Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-25, 19:57
Apelacja byłego prezesa Kama Foods
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-19, 20:43   Apelacja byłego prezesa Kama Foods

APELACJA WIESŁAWA B.


Uniewinnienia byłego prezesa Kama Foods, Wiesława B., domaga się jego obrońca Grzegorz Stasikiewicz. Jego zdaniem sąd pierwszej instancji popełnił liczne błędy w interpretacji przedstawionych dowodów.

Byłego prezesa Kamy skazano za wyłudzenie nagrody jubileuszowej na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę. W procesie tym sąd skazał także na 8 miesięcy byłego dyrektora do spraw technicznych Kamy Wiesława G. oraz na rok w zawieszeniu asystentkę prezesa Iwonę L. Oskarżyciel podtrzymał wszystkie stawiane tym osobom zarzuty i wniósł o uchylenie apelacji. Eugeniusz Zwierzchowski, były pracownik Kamy Foods, także jest przekonany, że sąd okręgowy podtrzyma wyrok sądu pierwszej instancji.
- Apelacja przebiega według mojego zdania prawidłowo - powiedział Eugeniusz Zwierzchowski. - Zostanie ogłoszony wyrok, myślimy, że tak jak w Sądzie Rejonowym, sprawcy będą uznani winnymi. Myślę, że wyrok będzie podtrzymany, że po postu ta sprawiedliwość sądu będzie.

Sędzia Waldemar Krawczyk odroczył wydanie wyroku do przyszłego tygodnia, tłumacząc skomplikowaniem sprawy.
- Z uwagi na skomplikowany charakter sprawy pod względem prawnym - powiedział Sędzia Waldemar Krawczyk, - oraz z uwagi na wielość materiału dowodowego, sąd postanowił odroczyć publikację wyroku w niniejszej sprawie na dzień 24 sierpnia bieżącego roku o godzinie 13.00.

Przypomnijmy: Sąd Rejonowy w Brzegu uznał winnym Wiesława B. wyłudzenia z Kamy Foods nienależnej mu nagrody jubileuszowej w kwocie ponad 64 tysięcy złotych. Aby ją otrzymać posłużył się sfałszowanym świadectwem pracy. Nagrodę wypłacono mu w 1998 roku. Wyrok sądu okręgowego w Opolu zostanie opublikowany 24 sierpnia.

Zbigniew Janowski
RADIO OPOLE, MMR


Źródło: info-brzeg.pl
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-19, 23:00   

oohhh jak sobie przypomne te czasy gdzie 500 osob zostalo bez wyplat przez 18 mcy to......... (ocenzurowano)

wstyd mi za niego!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-20, 08:22   

Na co liczy ten pan składając apelację? Udowodniono mu, że pieniądze dostał niezgodnie z prawem. Problem w tym, że dostał tyle że stać go na apelacje bez końca, w tym czasie stanie się biedny jak mysz kościelna i z czego biedak wszystko odda? Nie chcę być prorokiem, ale za rok można się spodziewać wystąpienia do sądu o umorzenie kosztów postępowania z tytułu ubóstwa i innych zdarzeń losowych.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 08:32   

joanna27 napisał/a:
oohhh jak sobie przypomne te czasy gdzie 500 osob zostalo bez wyplat przez 18 mcy to......... (ocenzurowano)

wstyd mi za niego!


Tobie Asia wstyd za takiego kogoś? Hmm "...żałuję za winy swoje i całego świata..." pisze bliska mi osoba w swoich wierszach... :/
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 09:26   

ahh Franek bo ja kurna jestem takie chodzace Caritas. mi zawsze wstyd za kogos. za caly swiat tez a najbardziej za to ze tyle w nim nienawisci....
wycierpialam sie przez niego jak nie wiem ale widze jeszcze mu malo...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 09:30   

Ja tam raczej uważam, że nie masz czego się ten... no... wstydzić... :P . Ale to już tak na marginesie - mogę tylko współczuć doświadczenia życiowego. Jakkolwiek podkreślam, że też swoje przeżyłem i hohoho jak ja czasami lubię gadać /i pisać/ "O laboga oj oj oj jaki to ja biedny..." :) .
Pozdrówki :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-24, 15:29   

Były szef Kamy skazany prawomocnie


Wyrok na byłego prezesa brzeskiej Kamy jest już prawomocny - uznał w czwartek Sąd Okręgowy w Opolu.

Wiesław B. został skazany na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 12 tysięcy złotych grzywny.

Wiesław B. był oskarżony o wyłudzenie 64 tysięcy złotych nagrody jubileuszowej, która mu się nie należała. Sąd uznał, że musi ją oddać w całości.

Więcej > w piątek w ntoNTO
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-24, 17:26   

64 000 (wyłudzona nagroda) - 12 000 (grzywna) = 52 000 pln reszty

52 000 : 16 m-cy (rok i 4 m-ce) = 3250 pln ??

Całkiem nieźle zarabia jak na skazańca :mrgreen: A tak poważnie to to jest żałosne w całym swoim wydźwięku :/
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-08-24, 19:37   

Kaspersky napisał/a:
64 000 (wyłudzona nagroda) - 12 000 (grzywna) = 52 000 pln reszty

52 000 : 16 m-cy (rok i 4 m-ce) = 3250 pln ??

Niepoprawne wyliczenia bo wyrokiem sądu musi zwrócić +grzywna.Pytanie tylko czy zwróci :?:
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-24, 19:51   

Cyborg napisał/a:
Pytanie tylko czy zwróci :?:

Też się zastanawiałem, ale po chwili uderzyłem się w czoło i poszedłem po rozum do głowy... dlatego właśnie te obliczenia są poprawne :-P
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2006-08-24, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-25, 07:06   

No dobrze, a co będzie, jak nie zwróci?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-25, 07:55   

Franco Zarrazzo napisał/a:
a co będzie, jak nie zwróci?


No chyba są jakieś postępowania egzekucyjne z potrąceń z dochodu (jeżeli będzie wykazywał).
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 09:57   

Brawa po ogłoszeniu wyroku

Były prezes brzeskiej Kamy musi oddać wyłudzoną nagrodę.

- Brawo! Wreszcie dosięgła ich sprawiedliwość - mówili pracownicy Kamy, którzy przyjechali do Opola wysłuchać wyroku na byłego prezesa.
- My przez 18 miesięcy nie dostawaliśmy pensji, bo nie było pieniędzy, a prezes wziął sobie nagrodę, na którą nie zasłużył - powiedziała nam Danuta Turowska.

Chodzi o ponad 64 tys. zł nagrody jubileuszowej, którą Wiesław B. wziął za przepracowane 30 lat, przedstawiając fałszywe dokumenty. Do trzydziestki zabrakło mu dwóch miesięcy.

Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił apelację obrońcy i uznał, że Wiesław B. jest winny wyłudzenia pieniędzy. B. został więc prawomocnie skazany na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 12 tys. zł grzywny. Musi też oddać niesłusznie pobraną nagrodę.

Dwóm pozostałym pracownikom Kamy obniżono kary: Wiesław G., dyrektor ds. technicznych spółki, za sfałszowanie świadectwa pracy musi zapłacić 3 tys. zł grzywny, a asystentka prezesa Iwona L. dostała sześć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata i 3,2 tys. zł grzywny za pomoc w wyłudzeniu nagrody. Pracownicy Kamy przyjęli wyrok brawami.

źródło : NTO
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: apelacja, bylego, foods, kama, prezesa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu