Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 14:21
Tatuaże i kolczyki
Autor Wiadomość
amenite 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-26, 12:55   

Tatuaże sa fajne ale myśl ze zanim sie zrobi taki maluneczek na ciele to trzeba sie mocno zastanowic bo to zostaje na cale zycie.Mnie osobiscie podoba sie jak mezczyzna ma tatuaz na szyi.Tatuaz to moze byc ozdoba ale tez moze mocno zeszpecic czlowieka.
Jezeli chodzi o urzednikow to dla mnie to nie ma znaczenia czy jest to czlowiek pomalowany albo podziurkowany.Bylam w UK i widzialam tam mezczyzne ktory mial na glowie irokeza i tuzin kolczykow. Szedl sobie z teczuszka i w garniaku. Najwyrazniej ktos mu ufa.Zalezy od mentalnosci spoleczenstwa.Mam nadzieje ze kiedys i u nas bedzie sie patrzylo glownie na kompetencje czlowieka a nie na jego wyglad.
Ja osobiscie mam kolczyka we brwi.Na poczatku patrzyli na mnie na ulicy jak na ufo.Teraz to normalne.Poprostu sie przyjelo.Mysle ze jezeli chodzi o tatuaze i kolczyki w roznych instutucjach panstwowych to tylko kwestia czasu.W sumie mam taka nadzieje....
0 UP 0 DOWN
 
Aklime 



Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-04-26, 16:21   

amenite napisał/a:
Jezeli chodzi o urzednikow to dla mnie to nie ma znaczenia czy jest to czlowiek pomalowany albo podziurkowany.


Dokładnie, co to za różnica?! Że nieodpowiednie? Ale niby dlaczego??? Eeee tam.


A tatuaże? Jakoś mnie nie kręcą... jak sobie pomyślę co będzie jak się ciało rozciągnie... :| Chociaż właściwie czasem to fajnie wygląda, ale zależy jaki tatuaż i u kogo ;)

Za kolczykami jestem jak najbardziej :) Strasznie mnie to kręci, oczywiście w umiarze. Sama mam standardowego kolczyka na języku i na chrząstce w uchu :) Teraz chciałabym sobie zrobić jeszcze pod językiem na wędzidełku ;]
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-26, 17:45   

Aklime napisał/a:
Teraz chciałabym sobie zrobić jeszcze pod językiem na wędzidełku


A mogę skromnie spytać jaki jest cel tego ?
Czy ból i niewygoda może być celem ?
Ja nie neguje - tylko pytam.
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-04-26, 18:08   

Aklime napisał/a:
amenite napisał/a:
Jezeli chodzi o urzednikow to dla mnie to nie ma znaczenia czy jest to czlowiek pomalowany albo podziurkowany.


Dokładnie, co to za różnica?! Że nieodpowiednie? Ale niby dlaczego??? Eeee tam.

łe...wykaże się moją nietolerancją :P wydaje mi się,że osoba,która reprezentuje urząd,powinna stosownie wyglądać.Wyobraź sobie wchodzisz do gabinetu burmistrza,a tam facet z tatuażem na karku i sześcioma kolczykami w uchu plus coś dziwnego na skroni. zaczniesz się zastanawiać kto to taki,wątpię,żeby wzbudził Twoje zaufanie,bardziej respekt. Myślę,że za kilka lat zauważysz sama,że są pewne miejsca,gdzie powinien obowiązywać określony strój i zachowanie. Prywatnie np.burmistrz ,może mieć co chce i gdzie chce,natomiast reprezentując daną instytucję powinien być tego godzien,przede wszystkim wzbudzić szacunek i sprawiać wrażenie ,,normalnego,, ;)
Nie przeszkadzają mi ani tatuaże,ani kolczyki (nad tatuażem zastanawiam się już jakiś czas) i znając moje ,,uparcie,, pewnie się go dorobię. Czemu chcę coś takiego zrobić :?: strasznie mi się podoba,nie interesuję mnie opinia innych na ten temat,bo to mnie będą kłuli i ja będę płacić. Jeśli komuś się nie spodoba,nie musi-ważne,że mi będzie(nie będzie to na pewno rysunek na pół pleców,chodzi mi o mały symbol chiński,który można ukryć choćby pod koszulką)Wszystko ma jakieś normy i przyjęte granice... chociaż często te normy wyznaczamy sobie sami...to jak wyglądamy w jakimś stopniu świadczy o nas.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-04-26, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-26, 18:55   

Cytat:
Dokładnie, co to za różnica?! Że nieodpowiednie? Ale niby dlaczego??? Eeee tam.


Moim zdaniem chodzi tutaj trochę o mentalność ludzi starszych, nieprzyzwyczajonych do takich wynalazków, jak kolczyki i tatuaże.
Niektórzy ludzie starsi uważają osoby wytatuowane i posiadające kolczyki na twarzy za chuliganów, szczerze mówiąc osoby posiadające wiele kolczyków w widocznych miejscach mnie rażą.
Wiem również, jak ludzie reagują na osoby posiadające kolczyki. Mojej mamie się to w ogóle nie podoba i wiem, że nie potrafiłaby skupić się na rozmowie z kimś mającym kolczyk, załóżmy w wardze (w brwi już toleruje, bo bardzo lubi moją koleżankę, która ma taki xD) lub nosie (kilka postów temu pisał o tym Smooth). Wkurza mnie czasem, jak gdzieś idziemy (załóżmy przez miasto) a ona do mnie kiedy kogoś takiego mijamy serwuje mi smaczne komentarze typu "patrz ile ta dziewczyna ma kolczyków, jak to brzydko wygląda...". Mi coś takiego nie przeszkadza, o ile nie są to osoby pełniące funkcje urzędnicze. Nie wyobrażam sobie, że miałabym sobie załatwiać moje sprawy (np. staż, zakładać firmę, rejestrować się jako bezrobotna itp.) u urzędnika mającego coś w wardze, na skórze. Myślałabym wtedy "Ja też tak chcę" i wątpię, że zapamiętałabym co konkretnie mówił mi ten urzędnik/ta urzędniczka. A potem wina spadłaby na tą osobę, że z racji swojego wyglądu jest niekompetentna...
0 UP 0 DOWN
 
Aklime 



Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-04-26, 21:49   

smooth napisał/a:
Aklime napisał/a:
Teraz chciałabym sobie zrobić jeszcze pod językiem na wędzidełku


A mogę skromnie spytać jaki jest cel tego ?
Czy ból i niewygoda może być celem ?
Ja nie neguje - tylko pytam.


po prostu tak mi się podoba. a boleć aż tak wcale nie boli bardzo bo już próbowałam :P
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-27, 23:00   

Ból i niewygoda :[ : / : / : / ... ludzie - zróbie se dzióre a potem komentujcie jaki ból ? jaka niewygoda? ... !! hihih- jeśli ktoś mnie pyta o ból przy kolczykowaniu to mi sie śmiac chce ... przecież to taka malutka cieniutka igiełka... i zwbudza tyle kontroersji i niby bólu. Odrazu mi przychodzi do głowy tylko jedno .... skoro nawet faceci mówią że to taki ból (niby) to panowie weobrażcie sobie poród !!!!! to dopiero musi być ból... co ;>??
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-04-27, 23:07   

majavip napisał/a:
to panowie weobrażcie sobie poród !!!!! to dopiero musi być ból... co ;>??


noo...ja już miałem kiedyś taki ból porodowy. A jaki ból musiał czuć Werter, a jaki Wokulski, nie wspominając o dekadentach. Co do kolczykowania, to też nie wydaje mi się, żeby sprawiało to jakieś większe cierpienie, chociaż skoro niektórzy słabną już na widok cieniutkiej igły szczepionki, to wszystkiego można się spodziewać. Jeśli chodzi o urzędników, to chyba normalne jest to, że nie powinien być wytatuowany, ani nadmiernie okolczykowany. To już nie jest nawet kwestia tolerancji, a jakiegoś wyczucia i poczucia estetyki.
0 UP 0 DOWN
 
Zuzka 
Weasley



Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z nieba :)

Wysłany: 2007-05-09, 15:09   

Włóczykij napisał/a:
Jeśli chodzi o urzędników, to chyba normalne jest to, że nie powinien być wytatuowany, ani nadmiernie okolczykowany. To już nie jest nawet kwestia tolerancji, a jakiegoś wyczucia i poczucia estetyki.


Moim zdaniem nie ważne jest jak taki człowiek wygląda tylko jak wykonuje swoją prace. a pozatym kolczyki czy tatuaże nie przeszkadzają ani troche w byciu estetycznym.

Mam kolczyka w brwi i powiem szczerze że troszke bolało - ale jesli komuś się takie rzeczy to takie niemiłe uczucie jest do zniesienia :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-09, 19:12   

Zuzka napisał/a:
Moim zdaniem nie ważne jest jak taki człowiek wygląda tylko jak wykonuje swoją prace


To dalece mylne generalizowanie i skupienie się wyłącznie na własnym punkcie widzenia opartym na jeszcze nico okrojonym światopoglądzie wynikłym z dość ubogiego doświadczenia pociągającego za sobą umiejętność widzenia tylko jednej strony medalu.(a są nie dwie lecz więcej :) ...
To tak jakbyś powiedziała, że nie ważna jest fizyczność / uroda człowieka tylko to co ma w tak zwanym środku, a przecież pomijając fakt, że obie rzeczy należy odpowiednio rozgraniczyć to również nie nowością jest z psychologicznego punktu widzenia, że to atrakcyjnych ludzi (odruchowo) - oczywiście generalizując..traktujemy bardziej preferencyjnie.. zwykła ludzka (zakodowana poniekąd) reakcja.

Chyba najbardziej funkcyjnym słowem / zwrotem w życiu człowieka jest "zależy od".. i tak odbiór osób o różnych cechach tudzież elementach wzbogacających (a czasem deformujących) wygląd i przypisywanie im określonych cech, zachowań itp.. zależy od kontekstu w którym proces oceny następuje.. i tak Pan Z dredami czy też kolczykami będzie dla mnie Bolkiem na Woodstocku i zarazem Lolkiem jako pracownik urzędu..jakiegoś tam.. choć dla kogoś innego będzie po prostu Reksiem...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kolczyki, tatuaze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu