Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Panel LCD
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-16, 09:57   Panel LCD

Planuję sobie kupic Panel LCD 19"

Wybór jest tak ogromny, że praktycznie aż za duży.

Czy posiadacie LCD. Jakie polecacie a jakie od razu sobie darować.

Najlepiej jakieś praktyczne i osobiste porady a nie zasłyszane od kolegów kolegów naszych przyjaciół.

Ogólnie wiem, że LG znajomy mi niepoleca ponieważ mają dużą morę a tańsze modele nie mają regulacji tego efektu z poziomu menu.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-16, 16:33   

Ja mam niestety CRT, ale jest jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę:

Będąc w sklepie poproś o podłączenie do komputera panelu, tak abyś mógł zobaczyć obraz. Następnie odsuń się od niego na 3 metry i stań pod kątem do niego. Jeżeli zauważysz na środku panelu ciemną smugę zrezygnuj z niego! Oznacza to, że ma on zaledwie wewnątrz dwie lampy; po jakimś czasie gdy lampy będą się zurzywać ta smuga będzie coraz bardziej widoczna.

Szukaj monitora bez takiej ciemnej smugi, z dodatkową, trzecią lampą umieszczoną przy górnej bądź dolnej krawędzi panelu :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-08-16, 16:46   

Ja plecę LG mam model L1930S posiadam go już od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.

Obraz jest ładny i bez zniekształceń czy jakichś efektów pod jakimkolwiek kątem.

Dlatego mogę polecić LG wiem że jest to już starszy model i możliwe że nowsze modele są gorszej jkości ale polecam.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-16, 23:30   

Ja mam LG od 3 lat i nie narzekam. 14 cali - przestały mnie boleć oczy zaraz po zakupie, gdyż przedtem dosiadałem 14calowego "kineskopowca". Tfu tfu - LG działa bez zarzutu - w tym samym czasie zdążyła już paść płyta główna i dwa razy twardziel. Ale płyta przeze mnie - zapuściłem radiatory i wentylatory...
0 UP 0 DOWN
 
screemer

Dołączył: 08 Gru 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-20, 22:49   

yasiu napisał/a:
Ja plecę LG mam model L1930S posiadam go już od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.

Obraz jest ładny i bez zniekształceń czy jakichś efektów pod jakimkolwiek kątem.

Dlatego mogę polecić LG wiem że jest to już starszy model i możliwe że nowsze modele są gorszej jkości ale polecam.


Sorry Yasiu ale nie moglem sie powstrzymac...
hmm... przypomnialo mi to troche takie komunistyczne gadanie .... "polecam malego fiata, mam go od 5 lat - nie psuje sie, jezdzi itp." tylko ze wtedy niestety mercedesy i audice widzielismy tylko w zagranicznych filmach. Zanikanie obrazu pod katem to wlasciwie juz historia w panelach. Ale w tamtych czasach twoj LG bil na glowe wiekszosc sprzetu.
Co do LG to masz racje - czym nowsze tym gorsze ! Wlasciwie zapomniec nalezy o panelach z serii L1715 L1717 L1917 (bez wzgledu na literki na koncu S,N czy cos tam innego) LG stosuje takie dzwne oznaczenia pierwsze dwie cyfry to przekatna dwie nastepne to klasa monitora (czym wiecej tym lepiej) literka oznacza glownie styl obudowy ;)

Co moglbym polecic ... polecam drogie (jak na swoja klase) monitory faworyzujac marke ... iiyama. Monitory te sa okolo 10-30% drozsze od konkurencji ale - sa po prostu najlepsze na swiecie. Marka co prawda nie jest znana z biurek domowych dzieciakow, a bardziej z przemyslu, ale sprawia to glownie cena, ktora w stosunku do jakosci jest po prostu proporcjonalna - kupujac monitor pamietaj, ze jest no najzadziej wymieniana czesc komputera.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 23:06   

screemer, wyraziłem swoją opinię o swoim monitorze.

Trochę nie rozumię co tu jest do śmiechu mieliśmy opisać to co sprawdziliśmy na swojej skórze więc to opisałem.


Wiem że są lepsze monitory ale bez przesady, nie każdego na nie stać.

Porównywałem przy kupnie monitora obraz z innych monitorów i ten wypadł najlepiej. Sam napisałeś że monitor najżadziej się wymienia więc nie będę po roku wymieniał bo pojawił się jakiś mercedes w klasie.

Opinia moja jest taka że sprwdziłem kilka monitorów i ten mi najbardziej przypadł do gustu.

Też za niego nie dałem mało jak na rok czasu.

Ironicznie podeszłeś do mnie ale gwarantuję ci że jak kupisz dzisiaj monitor to możesz trafić na gorszy od tego co mam ja.

Rozśmieszyła mnie właśnie twoja wypowiedź i twoja ironia, nie będę zmieniał bo pojawiło się coś lepszego, wyraźnie zaznaczyłem że może teraz jakość LG się popsuła ale tego nie sprawdzałem zapewne długo nie sprawdzę bo to co mam mi wystarcza.

Uwierz mi że wiele osób chciało by mieć takiego malucha jak ja :wink:

p.s.

Dla mnie nie są ważne jakiś tam parametry bo w większości są i tak przekłamane, dla mnie jest ważne to co widzę. POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-20, 23:26   

screemer napisał/a:
polecam drogie (jak na swoja klase) monitory faworyzujac marke ... iiyama.


niestety sklep w którym chce kupic (uważam że jest najbardziej atrakcyjny we Wrocławiu) nie posiada tej marki w sprzedaży. Idąc dalej wyszukiwałem oferty sklepów we Wrocławiu i tez nie nie natknąłem na dobrą ofertę, a przez internet kupno mi nie pasuje z dwóch powodów : zakup za gotówkę (wole raty) i realizacja ew. napraw gwarancyjnych.

screemer widze, że potrafisz dobrze doradzić zatem co możesz wybrać z tej oferty :
http://www.arest.pl/index...ozmiar:19__quot
0 UP 0 DOWN
 
karolkms 


Wiek: 33
Dołączył: 25 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stont

Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-01-28, 08:17   

Ja kupiłem ok rok temu LCD Philipsa 17 i narazie jestem zadowolony. kosztowało mnie to 1200zł
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lcd, panel


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu