Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Spotkania autorskie- propozycje
Autor Wiadomość
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2011-10-19, 14:02   Spotkania autorskie- propozycje

Na spotkanie z jakim pisarzem chcielibyście przyjść do biblioteki? Czekamy na wasze pomysły i propozycje!
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-10-19, 23:09   

Jan Gondowicz - koniecznie.
0 UP 0 DOWN
 
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2011-10-20, 10:28   

Dziękujemy za propozycję i czekamy na kolejne.
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2011-10-20, 11:48   

Bogusław Wołoszański :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-11-02, 01:07   

Krzysztof Varga - jestem 'fanką'.

Jerzy Pilch - już klasyk
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-24, 14:49   

Jacek Inglot. Zwłaszcza w kontekście książki "Quietus". Najlepiej razem z come-backiem Macieja Parowskiego, jako autora dodatku o fantastyce religijnej.

Co by było, gdyby Julian Apostata wyrżnął chrześcijan? Historia alternatywna. Chyba na czasie. Warto poprzedzić kampanią promującą książkę (wznowioną jakiś czas temu w tej samej serii, co "Burza" Parowskiego).

Znalezione w sieci:

Cytat:
„Quietus” Jacka Inglota będzie rozrywką na wysokim poziomie zarówno dla historyków, jak i zwykłych czytelników. Twórca, zakorzeniając się w historii alternatywnej, nie zapomniał bowiem o dobrej, sensacyjnej opowieści, jak w końcu na beletrystykę przystało. Całość dopełnia posłowie w postaci dwóch tekstów – doskonale znany w fantastycznym światku Maciej Parowski – opisuje dzieje polskiej fantastyki religijnej, a ks. prof. dr hab. Jan Tomasz Słomka przybliża prawdziwą historię Juliana Apostaty, donatyzmu, rozkwitu chrześcijaństwa i jeszcze paru innych spraw związanych z powieścią. Na potrzeby recenzji sięgnąłem wprawdzie do dodatkowych źródeł, niemniej tekst prof. Słomki stanowi bardzo dobrą podstawę, w zupełności wystarczającą co ambitniejszemu czytelnikowi „Quietusa”. Dzięki niej możemy zweryfikować, w jakim stopniu Jacek Inglot zmienił historię na potrzeby swojej powieści, a także, w którym miejscu być może odrobinę przesadził w logicznym wyciąganiu konsekwencji z tych zmian. Naprawdę, kawał dobrej literatury.


http://www.qfant.pl/index...uietus%E2%80%9D

Mamy Quietusa na półkach w Brzegu, Pani Szefowo?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-24, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2012-01-25, 15:03   

Z książek Jacka Inglota mamy "Porwanie Sabinek" i powieść dla dzieci i młodzieży "Eri i smok". Niestety "Quietusa" nie mamy. Postaramy się to nadrobić przy okazji najbliższych zakupów.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-25, 17:45   

BibliotekaLudwikaI napisał/a:
Z książek Jacka Inglota mamy "Porwanie Sabinek" i powieść dla dzieci i młodzieży "Eri i smok". Niestety "Quietusa" nie mamy. Postaramy się to nadrobić przy okazji najbliższych zakupów.


"Porwanie" mam własne, jeszcze nie czytałem. Tej drugiej nie znam, ale przypomniałem sobie, że Jacek był nauczycielem w szkole, w której sam się kiedyś uczył. Wydawał też jakieś książki dotyczące j. polskiego. Jego ewentualny przyjazd można wykorzystać wieloaspektowo.

Doświadczenia ze szkoły wykorzystał w opowiadaniu "Inquisitor", potem chyba przekutym na powieść.

Pod moim kątem prosze "Quietusa" nie zamawiać - ten dla mnie jest w drodze (jakoś tak się "podjarałem" ;) i zamówiłem już po złożeniu propozycji) razem z "Wiecznym Grunwaldem" Twardocha. Jeśli będzie zainteresowanie większe, niż to moje jednostkowe. to wtedy ewentualnie proszę zamówić.

Dziękuję za odpowiedź :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-01-25, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
fish 



Wiek: 73
Dołączyła: 18 Sie 2011

UP 68 / UP 77



Wysłany: 2012-01-25, 21:13   

A nie można by tak spotkania"autorskiego" z Franco Zarrazzo ? Może by jego ego się wzmocnilo i mielibysmy tu na forum spokój :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-25, 21:31   

Ja mam taką prośbę. Wy lewacy, wszędzie dymicie. Jakoś w tych tematach był spokój i niech tak zostanie. Jeśli masz, "Świeżynko", jakieś kompleksy, ja na nie nic nie poradzę. Proponuję rozmowę z towarzyszami i towarzyszkami.

A żeby w temacie było ---> Z Rafałem Ziemkiewiczem dało by radę? I mam jeszcze ze dwie propozycje, ale zanim podszepnę, chcę lekturę skończyć.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-01-25, 21:41   

A wracając do tematu, to mam pytanie, czy wybierać kandydatów do spotkania według własnego "widzimisię", czy raczej kierować się realnymi możliwościami sprowadzenia autorów?

Jacek Inglot nie będzie miał z pewnością oporów, żeby przyjechać do Brzegu.
Właśnie przed chwilą rozmawiałem z Andrzejem Pilipiukiem, i on także nie ma nic przeciwko temu, żeby pojawić się w Brzegu :-)

Do głowy przyszło mi jeszcze kilkunastu wręcz znajomych - autorów fantastycznych, których chętnie zaprosiłbym do Brzegu. W razie czego mogę służyć pomocą w kontaktach z nimi.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-25, 21:46   

Inglot z Drzewińskim i Ziemiańskim lubił kiedyś jeździć. Ale takie spotkania fajnie by było prowadzić właśnie już pod kątem "oczytanego" forum. Może zamiast okładać się kotletami, zacząć promować fantastykę, bo chyba ona rzeczywiście została "ostoją normalności" (za Pilipiukiem).
0 UP 0 DOWN
 
BibliotekaLudwikaI 



Wiek: 76
Dołączyła: 21 Paź 2010

UP 27 / UP 0



Wysłany: 2012-01-26, 09:06   

A.Mason napisał/a:
A wracając do tematu, to mam pytanie, czy wybierać kandydatów do spotkania według własnego "widzimisię", czy raczej kierować się realnymi możliwościami sprowadzenia autorów?

Pod uwagę będziemy brać raczej te realne propozycje. Nie każdy autor jest zainteresowany spotkaniami autorskimi, z niektórymi ciężko się skontaktować. Ale zaproponować można każdego :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-27, 00:15   

BibliotekaLudwikaI napisał/a:
Pod uwagę będziemy brać raczej te realne propozycje.

To po sąsiedzku (z Opola) mamy poetę Tomasza Różyckiego - pierwsze skojarzenie to oczywiście 'Dwanaście stacji'. Z Panem Poetą można skontaktować się za pośrednictwem skrzynki mailowej.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-02-01, 18:22   

BibliotekaLudwikaI napisał/a:
książek Jacka Inglota mamy "Porwanie Sabinek"


Franco napisał/a:
"Porwanie" mam własne, jeszcze nie czytałem


Mała korekta. Zacząłem wczoraj przed północą. Właśnie skończyłem lekturę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Polecam, zwłaszcza ludziom, którzy zadają sobie pytanie "Jak mogliśmy to wszystko spartolić?" Intryga niby sensacyjna, ale to raczej rachunek sumienia za 30 minionych lat. "Polski dzieje. Od szamba do szamba".
Zdecydowanie imho niedoceniona pozycja. ...

A "Quietus" błądzi gdzieś po ścieżkach gwiazd i dotrzeć do adresata nie może.

Tymczasem odkryłem w zbiorach powieściową wersję "Inquisitora" - może i wrócę do pedagogicznej fantastyki, zanim przyprawiona alternatywnym aromatem opowieść o protoplastach "Dorżnięcia Watahy" trafi pod wskazany adres?

Jeśli ktokolwiek czytał coś Inglota (Jacka), i jest chętny spotkać się przy jego książkach przy kawie, a może i nawet z samym autorem, proszę o głos w niniejszym wątku. W miarę możliwości, wydzieli się temat do działu "Piórem i Słowem".
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-02-01, 18:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: autorskie, propozycje, spotkania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu