Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Praca za godziwe pieniądze
Autor Wiadomość
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-07-29, 16:27   

Atylla napisał/a:
I o tym właśnie mówię ;)
A pasję i zainteresowanie to dostrzegam ja - podczas rozmowy i podczas pracy z daną osobą ;)
Prawda, że każdy pracuje dla pieniędzy - ja też prowadzę biznes dla kasy ;p
Ale pracownik z pasją pracuje lepiej, wnosi więcej do firmy - więc zarabia lepiej ;)

Ktoś kto "odbębnia swoje" dla kasy nie może liczyć na stabilne zatrudnienie i godziwe zarobki.

Pracownik z pasją - padnę ze śmiechu! Znaczy to mniej więcej tyle, że na jednych "zaangażowanie" nabierasz się bardziej, a na innych mniej - to jest owa różnica w pracy "z pasją" lub "bez pasji". To tak w kwestii dostrzegania "zainteresowania" pracą.
A czasy wnoszenia czy utożsamiania się z firmą dawno minęły (wraz z tamtym ustrojem).

Mam nadzieję, że tym razem jaśniej to ujęłam.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-07-29, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2011-07-29, 19:05   

[/quote]
Pracownik z pasją - padnę ze śmiechu! Znaczy to mniej więcej tyle, że na jednych "zaangażowanie" nabierasz się bardziej, a na innych mniej - to jest owa różnica w pracy "z pasją" lub "bez pasji". To tak w kwestii dostrzegania "zainteresowania" pracą.
A czasy wnoszenia czy utożsamiania się z firmą dawno minęły (wraz z tamtym ustrojem).

Mam nadzieję, że tym razem jaśniej to ujęłam.[/quote]

To ja chyba dinozaur jestem!!!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-07-29, 21:18   

chmurkolistna napisał/a:
A czasy wnoszenia czy utożsamiania się z firmą dawno minęły (wraz z tamtym ustrojem).


Przelol :) . Naprawdę?

Bajabajka napisał/a:
To ja chyba dinozaur jestem!!!


Ja też, i to niewątpliwie. Natomiast znam osoby młode, utożsamiające się z firmą, dla której pracują, w której pracują. Zwłaszcza, jeśli jest to ich własna firma.

Nie jest to większość, ale są takie osoby. Niestety osoby te najczęściej padają ofiarą zjawiska określanego jako "wypalenie zawodowe".
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-07-29, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2011-07-29, 21:23   

To jest news! Kulturoznawca zdziwiony :o
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2011-07-29, 23:11   

[quote="chmurkolistnaPierdu pierda - i tak każdy pracuje tylko dla pieniędzy, a kit o pasji i zainteresowaniu zawsze trzeba pocisnąć pracodawcy i potem podtrzymywać.[/quote]

Ja od 8 miesięcy mam bardzo fajną prace i nawet nie odczuwam zmęczenia, spędzam w niej ponad 200h miesięcznie i każdego dnia uczę się czegoś nowego.
Nie zmieniłbym tej pracy nawet za 2x większe zarobki. Dlatego że to, co robie to PASJA
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-07-29, 23:14   

Heh... jaka jałowa gadka. Nie chcę nikogo urazić, ale pisanie, że "ktoś, kto nie pracuje we własnej firmie pracuje z pasją i zaangażowaniem" jest mega naciągane.
Jasne, że ludzie są różni i ktoś pracujący na etacie może się mocno ścierać bo ma taki charakter, znalazł swoje powołanie albo ma zwyczajnie kredyt do spłacenia.
Ale nikt mi nie powie, że w większości przypadków zaangażowanie osób pracujących na etacie i tych prowadzące własne firmy jest takie same / podobne.
Praca na etacie to zawsze jakieś "ale", własny biznes też ale korzyści są nieporównywalne.
Szczęście w nieszczęściu, że mamy tak dobrą lokalizację: Wro i Opole pod nosem, niedaleko strefy ekonomiczne Oława i Jelcz. Skarbimierz to na pewno nie Biskupice, ale idzie w dobrą stronę.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-07-29, 23:35   

chmurkolistna napisał/a:
A czasy wnoszenia czy utożsamiania się z firmą dawno minęły (wraz z tamtym ustrojem).

Wystarczy wziac pierwszy lepszy wspolczesny podrecznik do zarzadzania, zeby stwierdzic cos zupelnie przeciwnego. Utozsamianie sie z firma to jeden z najlepszych srodkow do zatrzymania pracownika i utrzymania wysokiej wydajnosci.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-07-30, 00:34   

Tak klasykę zacytuję: "z zakładem jesteśmy bardzo związani, szczególnie przez kasę zapomogowo - pożyczkową."
Z innych rzeczy groteskowych to choćby przodownicy pracy, rywalizacje międzyzakładowe w przekraczaniu norm itp.

A.Mason napisał/a:
Utozsamianie sie z firma to jeden z najlepszych srodkow do zatrzymania pracownika i utrzymania wysokiej wydajnosci.

Współcześnie kredyty hipoteczne i inne bardzo to ułatwiają będąc wystarczającą motywacją utożsamiania się z firmą. Nikt natomiast nie pała bezinteresowną pasją do swoich firm.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-07-30, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2011-07-30, 04:03   

chcialem cos napisac aiole sie 3 razy zastanowilem , nie znam nikogo kto pracuje z pasja :mrgreen: dziekuje
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-07-30, 07:25   

chmurkolistna napisał/a:
Współcześnie kredyty hipoteczne i inne bardzo to ułatwiają będąc wystarczającą motywacją utożsamiania się z firmą. Nikt natomiast nie pała bezinteresowną pasją do swoich firm.

Trudno mowic o bezinteresownosci, jesli pracownik zarabia pieniadze. Natomiast jesli o pasje idzie, to chyba zakoncze dyskusje. Tak sie szczesliwie zlozylo, ze mam odmienne od Was doswiadczenia i obserwacje.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-07-31, 12:10   

Prawdziwa pasja jest tylko w zawodzie szewca. :D
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2011-09-26, 20:23   

a co to jest praca..... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-09-26, 23:12   

lippek2505 napisał/a:
a co to jest praca..... :wink:


Uwaga odpowiadam na pytanie, są 2 możliwości"
-praca to takie rodzaj pańszczyzny (zazwyczaj w przypadku pracy u prywaciarza),
-jest to sposób na spędzanie czasu, w przypadku kiedy ktoś nie ma lepszych zajęć,
:D
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2011-09-27, 12:38   

biedronka napisał/a:
To nawet nie zależy od charakteru. Jeżeli komuś zależy na pracy to będzie pracował za każde pieniądze.
dokładnie. nie rozumiem ludzi któzy nie mają żadnej pracy a jak jest jakaś oferta to stwierdzają że za mało płatna. No ale lepiej siedzieć przed telewizorem żreć suchy chleb i pić wodę
0 UP 0 DOWN
 
manieq 



Wiek: 64
Dołączył: 13 Lis 2006

UP 10 / UP 4


Skąd: Skarbimierz Oś.

Wysłany: 2011-09-27, 13:52   

lord napisał/a:
nie rozumiem ludzi któzy nie mają żadnej pracy a jak jest jakaś oferta to stwierdzają że za mało płatna. No ale lepiej siedzieć przed telewizorem żreć suchy chleb i pić wodę


Jasne . Za darmo to nawet Murzyn nie pracuje . A Ty byś pracował za 1300 pln. (brutto) ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu