Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jasełka w naszej szkole - cudowny czas
Autor Wiadomość
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-10, 23:40   Jasełka w naszej szkole - cudowny czas

Dnia 20 grudnia 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przedstawili
inscenizację Bożonarodzeniową zatytułowaną Kolęda płynie z wysokości i uczy miłości. Na początku spektaklu nastrojowy taniec Aniołów wprowadził widzów w tajemnicę Narodzin Zbawcy. Następnie zobaczyliśmy Józefa i Maryję opiekujących się nowo narodzoną Dzieciną i towarzyszące im zwierzęta, pasterzy zmierzających do żłóbka, chór aniołów śpiewających kolędy i ogłaszających Dobrą Nowinę, Trzech Króli z cennymi darami oddającymi pokłon Chrystusowi oraz dzieci składające Jezusowi swoje maleńkie dary. Szkolna sala została wypełniona przez Grono Pedagogiczne wraz z P. Dyrektor Grażyną Piaskowską, Rodziców, Uczniów oraz zaproszonych Gości. Wszyscy włączyli się do śpiewu kolęd. Radość, jaka zapanowała wśród widzów i małych aktorów była dowodem szczególnej więzi jedności i wzruszenia. Kolędom przygrywały dzieci na rożnych instrumentach: dzwonkach, ksylofonie i tubach. Po wykonaniu bohaterowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami a publiczność ręcznie wykonanymi przez uczniów szkoły podarunkami. Należy podkreślić, że mimo swych trudności i różnego stopnia niepełnosprawności występujący uczniowie stanęli na wysokości zadania i w cudownie piękny sposób opowiedzieli historię narodzin Jezusa Chrystusa.
Oprawę muzyczną przygotowała p. Anna Krupa, reżyserią przedstawienia zajęły się p. Justyna Snopkowska, p. Maja Chomaniec oraz p. Jolanta Mielniczek - Boszkiewicz.

Opracowanie J. Snopkowska

jas2011 017.JPG
Plik ściągnięto 232 raz(y) 159,64 KB

jas2011 006.JPG
Plik ściągnięto 236 raz(y) 139,94 KB

jas2011 025.JPG
Plik ściągnięto 245 raz(y) 165,37 KB

jas2011 019.JPG
Plik ściągnięto 234 raz(y) 170,73 KB

jas2011 002.JPG
Plik ściągnięto 199 raz(y) 143,82 KB

0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-01-11, 16:40   

Bardzo lubię Was tu czytać :)
Uważam, że Wasza szkoła jest Wielka i ludzie w niej pracujący także :)
Cieszę się, że jeśli mój syn trafi do szkoły specjalnej to będzie to Wasza szkoła!


Kasiu - pozdrów ode mnie Justynę :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-11, 17:10   

I w ogóle klimat zdjęć wymiata!
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-01-11, 20:52   

Franco Zarrazzo napisał/a:
I w ogóle klimat zdjęć wymiata!


Franiu ja zaglądam często na ich stronkę internetową. Uwielbiam oglądać zdjęcia z przedstawień na których są rodzice. Widać tyle dumy w nich, ale czasami i zdumienia, że moje dziecko to naprawdę to na scenie :)
Jakiś czas temu chodził tam chłopiec, z którym pracowałam kiedyś jako jego wychowawca. W pracy bardzo często był przygaszony, lub źle odbierany przez inne dzieci więc wpadał w złość. A w szkole specjalnej jak go widziałam na zdjęciach to widziałam wiecznie szczęśliwego chłopca :) To świadczy o tym, ile miłości, zaangażowania dają z siebie Ci nauczyciele. :)
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-12, 09:45   

HS-R napisał/a:
Kasiu - pozdrów ode mnie Justynę :)


Ja Ją pozdrowię, a Ty trzymaj kciuki, bo dziś ważny dla Justynki dzień... Udział w "Przeglądzie Zespołów Kolędniczych" w Namysłowie ;)

Franco Zarrazzo napisał/a:
I w ogóle klimat zdjęć wymiata!


Zdjęcia nie oddają tego co się naprawdę dzieje - często gęsto pracownikom szkoły zakręci się łza w oku. Łza, która nie jest oznaką cierpienia, a wręcz przeciwnie - to duma, którą zrozumie tylko osoba mająca na stałę kontakt z naszymi Dzieciaczkami, bo tylko ona wie ile, jak dużo, jak często trzeba poświęcić czasu na przygotowania. Są Dzieci, dla których nauczenie się na pamięć jednego krótkiego, prostego zdania jest nielada sztuką i gdy przychodzi moment występu, i gdy Owe Dziecko staje na scenie, gdy otwiera swoją śliczną buźkę, i gdy zaczyna pierwsze słowo - wszyscy zamierają, mocno trzymając kciuki i nagle ta duma... Pięknie wyrecytowane - na miarę swoich możliwości - zdanie wybrzmiewa z ust młodego Aktora...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cudowny, czas, jaselka, naszej, szkole


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu