tam jest porządek wypłaty tolerancja i socjal więc dlaczego nie pisać o tym tutaj jeśli ci o to oczywiście chodzi ? Boisz się by ktoś się czasem nie stał lepszym od ciebie czy bogatszym w wiedzę? Dlaczego idziesz w ślady pewnego mistrza głupoty w nazywaniu kogos malkotentą tylko dlatego że dopomniał się o czepek na głowę pewnej osobistości? od tego wszystko się zaczęło.Jeszcze nie raz przeczytasz tu o sprawach które niby są sprawami tabu a o których ktoś raczył powiadomić niewiedzących.Pa :wink:
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-20, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-20, 19:16   

Cenię sobie przyjaciół w realu wiec tutaj ich nie szukam a resztki to rzucam kotom choć i one u mnie mają własna karmę więc ich nie jadają. Człowieku zrozum ,że to co piszesz jest oczywiste dla wszystkich wiec tylko zanudzasz ludzi sprawami o któryc juz dawno słyszeli ale nie mają checi wyjechać albo jak ja nie maja takiej potrzeby. Są też tacy co nie mają mozliwości wyjechać a same te informacjeich życia nie polepszają a wręcz pokauja im jeszcze wieksze dno.

Społeczeństwo nasze jest na wyraz dobrze poinformowane w sprawach jak to nazywasz tabu chyba tylko Ty jeden jakoś te wiadomosci przyswoiłeś tak poźno, że aż wpadłeś w zachwyt.
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010




Wysłany: 2012-03-27, 19:12   

Skąd droga koleżanko masz takie przekonanie iż pewni ludzie nie chcą lub nie mają takowej chęci lub potrzeby by wyjechać gdzie indziej i odmienić swój los chociaż troszkę? Obecnie jestem na etapie załatwiania pracy jednej osobie z naszego forum i jednej też osobie z grona obcych a poleconych przez znajomych więc jak widzisz są osoby chętne by godnie żyć :wink: Jeżeli ktoś pokazuje dno to nie po to by zdołować ale po to by pokazać i dać szansę niektórym na to że niestety są miejsca gdzie nie trzeba narzekać i żebrać o przywileje. :wink: Ty może i nie masz potrzeby wyjeżdżać za chlebem do ościennych krajów ale wiedz że są ludzie którym się nie powodzi tak dobrze jak tobie mów za siebie.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-03-27, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007




Wysłany: 2012-03-27, 23:23   

wróż Mariusz napisał/a:

Skąd droga koleżanko masz takie przekonanie iż pewni ludzie nie chcą lub nie mają takowej chęci lub potrzeby by wyjechać gdzie indziej i odmienić swój los chociaż troszkę? Obecnie jestem na etapie załatwiania pracy jednej osobie z naszego forum i jednej też osobie z grona obcych a poleconych przez znajomych więc jak widzisz są osoby chętne by godnie żyć

Chocby z tego powodu ,że prace załatwiasz dwóm osobom a w samym Brzegu mieszka ich o wiele więcej i jak widac nie wszyscy chcą wyjechać -- jest to dość logiczne ale widzę ,że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Jak naczysz sie czytac ze zrozumieniem to się odezwij a naczej nie widze sensu jakiejkolwiek dyskusji z Tobą. :)

A tak na marginesie spotykałam polaków w różnych zakątkach świata i niestety większość z nich i tak marudziła ,bo to taka nasza rozywka narodowa :P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dzialkowy, ogrodek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu