Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
W. Olejniczak w Krzyżowicach
Autor Wiadomość
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-09-23, 19:21   W. Olejniczak w Krzyżowicach

SLD zaprasza na spotkanie z europosłem, byłym ministrem rolnictwa Wojciechem Olejniczakiem, który w najbliższą niedzielę (25.09) około godz. 16 weźmie udział w "Europejskich Targach Chłopskich" w Krzyżowicach.
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2011-09-23, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-09-24, 05:14   

Marcinie, zapytaj proszę o polskie wina, co myśli na ten temat przyszły minister rolnictwa. :wink: Zaproponuj proszę KRUS dla każdego winiarza. :) To mogłoby pomóc.[/b]
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-09-24, 07:39   

mulder napisał/a:
zapytaj proszę o polskie wina, co myśli na ten temat przyszły minister rolnictwa

On będzie ministrem za jakieś 2 lata, jak platformiany rząd z hukiem poleci. Mogłeś sam się wypytać aktualnego decydenta o winka i dlaczego podczas naszej prezydencji nie promuje np. tego kukizowego tylko jakieś zagraniczne siki naszym gościom się w Polsce podaje. Przy okazji mógłbyś się wypytać dlaczego premier zrezygnował z promocji polskiego przemysłu motoryzacyjnego i swoją flotę tuskolotów za Odrą zamówił.
Szkoda, że się nie dopchałeś do Sikorskiego. On tyle ciekawego miał do powiedzenia, a cały występ ograniczył się do sesji zdjęciowej w wynajętym lokalu. Teraz pewnie lokalna elita Parady Osobliwości w burzy mózgów uczestniczy, która ma wyłonić najciekawszą dedykację od Radka. Coś w stylu "to wspaniały organizator..." :evil:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-09-25, 05:53   

Sikorski już przeprosił i wytłumaczył się polskim winiarzom, a w czasie jego pobytu w Brzegu byłem jeszcze w pracy. Z Olejniczakiem wiązałem wielkie nadzieje, a które rozwiały się, gdy poszedł w ślady Napieralskiego rozdając jabłuszka. Rozczarowałem się nieco. Spokojnie Marcinie, pytanie nie było próbą zaczepki, a miało merytoryczne przesłanie. Ciekawi mnie opinia byłego ministra rolnictwa i europosła, który mógłby lobbować na rzecz tej gałęzi naszego rolnictwa. No i co z KRUS dla winiarzy ?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-09-25, 09:52   

mulder napisał/a:
No i co z KRUS dla winiarzy ?


Pogadaj z Kościołem, mulder. Kościół jest sporym odbiorcą win, pewnikiem i swoje winnice ma. Czujesz klimat? Błogosławieństwo z ambony? Kontrakty na dostawy dla Kościoła do celów Liturgicznych i obrzędowych? I nie tylko?

Co Ty na to? Dociera do Ciebie fakt, że bolszewizm spaczył na tyle Twój sposób myślenia, że nie potrafisz dostrzec plusów i minusów problemu, który należy przeanalizować?

W menedżerskim modelu zarządzania to się nazywa "analiza SWOT". Nie wiem, czy uczą o tym w szkołach, ale niestety jest to dominujący obecnie model konstruowania projektów, w tym przede wszystkim inwestycyjnych :D .

CYTAT:
Cytat:

S (Strengths) – mocne strony: wszystko to co stanowi atut, przewagę, zaletę analizowanego obiektu,
W (Weaknesses) – słabe strony: wszystko to co stanowi słabość, barierę, wadę analizowanego obiektu,
O (Opportunities) – szanse: wszystko to co stwarza dla analizowanego obiektu szansę korzystnej zmiany,
T (Threats) – zagrożenia: wszystko to co stwarza dla analizowanego obiektu niebezpieczeństwo zmiany niekorzystnej.


Nie rozumiem też dlaczego mulder propagujesz rozwiązania niezgodne z Konstytucją. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że takim właśnie jest KRUS. Wytłumacz (i nie migaj się), dlaczego akuratnie KRUS ma być w Twojej wizji motorem motywacyjnym dla winiarzy, skoro tych motorów może być wiele z różnych stron? Wg mojego stanu wiedzy inwestowanie w miejsca pracy na terenach rolniczych z funduszy strukturalnych jest obłożone obwarowaniem "tylko nie KRUS". Znaczy pełne ubezpieczenie pracownika lub własnej działalności. Przy czym zaznaczam, że jestem dopiero w trakcie zapoznawania się z EFRR , PROW, PO "RYBY" i etc. Dużo lepiej czuję się w zagadnieniach EFSu i POKLu. W którym zresztą też są możliwości na zainwestowanie w Twoją wizję (a raczej w przekucie romantycznej wizji w konkretne działania, wpisane w rzeczywistość dyrektywno-ustawową).

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-09-25, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: krzyzowicach, olejniczak, w.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu