Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
walki romów na parkingu
Autor Wiadomość
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-20, 21:21   walki romów na parkingu

Może mi ktoś powie o co tu chodzi ...... cyganie już ponad dwie godziny rozrabiają na parkingu przy ul.Reja a policji jak nie było tak nie ma ooo przepraszam są... jakiś absurd ostatnio legitymowali dwóch starszych panów na ławeczce a cygana nie ruszą.
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-21, 03:07   

W naszym mieście hm... Jakoś mnie to nie dziwi, są tu na forum już wątki o Cyganach, po prostu przywyknij i się przyzwyczaj....
0 UP 0 DOWN
 
creatiFF 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2008

UP 12 / UP 5



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-21, 07:07   

Trzeba było nagrać wszystko, włącznie z rozmową z policją przez telefon, a potem odezwać się do mediów, może by się coś wreszcie ruszyło.
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-21, 09:08   

Życzę powodzenia,w tym mieście wydaje mi się że są bez karni to co robi "polak" to 5-10 min i zaraz zwijają,cygana nie ruszą byłem świadkiem jednej akcji na PKP podeszło do cygana 2 policjantów fakt kajdany i na ziemie bo podobno straszył nożem na PKP (taka informacja od przechodniów) ale co skończyło się tylko na tym że zabrali mu ten nóż,chyba pouczenie dostał bo nic mu więcej nie robili.

Na prawdę oni za dużo Sobie pozwalają czy kiedyś to się skończy tego to to pewnie nikt nie wie tak jak napisał Barton Fink, będzie się trzeba do tego przyzwyczaić.
0 UP 0 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2011-04-21, 10:24   

To ich wielowiekowa tradycja i wara wam do tego :)
0 UP 0 DOWN
 
piancio 

Wiek: 56
Dołączył: 15 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-21, 19:35   

drwal napisał/a:
To ich wielowiekowa tradycja i wara wam do tego :)

jaka tradycja? pałetanie się po ulicach, żebranie i zaczepianie normalnych ludzi.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-04-21, 22:38   

zb1 napisał/a:
Może mi ktoś powie o co tu chodzi ...... cyganie już ponad dwie godziny rozrabiają na parkingu przy ul.Reja a policji jak nie było tak nie ma ooo przepraszam są... jakiś absurd (...).

Nie, to nie absurd, to standardzik. Polecam dla spokojności omijać parking przy ul.Reja - wokół Rynku i ul. Długiej są inne parkingi w podobnej odległości bez takich wertepów i lokalnych atrakcji.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-04-21, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-04-21, 22:55   

chmurkolistna napisał/a:
Polecam dla spokojności omijać parking


no to wyprowadźmy się z Brzegu i zostawmy tych (i tu moje dobre wychowanie nie pozwala mi na dalszą publiczną wypowiedź)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-04-21, 23:02   

owip2001 napisał/a:
no to wyprowadźmy się z Brzegu

Abstrahując od tematu Romów i uogólniając sprawę jest to bardzo dobry kierunek. Dobra, bo kolejny OT wyniknie.

Jak nie można przeskoczyć problemu (rozwiązać go) to trzeba dać sobie spokój (omijać parking przy Reja), tym bardziej, że wpływu na stan rzeczy nie mamy. Jeszcze nie słyszałam o żadnej skutecznej policyjnej interwencji tam, ani efektywnych działaniach zapobiegawczych.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-04-21, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-21, 23:41   

chmurkolistna napisał/a:
Jeszcze nie słyszałam o żadnej skutecznej policyjnej interwencji tam, ani efektywnych działaniach zapobiegawczych.


I się nie usłyszy,a głównie z tego względu że to"mniejszość narodowa" i jest chroniona.
A podobno "Prawo Polskie" jest równe wobec wszystkich.
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-23, 11:53   

Omijać ale jak ja mieszkam w pobliżu
0 UP 0 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2011-04-23, 19:20   

Nie lubicie naszych romskich braci. To perły czystej wody naszego miejskiego folkloru. :)
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-04-23, 19:46   

Może jestem optymistą, ale ostatnio coś się rusza z cyganami. Już 3 razy w tym miesiącu miałem okazję widzieć jak konduktor każe im wysiąść z pociągu, podczas gdy do tej pory sprawdzając bilety nawet do nich nie podchodzili. Mała rzecz a cieszy;)

Choć z drugiej strony gdyby to Polak jechał bez biletu i powiedział, że go nie kupi, to myślę, że byłaby dość duża szansa na otrzymanie mandatu (tzw "opłaty dodatkowej") ze dwie stówki, ot są równi i równiejsi, a równiejsi są cyganie... Może to z obrzydzenia, może dla świętego spokoju konduktorzy i inni egzekwujący opłaty za cokolwiek, cyganom dają najczęściej robić co chcą.
0 UP 0 DOWN
 
szewcu 

Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2011-04-25, 21:21   

Przy rondzie jak młodzi spotykają się żeby spędzić ze sobą czas, pogadać, wypić w spokoju i miłej atmosferze piwo policja spisywała regularnie, ścigali i wlepiali mandaty. Do tego chłopaki są zdolni. Teraz na dodatek zamontowali jaśniutkie lampy żeby lepiej widzieć czy ktoś siedzi i przegonić w razie potrzeby. Takie ganianie w kotka i myszkę zamiast zorganizować coś młodym albo się nie wtrącać jak jest spokój.
Mamy naprawdę sprawną policję. Statystyki, słupki i tabelki najważniejsze.
0 UP 0 DOWN
 
obserwator80 

Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-25, 21:48   

szewcu napisał/a:
Takie ganianie w kotka i myszkę zamiast zorganizować coś młodym albo się nie wtrącać jak jest spokój.


A od kiedy to policja ma za obowiązek organizować młodzieży zajęcia?? Jaki spokój?? Wystarczy podać przykład niedzielnej nocy. Wracam do domu i co widzę??? Porozrzucane śmietniki, porozbijane butelki (nawet na drodze). Przez całą noc darcie japy na cały regulator to ma być przykład spokojnego zachowania??? Parę razy byłem świadkiem jak ta ''spokojna młodzież" na widok radiowozu ostentacyjnie "wali hejnał" by później wypierać się, że to nie oni mimo, że na rondzie kamery z obydwu stron. Godne to wszystko pożałowania ze, az mi się więcej przykładów pisać nie chce...

zb1 napisał/a:
cyganie już ponad dwie godziny rozrabiają na parkingu przy ul.Reja a policji jak nie było tak nie ma


a czy szanownemu forumowiczowi przyszło do głowy by zadzwonić na darmowy numer i powiadomić o tym fakcie czy czeka aż samo się zrobi????
Najlepiej jest ponarzekać niż wykazać trochę własnej inicjatywy :shock:

Wyprzedzając posty które pewnie wkrótce się pojawia... NIE nie jestem policjantem ale jak czytam niektóre wpisy to mi się włos na głowie jeży....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: na, parkingu, romow, walki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu