Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: yasiu
2011-04-26, 09:19
Bojkot GAZETY WYBORCZEJ!
Autor Wiadomość
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-04-22, 13:30   

krt napisał/a:
a ja bojkotuje wszelkie żebractwo, zwłaszcza w sobotę i niedziele w Kauflandzie: na tekst żebym wspomógł jakiegoś dzieciaka, odpowiadam ze brzydzę się dobroczynnością , zwykle pojawia się odpowiedzieć ze szkoda bo chore dziecko, no to odpowiadam ze nie lubię dzieci.

W takich sytuacjach może lepiej zaproponować: gdy ktoś zbiera na jedzenie - zaproponować kupienie jakiejś bułki i czegoś do chleba; na lekarstwo - też zaproponować zakupienie.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-22, 13:41   

przem napisał/a:
krt napisał/a:
a ja bojkotuje wszelkie żebractwo, zwłaszcza w sobotę i niedziele w Kauflandzie: na tekst żebym wspomógł jakiegoś dzieciaka, odpowiadam ze brzydzę się dobroczynnością , zwykle pojawia się odpowiedzieć ze szkoda bo chore dziecko, no to odpowiadam ze nie lubię dzieci.

W takich sytuacjach może lepiej zaproponować: gdy ktoś zbiera na jedzenie - zaproponować kupienie jakiejś bułki i czegoś do chleba; na lekarstwo - też zaproponować zakupienie.


choremu na białaczkę dziecku kupić bułkę??

poza tym śmiem wątpić czy zbieranie kasy przez nich faktycznie idzie do właściwego adresata :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-04-22, 13:58   

Czy Adam Michnik ma odpowiadać za postępowanie swojego ojca i brata (przyrodniego zresztą)? Każdy żyje na swój własny rachunek, a odpowiedzialność zbiorową już przerabialiśmy. Może szanowny założyciel tematu przedstawi co ma konkretnie do osoby Adama Michnika urodzonego w zasadzie po zakończeniu ostatniej wojny. KPZU zakończyła swój żywot jeszcze przed jego narodzinami więc nie widzę związku.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2011-04-22, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-22, 14:34   

bartek74 napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Bartuś,

Na "ty" nie przechodziliśmy, więc się nie spoufalaj....
Jakoś nie widzę merytorycznej odpowiedzi......

Co tak Cesarz Francuzów się unosi? Spokojnie, nie spoufalam się z "żabojadami".
P.S.: Napoleon chyba nie dostrzegł wcześniejszego mojego posta, więc uniżenie powtórzę pewne nazwisko: "Jan Tomasz Gross" - słyszeliśmy o tej personie?
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-22, 14:35   

Roztropek napisał/a:
Czy Adam Michnik ma odpowiadać za postępowanie swojego ojca i brata (przyrodniego zresztą)? Każdy żyje na swój własny rachunek, a odpowiedzialność zbiorową już przerabialiśmy. Może szanowny założyciel tematu przedstawi co ma konkretnie do osoby Adama Michnika urodzonego w zasadzie po zakończeniu ostatniej wojny. KPZU zakończyła swój żywot jeszcze przed jego narodzinami więc nie widzę związku.

Ktoś go musiał jednak wychować, wpoić pewne "wartości", zasady postępowania. Każdy ojciec ma jakiś wpływ na ukształtowanie osobowości swojego syna.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-04-22, 15:24   

Michal-Lemberg napisał/a:
Ktoś go musiał jednak wychować, wpoić pewne "wartości", zasady postępowania. Każdy ojciec ma jakiś wpływ na ukształtowanie osobowości swojego syna.

Czy Twoim przodkiem nie jest przypadkiem niejaki Kain? Wiele by to wyjasnialo.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2011-04-22, 15:44   

A ja proponuję ,by bojkotować bojkotujących,szczególnie tych ,co mają z niemiecka brzmiące,lub też żydowskie(tfu)przezwiska,czy tez ksywki np.Lemberg czy cuś,bo to na pewno czysty Polak i katolik nie jest!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-04-22, 15:45   

Michal-Lemberg napisał/a:
Ktoś go musiał jednak wychować, wpoić pewne "wartości", zasady postępowania. Każdy ojciec ma jakiś wpływ na ukształtowanie osobowości swojego syna.
TAAK. A ja myślałem, że napiszesz, że mógł interweniować, nie dopuścić, przeciwdziałać w chwili gdy brat przyrodni wydawał te wyroki. Miał wówczas dokładnie 5 lat i mógł się sprzeciwiać odmawiając np. zjedzenia kaszki. IPN podaje suche fakty i dobrze, że to robi. Problem w tym, że niektórzy wykorzystują te fakty nie zadając sobie nawet trudu umieszczenia ich na osi czasu. Wielce naganne było zachowanie brata (przyrodniego) jeśli to prawda, ale nie widzę związku z działalnością Adama Michnika.
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-22, 16:31   

A.Mason napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Ktoś go musiał jednak wychować, wpoić pewne "wartości", zasady postępowania. Każdy ojciec ma jakiś wpływ na ukształtowanie osobowości swojego syna.

Czy Twoim przodkiem nie jest przypadkiem niejaki Kain? Wiele by to wyjasnialo.

Czytając Twojego posta tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że teoria ewolucji Darwina broni się sama.
0 UP 0 DOWN
 
Michal-Lemberg 
W. Studnicki (1867-1953)



Wiek: 41
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 317 / UP 362


Skąd: z Wolnej Polski

Wysłany: 2011-04-22, 16:32   

yoorek napisał/a:
A ja proponuję ,by bojkotować bojkotujących,szczególnie tych ,co mają z niemiecka brzmiące,lub też żydowskie(tfu)przezwiska,czy tez ksywki np.Lemberg czy cuś,bo to na pewno czysty Polak i katolik nie jest!

Uważaj, bo Cię żona wieczorem zbojkotuje.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-04-22, 17:02   

Ten bojkot rzuca na kolana. Michnik już pewnie pakuje walizki. :D
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-04-22, 21:32   

krt napisał/a:
choremu na białaczkę dziecku kupić bułkę??

Tego nie napisałem :-P
Ale jeśli jest głodne i nie ma co jeść, to czemu nie? :)
Z resztą - jeśli chodzi o takie choroby, to na ogół pomocą zajmują się różne fundacje.
Ostatnio zmieniony przez przem 2011-04-22, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2011-04-22, 22:19   

Roztropek napisał/a:
Michal-Lemberg napisał/a:
Ktoś go musiał jednak wychować, wpoić pewne "wartości", zasady postępowania. Każdy ojciec ma jakiś wpływ na ukształtowanie osobowości swojego syna.
TAAK. A ja myślałem, że napiszesz, że mógł interweniować, nie dopuścić, przeciwdziałać w chwili gdy brat przyrodni wydawał te wyroki. Miał wówczas dokładnie 5 lat i mógł się sprzeciwiać odmawiając np. zjedzenia kaszki. IPN podaje suche fakty i dobrze, że to robi. Problem w tym, że niektórzy wykorzystują te fakty nie zadając sobie nawet trudu umieszczenia ich na osi czasu. Wielce naganne było zachowanie brata (przyrodniego) jeśli to prawda, ale nie widzę związku z działalnością Adama Michnika.
Jak to niby nie widzisz związku? Brat Szechtera i ojciec udzielali się znacząco w zwalczaniu niepodległościowego podziemia, a Michnik jako jedyny z rodziny walczył z komuną....Przypadkiem też przy przekazywaniu władzy przy okrągłym stole zakręcił się tak, że jest obecnie naczelnym w najbardziej poczytnej w Polsce gazecie...Jeżeli nie ma niczego do ukrycia, to dlaczego wstydzi się swojego prawdziwego nazwiska...Wtedy trzeba było by wyjaśnić wszystkim, kim był jego ojciec i brat, a o nich naprawdę trudno znaleźć jakiekolwiek dobre słowo...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-04-23, 08:24   

Logika rozumowania poprawna, tylko brak związków przyczynowo-skutkowych. To tak jak z lustracją. Jak ktoś się sam przyzna to może pełnić nawet wysokie funkcje rządowe. Jeśli komuś udowodnią bez wcześniejszego oświadczenia, to już nie. I tłumaczenie, że jeśli ukrywał to jest podatny na szantaż. Co ukrywa Michnik? Wyłącznie swoje pochodzenie, ale czy ukrywa? Stąd bardzo blisko do żądań oznaczenie innych narodowości tak, aby z góry było wiadomo z kim mamy do czynienia. I nie dziwcie się panowie nawołujący do tego co w tytule, że mimowolnie zostajecie zaszufladkowani do odpowiedniej opcji.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-04-23, 08:51   

Wybiórczej nie kupuję, ale po świętach zacznę. Nie chcę, by ktoś pomyślał, że się przyłączyłem do bojkotu.
Wszyscy jesteśmy Szechterami :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bojkot, gazety, wyborczej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu