Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mienie komunalne, nieruchomości,
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 01:23   

Baba Riba napisał/a:
Jak już Pan znajdzie, to proszę o kontakt.
Bardzo chcę się z nimi zapoznać.

Dobrze, ale nie na juz. teraz jestem, że tak powiem bezsilny.

Baba Riba napisał/a:
Panie Bartku, kto uwierzy, że to nie była kpina?

Interpretację zostawiam czytelnikom. Wiarę w Pani stanowisko też. Ponadto nie będę nigdy zgodny na to aby jedne pomniki traktować jako świętość podczas gdy inne są traktowane jako śmieć. Pomijająć kto, po co i kiedy je stawiał. Potrafi Pani zagwarantować, że za np 100 lat koniunktura nie spolaryzuje się przeciwnie? Pomniki zawsze będą miały swoich zwolenników i przeciwników. Władza jest od tego żeby nie dzielić pomników tylko dbać o nie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 01:25   

Baba Riba napisał/a:
Panie Bartku, kto uwierzy, że to nie była kpina?


Ja wierzę, że jest późno i nie wszystkie slowa sie dobrze dobierają...oraz wierze, że znajdą sie tacy co z uporem maniaka, będą twierdzić..że to kpina :-P


Baba Riba napisał/a:
Jak już Pan znajdzie, to proszę o kontakt.
Bardzo chcę się z nimi zapoznać.

Strzelam, że można coś znaleźć tu: Ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz.U. z 2000 r., Nr 80, poz. 903, z późn. zm.)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 01:27   

Panie Smooth, niech się Pan opamieta! zaraz ostanie oskarżony Pan o stronniczość!
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-09, 01:28   

Bartek T. napisał/a:
Pomniki zawsze będą miały swoich zwolenników i przeciwników. Władza jest od tego żeby nie dzielić pomników tylko dbać o nie.

100% racji!
Nie chcę i nie mogę się nie zgodzić!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 01:33   

Więc może przyjmnie Pani moje uniesienie w afekcie jeśli powiem że przeznaczając 100 tyś zł z budżetu miasta na jedne pomnik nie wspomniano o innych. W tym nie tylko o pomniku hydraulików ale też np o pomniku Bohaterów Westerplatte, czy pomnik Trójcy Świętej.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-09, 01:35   

Bartek T. napisał/a:
przeznaczając 100 tyś zł z budżetu miasta na jedne pomnik nie wspomniano o innych. W tym nie tylko o pomniku hydraulików

Widać szwankował lobbing!
Lewica się nie popisała. :P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 01:40   

Baba Riba napisał/a:
Widać szwankował lobbing!
Lewica się nie popisała. :P

Potraktuję to po angielsku: no commends
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 13:52   

Popsuję Państwu zabawę,
wątek miał byc dla kandydatów, ale jakos nie idzie, zamiast tego leća połajanki.
jeżeli chodzi o kpienie z polskiej janapawłowej pominikomanii to w zasadzie trudno kpic z czegos co samo w sobie jest jedna wielką kpiną. Jak polska długa i szeroka powstają kolejne mniej lub bardziej udane pomniki-bałwany, bo tak biblijnie trzeba by było nazwać tę nieartykułowana potrzebę oddawania czci bałwanom, bo przeciez nie Papieżowi.
Nie chodzi o to "co Papież by powiedział", bo tego nikt nie wie, chodzi o to co jest wypłenieniem ducha jego encyklik, pism, nauczania. Niestety nikt mnie nie przekona że akurat stawianie pomników-bałwanów, bo tego sie w pismach Jana Pawła nie znajdzie!
Po prostu nie i już. Zreszta to jest off-topic.

Co do nieruchomości to sądzę że umowa zawsze może byc rozwiązana jeżeli jedna ze stron raząco narusza jej postanowienia. O ile zaś wiem to na budynku po arabie, jak to sie mówi na te kupe przy ądzie wisi ciezka hipoteka i nikt nie chce tej ruiny przejać.
Ale spokojnie ruin nam przybywa - przy Lechickiej, Kino Słońce, lada moment Gimnazjum Piastowskie, Kępa Młyńska, Prakowa, róg Towarowej i Piastowskiej, visa vis dworca, budynek grożący zawaleniem - to tak na szybko.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 23:12   

Radek W. napisał/a:
Nie chodzi o to "co Papież by powiedział", bo tego nikt nie wie, chodzi o to co jest wypłenieniem ducha jego encyklik, pism, nauczania. Niestety nikt mnie nie przekona że akurat stawianie pomników-bałwanów, bo tego sie w pismach Jana Pawła nie znajdzie!

Przecież łatwiej stawiać jest pomniki, zwłaszcza za publiczne pieniądze, niż wziąć sobie do serca nauki papieskie. Jestem przekonany, że pomysłodawca wydania z miejskiej kasy 100tyś zł. czuje się największym i najbardziej bogobojnym brzeżaninem. I nie będzie zawracał sobie głowy jakimiś tam naukami, encyklikami, przesłaniami czy czymś takim.

Radek W. napisał/a:
Co do nieruchomości to sądzę że umowa zawsze może byc rozwiązana jeżeli jedna ze stron raząco narusza jej postanowienia. O ile zaś wiem to na budynku po arabie, jak to sie mówi na te kupe przy ądzie wisi ciezka hipoteka i nikt nie chce tej ruiny przejać.

Pan wybaczy, ale ja się nie zgadzam z takim podejściem jakie jest np w stosunku do placu za PKSem. Nie ruszać gó... bo śmierdzi. No i co? Jest ogromna hipoteka, zadłużenie to znaczy żena budynku w centrum miasta mają sobie brzózki rosnąć?
To Pańskiej wyliczanki trzeba dodać jeszcze budynak na rogu Piastowskiej i Łokietka. Kurcze! No przecież trzeba coś z tym zrobić!! Ile można udawać że nie ma problemu i odwracać głowę!
Aaaa, znowu się uniosłem :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 23:30   

Bartek T. napisał/a:
Jestem przekonany, że pomysłodawca wydania z miejskiej kasy 100tyś zł. czuje się największym i najbardziej bogobojnym brzeżaninem


I bez wątpienia w tym problem, że tak sie tylko czuje..a nie jest...

Bartek T. napisał/a:
I nie będzie zawracał sobie głowy jakimiś tam naukami, encyklikami, przesłaniami czy czymś takim.


A powinien !! Przecież to ważne świadectwo mądrości nie tylko religijnej ale życiowej.. jeśli potencjalny kandydat raczyłby mnie przekonać o tym że zawraca sobie głowe..to prawdopodobnie zyskałby mój głos !!

Radek W. napisał/a:
Niestety nikt mnie nie przekona że akurat stawianie pomników-bałwanów


Z pewnością NIE.

Czasem wydaje mi się, ze takie stawianie pomników jest analogiczne do używania w mowie tzw. słów - kluczy.

Bartek T. napisał/a:
Kurcze! No przecież trzeba coś z tym zrobić!! Ile można udawać że nie ma problemu i odwracać głowę!
Aaaa, znowu się uniosłem


Panie Bartku T. złość wiadomo czemu szkodzi..niepotrzebne nerwy (no chyba, ze to dla zmyłki :) ).. zresztą z tego co czytam Pan Radek W., stwierdza tylko wage problemów, ale nie koniecznie sugeruje, ze nie powinno sie je rozwiązywać.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-10, 00:29   

smooth napisał/a:
Czasem wydaje mi się, ze takie stawianie pomników jest analogiczne do używania w mowie tzw. słów - kluczy.

Pan wybaczy - klucze są tańsze!!

smooth napisał/a:
anie Bartku T. złość wiadomo czemu szkodzi..niepotrzebne nerwy (no chyba, ze to dla zmyłki :) ).. zresztą z tego co czytam Pan Radek W., stwierdza tylko wage problemów, ale nie koniecznie sugeruje, ze nie powinno sie je rozwiązywać.

Mnie już nic nie zaszkodzi. To dobrze, to znaczy że jest jeszce cień szansy na jaką taką normanlość.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-10, 00:48   

Bartek T. napisał/a:
Pan wybaczy - klucze są tańsze!!


Wybaczam - to nic nie kosztuje :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-10, 01:40   

nie sądziłem że kiedyś to nastąpi, ale jesli nie ma innego sposobu, jeśli wszystko inne zawiedzie to będę skłonny zgodzić się na nacjonalizację co niektórego majątku "porzuconego" w Brzegu na pastwę czasu i zjawisk atmosferycznych bez nadzowu. No ale to przyszłość bliżej nie określona.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: komunalne, mienie, nieruchomosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu