Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Superman: Powrót
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-07-30, 00:06   Superman: Powrót

Po kilkuletniej, tajemniczej nieobecności Człowiek ze Stali powraca na Ziemię w epickim "Superman: Powrót" - nowym rozdziale przygód jednego z najpopularniejszych superbohaterów. Podczas gdy starzy wrogowie knują jak unieszkodliwić Supermana na zawsze, on ma inne kłopoty - kobieta jego życia, Lois Lane postanawia go opuścić. Czy na pewno? Słodko-gorzki powrót Supermana zmusza go do zmniejszenia dystansu między nimi, znalezienia miejsca w społeczeństwie, które nauczyło się przetrwania bez jego pomocy. Podczas próby obrony świata przed kataklizmem, Superman odbędzie podróż poprzez głębię Oceanu aż po krańce Kosmosu.

P.S

Ode mnie dodam, ze film jest naprawde swietny... dobre efekty specjalne, wiadomo duzo komputerowo zrobione, ale podobal mi sie bardzo. Jest wielka niespodzianka w filmie, która moze ktos odgadnac juz na poczatku filmu albo dopiero po pewnej akcji :) a to jest mila niespodzianka. No i jest watek milosny, który troszeczke nudzi, a film trzyma w napieciu. Czas szybko tak mi zlecial, ze nawet nie zauwazylem jak minely 154 min. Zapraszam do kin!!

A jak ktos bedzie mial na cd to pisac do mnie :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-30, 00:28   

Kolejny że tak powiem film o tej samej tematyce to jak frytki smażone na tym samym oleju :P
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-30, 00:42   

Saw_woman napisał/a:
Kolejny że tak powiem film o tej samej tematyce


racja :)

ale wedlug mnie to juz jest cos innego... film zrobiony w nowym wieku, nowy watek i co tu mówic jest lepszy nic starsze czesci... ale masz racje Superman, Batman, Spiderman i wielu innych zawsze beda o tym samym :) :p
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-07-30, 08:36   

Saw_woman napisał/a:
Kolejny że tak powiem film o tej samej tematyce to jak frytki smażone na tym samym oleju :P


A ja się nie zgodzę z tym poglądem. To kolejny film bazujący na archetypie superbohatera co zresztą słusznie zauważył steve
steve napisał/a:
Superman, Batman, Spiderman i wielu innych zawsze beda o tym samym
. Ludzie potrzebują takich wzorców (być może to kogoś śmieszy). Pierwsze takie opowieści znamy przecież z mitologi - mity o herosach. To chyba o czymś świadczy :?: :-P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-30, 08:45   

Tak. To wiara, że ktoś przyleci skądś i zrobi za nas porządek na świecie. To wiara w to, że zło jest słabsze, a dobro zwycięża etc. Osobiście nie przepadam za tego typu filmami - jakkolwiek jestem fantastą od urodzenia, to jednak Superman nie był moim idolem.
Takie filmy muszą jak dla mnie mieć niesamowitą osnowę dramatyczną, żeby uzasadnić nielogiczności fabuły, banalną treść, papierowe charaktery bohaterów.
Ale oczywiście najpierw musze zobaczyć tego nowego Supermana, aby zająć stanowisko.

Filmem o superherosie, który uważam za pozytywny wzór do naśladowania /konstrukcji filmu, ale nie bohatera ;) /, jest "Conan Barbarzyńca" Johna Millusa. Niesamowite zdjęcia, muzyka powalająca na kolana /symfoniczna z chórami/, uzasadniona motywacja bohatera do działania no i klimat. A zaczyna się takiem fajnym cycatem: "To co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi".

Pozdrawiam

Franco
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-30, 11:37   

Cyborg napisał/a:
Saw_woman napisał/a:
Kolejny że tak powiem film o tej samej tematyce to jak frytki smażone na tym samym oleju


A ja się nie zgodzę z tym poglądem. To kolejny film bazujący na archetypie superbohatera co zresztą słusznie zauważył steve steve napisał/a:
Superman, Batman, Spiderman i wielu innych zawsze beda o tym samym
. Ludzie potrzebują takich wzorców (być może to kogoś śmieszy). Pierwsze takie opowieści znamy przecież z mitologi - mity o herosach. To chyba o czymś świadczy


zgadzam sie z Toba Cyborg

Franco Zarrazzo napisał/a:
wzór do naśladowania /konstrukcji filmu, ale nie bohatera /, jest "Conan Barbarzyńca" Johna Millusa


jak dla mnie to byla tragedia :) ale film dobry :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-30, 13:36   

steve napisał/a:

Franco Zarrazzo napisał/a:
wzór do naśladowania /konstrukcji filmu, ale nie bohatera /, jest "Conan Barbarzyńca" Johna Millusa


jak dla mnie to byla tragedia :) ale film dobry :)


No właśnie o dramatyźmie filmu mówię. Genialne sceny, genialny montaż, niezłe scenografie. Oczywiście kontrowersyjne sceny kanibalizmu i to morze krwi. Ale przecież tytułowy bohater robi temu wszystkiemu kuku.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: powrot, superman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu