Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim lotnisku Chopi
Autor Wiadomość
manieq 



Wiek: 64
Dołączył: 13 Lis 2006

UP 10 / UP 4


Skąd: Skarbimierz Oś.

Wysłany: 2011-11-03, 09:13   Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim lotnisku Chopi

- Bóg prawdopodobnie dopuścił taką ewentualność katastrofy po to, żeby cały kraj zrozumiał, jakie znaczenie ma Bóg, wiara, księża, ojciec święty i to wszystko co my propagujemy na antenie Radia Maryja - zaczęła pani Jadzia ze Śląska.
- Gdyby np. pan Palikot leciał tam w tym samolocie, jak on by się zachowywał -

http://glosrydzyka.blox.p...62146,20.html?3

Teraz już wiecie że niewysunięcie się podwozia w tym samolocie to sprawka Boga ,
a samolot nie wyprowadził z katastrofy pilot - tylko redemptorysta ojciec Piotr Chyła
z relikwiami bł. Jana Pawła II.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-11-03, 15:39   

Na tę okoliczność zacytuję profesorską opinię, co prawda użyta była w innym kontekście, ale tu też idealnie pasuje:

"Rodzimy ciemnogród nie ma zahamowań."
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-11-03, 15:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2011-11-03, 22:01   

Nawet Marta Kaczyńska dorzuciła swoje trzy grosze:

http://www.tvn24.pl/-1,17...,wiadomosc.html

To naprawdę porażąjące jak można porównywac te dwie sytuacje.... :cry:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-11-03, 22:08   

Pierwsze moje wrażenie - Śmieszne, po głębszym przemyśleniu - Tragiczne.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-11-03, 22:11   

Słowem tragikomiczne. Ciekawe, kto jej to napisał.
0 UP 0 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2011-11-03, 22:15   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Słowem tragikomiczne. Ciekawe, kto jej to napisał.


Wujek "dobra rada" :lol:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-11-03, 22:25   

bartek74 napisał/a:
To naprawdę porażąjące jak można porównywac te dwie sytuacje....

Założę się, że nie ma osoby, której nawet przez sekundę, ba przez setną sekundy nie przebiegła błyskawicą myśl o takim porównaniu, nawet jeśli ta myśl jest (bo jest) irracjonalna. Choćby otwarta dyskusja świadczy o tym. Jednak sytuacje te różni wszystko: warunki pogodowe, stan techniczny, wiek i marka samolotu, usterka w samolocie, stan i status lotniska, przygotowanie pasa startowego, służby obecne na lotnisku, ranga pasażerów - oczywiście też państwo w którym lądowanie się odbywało i (wspomagająca) wieża kontroli lotów. Jedyna rzecz, która notorycznie przywołuje porównania to efekt końcowy obu lądowań, ale oczywistą oczywistością jest, że obu tych sytuacji nie można porównywać. Przez Kaczyńską raczej przemawia tu wciąż rozgoryczenie. To niby normalne uwzględniając jej przeżycia - szkoda, że społeczeństwo podchwyciło i teraz zacznie się 'bicie piany'. Oby w tym nie zagubić dokonań Kapitana Wrony na rzecz kolejnego odgrzania 'sprawy smoleńskiej'.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-11-03, 22:30, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bartek74 



Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg/Sanok

Wysłany: 2011-11-03, 22:31   

chmurkolistna napisał/a:
Założę się, że nie ma osoby, której nawet przez sekundę, ba przez setną sekundy nie przebiegła błyskawicą myśl o takim porównaniu,


To przegrałaś zakład, ja tak nie pomyślałem ani przez chwilę! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-11-03, 22:38   

bartek74 napisał/a:
To przegrałaś zakład, ja tak nie pomyślałem ani przez chwilę! :wink:

No cóż, niebywałe, wyjątki się zdarzają.
Chodzi mi o to, że w takich sytuacjach jak owo lądowanie boeinga naturalnie uaktywnia się to, co mamy w pamięci np. pod hasłem "awaria samolotu". Taki dziwny, ale zazwyczaj działający mechanizm - jak widać.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-11-03, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-11-04, 06:09   

Podobnie, jak brat. Taka myśl nawet przez nikły ułamek sekundy, jak stworzenie świata, nie zabłysnęła w mrokach mojego umysłu. :mrgreen:
Jedyne, co zajaśniało to zastanowienie, jak można snuć takie teorie ?

Wujek "szósta porażka wyborcza", by sięgnąć do klasyka :mrgreen: ,
dobrze - w swoim mniemaniu i z punktu widzenia jego dogorywającej partii - radzi bratanicy. Elektorat uwierzy. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mulder 2011-11-04, 06:12, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2011-11-04, 12:19   

chmurkolistna napisał/a:
Chodzi mi o to, że w takich sytuacjach jak owo lądowanie boeinga naturalnie uaktywnia się to, co mamy w pamięci np. pod hasłem "awaria samolotu". Taki dziwny, ale zazwyczaj działający mechanizm - jak widać.


Mój mózg jednak rozgranicza awarie samolotu i jego awaryjne lądowanie od katastrofy lotniczej ,bo do momentu przeczytania komentarza M. Kaczyńskiej nie przyszło mi do głowy wiązanie ze sobą tych dwóch spraw.
Nie ma w tym żadnej logiki przecież.
I raczej wyjątkiem są osoby którym przyszło na myśl takie porównanie a nie na odwrót :P
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-11-04, 15:16   

auri-star napisał/a:
Mój mózg jednak rozgranicza awarie samolotu i jego awaryjne lądowanie od katastrofy lotniczej ,bo do momentu przeczytania komentarza M. Kaczyńskiej nie przyszło mi do głowy wiązanie ze sobą tych dwóch spraw.

Każdy normalny mózg to rozgranicza.

auri-star napisał/a:
Nie ma w tym żadnej logiki przecież.

Powiedz to politykom, opinii publicznej, spragnionym sensacji dziennikarzom itp.

auri-star napisał/a:
I raczej wyjątkiem są osoby którym przyszło na myśl takie porównanie a nie na odwrót

Oj, aż takiego stwierdzenia to bym nie zaryzykowała. Optymistą jesteś.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-11-04, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-11-04, 15:46   

Nie znam ani jednej osoby, która by pomyślała o smoleńsku przy okazji tej akcji :shock:
W ogóle nie wiem gdzie tu jakieś powiązanie. To tak jakby każdy wypadek samochodowy przywoływał wspomnienia o wypadku Kubicy, równie głupie porównanie.


A lądowanie ładne, jakby mieli normalne kółka :D
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2011-11-04, 17:37   

chmurkolistna napisał/a:
Każdy normalny mózg to rozgranicza.

Chyba jednak nie każdy skoro poruszyłaś temat porównania i jeszcze zakłady planowałaś.

chmurkolistna napisał/a:
Powiedz to politykom, opinii publicznej, spragnionym sensacji dziennikarzom itp.

Niestety w każdym społeczeństwie jest jakaś chora jej część ale nie na nich należy się wzorować.

chmurkolistna napisał/a:
Oj, aż takiego stwierdzenia to bym nie zaryzykowała.

Tak już zauważyłam, że jedyne słuszne stwierdzenia to te które Ty sama wygłaszasz. :P ale cóż każdy z nas ma inne rozrywki i inny pomysł na siebie :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-11-04, 19:06   

auri-star napisał/a:
do momentu przeczytania komentarza M. Kaczyńskiej nie przyszło mi do głowy wiązanie ze sobą tych dwóch spraw
Jak to? Przecież tu chodzi o odruch warunkowy psa Pawłowa (lub kota prezesa): wszystko, co jest w jakiś sposób powiązane z lotnictwem, leśnictwem, błotem, porankiem, Tuskiem i Putinem, M U S I się kojarzyć z zamachem smoleńskim! Swoją drogą dziwi mnie trochę przywiązywanie jakiejkolwiek wagi do opinii głoszonych przez osobę prywatną i do tego niezbyt samodzielną, najwyraźniej zdalnie sterowaną nie tylko przez wujka "dobra rada", lecz także szemranego mężusia. Widocznie ta pani ma odgrywać rolę "sierotki Marysi" oraz "instancji moralnej". W szerszym kontekście jest to jednak zrozumiałe, gdyż pisiarnia - jak wiadomo - walczy z układami.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 767, awaryjne, boeinga, chopina, ladowanie, lotnisku, na, warszawskim


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu