Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie wszyscy aptekarze chcą sprzedawać antykoncepcję...
Autor Wiadomość
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2011-03-09, 14:37   Nie wszyscy aptekarze chcą sprzedawać antykoncepcję...

Kod:
Antykoncepcja nie w każdej aptece? - Chcemy wprowadzenia do prawa farmaceutycznej klauzuli sumienia - mówi Małgorzata Prusak z gdańskiego koła Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich, inicjatorka akcji

całość gazeta.pl

Jak tak dalej pójdzie to nauczyciele zaczną odmawiać nauki dzieciom z niezalegalizowanych (kościelnie) związków...
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2011-03-09, 14:52   

W AGD nie uświadczysz niedługo sztućców bo nimi też można pozbawić życia ...
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2011-03-09, 17:07   

Stowarzyszenie Farmaceutów katolickich sabotuje sprzedaż środków antykoncepcyjnych ,a ja proponuje sabotowanie aptek gdzie to towarzystwo handluje a rynek zweryfikuje te działania .bynajmniej jest to dowód na wymuszanie na innych swoich postaw i poglądów.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-09, 17:09   

Jeszcze troche i w sklepach spożywczych katolicy-terroryści będą odmawiać sprzedaży papierosów - w końcu one zabijają ;)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-03-09, 17:50   

Do czego to doszło... :roll: jeszcze trochę i będą nas na siłę zapładniać! przywiązywać do łóżka, żeby przypadkiem kobieta nie zechciała się na własną rękę pozbyć niechcianej ciąży... bo przecież dzieci rodzić trzeba! w końcu polityka pro-rodzinna... dalej to już tylko niecenzuralne słowa cisną mi się na usta...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-09, 22:25   

Nie przesadzajcie. Przeciez to zwyczajny biznes, a aptekarze chca miec jedynie mozliwosc decydowania co sprzedaja.
0 UP 0 DOWN
 
paaati91 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Sty 2011

UP 2 / UP 2



Wysłany: 2011-03-09, 22:31   

Głupota ludzka nie zna granic. Skoro lekarz przepisał to znaczy, że można nam wykupić receptę. Jak nie w tej to w innej aptece.. :/
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-09, 22:34   

Słyszałam kilka dni temu o tym pomyśle i myślę, że nie warto tego komentować. Pomysł poroniony, jeśli rzeczywiście wejdzie w życie utwierdzi mnie w przekonaniu, że jesteśmy państwem kościelnym i w niektórych kwestiach zatrzymaliśmy się w średniowieczu.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-09, 22:39   

Yvvone napisał/a:
jeśli rzeczywiście wejdzie w życie utwierdzi mnie w przekonaniu, że jesteśmy państwem kościelnym i w niektórych kwestiach zatrzymaliśmy się w średniowieczu.

Mam wrazenie, ze przez takie teksty jak powyzej cofamy sie do sredniowiecza.
Dlaczego zabraniac aptekarzom postepowania zgodnie z ich wiara/moralnoscia? Przeciez oni nie optuja za tym, zeby zakazac uzywania srodkow antykoncepcyjnych, a jedynie za tym, zeby nie byc zmuszanymi do sprzedazy. Jak aptekarz zamknie apteke, bo nie bedzie chcial sprzedawac srodkow antykoncepcyjnych, to tez cofniemy sie do sredniowiecza?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-03-09, 22:45   

a według mnie dużo szumu o nic ;) ....... bo po 1 to nie wejdzie, a nawet jakby weszło, to i tak 99,9% aptek bedzie sprzedawało, ekonomicznego punktu widzenia ;) .......a jeśli apteka wycofa w/w środki to straci klientów, bo przecież nikt nie bedzie szedł do apteki, jeśli ona specjalnie nie chce sprowadzić danego asortymentu ;)

zreszta liczb 6k osób nie jest zbyt reprezentatywną grupą ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-09, 22:51   

hehe oczywiście pomysł groteskowy i w pewnym sensie zabawny :wink: i skoro temat ma taki odcień żartobliwy, to ja sobie tak pół żartem pół serio ;)
I tak.. skoro istnieją np. monopolowe, to ponieważ 1989 właścicielem apteki może być prywaciarz.. to teraz nic tylko niech jeden z drugim poczeka na te klauzule i otwiera taką aptekę skoncentrowaną na antykoncepcji, tak jak monopolowy na używkach alkoholowych :wink:

KtOŚ napisał/a:
zreszta liczb 6k osób nie jest zbyt reprezentatywną grupą


oj, przynajmniej można zbadać ile w Polsce mamy osób nie świeckich :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-03-09, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-09, 23:02   

A.Mason, wydaje mi się, że aptekarz idąc do takiej a nie innej pracy powinien liczyć się z tym, że będzie musiał sprzedawać również środki antykoncepcyjne. To na tej samej zasadzie, gdyby pracował w knajpie jako kucharz, a był wegetarianinem i odmówiłby przyrządzania mięsnych potraw - ja to tak odbieram. Niestety - wybierając pracę musimy liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami, również takimi obowiązkami, które nie do końca będą zgodne z naszymi przekonaniami.
Czy pani przy kasie w supermarkecie też będzie mogła odmówić sprzedania nam prezerwatywy, bo nie popiera innych metod antykoncepcji niż kalendarzyk małżeński?

Poza tym - zgadzam się z Ktosiem -
KtOŚ napisał/a:
a według mnie dużo szumu o nic ;) ....... bo po 1 to nie wejdzie, a nawet jakby weszło, to i tak 99,9% aptek bedzie sprzedawało, ekonomicznego punktu widzenia ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2011-03-09, 23:17   

Yvvone napisał/a:
A.Mason, wydaje mi się, że aptekarz idąc do takiej a nie innej pracy powinien liczyć się z tym, że będzie musiał sprzedawać również środki antykoncepcyjne.

Oczywiscie, ale czy to znaczy, ze nie mozna domagac sie zmian?

Yvvone napisał/a:
To na tej samej zasadzie, gdyby pracował w knajpie jako kucharz, a był wegetarianinem i odmówiłby przyrządzania mięsnych potraw - ja to tak odbieram.

Ok, to skoro juz takimi przykladami, to jak zapatrujesz sie na wlasciciela restauracji, ktory postanowil dobrac tak menu, zeby nie bylo w nim miesa? Albo wlasciciela supermarketu, ktory przestanie sprowadzac prezerwatywy do sklepu. Zabronisz im tego? Nie? W takim razie dlaczego zabraniac aptekarzom dobierania takiego asortymentu*, jaki im sie podoba?

_____
* oczywiscie pomijam tutaj sprawe lekow istotnych dla zdrowia.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-09, 23:29   

Nie - nie zabronię - przecież mamy wolną wolę. Po prostu uważam ten pomysł za śmieszny i nie wydaje mi się, aby udało się go wprowadzić, bo nawet najbardziej gorliwy chrześcijanin-właściciel apteki - jeśli ma odrobinę oleju w głowie - nie zakaże sprzedaży środków antykoncepcyjnych, choćby ze względu na zysk. A z kolei w supermarkecie już wyobrażam sobie reakcję szefa na wieść, że pracownica nie sprzedała prezerwatywy bo nie popiera antykoncepcji. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-03-10, 00:12   

Yvvone napisał/a:
A.Mason, wydaje mi się, że aptekarz idąc do takiej a nie innej pracy powinien liczyć się z tym, że będzie musiał sprzedawać również środki antykoncepcyjne. To na tej samej zasadzie, gdyby pracował w knajpie jako kucharz, a był wegetarianinem i odmówiłby przyrządzania mięsnych potraw - ja to tak odbieram. Niestety - wybierając pracę musimy liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami, również takimi obowiązkami, które nie do końca będą zgodne z naszymi przekonaniami.

Też to tak odbieram - ta sama zasada. Aptekarz to tylko pracownik apteki, a nie strażnik kobiecej moralności i nauk kościoła. Poza tym taka sytuacja już trochę zakrawa o dyskryminację.

Poza tym realnie patrząc taki przepis nie wejdzie w życie. Przemysł farmaceutyczny straciłby krocie wiec ani lekarze, ani właściciele aptek na to nie pójdą więc spokojnie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: antykoncepcje..., aptekarze, chca, nie, sprzedawac, wszyscy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu