Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
PROJEKT Z FUNDUSZY 2007-2013 DLA BRZEGU
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 12:35   PROJEKT Z FUNDUSZY 2007-2013 DLA BRZEGU

Kochani,
dosc żeśmy się juz na narzekali. Lada moment rusza rozdział kasy, pisanie projektów do Unijnej kasy w ramach okresu programowania 2007-2013. Porponuję luźny brainstorming co by bylo warte dofinansowania, dlaczego i jak miałoby to podnieść atrakcyjnosc miasta.
Czyli jeżeli uważamy (lub ktos uważa), że np. Gimnazjum Piastowskie to warto żeby napisał:
- co tam po rewitalizacji miałoby się znaleźć, jak miałoby funkcjonowować, kto miałby partycypowac ze strony społecznej w taim projekcie etc.
Zapraszam do wymiany zdań.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-03, 12:51   

Hmm - jestem niestety laikiem jeśli chodzi o formalności i te wszstkie papiery, założenia, cele etc. Te pomysły mają uwzględniać interes obywatela miasta czy klarować pozytywny wizerunek miasta w mediach, daleki od rzeczywistóści?

Co do Gimnazjum - poruszaliśmy to już niejednokrotnie. Ja jestem zdecydowanie przeciwny organizacji tam Zakładu Karnego. Myślę, że charakter obiektu i jego otoczenie stwarza realne możliwości na utworzenie PRAWDZIWEGO centrum /nie lubię tej nazwy, ale cóż.../ kulturalno-edukacyjno-hotelowego.

Pytanie zasadnicze - kto przedłada taki wniosek? Kto go "lobbuje" ? A w razie sukcesu kto się zajmuje podziałem i rozliczeniem funduszy?
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-03, 14:16   

Wiesz, ja zakładam, że formalności na siebie może wziąć ktokolwiek kti by chciał obywateli uczciwie reprezentować, chociażby i jakies nowe władze miasta.

Tutaj, w tym miejscu nie musimy chyba tworzyć dokładnego opisu projektu, tylko możemy się zastaanowic co jest miastu potrzebne najbardziej, czego my jako jego mieszkańcy bysmy chcieli.

Podział funduszy, nadzór inwestorski, przetarg - to zadania dla jakiejs formaliny.
0 UP 0 DOWN
 
gurus 
gurus


Wiek: 57
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-08-03, 21:00   stworzenie centrum sportowego na stadionie

stworzenie centrum sportowego na stadionie z prawdziwego zdarzenia bierznią z boiskami do kosza i siatkówki bezpieczne nawierznie oświetlenie młodziez niema gdzie w brzeskich szołach zaznajomić śię z lekoatletyką nie tylko bieganie ale pchnięcie kulą , rzut dyskiem i oszczepem .itp a pozatym stadion by tętnił życiem od rana do wieczora ,niewiem ale dla mnie tworzenie wszelkiej infrakstrukury sportowej jest na wskroś opłacalne młodzież ma wtedy szanse na znalezienie czegoś dla śiebie bo teraz jest tylko dla dziewcząt sowboll i kosz , dla chłopców nożna i ręczna a są mniejsze miejscowości które mają w spaniałą baze trenigową
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-12, 13:06   

Jak wiadomo można dostać pieniądze z Unii na renowację elewacji budynków, ale dotyczy to całych dzielnic. Pojedyncza Wspólnota nic tu nie zdziała. Kto w Urzędzie Miasta zajmuje się koordynacją takich działań, lub kto powinien się tym zajmować? Przecież to podwójna korzyść. Odnowione budynki i praca dla wielu bezrobotnych. Czy za to też muszą się zabrać zapaleńcy i społecznicy? I jeszcze jedna propozycja, czy panowie Radni nie myślą o stworzeniu elektrowni wodnej wykorzystującej bezproduktywnie spływającą wodę pod młynem. To zapewni bezpłatne oświetlenie ulic, a jak wiadomo idą na ten cel wielkie pieniądze.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-08-12, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-20, 15:11   

Ostatnie dyskusje i osobiste doświadczenia z dojeżdżaniem nasunęły mi taki pomysł, ale niestety wymagający porozumienia dwóch gmin - Brzeg i Skarbimierz i porozumienia z postkomunomolochem PKP. Czynna linia kolejowa do Skarbimierza jest. Problemy z dojazdami do pracy i nauki są. Komunikacja pomiedzy Brzegiem a Osiedlem szwankuje. Linia kolejowa do Strzelina chyba też się poszła paść, o Głuchołazach nie wspomnę. Widziałem ostatnio szynobusy w akcji - świetnie się prezentują - ciche to to, mobilne, podróżnoprzyjazne. Na moich oczach jeden szynobus CZTERY razy ruszył i zatrzymał się, bo wbiegał jeszcze spóźniony pasażer. Co Wy na otwarcie terminalu szynobusów w Skarbimierzu i sieci połączeń z Opolem, Wrocławiem, Grodkowem, Czechami i etc? W góry nawet też - a co. Wtedy np. Inez nie musiała by drałować z lotniska na dworzec tylko wsiadałaby sobie w takiego szynobusa i sru do pracy. A inni do szkoły, a jeszcze inni na nauki tu czy tam... Uważam, że brak konieczności utrzymania trakcji być może spowodowałby nawet samofinasowanie się przedsięwzięcia. Turystyka zorganizowana - wyjazdy na koncerty, imprezy do większych miast etc... Taka nasza kolejka podmiejska :D :D:D. Wtedy Brzeg był by prawdziwym węzłem łączącym kilka ośrodków, jak to drzewiej bywało. Z czasem może i województwo brzeskie można by było ogłosić z dużym miastem Opole na jego obrzeżach :P /ale to juz bardziej żartem/.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-08-20, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-20, 16:41   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Wtedy np. Inez nie musiała by drałować z lotniska na dworzec tylko wsiadałaby sobie w takiego szynobusa i sru do pracy.

Ale czy ktoś zrealizuje takie marzenia Inez :?: Niestety jak na razie bywało, że Inez musiała nogami zapierniczać na PKP (ostatnio nawet podczas ulewy) :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 11:13   

taki węzeł szynobusów byłby super, do tego stacja obsługi.
szynobusy mogłyby zakupić poszczególne gminy, albo niechby że własny szynobus kupiłby sobie powiat i miasto Brzeg i Grodków. W dni robocze szynobusy poszczególnych gimn kursowałyby po liniach dojazdów do pracy a weekendy nawet transgranicznie do Nysy i dalej hej bracie w góry. Nad wodę.

Własnie tak mi sie zdaje że z funduszy jewropejskich to spokjnie przy dobrym porozumieniu taką gimnno-powiatową strukturę szynobusową by sie udało powołać.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 11:53   

pomysł super tylko odpowiednich ludzi we władzach do poparcia tego projektu brak. dodatko wo z racjii czynnego pasa na lotnisku można by uruchomić połączenia lotnicze np. do Wrocławia czy Opola. i nie pisze tu o wielkich samolotach tylko takich 2 - 4 osobowych jak Wilga. W hangarach aeroklubu widziałem parę takich. nie musiałyby to być loty regularne tylko np. weekendowe. Przez okres jesiennozimowy można by wiele zrobić w tym kierunku ( szynobusy etc....) a na wiosnę uroczyste otwarcie lini kolejowej Wrocław - Skarbimierz-Brzeg-Grodków-Nysa-Opole etc. Napewno znależli by się mechanicy, kierowcy pociągowi np. na emeryturze chcący dorobićpare złoty. I przy okazji troche ludzi by też znalazło prace przy takim przedsięwzięciu.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 12:06   

spoko lotnik - wpisałem projekty 2007-2013, dlatego że z funduszy na lata 2004-2006 raczej na duży projekt to juz raczej m. nawet jakby sie skreciłow chińskie osiem to juz nic nie dostanie.

Dlatego otwarcie w przyszłym roku jest nierealne. Bo w przyszłym roku to by trzeba było miec gotowy proejkt i całe oprzyrządowanie - porozumienia gimn miedzy soba i np. z powiatem i pkpem. Na moje oko - biorąc jeszcze pod uwage to że w projekcie musi być te świete 25% udziału własnego i mozliwosci gimn, to jest projekt na conamniej dwa-rzy lata - w zaleznosci od wartości calkowitej

a co do lotów awionetek - piekielnie drogi sport jak na przeciętnego mieszkańca. nie za bardzo w to wierzę. Lotnisko Cargo - dziękuję bardzo, samoloty Cargo nie są raczej małymi samolotami a potrzebują infrastruktury której na lotnisku nie ma. A przy tym jest to lotnisko leżące o 40 km od wrocławskich Strachowic. nie za bardzo widze dla lotniska jako lotniska szansę.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 12:50   

loty awionetek jako sport ale także jako powietrzne taxi
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 14:25   

no szefie ale opowiedz mi ile kosztuje lot powietrznym taxi do wrocławia i w czym jest lepszy od przejazdu samochodem A4. Powietrzne taxi zanim dopilnuje wszystkich procedur związanych z bezpieczeństwem przelotu, wystartuje, wylądje na strachowicach, skąd jeszcze trzeba do centrum jechac 20 minut to osoba już dawno przejdzie samochodem, nawet klasyczna taksówką w żadane miejsce we wro.
i to taniej.
dlatego pomyłs powietrznego taxi w miescie 40 tys., przy autostradzie to nie za bardzo jakos do mnie przemawia. Co innego smigowiec, ten moze ladawac wszedzie, ale tylko teoretycznie.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-28, 15:58   

oki oki oki jesli nie taxi to może.... loty widokowe dla turystów. temat samolotowy uwazam za zamkniety :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-29, 09:37   

al3 centrum sportów ekstremalnych na lotnisku, why not, skoki ze spadochronem, przeloty turystyczne, walki ASG
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 20072013, brzegu, dla, funduszy, projekt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu