Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-08-20, 15:51
Ceny w aptekach
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-20, 07:44   Ceny w aptekach

Aptek w Brzegu nie brakuje, a ceny? Może prześledzimy gdzie najtaniej i czy wszędzie pobiera się opłatę za dyżur nocny i pracę w święta? Z moich obserwacji wynika, że witaminy i zioła najtańsze są w sklepach zielarskich. Nie do przebicia przez żadną aptekę.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 08:17   

BTW aptek - jakoś z reguły wszystkie panie i panowie obsługujący klientów byli dla mnie mili i uprzejmi, ale ostatnio zdażył mi się bardzo nieprzyjemny incydent w aptece na Jagiełły - jedna ze sprzedawczyń zaczęła czynić jakies aluzje do refundacji przez MOPS kosztu zakupu leków przez osobę niepełnosprawną i podważała sensowność przyznania mi tego typu refundacji. Śpieszyłem się na pociąg i chociaż zakipiał we mnie ognisty gniew Zarrazzy, to odpuściłem pozostawienie pani w kitelku odpowiedniej do sytuacji wiązanki /niekoniecznie kwiatów/.

A jakie jest Twoje, Roztropku doświadczenie jeśli chodzi o ceny w Aptekach?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 13:01   

Ceny leków OTC i Rx są głównie uzależnione od ceny zakupu przez aptekę.

Apteki dzielimy na te które chca mieć jak największy zysk na towarze i na te które chcą mieć jak największy zysk przez ilośc srzedawanego towaru.
Nietrudno się domyślić, że Ci pierwsi kupują drożej by sprzedać drożej , drudzy kupują jaknajtaniej by ceną przyciągnać klienta.

Dodatkowo cena w aptece zależy od lokalizacji. Apteki położeone blisko szpitali, przychodni i innych miejsc gdzie są wypisywane recepty i inne usługi medyczne. Wtedy osoby spoza Brzegu są niejako zmuszone wykupić receptę w najlbiższej apteke (wiadomo chory nie zawsze ma na tyle sił by latać po całym mieście i sprawdzać różnice cenową).

Osoby, które wykupują leki na choroby przewlekłe doskonale orientują się w cenach i dla nich cena to kryterium najważniejsze. To one oblatują wszystkie miejsca w celu wywiadu cenowego. Wywiad ten jest następnie przenoszony drogą pantoflowa w kolejce do lekarza.

Teraz dodatkowym czynnikiem jest marketing i przyciągnięcie klienta. Każda apteka ma coś, jakieś programy lojalnościowe, promocje producenckie, "hity dnia" itp.

Właśnie niedawno pojawił się artykuł w NTO na temat mnogości aptek. TUTAJ
Apteki z tradycjami (które funkcjonuą od dziada, pradziada) przegrywają walkę marketingową z nowoczesnymi aptekami sieciowymi nastawionymi na klienta.
Z punktu widzenia klienta te drugie sa bardziej atrakcyjne. Nie interesuje nas zysk apteki tylko cena po której kupujemy. Przeciez nie będziemy kupować drożej z sentymentu dla danej Apteki.

Moja ocena aptek brzeskch :
nie kupuje w : Jagiełły (Franek juz napisał jak tam z obsługą), Piastowska (swego czasu najdroższa, bo najbliżej szpitala - teraz nawet tam nie zaglądam).
kupuję w : Kaufland (dużo promocji, niskie ceny), Mleczna (sporadycznie - dobre ceny), Piłsudskiego (najbliżej - gdy musze coś kupić bez oglądania się na ceny)
Do reszty nie chodze bo mi nie po drodze.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-08-24, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 14:04   

Chyba nie bede zbyt obiektywna :wink: ale faktycznie apteka na Piastowskiej od lat to dla mnie apteka droga i nieuprzejma obsługa.....Co do reszty nie mam zdania..Ja pracuję w aptece w Kauflandzie.Jest czynna codzień od 8-22 i w niedzielę od 8-19.W tych godzinach nie jest pobierana dodatkowa opłata. Ja lubię swoją aptekę i uważam ze robimy wszysto aby wyjsc naprzeciw pacjentowi. :D Niektórzy mówią ze jest drogo inni ze tanio -nie wiem-bynajmniej insuliny mamy najtaniej w mieście !

http://www.aptekadga.pl/
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-08-20, 14:07   

Ja często zaglądam do apteki tej która jest w tym ciągu co Malibu, zaraz na rogu. Stoi tam też waga na której można się zważyć i zmierzyć i wogóle jakoś tak przyjemnmie.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 14:20   

Angel napisał/a:
Ja lubię swoją aptekę i uważam ze robimy wszysto aby wyjsc naprzeciw pacjentowi. :D Niektórzy mówią ze jest drogo inni ze tanio -nie wiem-bynajmniej insuliny mamy najtaniej w mieście !


Nie mam nic do zarzucenia i odkąd tam zaglądam, wszystko było cacy /z wyjątkiem czasami za długiego ogonka, ale to chyba świadczy o jakości usług/. Wycena i refundacja leków przebiega sprawnie i z zaangażowaniem personelu. Czego własnie nie mogę powiedzieć o Jagiełły /ale to było tylko raz/.
Nie wspominaliśmy jeszcze chyba o aptece na Trzech Kotwic. O cenach się nie wypowiem, bo nie pamiętam relacji z innymi aptekami, ale obsługa zawsze na wysokim poziomie, idąca na rękę klientowi, często doradzająca, jak taniej itede. A nawet czasami proponująca promocje /np na Prestarium - dziękuję :) .
No i niewątpliwy atut - apteka znajduje się bezpośrednio przy przychodni "Intermed".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 14:23   

Hehe i jak na zamówienie z portalu Niepełnosprawni :)

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/16187
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-08-20, 14:36   

tak czytam,czytam i brakuje mi jednej apteki,tej najblizej mojej chatki:) apteka południowa na brzechwy...ceny zdażaja sie kosmiczne,farmaceutki miłe,choc chyba ze dwa razy w moim przypadku pomylily dawki sprzedawanych leków :oops: ponieważ jest to apteka którą mam w zasiegu ,,ręki,, kupuje wlasnei tutaj
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2006-08-20, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-20, 15:24   

Ponieważ Franco podał namiary do stronu o placebo przypomniał mi się inny rodzaj leków. Chodzi o leki homeopatyczne. Moi znajomi twierdzą, że coś jest w stwierdzeniu - lecz się tym, czym się zatrułeś, czyli na kaca najlepszy klin. Ale to chyba jedyny przypadek, w którym lek tego rodzaju komukolwiek pomógł. Chyba to jednak nabijanie w butelkę. Skrót na ten temat T U T A J
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-20, 15:59   

Ja często kupowałam w Aptece Południowej (na Brzechwy), nawet zdarzało się, że jeździliśmy ze Skarbimierza do tej apteki, bo jest ona tania. Oczywiśice nie wszystkie artykuły są w najniższych cenach, ale mieliśmy okazję porównać ten sam lek w 3 różnych aptekach (Mleczna, 1-Maja i Brzechwy) no i rzeczywiście Południowa wypadła najlepiej. Co do obsługi to bardzo uprzejma, zwłaszcza ta młoda Pani :) Od jakiegoś czasu mam 'chody' w Aptece w Kauflandzie, poza tym często właśnie w tym markecie robimy zakupy i dlatego tam teraz zaopatrujemy się w leki :oczko: Poza tym ta miła Pani Angel potrafi doradzić klientowi tak, żeby nie został wycyckany do ostatniego grosza :wink:
0 UP 0 DOWN
 
swiezak 
i wszystko jasne



Wiek: 43
Dołączyła: 05 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 16:19   

Od jakiegoś czasu pracuję w aptece w Opolu,ale jesli chodzi o Brzeskie apteki to:
-w Kauflandzie-bardzo miła i fachowa obsługa
-na Jagiełły-ładnie odnowili ale powinni się postarać również o odnowienie personelu
-na Pistowskiej-stara apteka z tradycjami
-na Brzechwy-drogo jak dla mnie i daleko od centrum
-na 1-ego maja-najblizej mojego domu ale niestety tez najdrożej
-na Ofiar Katynia-miło i przytulnie
-na Trzech Kotwic-bardzo dobrze zaopatrzona i profesjonalna
-na Piłsudskiego jeszcze nie byłam ale myślę że Hormon daje rade :D
-na Mlecznej-bezpłciowa
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 16:22   

Jednym słowem mówiąć - medycyna teraz coraz droższa jest nie tylko leki, ale zabiegi, leczenie. Brak konkurencji typu prywatnych klinik.

Co do Apteki na piastowskiej to nigdy nie przepadałem bo obsługa fatalna. A i kiedy pani mi zwróciła uwage miasiałem kupic szybko lek na zbicie temperatury dla kuzyna i powiedziałem "prosze pani prosze cos na zbicie temperatury i dobrego" ona na to "Pani magister jak coś, juz podaje". Już sie nic nie odzywałem zapłaciłem i wybiegłem z apteki."
0 UP 0 DOWN
 
jstaszek 



Wiek: 62
Dołączył: 30 Cze 2005

UP 22 / UP 18



Wysłany: 2006-08-20, 16:22   

tylko w Kauflandzie chociaż jak twierdzi kolega Roztropek :-P najlepsza jest apteka na stoisku z jedną kasą w w/w markecie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 17:24   

Apteka na Chocimskiej ciągle wymyka nam się spod kontroli - co sądzcie? Ja do obsługi raczej nie mam zastrzeżeń. A ceny?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 18:23   

Rzadko kupuję leki i zawsze raczej kieruje sie dostepnością do danej apteki niż cenami w nich, kilka razy robiłam zakupy na Chocimskiej i nie mogę narzekać na obsługę, dostałam nawet jakiś kupon - to chyba druga apteka po tej w Kauflandzie, która zaczęła stosowac jakieś promocje, w tym wypadku zbieranie punktów za zakupy i wymiana ich na jakieś inne dobra, czyli program lojalnościowy, który wraz z miłą obsługą, powinien w jakiś sposób "przywiązać" klientów. Poza tym ostatnio najczęściej kupuję w aptece w Kauflandzie, jest tanio - słyszałam nawet że w jednej przychodni wywieszono zakaz zakupowania leków w tej aptece, bez podania właściwie przyczyny :) Poza tym duży parking, łatwy dojazd, przy okazji robienia zakupów spożywczych mozna jeszcze kupić leki, wszystko widać jak na dłoni, np. kosmetyki z Vichy, bardzo duży wybór, także miła obsługa i promocje (np. z okazji 1 rocznicy otwarcia apteki były zniżki). A i jeszcze możliwośc płacenia kartą - chyba jeszcze tylko w aptece na Mlecznej można.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aptekach, ceny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu