Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Apel do mieszkańców okolic straży.
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-11-22, 00:52   Apel do mieszkańców okolic straży.

Drodzy mieszkańcy okolic straży. Jestem po rozmowie z załogą lotniczego pogotowia ratunkowego oraz brzeskimi strażakami. Jestem przerażony sytuacją do której doszło. Po Państwa skargach dotyczących hałasu, który wydobywa się podczas lądowania i startu śmigłowca ratowniczego został wprowadzony zakaz lądowania na terenie straży. Teraz śmigłowce muszą lądować w okolicznych miejscowościach. Wiąże się to że stratą czasu jaki jest tu bardzo ważny.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że gdy pomoc potrzebna jest Waszym bliskim, wtedy oczekujecie szybkości działania a w momencie gdy tragedia dotyka kogoś innego ogarnia was znieczulica. Śmigłowiec ratowniczy ląduje nie dla zabawy, ale po to by szybko przetransportować pacjenta na specjalistyczne oddziały w innych miejscowościach.

Proszę w imieniu załóg ratowniczych. Nie utrudniajcie im pracy, która kiedyś może posłużyć i Państwu.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-11-22, 05:53   

Czy zatem w niedługim czasie oczekiwać należy wyłączania sygnałów dźwiękowych po 22 przez pojazdy ratownicze ? Żenujące.
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2011-11-22, 08:42   

Na takie rozwiązanie to ty za bardzo nie licz...Ja także zastanawiałem się nad tymi "sygnałami"po nocach..Ileż to już razy przejeżdżało pogotowie pustą za zwyczaj ulicą Jagiełły po 23 godzinie i stawiało na nogi domowników wstających rano do pracy?? także i moich ??.A jeżdzi taka jedna co ma baaardzo intensywny i głośny kogucik :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sssara1 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 17 / UP 9



Wysłany: 2011-11-22, 09:31   

Cytat:
został wprowadzony zakaz lądowania na terenie straży.

To chyba nie byla dobra decyzja.
Cytat:
gdy pomoc potrzebna jest Waszym bliskim, wtedy oczekujecie szybkości działania a w momencie gdy tragedia dotyka kogoś innego ogarnia was znieczulica.

Kiedy tak sie stanie (oby nie),powstanie afera dlaczego smiglowiec ratowniczy ladowal 5 km za miastem. :x
Cytat:
w niedługim czasie oczekiwać należy wyłączania sygnałów dźwiękowych po 22 przez pojazdy ratownicze ?

Obowiązujące w Polsce prawo nie zezwala na stosowanie samych sygnałów świetlnych w nocy.Karetka pogotowia ratunkowego jest pojazdem uprzywilejowanym dopiero w momencie, gdy korzysta równocześnie z sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Innej możliwości nie ma. :D
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-22, 10:40   

Ludzie, sprawa jest poważna, a decyzje żenujące, przecież ten helikopter nie ląduje tam codziennie, nie ląduje tam, bo nie maja co robić, a co do załogi karetek, to wydaje mi się, że ratując czyjeś życie, i działając w pośpiechu i stanie podwyższonej adrenaliny kładą nacisk na szybkie przekazanie chorego załodze halikoptera a nie martwienie się, czy sygnały dźwiękowe są włączone, czy nie.
Tak więc przyłączam się do apelu:

LUDZIE TROCHĘ WIĘCEJ WYROZUMIAŁOŚCI
0 UP 0 DOWN
 
bova 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Sty 2009

UP 7 / UP 3



Wysłany: 2011-11-22, 19:22   

wróż Mariusz napisał/a:
Na takie rozwiązanie to ty za bardzo nie licz...Ja także zastanawiałem się nad tymi "sygnałami"po nocach..Ileż to już razy przejeżdżało pogotowie pustą za zwyczaj ulicą Jagiełły po 23 godzinie i stawiało na nogi domowników wstających rano do pracy?? także i moich ??.A jeżdzi taka jedna co ma baaardzo intensywny i głośny kogucik :wink:


Tak sie składa, że moje okna wychodza na ul Jagiełły i szczerze mówiąc jeszcze żadna przejeżdżająca karetka mnie nie obudziła :)

Przecież oni nie jeżdżą dla jaj.... Więc dajmy wszystkim służbą dobrze wykonywac swoją prace ;)


Na marginesie jeśli juz mowa o budzeniu po nocach mnie budzą "koledzy" ci bardziej opaleni, romowie, cygani. Oni codziennie wrzeszczą pod oknami i nikt nie interweniuje....

Tak wiec przyłączam sie do apelu:)
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-11-22, 19:40   

yasiu napisał/a:
został wprowadzony zakaz lądowania na terenie straży
Kto wprowadził ten zakaz?
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2011-11-23, 11:20   

Niepojęte, że sprawa "hałasu" doprowadziła do takich decyzji. Rozumiem, że hałas może uprzykrzać życie, czasem nawet budzić w nocy, ale ludzie bez przesady. Są cele wyższe niż wasz święty spokój w nocy, szczególnie że wyżej opisana sytuacja nie jest zjawiskiem codziennym. Tylko "pogratulować" znieczulicy osobom, które przyczyniły się do tej nierozważnej decyzji. W każdym bądź razie ludzie uczą się na błędach i jak któraś z osób związanych z protestem i wynikłymi z niego zmianami przekona się na własnej skórze, że liczy się każda minuta podczas akcji ratunkowej to zejdzie na ziemię. Chociaż wtedy może być już za późno na refleksje jeśli przez ten idiotyczny zabieg ktoś bliski straci życie. Świat staje na głowie i co niektórym po prostu wszystko się poprzewracało od dobrobytu i praw.

wróż Mariusz napisał/a:
Na takie rozwiązanie to ty za bardzo nie licz...Ja także zastanawiałem się nad tymi "sygnałami"po nocach..Ileż to już razy przejeżdżało pogotowie pustą za zwyczaj ulicą Jagiełły po 23 godzinie i stawiało na nogi domowników wstających rano do pracy?? także i moich ??.A jeżdzi taka jedna co ma baaardzo intensywny i głośny kogucik


Koledze również gratuluję podejścia bo ponad wszystko stawia możliwość wyspania się a nie bezpieczeństwo ekip ratunkowych, które muszą w jak najkrótszym czasie dotrzeć do miejsca zdarzenia. W nocy ulice rzeczywiście są puste, ale to nie oznacza, że nie trafi się pojazd czy osoba, która nie zauważy pędzącej karetki czy innego pojazdu ratunkowego i może dojść do tragedii.

Nie wiem dla mnie taka postawa jest naganna, ale jak widać nie brakuje osób, które przedkładają swój spokój nad elementy, które ratują człowiekowi życie. Podkreślić również trzeba, że sygnały dźwiękowe nie są nadużywane przez ekipy ratunkowe ani też nie są zjawiskiem szczególnie uciążliwym. Poza tym wszystko służy konkretnym celom - jak najszybsze dotarcie do miejsca zdarzenia + bezpieczeństwo ratowników oraz osób postronnych.
0 UP 0 DOWN
 
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 11:53   

Niestety żyjemy w kraju gdzie co bardziej kretyński pomysł jest wcielany w życie. Dla mnie wysyłanie skarg z powodu "hałasu" powodowanego przez śmigłowiec ratowniczy to przejaw ignorancji i skrajnego braku myślenia. Sądzę, że każdy trzeźwo myślący człowiek lub chociaż myślący wie że to był poroniony pomysł. Bo jeżeli chodzi o ratowanie ludzkiego życia to nie powinno być półśrodków. Ale jak widzę nie wszyscy to rozumieją :

Cytat:
Na takie rozwiązanie to ty za bardzo nie licz...Ja także zastanawiałem się nad tymi "sygnałami"po nocach..Ileż to już razy przejeżdżało pogotowie pustą za zwyczaj ulicą Jagiełły po 23 godzinie i stawiało na nogi domowników wstających rano do pracy?? także i moich ??.A jeżdzi taka jedna co ma baaardzo intensywny i głośny kogucik


Takie podejście oznacza brak myślenia. Myślę że nie muszę tłumaczyć dlaczego :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 12:09   

Zakaz lądowania został wprowadzony przez komendanta PSP.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 12:15   

wróż Mariusz napisał/a:
Na takie rozwiązanie to ty za bardzo nie licz...Ja także zastanawiałem się nad tymi "sygnałami"po nocach..Ileż to już razy przejeżdżało pogotowie pustą za zwyczaj ulicą Jagiełły po 23 godzinie i stawiało na nogi domowników wstających rano do pracy?? także i moich ??.A jeżdzi taka jedna co ma baaardzo intensywny i głośny kogucik :wink:

Mieszkam tuż przy obecnej 'stacji' karetek i jakoś nie narzekam na hałas, chociaż sypialnie mam przy samej ulicy. Nie spotkałam sie, żeby ktokolwiek z mieszkańców narzekał :x
Jakim ignorantem trzeba być, żeby w ogóle wymyślać takie rzeczy?
0 UP 0 DOWN
 
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2011-11-23, 12:44   

A czy ja kogoś ignoruję ? przekreślam ?..Taki ze mnie ignorant i człowiek bez racjonalnego myślenia bo napisałem o paru razach kiedy to pogotowie np.mogłoby jechać po 23 godzinie pustą ulicą tylko na sygnałach świetlnych bez dzwięku?? I to tak niektórych rozruszyło?? :| Dla mnie helikopter może lądować nawet w rynku i nie będzie mi to wcale przeszkadzało...
0 UP 0 DOWN
 
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 12:49   

Podaj jeden sensowny powód dla którego karetka miałaby bez sygnału dźwiękowego jeździć w nocy.
0 UP 0 DOWN
 
misiek0987 



Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-11-23, 13:27   

Po prostu ludzka "głupota" mnie przeraża . Jeszcze tylko trzeba czekać aż mieszkańcy wystąpią z pismem do KG PSP z tym żeby przeniósł siedzibę KP PSP Brzeg na obrzeża miasta albo poza miasto bo im utrudnia życie to że jeżdżą na bombach w biały dzień . Ale jak przyjdzie do pożaru budynku na w/w osiedlu to będą się cieszyć że straż będzie za 2-3 min od wezwania i może uratować mienie i życie tych ludzi przed większym zagrożeniem a jak już dojdzie do tego że potrzebny będzie śmigłowiec to ich transport na lądowisko zajmie 2 min to tego nie potrafią docenić . Ale jak to mówią polak mądry po szkodzie .

!!!!!!!!!Popieram waszą inicjatywę za powrotem lądowiska na terenie KP PSP Brzeg!!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-11-23, 13:29   

wróż Mariusz napisał/a:
Dla mnie helikopter może lądować nawet w rynku i nie będzie mi to wcale przeszkadzało...


Jednak karetka musi dowieźć tam pacjenta - na sygnale :P

Sytuację brzeskich strażaków którzy nie mieli włączonych sygnałów dźwiękowych opisałem tutaj:
http://www.forumbrzeg.pl/...p=304946#304946

Stary temat o sygnałach dźwiękowych:
http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=7555

Skupmy się na lądowaniu śmigłowców w tym temacie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: apel, do, mieszkancow, okolic, strazy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu