Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Protest przeciwko budowie "trasy bolkowskiej".
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-10-23, 06:44   Protest przeciwko budowie "trasy bolkowskiej".

http://opole.gazeta.pl/opole/0,85812.html

Trasa miałaby przebiegać przez teren siedlisk chronionych gatunków zwierząt, choćby tygrzyka paskowanego.
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-10-24, 14:11   Re: Protest przeciwko budowie "trasy bolkowskiej".

mulder napisał/a:
http://opole.gazeta.pl/opole/0,85812.html

Trasa miałaby przebiegać przez teren siedlisk chronionych gatunków zwierząt, choćby tygrzyka paskowanego.


Chrońmy owady, żaby i kwiatki - wstrzymujmy kolejne budowy.

I dalej narzekajmy na ruch, złą jego organizację, jego natężenie, ilość hałasu, spalin i samochodów.
I w imię owada w nosie miejmy żyjących w mieście ludzi, którym samochody żyć nie dają.

Nie jestem ignorantem w kwestii ekologii - ale miasto to raczej teren zurbanizowany i głównie powinno myśleć się o mieszkających w nim ludziach a nie pajączkach.

Panom i Paniom "ekologom" sugeruję zająć się degradacją i niszczeniem pól, wymieraniem gatunków przez opryski i nawozy - może uda się nakłonić rolników do powrotu do "ekologicznego" konia i nawożenia łajnem? ;p
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-10-24, 19:44   

Atylla napisał/a:
Nie jestem ignorantem w kwestii ekologii - ale miasto to raczej teren zurbanizowany i głównie powinno myśleć się o mieszkających w nim ludziach a nie pajączkach.


Właśnie! I o ludzi właśnie chodzi. O to, by mieli czym oddychać, odpocząć, bo Bolko to taka enklawa w paskudnym mieście. Już teraz Opole jest masakrycznie wypełnione samochodami zamiast ludźmi, i gdyby powstała chora wizja trasy przez Bolko, to zamiast ulgi, do miasta wjechałaby kolejna masa samochodów. Tak to już jest , choć trudno zrozumieć. Tylko ignoranci myślą, że jak się wybuduje kolejną drogę w mieście, to się rozwiąże problem korków i samochodów. :-)


I myślę, że ten przysłowiowy pajączek, żabka itp, to tylko taki pretekst, by ignorantom jakoś wytłumaczyć co to takiego ekologia. Jeśli nie jesteś ignorantem, to wiesz.
0 UP 0 DOWN
 
Atylla 
illuminatus



Wiek: 38
Dołączył: 01 Kwi 2010

UP 12 / UP 16



Wysłany: 2011-10-25, 10:09   

Brzeski napisał/a:
Atylla napisał/a:
Nie jestem ignorantem w kwestii ekologii - ale miasto to raczej teren zurbanizowany i głównie powinno myśleć się o mieszkających w nim ludziach a nie pajączkach.


Właśnie! I o ludzi właśnie chodzi. O to, by mieli czym oddychać, odpocząć, bo Bolko to taka enklawa w paskudnym mieście.


A nie lepiej trochę to miasto posprzątać i stworzyć takich "enklaw" więcej w innych miejscach stanowiących obecnie obraz nędzy i rozpaczy tudzież zwykłe nieurzytki- żeby więcej ludzi mogło z nich korzystać? Bo nie uwierzę, że całe miasto z tej jednej wyspy "korzysta i nią oddycha".


Brzeski napisał/a:
Już teraz Opole jest masakrycznie wypełnione samochodami zamiast ludźmi, i gdyby powstała chora wizja trasy przez Bolko, to zamiast ulgi, do miasta wjechałaby kolejna masa samochodów.


Bo przez takie i podobne "problemy" od czasów Hitlera nic tam nie zmieniono i nie ulepszono pod tym względem. Nowa droga to rozładowanie ruchu - nie powiesz mi, że bez tej drogi te "kolejne samochody" miasto ominą ;) Ilość samochodów nieustannie wzrasta - twoje podejście doprowadzić może do całkowitego zakorkowania miasta - a co jeśli w innym miejscu znajdą innego "pajączka"?

Brzeski napisał/a:
Tak to już jest , choć trudno zrozumieć. Tylko ignoranci myślą, że jak się wybuduje kolejną drogę w mieście, to się rozwiąże problem korków i samochodów. :-)


To może zamknijmy wszystkie drogi? Problem korków samochodów zniknie całkowicie ;)
Ty chyba nie wiesz o czym mówisz.
Rozwoju miasta nie zatrzymasz.

Brzeski napisał/a:
I myślę, że ten przysłowiowy pajączek, żabka itp, to tylko taki pretekst, by ignorantom jakoś wytłumaczyć co to takiego ekologia. Jeśli nie jesteś ignorantem, to wiesz.


A ja myślę, że ty po prostu nie doceniasz płycizny intelektualnej naszych "ekologów" ;)
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-10-26, 13:21   

Atylla napisał/a:
A nie lepiej trochę to miasto posprzątać i stworzyć takich "enklaw" więcej w innych miejscach stanowiących obecnie obraz nędzy i rozpaczy tudzież zwykłe nieurzytki- żeby więcej ludzi mogło z nich korzystać? Bo nie uwierzę, że całe miasto z tej jednej wyspy "korzysta i nią oddycha".

Masz 100-procentową rację, lepiej by było tworzyć nowe oazy, a nie niszczyć ostanią lub jedyną.

Atylla napisał/a:
Nowa droga to rozładowanie ruchu

Powtórzę: to trudno zrozumieć, ale to absolutna nieprawda.
Nowa droga przebiegająca w takiej bliskości od centrum spowoduje zwiększenie ilości samochodów. Nic nie rozładuje. Taki paradoks.

Atylla napisał/a:
Ilość samochodów nieustannie wzrasta - twoje podejście doprowadzić może do całkowitego zakorkowania miasta

Miasta korkują się bez mojego udziału. Korkowały się zanim ekolodzy dostali prawo głosu.
Wydaje mi się, że to raczej efekt chorej polityki transportowej miast powoduje te korki, a nie ekolodzy.

Mimo wszystko skrajne poglądy niektórych ekologów mniej szkodzą niż skrajna ignorancja urzędników, i ślepa wiara, że tylko ilość dróg rozwiąże problem. Poczytaj trochę więcej o zrównoważonym rozwoju.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rasy, bolkowskiej., budowie, protest, przeciwko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu