Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zlot pojazdów militarnych Poligon Winów/k Opola
Autor Wiadomość
BananFoto 


Wiek: 28
Dołączył: 22 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2011-07-23, 13:53   Zlot pojazdów militarnych Poligon Winów/k Opola

Wyścigi czołgów i transporterów opancerzonych, ostrzał samochodu osobowego z działa czołgu i możliwość przejażdżki militarnymi legendami - to niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości Zlotu Miłośników Pojazdów Militarnych Tarcza 2011. Impreza odbywa się na poligonie w Winowie pod Opolem.

Na zlocie pojawią się właściciele maszyn z Polski, Niemiec oraz Czech. Jak informują organizatorzy, to największa impreza tego typu w południowo-zachodniej Polsce. Organizowany przez Stowarzyszenie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej w Opolu zlot skupia miłośników sprzętu wojskowego, wykorzystywanego przez państwa Układu Warszawskiego. Opolska impreza wyróżnia się, poza dużą ilością zgromadzonego ciężkiego sprzętu, pokazami pojazdów wojskowych w akcji, podczas wykonywania faktycznych zadań bojowych oraz podczas prób sprawnościowych przygotowanych z myślą o zaprezentowaniu potęgi czołgów i transporterów.

- Głównymi atrakcjami będą wyścigi czołgów t-55 i t-34 oraz transporterów opancerzonych na torze przeszkód, pokazy jazdy ekstremalnej transporterem gąsienicowym MTLBU oraz ostrzał z działa czołgowego. Nie zabraknie też inscenizacji scen rodem z filmów akcji jak pościg czołgiem za samochodem osobowym, niszczenie pojazdu opancerzonego przez żołnierzy piechoty oraz jazdy „na złamanie karku” motocyklami wojskowymi - informują organizatorzy.

Dla widzów przewidziano jazdy pojazdami SKOT, BRDM i FUG zapewniającymi niezapomniane wrażenia. Poza właścicielami maszyn militarnych, swój udział potwierdziły także grupy rekonstrukcyjne 1 i 2 Armii Wojska Polskiego oraz WP z lat 70/80, mające zaprezentować inscenizację działań militarnych wzorowanych na faktycznych wydarzeniach okresu zimnej wojny.

Dwudniowa impreza na winowskim poligonie rozpoczyna się w sobotę w południe. Wstęp jest wolny.

1_x2758.jpg
Plik ściągnięto 234 raz(y) 80,27 KB

Ostatnio zmieniony przez BananFoto 2011-07-23, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2011-07-23, 18:03   

A właśnie wróciłem z tego zlotu , bardziej udany niż tegoroczne Bielsko-Biała i "Operacja Południe 2011" na którym byłem , mnogość sprzętu T-34 T-55 SKOTY STARY 660 i 266 UAZY JEEPY KRAZY MTLB i MTLBU BWP1 i tonę innych , atrakcje typu bagienko i wyścigi MTLB vs BWP vs MTLBU wybuchający maluch i uciekający polonez.Panowie z "Operacji Południe" daliście w tym roku ciała ;) w Winowie było lepiej ....

Fotki na "chomikuj" user "picasso72"


40 minutowy filmik jest na Youtube szukać "I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów Tarcza 2011 40minut" (zaczyna się dużo przed przybyciem publiczności)

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów 5939.JPG
Plik ściągnięto 221 raz(y) 162,15 KB

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów 5938.JPG
Plik ściągnięto 198 raz(y) 277,74 KB

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów 5940.jpg
Plik ściągnięto 203 raz(y) 386,84 KB

Ostatnio zmieniony przez Picasso 2011-07-24, 09:34, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2011-07-24, 01:30   

Jak ktoś lubi fotki w 3D Stereo Anaglif na okularki Red-Cyjan ..... ( najlepiej oglądać wieczorkiem i w odpowiedniej odległości ... niektóre wymagają bliżej a niektóre dalej od monitorka zależnie od waszego wzroku )

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów T-55 2 3D Stereo Anaglyph Anaglif.jpg
Plik ściągnięto 205 raz(y) 315,15 KB

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów T-34 3D Stereo Anaglyph Anaglif.jpg
Plik ściągnięto 210 raz(y) 238,88 KB

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów 3D Stereo Anaglyph.jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 261 KB

I Zlot Pojazdów Militarnych Układu Warszawskiego Winów T-55 3D Stereo Anaglyph Anaglif.jpg
Plik ściągnięto 203 raz(y) 260,46 KB

Ostatnio zmieniony przez Picasso 2011-07-24, 01:51, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
BananFoto 


Wiek: 28
Dołączył: 22 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-07-24, 20:38   

Zlot pojazdów militarnych Poligon Winów
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-07-24, 23:57   

Trochę offtopem polecę, ale nie mogę się powstrzymać. Wybaczcie.
Jaki sens ma zakładanie TAKICH tematów? Pochwalenie się obecnością na owej imprezie? Chyba tylko wyłącznie...
Zauważyłem, że w ostatnim czasie liczba tego typu tematów wzrasta. Czy ten dział nie powinien mieć charakter informacyjny? Zakładamy temat, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało i pojechało, a po imprezie wrzucamy zdjęcia i dzielimy się wrażeniami. No ale cóż... :/

Wracając do tematu: Zdjęcia nie wywarły na mnie żadnego wrażenia. Polecam zlot pojazdów militarnych w Borem Sulinowie. Tam to się dopiero dzieje. ;]
0 UP 0 DOWN
 
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2011-07-25, 15:02   

Wybacz Graham za urażenie twojego forumowego gustu ... ale z drugiej strony medalu jest takie coś że jak się temat nie podoba to się na niego nie wchodzi ..... ;) a na bornym byłem swojego czasu i wtedy się jeszcze nie działo , tak samo jak w ubiegłym roku i rok wcześniej "Operacja Południe" była na poziomie , a w tym była trochę kicha ... więcej namiotów sprzedawców niż akcji .... i tak jest z każdą impreza .. a co do fotek to jestem amatorem i do tego się przyznaje ... i są one ku mojej i ludzi którzy chcieli zobaczyć radości , ale cóż Panie zawodowco nie każdego można zadowolić ...

A wiesz co się działo w 1410 pod Grunwaldem , borne wysiada ... :)

Byłem już na tylu zlotach , festynach , piknikach i wiem że każdy ma swój specyficzny klimat . Co innego Borne , co innego Bielsko , Dąbrowa , Gdańsk , Winów .... czasu brakuje by to wszystko obejrzeć .... i dla tych co nie mogli był mój wpis ....
Ostatnio zmieniony przez Picasso 2011-07-25, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: militarnych, opola, pojazdow, poligon, winowk, zlot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu