Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
zmiany w oc
Autor Wiadomość
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2011-08-03, 10:31   zmiany w oc

więcej na: http://biznes.interia.pl/...adniesz,1675986
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2011-08-03, 12:06   

Czekam kiedy w końcu będzie można kupić OC na faktyczny czas użytkowania auta. Teraz płacimy za cały rok nieważne czy auto jeździ czy stoi na parkingu/w garażu. Np. za takiego kampera - chociaż użytek z niego jakieś 2 m-ce w roku - trzeba płacić cały rok. Również zimą, wielu kierowców zostawia swoje auta i ruszają dopiero na wiosnę - ale OC płacą cały czas. Podobna sytuacja motory.
Zastanawia mnie też dlaczego ubezpieczyciele stosują do stawek tylko pojemność silnika. Obecnie np. silnik fiata twinair 0,9 ma 85KM, vw tsi 1,2 ma 105KM...to moce które kiedyś rozwijały silniki 1,6-1,8. Może warto zastosować jakieś przeliczniki moc/pojemność?
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-08-03, 17:47   

Fajnie, że próbują ułatwić wypowiadanie umowy i zmienianie ubezpieczyciela ale tak czy inaczej ubezpieczenia będą drożały co roku bo chcą nam zrównać cene ubezpieczenia z innymi krajami UE (zachłanność ludzka nie zna granic). Tylko żeby jeszcze dali na to nam zarobić.. Ja miałem za 1800ccm OC+NNW+szyby 761zł w zeszłym roku, a teraz za to samo 894zł i zastanawiam się czy nie robić tak, żeby co rok zmieniać ubezpieczyciela na tego który tańszy będzie.

barmanik takie czasowe oc to można na pojazdach historycznych/zabytkowych i chyba na pojazdach wolnobieżnych jeśli nie jesteś rolnikiem/nie masz swojego gospodarstwa.
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2011-08-03, 20:38   

Pandzik napisał/a:
i zastanawiam się czy nie robić tak, żeby co rok zmieniać ubezpieczyciela na tego który tańszy będzie.
ja tak robię, zawsze Twój obecny ubezpieczyciel daje Ci mniej korzystną ofertę niż konkurencja.
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-08-03, 23:50   

barmanik napisał/a:
Teraz płacimy za cały rok nieważne czy auto jeździ czy stoi na parkingu

Teraz można krótsze OC zawierać tylko na auta zabytkowe - te z żółtymi tablicami, ich właściciele sobie chwalą bo jeżdżą często tylko kilka razy w roku na zlot i tyle. A fakt, że nie można wykupić nic krótszego na resztę pojazdów jest moim zdaniem również mocno krzywdzący, ten przykład z kamperem to strzał w dziesiątkę.

slawq napisał/a:
zawsze Twój obecny ubezpieczyciel daje Ci mniej korzystną ofertę niż konkurencja

Też zawsze zmieniałem, ale właśnie skończyło m isię ubezpieczenie, szukałem, szukałem i... nikt nie dał mi tańszego... Ogólnie sprawdzałem na dwa samochody i na oba najtańsze są Aviva Direct i Allianz Direct, może akurat tak trafiłem, no ale wyraźnie tańsze były niż konkurencja (od AXA nawet o 200zł :shock: )
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: oc, zmiany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu