Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brak Posła
Autor Wiadomość
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2011-10-11, 13:18   Brak Posła

I znów nie mamy z powiatu "swojego" Posła - jak zwykle brak mobilizacji i niewiedza mieszkańców naszego powiatu kolejny raz dała o sobie znać, rozbite głosy na ludzi których nawet nie znają, może po tych wyborach wielu z głosujących zastanowi się nad tym na kogo postawili krzyżyk ? a może to zwykła zawiść ludzka ? ;( - w każdym razie jestem zniesmaczony tym że tak duży powiat znów oddał miejsce obcemu ehhh ;(

Może wy mi powiecie dlaczego u nas tak jest ? Jak myślicie ?
Ostatnio zmieniony przez Ironman 2011-10-11, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2011-10-11, 14:20   

Sam głosowałem na kandydatów z Brzegu zarówno do Sejmu jak i Senatu. Dwa powody (wydaje mi się, że główne) nie głosowania na "swoich" wg mnie są takie:
1. Nie przygotowanie się do wyborów. Nazwiska kandydatów wyborca widzi po raz pierwszy na karcie do głosowania, nic nie mówią, a niestety brak tam informacji o tym skąd pochodzi dany kandydat. Wystarczyłoby spojrzeć na tablicę umieszczoną w każdym lokalu wyborczym ze spisem kandydatów - tam podstawowe informacje były, ale nie każdy o tym wiedział. Pozostaje więc "chybił-trafił".
2. Znajomość "zasług" danego kandydata. Jak wiemy politycy to nie zawsze ludzie zasłużeni i zasługujący na poparcie. I tak wiedząc na jaką formację chce się oddać głos, a zarazem nie mając za grosz zaufania do lokalnego kandydata decydujemy się na każdego tylko nie tego, którego znamy i to nie z dobrej strony. Tak na zasadzie: tego drania znam i w życiu na niego nie zagłosuję, skreślę więc jakiegokolwiek, może będzie lepszy.

Co do wspomnianej zawiści to myślę że to raczej zjawisko marginalne.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2011-10-11, 15:11   

jeśli badać sprawę na dużym poziomie ogólności - to masz racje Zbychoo
ale jeśli spjrzeć na te konkretne wybory dokładniej, to jest chyba nieco inaczej

na mandat z list PSL, SLD czy Palikota (o Mniejszości Niemieckiej nie mówiąc) nie było żadnych szans - tam trzeba byłoby mieć jedynkę, a więc ktoś z Brzegu musiałby być szefem partii w regionie, na co się nie zanosi jeszcze długo

pozostaje PiS i PO

z PiSu kandydat brzeski był dość silny (Byczkowski) i dostał przyzwoitą ilość głosów,
tyle że - jak się okazało - nie miał żadnych szans, bo do trzeciego Jakiego brakowało prawie 5 tysięcy - takiego wyniku żaden kandydat lokalny (który nie zainwestuje w kampanię w całym województwie) nie da rady zrobić przy takim wyniku tej partii
(na cały PiS w powiecie brzeskim zagłosowało niespełna 9 tysięcy osób, więc musiałby dostać mniej więcj wszystkie głosy zwolenników tej partii w powiecie brzeskim i jeszcze trochę z innych powiatów - ten drugi warunek akurat Byczkowski spełnił)
w dodatku miał dość znanego w samym Brzegu kontrakandydata (Wrębiak), więc sprawę skomplikowali mu koledzy partyjni, taką decyzją odbierając nieco głosów

PO - tu sprawa jest nieco prostsza do mandatu też trzeba było mieć prawie 9 tys. głosów, ale sama "firma" dostaje tyle głosów (140 tys. w województwie, z czego 12 tys. w pow. brzeskim), że dobry kandydat ma bardzo duże szanse - patrz Miller z Nysy

tyle że u nas PO mimo zapowiedzi nie robic nic, żeby takiego dobrego kandydata znaleźć - wystawiony drugi raz z rzędu Gwozdecki nie jest taką osobą (4 lata temu dostał 2,5 tys. głosów, teraz 2,1 tys), więc brzeska Platforma poddała sie sama
oczywiście byłaby jeszcze kwestia dobrego miejsca na liście partyjnej (9 takim dobrym miejscem nie jest i trudno z tego miejsca dobrze wystartować), ale najpierw trzeba mieć człowieka

więc mimo wszystko nie zrzucałbym winy na nieprzygotowanych wyborców - to oczywiście ma znaczenie, ale o tym wiadomo od dawna, dlatego najpierw trzeba znaleźć dobrego kandydata (znanego nie tylko z tego, że kandyduje) z silnej partii (musi to być PO z przyzwoitą kampanią wyborczą, albo PiS z bardzo dobrą kampanią wykraczającą poza powiat)
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-11, 15:15   

przecież wiadomo, że od nas nikt nie ma dobrego przebicia. Trzeba mieć dobre znajomości, ale naprawdę WYPASIONĄ kampanię gdzie nie popatrzysz widzisz kandydata - nawet w lodówce
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-10-11, 16:06   

Ironman napisał/a:
w każdym razie jestem zniesmaczony tym że tak duży powiat znów oddał miejsce obcemu ehhh


A ja myślę tak:
Po pierwsze nie było i nie ma wybitnego kandydata.
Po drugie przeciętny pojedynczy poseł i tak sam nic w Sejmie nie zdziała.
Po trzecie lepszy obcy ale dobry niż jakaś miejscowa miernota.

Jak już się znajdzie w Brzegu ktoś godny uwagi to będzie można szaty rozdzierać, teraz nie widzę potrzeby :-)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-10-11, 19:01   

Jamps napisał/a:
(musi to być PO z przyzwoitą kampanią wyborczą, albo PiS z bardzo dobrą kampanią wykraczającą poza powiat)

zibi napisał/a:
ale naprawdę WYPASIONĄ kampanię

A moze trzeba kandydata, ktory bedzie robil cos przez dluzszy czas niz tylko podczas przedwyborczej agitacji?
Bo mam wrazenie, ze poza wyborami o brzeskich politykach slychac bardzo rzadko i bardzo rzadko widac jakiekolwiek (pozytywne) przejawy ich dzialalnosci...
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2011-10-12, 11:51   

to co mówi Mason - święta prawda
to co Brzeski - też, choć co do tego, czy jeden poseł coś może mam inne zdanie
otóż takich pojedynczych posłów jest pewnie ze 200, bo tylko większe miasta, od Opola w górę, mogą liczyć na więcej niż jednego posła (choć bywają wyjątki),
ale to i tak przecież nigdy nie jest oszałamiająca liczba
za każdym razem chodzi o to, żeby taki poseł potrafił zaalarmować w porę, jak chcą coś zabrać i próbować namówić kolegów do tego, żeby ktoś (jakiś minister) coś dał
chyba nie wierzysz, że najlepszy nawet poseł z Nysy albo Kluczborka będzie walczył o coś dla Brzegu zamiast dla swojego miasta?

PS. bo to przecież temat o braku posła z Brzegu, a nie o jakości Sejmu i wpływie posłów na dobro, że się tak górnolotnie wyrażę, kraju
Ostatnio zmieniony przez Jamps 2011-10-12, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-12-11, 16:48   

Przeciez w Sejmie jest poseł z Brzegu juz trzecia kadencje z rzedu.
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-12-11, 16:58   

Rich Kramer napisał/a:
Przeciez w Sejmie jest poseł z Brzegu juz trzecia kadencje z rzedu.

Należy dodać iż jest znaczącą figurą w swojej koterii - czyż nie?
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-12-12, 13:30   

Ja mam na mysli dra nauk ekonomicznych
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2011-12-12, 22:29   

A możecie jaśniej? :) Bo jak tak dalej będziecie sobie wymieniać myśli, to się nawet kilku doliczymy :)
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-12-13, 14:38   

Jamps napisał/a:
A możecie jaśniej? :) Bo jak tak dalej będziecie sobie wymieniać myśli, to się nawet kilku doliczymy :)


Miałem na myśli tego pana:
http://pl.wikipedia.org/w..._Gaw%C5%82owski
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-13, 17:17   

Rich Kramer napisał/a:
Przeciez w Sejmie jest poseł z Brzegu juz trzecia kadencje z rzedu.


Idąc tym tropem to i w Europarlamencie mamy swojego posła.
Jedyny kłopot to nie widać, żeby się do Brzegu przyznawał.
Pozdrawiam
ZiPi
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2011-12-13, 21:58   

Rich Kramer napisał/a:
Jamps napisał/a:
A możecie jaśniej? :) Bo jak tak dalej będziecie sobie wymieniać myśli, to się nawet kilku doliczymy :)


Miałem na myśli tego pana:
http://pl.wikipedia.org/w..._Gaw%C5%82owski


no bez jaj... > jedyny związek faceta z Brzegiem to taki, że się Tu urodził... i od dobrych 15 lat nic nie ma z Brzegiem wspólnego...
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-12-13, 22:39   

Tak, ten pan jest z Koszalina.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, posla


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu