Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
"Przystań rzeczna. Brzeg szykuje hit dla amatorów łodzi

Czy jestem za budową przystani czy za modernizacją kąpieliska przy ul Korfantego?
Przystań
39%
 39%  [ 27 ]
Kąpielisko
60%
 60%  [ 41 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2011-08-02, 08:40   "Przystań rzeczna. Brzeg szykuje hit dla amatorów łodzi

Przystań rzeczna. Brzeg szykuje hit dla amatorów łodzi i turystów

Wkrótce ruszy budowa mini portu, który umożliwi również postój statków wycieczkowych.

Więcej tutaj


Pytanie do forumowiczów!

Czy jestem za budową przystani czy za modernizacją kąpieliska przy ul Korfantego?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-02, 11:44   

Wiem, że środków oczywiście nie starczy, ale byłabym za obiema rzeczami, trudno jest mi oddać głos na jedną z tych rzeczy, gdy uważam, że obie powinny być zbudowane/ zmodernizowane. W tej chwili dla mieszkańców miasta większe znaczenie ma modernizacja basenu (przykładem basenu oławskiego), póki co pogoda nie dopisuje na tyle, żeby można było z tego korzystać, no ale też taka modernizacja to nie jest kwestia miesiąca. Może jednak jeśli w jednym roku powstanie sensowny port na Odrze, ściągnie na tyle osób/turystów, że w kolejnym możliwe będzie wyremontowanie basenu.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-02, 15:33   

Co ma na celu ta ankieta? Według mnie zestawianie tych dwóch inwestycji jest zupełnie bezsensowne. Obie w bliższym lub dalszym czasie powinny być zrealizowane, ale w tej chwili pieniądze są tylko na przystań i nie ma co dyskutować na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-08-02, 22:17   

jadore napisał/a:
jeśli w jednym roku powstanie sensowny port na Odrze, ściągnie na tyle osób/turystów

Myślicie, że taka przystań ściągnie turystów? Dobrze by było. Ja tam mam jednak bardziej pesymistyczne podejście - myślę, że jeśli już to możliwy kierunek napływu turystów to jedynie statki wycieczkowe przewożące Niemców z Opola lub Wrocławia. Ale czy będzie takie połączenie? Byłoby ono dość długie, stopnie wodne mocno wydłużyłyby rejs, a i bez tego pod prąd statek płynąłby co najmniej dwa razy dłużej, sprawiając, że na wycieczkę statkiem z Opola do Brzegu, powiedzmy 3-4 godziny postoju w Brzegu na spacer, atrakcje turystyczne, jedzenie, potem powrót do Opola, trzeba byłoby zarezerwować cały dzień od rana do wieczora, a i to nie wiadomo czy by wystarczyło.

Więc zostaje raczej stateczek lokalny, brzeski, płynący w tę i z powrotem kawałek, a czy to aż tak przyciągnie turystów? Blado to widzę... Zatem przystań to raczej plus dla ludzi lubiących pływać kajakami lub chcących zaopatrzyć się w łódkę.

A basen? No przydałby się, ten aktualny jest ostro wstydowy, ale... może najpierw dobrze byłoby uśmiechnąć się do Wójta o doprowadzenie do porządku basenu na Skarbimierzu? To chyba nie są jakieś potężne koszty, nie jest on jakoś szczególnie zniszczony, a podobne obiekty, w zbliżonym stanie (choć oczywiście z oczyszczonym dnem) funkcjonują w wielu miejscach (sam widziałem ze 3). Może gmina znalazłaby inwestora?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-08-03, 06:10   

Zestawienie obydwu pomysłów jest nieporozumieniem. Basen należy modernizować i żal patrzeć na zarastający zbiornik wodny, ale jeżeli są pieniądze należy wybudować przystań, ponieważ nadodrzańskie miasto musi "zwrócić się" do Odry. Jest pomysł , który zwiększy atrakcyjność turystyczną Brzegu zatem należy go zrealizować, a na basen przy obwodnicy przyjdzie czas.
0 UP 0 DOWN
 
wikimiki 
koko



Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-08-03, 06:47   

jak na basen przyjdzie czas? jestes smieszny !!ile juz czekamy na ten basen mieszkam obok basenu od 1982roku.z okna go widze.i co widze.kur.... nic drzewa zarastajace juz w prawie w około i pełno zielska w wodzie!! kiedys nie było gdzie recznika połozyc.a co teraz? ile mamy jezdzic po innych miastach? przykro patrzec jak niszczeje nasz niby juz basen!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-08-03, 07:46   

Mieszkam w pobliżu od 33 lat i też pamiętam czasy świetności, a widok z balkonu też mam piękny jednakże warto poczekać na lepsze czasy i zająć się projektem , który ma teraz największe szanse realizacji. Basen ma dogodne położenie, ale wymaga wielu prac , także w sferze infrastruktury ( parking , kempingi, a chociaż zajazd już jest ). Tymczasem, niech policja i SM kontrolują częściej ten teren, gdzie młodzież spożywa alkohol i zakłóca ciszę nocną.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-08-03, 08:26   

mulder napisał/a:
Tymczasem, niech policja i SM kontrolują częściej ten teren, gdzie młodzież spożywa alkohol i zakłóca ciszę nocną.


Czyli całe miasto? ;)
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2011-08-03, 09:19   

mulder napisał/a:
przyjdzie czas
o ile pamiętam ten czas nie przyszedł mniej więcej przez 17 lat...
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2011-08-03, 11:36   

Wybrałem do porównania kąpielisko tylko z tego względu że w naszym mieście brakuje kąpieliska
Małe porównanie:
Przystań
Dotyczy: Turystów i małego grona ludzi, których stać na takie zabawy
Zwrot: Raczej nigdy inwestycja się nie zwróci
Możliwość wykorzystania: Wycieczki po Odrze, mały bar, może przechowalnia sprzętu pływającego


Kąpielisko
Dotyczy: Rodzin z dziećmi, młodzieży, czyli co najmniej połowy mieszkańców oraz turystów, (jeżeli my możemy jeździć do Oławy to również oni chętnie wpadliby na fajne kąpielisko!
Zwrot: Myślę, że przy odpowiednim zarządzaniu jak najbardziej możliwy
Możliwość wykorzystania: Poza oczywiście wypoczynkiem, bar, jakieś pole namiotowe, turnieje np. siatka plażowa, Imprezy taneczne, zawody pływackie. W zimie lodowisko, jakaś wiata na ognisko

Jak widać teren przy kąpielisku można dobrze zagospodarować i nie wolno zapominać o mniej zamożnych mieszkańcach naszego miasta.

Porównanie ma sen, bo ktoś zdecydował, że będzie przystań a nie kąpielisko, więc ja osobiście mam wyrobioną opinię na temat przyszłych wyborów 
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2011-08-03, 12:01   

Byłbym bardziej skłonny kąpielisku, Brzeg ma świetną lokacje na kąpielisko i były by tłumy gdyby było odnowione, tego można być pewien
0 UP 0 DOWN
 
krystek4846 

Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-08-03, 12:24   

No tak, tylko, że koszt budowy przystani oscyluje około 4 mln zł, na którą to kwotę składa się dofinansowanie z UE. Przypomnę, że modernizacja kąpieliska na Korfantego to ok. 40 mln zł, a więc 10 razy więcej (taki jest szacunek miasta). Tak więc zgadzam się z Robertem, iż to porównanie nie ma obecnie sensu.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-03, 13:29   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Porównanie ma sen, bo ktoś zdecydował, że będzie przystań a nie kąpielisko, więc ja osobiście mam wyrobioną opinię na temat przyszłych wyborów 


Ja nadal podtrzymuje swoja zdanie, że nie ma sensu. Na pewno nie było takiego wyboru jaki Ty tu przedstawiłeś, czyli "budujemy przystań albo kąpielisko", ponieważ między tymi inwestycjami jest ogromna różnica jeżeli chodzi o koszty (przytoczona przez Krystka).
Basen na Korfantego to zaniedbanie wielu lat, więc nie można go przypisywać tylko dzisiejszej władzy. Kolejne wybory samorządowe dopiero w 2014, do tego czasu pewnie jeszcze nieraz zmienisz opinie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-08-03, 14:16   

Niestety żyjemy w kraju w którym młodzi ludzie zamiast podczas wakacji wypoczywać - pracują, a i pewnie większość z nich z powodów finansowych może zapomnieć o jakimkolwiek wyjeździe np. nad polskie morze ,a o zagranicznym nie mówiąc. Dlatego dziwię się ,że brzeskie władze myślą o inwestycjach dla turystów zamiast na pierwszym miejscu tworzyć przestrzeń wypoczynkową dla mieszkańców. Zresztą przecież przystanie są z zasady nudne, i niby to ma przyciągnąć turystów?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2011-08-04, 20:17   

Bochen,jesteś w błędzie.Tradycją Skandynawii jest tzw.summer work.Młodzież pracuje przez pół wakacji,by następne pół bawić się.Wypada wyrazić żal, że w Polsce , dla uczniów i studentów jest mało dobrze płatnej pracy w wakacje.Zapewniam cię ponadto,że przystanie ,oraz rejsy po jeziorach, czy rzekach nie są nudne.Wręcz przeciwnie-ja bakcyla chwyciłem .
Ostatnio zmieniony przez yoorek 2011-08-04, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu