Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
chciałbym założyć firmę
Autor Wiadomość
marcys449 


Wiek: 42
Dołączył: 22 Maj 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-18, 00:15   chciałbym założyć firmę

Mam takie pytanko czy ktoś może mi poradzić gdzie się udać lub do kogo żeby założyć firmę i także jak uzyskać pieniążki z dotacji urzędu pracy tych unijnych na rozruch firmy. firma miał by zajmować się ogrodami pielęgnacja,kaskady, oczka wodne, grille, położenie kostki brukowej, trawnika,zrobienie tarasu, itp. chciałbym się kogoś poradzić, rozeznać w tym wszystkim jak zacząć od czego. Może mi ktoś z tym pomóc.


//poprawiono temat.
Ostatnio zmieniony przez ManiekBRG! 2011-03-24, 20:59, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-03-18, 02:10   

Po pierwsze osoba, która nie wie nawet gdzie trzeba się udać aby założyć firmę, nie powinna w ogóle jej zakładać...

Po drugie, jeśli to ma być na terenie pow. brzeskiego, to kompletnie się nie opłaca takiej firmy zakładać, bo niestety nie wyżyjesz z tego biznesu.
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2011-03-18, 11:02   Re: chciałbym załorzyć firmę

marcys449 napisał/a:
Mam takie pytanko czy ktoś może mi poradzić gdzie się udać lub do kogo żeby założyć firmę i także jak uzyskać pieniążki z dotacji urzędu pracy tych unijnych na rozruch firmy. firma miał by zajmować się ogrodami pielęgnacja,kaskady, oczka wodne, grille, położenie kostki brukowej, trawnika,zrobienie tarasu, itp. chciałbym się kogoś poradzić, rozeznać w tym wszystkim jak zacząć od czego. Może mi ktoś z tym pomóc.


Tu masz elementarz:

http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-18, 11:08   

colutea napisał/a:
Po pierwsze osoba, która nie wie nawet gdzie trzeba się udać aby założyć firmę, nie powinna w ogóle jej zakładać...
bzdura, aby coś wiedzieć skądś trzeba tę wiedzę wziąć, a forum jest jak najbardziej dobrym miejscem do tego.

colutea napisał/a:
Po drugie, jeśli to ma być na terenie pow. brzeskiego, to kompletnie się nie opłaca takiej firmy zakładać, bo niestety nie wyżyjesz z tego biznesu.
niekoniecznie, sam widziałem powstające firmy, którym nie dawałem żadnych szans, a w tej chwili doskonale prosperują. Wszystko zależy od właściciela jak pokieruje firmą.
Ostatnio zmieniony przez sikork 2011-03-18, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-03-18, 11:21   

Znajomi założyli firmę o podobnym profilu. W zimie dodatkowo zajmują się odśnieżaniem. Zleceń mają sporo.
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2011-03-18, 12:02   

Jeśli interesują Cię dotacje unijne to polecam najlepszą osobę zapewne w powiecie jak i nie województwie czyli użytkownika Alleceno, wejdź na jego witrynkę i zbadaj temat: www.twoje-dotacje.pl tanio, szybko i sympatycznie. :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-18, 12:53   

Ja również pomagam, ale podobnie jak w przypadku korepetycji z matematyki, wyznaję zasadę, że najpierw zainteresowany musi dać z siebie wszystko, żeby potem pomaganie mu miało sens.
Wydaje się, że w przypadku działalności gospodarczej jest to tym bardziej ważne i np. jeśli ktoś do mnie się zwraca o wsparcie, to pierwsze co mu sugeruję, to żeby sam się do tego zabrał, a ja mogę go wesprzeć w weryfikacji, podpowiedzeniu, wyjaśnieniu jego wątpliwości czy też lepszym ujęciu tematu.

Jeśli chodzi o wsparcie jednostek to tak:
1. Utrzymuj kontakt z Urzędem Pracy – w Brzegu pok. Nr 10 – tam Ci wyjaśnią co i jak z dotacjami. Na tę chwilę z tego co się orientuje nie ma środków i może będę w okolicach czerwca, ale będzie ich bardzo mało i raczej możesz nie mieć szans na wsparcie.
Niemniej jednak warto od czasu do zorientować się w PUP jak wygląda sytuacja.
2. Jeśli chodzi o wsparcie Unijne – jest to rozwiązanie, które zdecydowanie bardziej angażuje beneficjenta, który chcąc nie chcą musi w całym procesie brać aktywny udział i poświęcić więcej czasu, ale też może pozyskać więcej środków.
Jeśli chodzi o informacje, to jest informator na ul. Wyszyńskiego – I piętro. Tam gdzie PCPR.
Zdaje się, że jakiś chyba jest w Urzędzie Miasta, ale tego nie jestem pewny
3. Możesz też grzebać na stronie unijnej WUP Opole, która jest instytucją pośredniczącą we wdrażaniu środków o tutaj: http://www.pokl.opole.pl w tym temacie O tutaj Corvin podaje link do Szczegółowego Opisu Priorytetów (SZOP) - szukaj w priorytecie VI. Tutaj bezpośredni link do SZOP -> Link SZOP

Jak przejdziesz przez punktu 1-3 i nie będziesz czuł tematu, to dopiero myśl o dodatkowym wsparciu ;)
[/center]
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-18, 13:00, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-18, 20:41   

colutea napisał/a:
Po pierwsze osoba, która nie wie nawet gdzie trzeba się udać aby założyć firmę, nie powinna w ogóle jej zakładać...

Po drugie, jeśli to ma być na terenie pow. brzeskiego, to kompletnie się nie opłaca takiej firmy zakładać, bo niestety nie wyżyjesz z tego biznesu.


cóz tak to jest jak sie ma edukacje nastawioną na to jak być pracownikiem a nie pracodawcą. Tez prowadziłem firme i zaliczyłem bankruta, ale tamte doświadczenia przydaly mi sie bo sporo sie nauczyłem.
co do autora wątku 90% firm pada z niedofinansowania, wiec nie nastawiaj sie tylko na kase z urzedu pracy czy UE, z mojego doświadczenia moge doradzic żebyś ustalił rozne scenariusze i strategie na wypadek jakby cos sie nie udało, bo np jak nie utrzymasz sie przez rok to kase treba zwrocic urzedowi, zdaje sie ze wymagają weksel - ale tu pewnie ktos inny ma wiekszą wiedze na ten temat. Pomysł fajny tylko przemysl czy cie na niego stac
pozdr
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-18, 22:40   

powiem tak:

kompnet piwko przy najbliższej okazji :-P , w województwie znam kilku lepszych :)

co do dotacji na start
napiszę to na forum, jak i przedstawię Marcinowi ( autorowi tematu )

jako, iż jest to teren wiejski polecę następujące rozwiązanie:
najpierw dotacja PUP, potem zaś PROW ( w tym przypadku uzależnione jest to od Jego wkładu własnego, ale nie nie możliwe do pozyskania :-P i choć wiele osób z tematu powie, iż nie możliwe to jednak możliwe :evil: ),

polecę również innym osobom zainteresowanym dotacjami na start stałe monitorowanie strony WUP, ale również patrzenie przede wszystkim na harmonogram PO KL,
a tam jak na razie cisza jeśli chodzi o pieniądze na ewentualne 6.2, ewentualnie stały kontakt ze mną :-P


nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji, w której to osoba trafiająca do mnie z np. 6.2 PO KL czy PUP musiałaby przygotować sobie większość wniosku sama, owszem ona może dostarczyć mi pewną ilość informacji, ale w tej "branży" trzeba mieć pojęcie o wszystkim! począwszy od samej tematyki, kończąc na analizach rynkowych za które sporo się płaci.


co do colutei
uwierz mi, iż podobnie jak Marcin mam znajomych, którzy z dotacji PUP startowali na terenie brzeskim i nie ruszają się stąd gdyż tak dobrze im idzie ( być może nawet te same osoby :p )
Marcin daj znać na priv kto to :)

ogólnie ja w tej branży polecam rynek wrocławski ( gdzie stawki są dużo lepsze ), bądź też rozwijający się opolski

pracujemy po 8h dziennie, dom, dzieci rodzina, znajomi, a o teren przed domem trzeba zadbać to nasza wizytówka wszak jest.

spora ilość osób nie wie, trafiają osoby z całej Polski ( zasługa ptaka bo strona jest idealna), jak pozyskać kapitał, póki on jeszcze jest.

nikt nie zna się jednak na wszystkim. moją polszczyznę edytuje jedna z forumowiczek :) , za co należy jej się dobra kawa :)

edit: moją polszczyznę przy wnioskach PO KL. PROW i innych, choć czasami również posty na forum w ilości 1
Ostatnio zmieniony przez derdy 2011-03-18, 22:48, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-19, 04:06   

alleceno napisał/a:
jako, iż jest to teren wiejski polecę następujące rozwiązanie:

A co to jest to coś co jest terenem wiejskim, bo ja nie wiem do czego się odnosisz w kontekście tematu ;) ?

alleceno napisał/a:
( w tym przypadku uzależnione jest to od Jego wkładu własnego, ale nie nie możliwe do pozyskania i choć wiele osób z tematu powie, iż nie możliwe to jednak możliwe ),

Ale co jest niemożliwe co niby jest możliwe i dlaczego jest niemożliwe skoro jest możliwe?
alleceno napisał/a:
nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji, w której to osoba trafiająca do mnie z np. 6.2 PO KL czy PUP musiałaby przygotować sobie większość wniosku sama

Dlaczego sobie tego nie wyobrażasz? Przecież to jak wmawiać gospodyni domowej, że sobie nie wyobrażasz, że sobie sama zrobi zakupy, mimo że ma listę zakupów i gotowy przepis na obiad.
PUP dostarcza wszelkich informacji do rozpoczęcie działalności gospodarczej i niejednokrotnie przeprowadza obszerne szkolenia.
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, w której osoba chcąca rozpocząć działalność gospodarczą nie potrafi trzonu sobie sama przygotować. W dotacjach unijnych natomiast przy większości działań osoba bezrobotna ma wsparcie i musi sama się zaangażować.
Dla mnie zdecydowanie złym działaniem jest wmawianie komuś, że sobie nie poradzi i np. realizowanie jego wniosków taśmowo (analizowałem już kilka gotowych wniosków, które wyglądały jak troszkę zmodyfikowane kopie) i że to jest trudne, bo to jak świadome upośledzanie rynku.
Jeśli mój klient jest leniwy to nic na to nie poradzę, najwidoczniej szkoda mu jego czasu i energii na przygotowanie trzonu wniosku. Wcale nie polecam takiego działania, ale też edukacją przedsiębiorców się nie zajmuję, pomijając że często powodzenie firmy to czysty przypadek i ciut zaangażowania ;)
alleceno napisał/a:
ogólnie ja w tej branży polecam rynek wrocławski ( gdzie stawki są dużo lepsze ), bądź też rozwijający się opolski

Jakiej branży?
alleceno napisał/a:
nikt nie zna się jednak na wszystkim. moją polszczyznę edytuje jedna z forumowiczek , za co należy jej się dobra kawa

+ np.
alleceno napisał/a:
nie możliwe

Dostanę kawę?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-19, 04:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-19, 10:51   

[smooth] klik w wikipedię

http://pl.wikipedia.org/w...dztwo_opolskie)

a na kawę możemy się jak najbardziej umówić, co bym mógł Ci wyjaśnić o co biega w PROWie np.

pozdrawiam,
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-19, 12:46   

alleceno napisał/a:
a na kawę możemy się jak najbardziej umówić, co bym mógł Ci wyjaśnić o co biega w PROWie np.



A gdzie napisałem, że nie wiem na czym on polega, albo która moja postawa dała do zrozumienia, że nie wiem co to jest Internet, nie znam cioci Google itp. służę uprzejmie pomocą w znajdywaniu dobrych źródeł informacji na Internecie ;) A jak już muszę tłumaczyć to kawę zasugerowałem, nie spotkanie, w nagrodę za wytknięcie błędu, no i nie odpowiedziałeś na pytania, które zadałem.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-19, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-03-20, 21:31   

dotacja PUP, taaaa, wlasnie moj kolezka dostal pismo z PUP ze wstrzymuja wnioski i teraz tak, w normalnym kraju powinno mu sie pozwolic z wystartowaniem biznesu i przekazac srodki w momencie kiedy beda je mieli a tak, uruchomi biznes i juz nie bedzie mogl uzyskac kasy przeznaczonej dla osob bezrobotnych.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-03-20, 22:10   

alleceno napisał/a:
powiem tak:

kompnet piwko przy najbliższej okazji :-P , w województwie znam kilku lepszych :)

co do dotacji na start
napiszę to na forum, jak i przedstawię Marcinowi ( autorowi tematu )

jako, iż jest to teren wiejski polecę następujące rozwiązanie:
najpierw dotacja PUP, potem zaś PROW ( w tym przypadku uzależnione jest to od Jego wkładu własnego, ale nie nie możliwe do pozyskania :-P i choć wiele osób z tematu powie, iż nie możliwe to jednak możliwe :evil: ),

polecę również innym osobom zainteresowanym dotacjami na start stałe monitorowanie strony WUP, ale również patrzenie przede wszystkim na harmonogram PO KL,
a tam jak na razie cisza jeśli chodzi o pieniądze na ewentualne 6.2, ewentualnie stały kontakt ze mną :-P


nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji, w której to osoba trafiająca do mnie z np. 6.2 PO KL czy PUP musiałaby przygotować sobie większość wniosku sama, owszem ona może dostarczyć mi pewną ilość informacji, ale w tej "branży" trzeba mieć pojęcie o wszystkim! począwszy od samej tematyki, kończąc na analizach rynkowych za które sporo się płaci.


co do colutei
uwierz mi, iż podobnie jak Marcin mam znajomych, którzy z dotacji PUP startowali na terenie brzeskim i nie ruszają się stąd gdyż tak dobrze im idzie ( być może nawet te same osoby :p )
Marcin daj znać na priv kto to :)

ogólnie ja w tej branży polecam rynek wrocławski ( gdzie stawki są dużo lepsze ), bądź też rozwijający się opolski

pracujemy po 8h dziennie, dom, dzieci rodzina, znajomi, a o teren przed domem trzeba zadbać to nasza wizytówka wszak jest.

spora ilość osób nie wie, trafiają osoby z całej Polski ( zasługa ptaka bo strona jest idealna), jak pozyskać kapitał, póki on jeszcze jest.

nikt nie zna się jednak na wszystkim. moją polszczyznę edytuje jedna z forumowiczek :) , za co należy jej się dobra kawa :)

edit: moją polszczyznę przy wnioskach PO KL. PROW i innych, choć czasami również posty na forum w ilości 1




Mam jedno male pytanko, o czym ty piszesz?
0 UP 0 DOWN
 
paaati91 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Sty 2011

UP 2 / UP 2



Wysłany: 2011-03-20, 22:49   

Jeżeli już to na jakie dofinansowanie z PUP można otrzymać (jaka kwota)?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chcialbym, firme, zalozyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu