Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: qiero
2007-05-26, 13:32
Eliminacje piłkarskich ME 2008

Czy polscy piłkarze awansują do finałów mistrzostw Europy?
tak
90%
 90%  [ 18 ]
nie
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2007-09-09, 09:37   

W piłce nożnej oprócz umiejętności potrzebne jest szczęście :) i nasza reprezentacja pokazała swój pazurek :) po bramce Ronaldo na 2:1 dla nich, myślałem, że się Polacy nie podniosą, a tu proszę :) Polak potrafi! Kto jak kto, ale Jacek Krzynówek armate w lewej nodze ma :) Leo rzeczywiście to światowej klasy fachowiec i cieszę się, że tak zmienił oblicze naszej reprezentacji, chociaż nie był zadowolony ze stylu gry kadry :) Portugalczycy to jednak wielkiej klasy zespół, a ich wyszkolenie techniczne wprawia w zachwyt, wynik jednak idzie w świat i to się liczy :) do boju Polsko! :)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-09, 11:27   

Mieliśmy dużo więcej szczęścia niż umiejętności.

Trzewźwo patrząc, to zagraliśmy słaby mecz. 80 minut gry to byly nieustanne ataki Portugalii i nasza, mniej lub bardziej rozpaczliwa, obrona na 30 metrze przed bramka. Nasi przez 3/4 meczu nie umieli utrzymac sie przy pilce dluzej niz minute.

Z naszych mozna wyroznic jedynie Krzynowka, Lewandowskiego, Zewlakowa, Jopa i Blaszczykowskiego (temu ostatniemu niestety zabraklo sil w koncowce). Smolarek, Zurawski i Bronowicki zagrali beznadziejnie. Reszta zespolu bardzo przecietnie.

Cieszy wynik, ale gra naszego zespolu pozostawia wiele do życzenia... :roll:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-09-09, 11:35   

skalpel napisał/a:
Trzewźwo patrząc, to zagraliśmy słaby mecz. 80 minut gry to byly nieustanne ataki Portugalii i nasza, mniej lub bardziej rozpaczliwa, obrona na 30 metrze przed bramka. Nasi przez 3/4 meczu nie umieli utrzymac sie przy pilce dluzej niz minute.


a co Ty chciałes zagrać z Portugalią??....przeciez to było oczywiste, że Polska wyjdzie w ustawieniu defensywnym i będzie dążyła do kontry, bo w innym wypadku mecz zakończyłby się pogromem...niestety ale Portugalia ma nad nami przewagę techniczną, jak i doświadczenie jest po ich stronie oraz mięli za sobą publiczność a 60000 gardeł to jest coś, nie uważasz??


Wymieniłeś 5 zawodników do wyróżnienia (czyli pół składu)...
Zapomniałeś także o Borucu, który dyrygował obroną oraz o Wasilewskim, który nie bał się starć z zawodnikami Portugalii
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-09, 11:36   

Ja chcialbym się przyznać, że jak Portugalia nam strzelila 2 bramkę to nie wierzylem w naszych, że się odrodzą i od 74 minuty wyszedlem z knajpki na imprezkę... Teraz chcialbym wszystkich przeprosić za moje zachowanie !!

Nie wierzylem w naszych i się przeliczylem :)

Jednak mówilem wszystkim, że będzie 2:2 :p :p :D <jupi>
0 UP 0 DOWN
 
posa 


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-09, 12:25   

Cytat:
hm... coś pan Rasiak nie strzelil nic, a nawet nie dostal szansy na gre... no i prawidłowo


Nie strzelił bo nie dostał szansy, jak by zagrał moze i by coś strzelił. A napewno zagrał by lepiej od Żurawskiego bo gorzej zagrac sie nie dało, przez cały mecz chyba ani razu go z piłka nie widziałem. Żurawski w tej formie jest beznadziejny.

A co do meczu to wynik cieszy. Bardzo szcześliwy wynik. W pierszej połowie chłopaki zagrali dobrze, ale w drugiej to była tragedia. Ale wynik najważniejszy i cenny remis jest.

A w środe gramy w Helsinkach i uwarzam że tam moze byc o wiele trudniej bo nie bedziemy sie cały czas bronić i nie zagramy na remis. Czeka nas tam trudniejszy mecz niż w Lizbonie. Ale trzeba wierzyc w chłopaków :)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-09, 16:30   

KtOŚ napisał/a:
przeciez to było oczywiste, że Polska wyjdzie w ustawieniu defensywnym i będzie dążyła do kontry, bo w innym wypadku mecz zakończyłby się pogromem...


Zgadzam się, ale załóżenia najprawdopodobniej były takie, że będziemy się bronili i grali z kontry. Problem w tym, że my broniliśmy się rozpaczliwie (często w jedenastu na naszej połowie) a tych kontr było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie udało się jeszcze 3-4 razy wejsć na połówkę Portugalii, ale w drugiej były może 2 takie akcje. Praktycznie przez cały mecz nasze kontry ograniczały się do bezsensownego wybijania piłek do przodu, z nadzieją że może Żurawski wygra jakąś główkę.

Nie stanowiliśmy dla Portugalii żadnego zagrożenia i bardzo szczęśliwie udało nam się strzelić te dwie bramki.

KtOŚ napisał/a:
Wymieniłeś 5 zawodników do wyróżnienia (czyli pół składu)...
Zapomniałeś także o Borucu, który dyrygował obroną oraz o Wasilewskim, który nie bał się starć z zawodnikami Portugalii


No 5 do wyróżnienia. Krzynówek i Błaszczykowski bardzo dobrze - reszta przyzwoicie. Wasilewski walczył, ale sił mu starczyło na pół meczu. W drugiej części gry Ronaldo i Deco robili z nim, co chcieli. A Boruc niczym szczególnym się nie popisał. Nie wiem co to za dyrygowanie jak wszyscy stają na trzydziestym metrze i wybijają piłkę, na oślep, do przodu :P

Jestem daleki od hurraoptymizmu. Z wyniku się cieszę, ale gra była kiepska.
0 UP 0 DOWN
 
referee9o 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-09, 19:50   

skalpel napisał/a:
Ps. Znalazłem: ostatni raz Portugalia przegrałą u siebie w 1998 (!) roku z Rumunią. A od remisu z Holandią 2:2 w 2001 zawsze u siebie wygrywała. [Mowa o meczach o punkty] Oczywiście można mówić, że 'każda passa kiedyś się kończy' ale trudno mi uwierzyć, że ta skończy się w sobotę :roll:

A jednak się udało i ta dobra passa Portugalczyków została przez nas przerwana :) ! W piłce nie ma rzeczy niemożliwych jak widac :) I racja, szczęście też jest ważne, tak jak zabrakło go nam np. w meczu MŚ 2006 podczas spotkania z Niemcami, tak w meczu w Lizbonie dopisalo nam... to jest piękno futbolu- nieprzewidywalnosc ;)
skalpel napisał/a:
Trzewźwo patrząc, to zagraliśmy słaby mecz. 80 minut gry to byly nieustanne ataki Portugalii i nasza, mniej lub bardziej rozpaczliwa, obrona na 30 metrze przed bramka. Nasi przez 3/4 meczu nie umieli utrzymac sie przy pilce dluzej niz minute.

Czy wedlug Ciebie remis z aktualnym wicemistrzem Europy można nazwać słabym meczem? Ok, masz rację gra Polaków może nie była ładna, efektowana, ale była efektywna... Nie z każdym przeciwnikiem można sobie pozwolić na finezyjną grę. Racja ten mecz daje nam wiele do myślenia, widać jakie błędy popelniamy i nad czym należy popracować. Ale skoro udalo nam sie strzelić te 2 bramki to coś chyba oznacza... Wiadomo należy popracować nad grą Polaków, ale chyba nie jest aż tak kiepsko, skoro udalo sie zremisować na stadionie rywala. Mimo, że gra może faktycznie byla "brzydka" i nerwowa, opłacił nam się defensywny styl gry zaprezentowany przez nasz zespół.

a tak w ogole przypomne słynny cytat Kazimierza Gorskiego: "Jak się szczęście zaczyna powtarzać, to już to nie jest szczęście." I taka prawda, może najwyższa pora docenić to co nasza reprezentacja zrobiła w dwumeczu z Portugalią, a nie tylko narzekać, wygrana u siebie i remis nie na własnym terenie to na prawde osiagniecie! Ale cóż taka już jest mentalnośc Polaków, niespodziewany remis, a i tak źle, bo gra słaba... Moze najwyższa pora zmienić podejscie co do naszej reprezentacji?
No, ale niestety Ledwandowski ma racje mówiąc "Wynik jest zdecydowanie lepszy niż nasza gra."
A teraz nie pozostaje nam nic innego, niz czekać na środowe spotkanie z Finlandią, szkoda tylko, że w meczu tym nie będą mogli zagrać Marcin Wasilewski i Grzegorz Bronowicki, którzy otrzymali wczoraj źółte kartki.
skalpel napisał/a:
Jestem daleki od hurraoptymizmu. Z wyniku się cieszę, ale gra była kiepska.

A ja tam wierze w naszą reprezentcaje i jestem pelna optymizmu :) Będzie dobrze :D
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-09, 22:32   

referee9o napisał/a:
Czy wedlug Ciebie remis z aktualnym wicemistrzem Europy można nazwać słabym meczem?


Remis z aktualnym wicemistrzem Europy to dobry wynik :) Ale mecz był słaby.

referee9o napisał/a:
Ale cóż taka już jest mentalnośc Polaków, niespodziewany remis, a i tak źle, bo gra słaba... Moze najwyższa pora zmienić podejscie co do naszej reprezentacji?


Mentalność Polaków jest taka, ze lubimy popadać w skrajności. I wielu moich znajomych stwierdziło, że to był genialny mecz naszej reprezentacji, że zagrali super i w ogóle było fantastycznie - co jest bdzurą, bo dobry był tylko wynik, a nie gra. ;)
0 UP 0 DOWN
 
posa 


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-12, 11:16   

A dzisiaj gramy z Finlandią. Jak tam wasze typy? ja mówie że wygramy chociaz bardziej prawdopodobny jest remis :) I dalej obstaje przy Rasiaku że powinien zagrac i że jak zagra to strzeli bramke :wink:
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 12:18   

myślę, że nie będzie łatwo i wygramy skromnie 1:0 :)

posa napisał/a:
I dalej obstaje przy Rasiaku że powinien zagrac i że jak zagra to strzeli bramke


Ja obstaje przy tym, że Żurawski nie powinien w takiej formie nawet siadać na ławce :P

W ataku niech grają Rasiak z Saganowskim, a na ławkę wędrują Smolarek i Matusiak.
0 UP 0 DOWN
 
posa 


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-12, 12:44   

skalpel napisał/a:
Ja obstaje przy tym, że Żurawski nie powinien w takiej formie nawet siadać na ławce :P


Zgadzam sie z Toba w 100%. Żurawski nie powienien zostać wogóle powołany z taka formą :?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-09-12, 14:57   

Cytat:
W ataku niech grają Rasiak z Saganowskim, a na ławkę wędrują Smolarek i Matusiak.


z tym się nie zgodze tzn chodzi o Smolarka...gra skrzydłowego a na finów właśnie trzeba skrzydłami atakować gdyż oni grają twardo w środku więc Błaszczykowski jedna strona Smolarek 2.....a nawet jak zagra na skrzydle Krzynówek to Smolarek w ataku chyba więcej zdziała niż Rasiak gdyż on nie pogra przy rosłych stoperach

zobaczymy jak będzie już za pare godzin
0 UP 0 DOWN
 
referee9o 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-12, 17:55   

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI:
Pierwszy skład: 1-Artur Bourc - 4-Paweł Golański, 2-Mariusz Jop, 14-Michał Żewłakow, 5-Dariusz Dudka - 16-Jakub Błaszczykowski, 18-Mariusz Lewandowski, 6-Radosław Sobolewski, 8-Jacek Krzynówek, 7-Euzebiusz Smolarek - 11-Grzegorz Rasiak.
Rezerwowi: 12-Tomasz Kuszczak, 3-Jakub Wawrzyniak, 9-Maciej Żurawski, 10-Marek Saganowski, 13-Arkadiusz Głowacki, 15-Wojciech Łobodziński, 17-Przemysław Kaźmierczak.
posa napisał/a:
I dalej obstaje przy Rasiaku że powinien zagrac i że jak zagra to strzeli bramke

Akurat z tym wyjątkowo się zgodzę, w tym meczu Rasiak powinien otrzymać szanse na występ, bo będzie potrzebny przy stalych fragmentach gry, którch spodziewam sie dużo podczas tego meczu, a tak wysoki zawodnik może nam sie przydać. Czy strzeli bramkę, no nie wiem, zobaczymy, jesli tak mysle, że będzie to bramka ze stalego fragmentu gry. Finlandia to silny przeciwnik (w koncu zajmuja 2 m-ce w naszej grupie) no ale nie tak mocny jak Portugalia i trener Beenhakker moze sobie pozwolić na gre Rasiaka, oby Grzesiek wykorzystał szanse i w koncu sie do czegoś przydał :) Myślę, że Rasiak przy tak słabej formie polskiego "napadu" moze cos zdziałać, w razie czego zawsze go mozna zmienic;) Ale i tak myśle, ze najwazniejsza role w tym meczu odegrają tak jak ostatnio nasi pomocnicy, licze na powtórny dobry występ Krzynówka :) Wynik... myślę, ze będzie to minimalna wygrana Polaków.. ale sie zobaczy... Lece na mecz..
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2007-09-12, 18:37   

jest CIĘŻKO ale...nadzieja nadal jest
Finowie nie grają rewelacji,więc damy rade...DO BOJU POooOLSKO...
:evil: :wink: :evil:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-12, 18:47   

Po pierwszej polowie dalej remis, grają dwie równe drużyny, które bardziej obstawiają defensywę... a co do Rasiaka, to go wcale nie widać chyba dwa razy mial pilkę :p
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2008, eliminacje, me, pilkarskich


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu