Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozwój osobisty
Autor Wiadomość
Thomer 


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-14, 14:50   Rozwój osobisty

http://www.nieustannyprogres.blogspot.com

Ciekawy blog o psychologii i rozwoju osobistym. Istnieje od około 2 tygodni, ale artykuły zamieszczane są regularnie. Można dowiedzieć się z niego m.in. jak poprawić jakość swego życia, wypracować w sobie cechy osobowości, które pomogą nam odnieść sukces.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-14, 22:58   

Ja to jakbym zapraszał na swojego bloga to bym się przede wszystkim przyznał do niego. Posta napisałeś w formie bezosobowej, co mnie zastanawia.

Chyba, że nie podejmujesz dyskusji tylko chcesz listę adresową sobie zbudować...

Więc jak?
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2011-05-14, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Thomer 


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-15, 04:04   

Na każdym forum różnie interpretowana jest kwestia reklamy własnych blogów czy stron, na wielu odbierane jest to jako spam, dlatego przyjąłem taką formę. Oczywiście, że do bloga się przyznaję i zapraszam do dyskusji na poruszane na nim kwestie, zarówno na samym blogu, jak i w tym temacie.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-05-15, 11:19   

Thomer, na tym forum tolerujemy dobre inicjatywy, choć faktycznie nachalny spam jest tępiony.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-15, 17:25   

Thomer napisał/a:
Na każdym forum różnie interpretowana jest kwestia reklamy własnych blogów czy stron, na wielu odbierane jest to jako spam, dlatego przyjąłem taką formę. Oczywiście, że do bloga się przyznaję i zapraszam do dyskusji na poruszane na nim kwestie, zarówno na samym blogu, jak i w tym temacie.


To prawda, zaproszenia na nowe blogi i fora wywołują co najmniej mieszane uczucia. Spam'em stają się zazwyczaj wtedy, kiedy autor zbyt zdawkowo do tego zaprasza, nie chce zdradzić kim jest, czym się zajmuje. Jeżeli to jest "sam link" to nikt tego nie kupi.

Sprzedaj forumowiczom siebie, wtedy część zostanie Twoimi czytelnikami. Jak to zrobić? Wykaż się kreatywnością :)

Blogi z niszową treścią czyta się dla treści lub dla autora. Kontent musi przyciągać oko, zaś autor jak mówiłem, musi się dobrze sprzedać.

Ja ze swojej strony chciałbym się dowiedzieć, kim jesteś. Co robisz na co dzień. Na razie tylko mówisz o sukcesie i chcesz się dzielić zdobytą wiedzą (co popieram, bo daje dużo radości), czy działasz już na rzecz realizacji swoich planów?

Sam chciałem zakładać podobnego bloga, ale porzuciłem to na rzecz działania. Jak się ma swoje doświadczenia to łatwiej jest ludzi przekonać do siebie. Jak jest z Tobą?

Pozdrawiam, Kacper
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2011-05-15, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Thomer 


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-16, 12:09   

Jestem studentem, który kilka lat temu postanowił, że żyje na zbyt niskim poziomie. Zauważyłem, że staję się coraz bardziej bierny, nie realizuję swoich celów, wszystko odkładam na później. Byłem z siebie niezadowolony, czułem nieustanny regres. Postanowiłem to zmienić.

Zacząłem czytać mnóstwo książek poświęconych psychologii i stricte tzw. psychologii motywacyjnej. Całkowicie zmieniłem towarzystwo w jakim się obracałem. Nawiązałem kontakt z ludźmi mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi ode mnie, którzy dostarczali mi mnóstwa motywacji każdego dnia. Zmiany - o czym piszę na swym blogu - nie przychodziły jednak szybko, bowiem zmiana własnej osobowości jest procesem długofalowym i niełatwym. Jednak przyświecał mi jeden, jasny cel - życie na lepszym poziomie. Rozwój osobisty stał się zarówno źródłem zmian, jak i moją wielką pasją.

Teraz, patrząc wstecz z perspektywy kilkuletniej, mogę śmiało stwierdzić, że czas i pieniądze poświęcone na mój rozwój nie poszły na marne. W chwili obecnej jestem człowiekiem, który wie czego chce od życia. Wytyczam sobie jasne cele, po czym je osiągam. Rozwój osobisty przyczynił się także do tego, że z towarzyskiego odludka, stałem się osobą bardzo lubianą, zacząłem również świetnie radzić sobie w relacjach z płcią przeciwną. Wyznaczyłem sobie własną życiową ścieżkę i stale nią podążam, nie bacząc na przeciwności losu i ludzi, którzy nie wierzą w to, że można żyć tak, jak się tego pragnie.

Jednaj rozwój osobisty tak naprawdę nigdy nie powinien się zakończyć, dlatego non stop koryguje kolejne aspekty mego życia, naprawiam błędy popełniany wcześniej.


Blog "Nieustanny Progres" założyłem w jednym celu - podzielenia się z innymi ludźmi moją pasją, wiedzą oraz doświadczeniem. Jeśli ktoś odnajdzie na nim informacje, które okażą się dla niego przydatne, będę bardzo zadowolony :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkim użytkowników, a Tobie Kacprze bardzo dziękuję za swoją wypowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: osobisty, rozwoj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu