Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Spadki napięcia
Autor Wiadomość
rozek19 

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-08, 19:22   Spadki napięcia

Witam,

Czy ktoś (oprócz mnie) ma od niedawna krótkotrwałe spadki napięcia w sieci elektrycznej, powodujące nagłe wyłączanie i ponowne włączanie się różnych urządzeń (komputer, lodówka, telewizor itd.)? Wszystko trwa 0÷2s, powtarza się kilka-kilkanaście razy dziennie o różnych porach, napięcie spada do 140V, ale mierzyłem tylko raz.

Czy to jest mój lokalny problem, czy ktoś jeszcze go dostrzega? Mieszkam w Brzegu.
Ostatnio zmieniony przez rozek19 2011-05-08, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2011-05-09, 09:06   

Dopuszczalny spadek napiecia 10%
(spadek napiecia może być spowodowany nadmiernym obciązeniem sieci, np.sąsiad podłączył do sieci spawarke)
Uciebie występowały zaniki napiecia ( spadek powyżej dopuszczalnej granicy powoduje rozłączenie sieci) .
Jeśli napiecie spada do 140V i utrzymuje się dlóżej musisz sprawdzić rozdzielnice gł. jeśli i tam masz 140V telefon do energetyki
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-09, 09:21   

a gdzie mieszkasz ? bo mi wlasnie takie coś sie stało na młynarskiej i listwa poszla się tyry ryryr ;]
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-09, 10:42   

W normie PN-IEC 60038:1999 jest zapis, że "W odniesieniu do zakresu napięcia zasilania i normalnych warunków użytkowania zaleca się, aby napięcie w punkcie dostawy nie odbiegało więcej niż o +/- 10% od napięcia znamionowego sieci." i dalej "W przypadku instalacji niskiego napięcia spadek napięcia jest ograniczony do 4%, toteż zakres napięcia użytkowego wynosi +10% -14%. Taki zakres napięcia użytkowego powinien być wzięty pod uwagę przez wytwórców odbiorników"

Tak więc dla sieci niskiego napięcia 230V napięcie nie powinno spadać poniżej 198V i nie być większe niż 253V.

Tak duży spadek napięcia musi powodować załączenie urządzenia o dużej mocy i ciężkim rozruchu.
0 UP 0 DOWN
 
rozek19 

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-10, 17:19   

Witam,

Mieszkam na osiedlu „zachodnim” pomiędzy ul. Wrocławską, Wyszyńskiego a Wileńską.

Nie znam się na sprawie, dlatego pisałem o spadkach. W takim razie był to zanik.

Przyczyna nadal niezidentyfikowana, zaniki są rzadsze lub przestały się pojawiać (nie mam pewności, bo z jednej strony bezpośrednio tego nie obserwuję, ale jeden ze sprzętów znów miał wyzerowany zegarek).

Jeśli będzie się dalej powtarzać, zgłoszę to na Krzyszowica.

Pozdrawiam.

PS. Nie wiem, czy budowa nowych bloków na nowym osiedle przy ul. (bodajże) Tęczowej albo może jakieś prace wykończeniowe na brzeskim stadionie nie powodują takich zaników, ale to chyba trochę za daleko. Żadnych innych takich prac z okolicy nie kojarzę.
Ostatnio zmieniony przez rozek19 2011-05-10, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: napiecia, spadki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu