Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Priorytet: wygląd zewn. czy to co w nas samych?
Autor Wiadomość
Wojtek136 



Wiek: 43
Dołączył: 04 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-03-09, 18:26   

chyba najlepiej znalezc zloty srodek i rozwijac sie w wielu dziedzinach :)
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2006-03-09, 20:14   

Inez - faktem jest, że to jak wyglądamy często wiąże się z tym jaki zawód wykoujemy. Jednak nie wydaje mi się, aby na codzień ten przytoczony przez Ciebie "budowlaniec" chodził w ciuchach usmarowanych cementem i farbą - wybacz, ale jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną to nie wyobrażam sobiem, aby ktoś przyszedłby do mnie jako pracowacy, niechlujnie ubrany - jest to wg mnie brak szacunku i podziękowałbym mu bez względu na umijętności jakie potrafi.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-09, 22:29   

Woźny napisał/a:
wybacz, ale jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną to nie wyobrażam sobiem, aby ktoś przyszedłby do mnie jako pracowacy, niechlujnie ubrany

Może troszkę przesadziłam w tym przykładzie, żeby bardziej wyolbrzymić fakt, że wygląd nie jest najważniejszy :) Ale chodziło mi przede wszystkim o to, że nawet na rozmowie kwalifikacyjnej wygląd powinien być dopasowany do stanowiska, o które się staramy :) i chyba z tym się zgodzisz :)
Jednak zeszliśmy troszeczkę z tematu. Mieliśmy rozważyć czy ważniejszy jest wygląd zewnętrzny, czy też to co w nas samych, a nie kogo byśmy zatrudnili będąc pracodawcą :)
Może dlatego ja tak silnie obstaję za tym wnętrzem, że od dziecka nasłuchałam się jaka jestem brzydka i chyba mi to utkwiło w pamięci :cry: Co prawda podejście do właśnej osoby i mojej wartości uległo zmianie, jednak gdzieś tam na dnie mojej duszy została ta ranka, którą czesem ktoś przypadkiem rozdrapie :( I kiedy słyszę jakiś tekst na temat urody lub tego jak ważny jest wygląd to chyba za ostro się stawiam :roll:
No cóż każdy chciałby być pięknym łabędziem, ale niestety brzydkie kaczątka też powinny mieć swoje miejsce na ziemi :wink:

Inez - kaczatko.jpg
Plik ściągnięto 4038 raz(y) 8,83 KB

0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-12, 21:02   

musze się przyznać, że ja bardzo często oceniam ludzi mylnie - tj. po wyglądzie. no cóź, jeśli ktoś ma dobrą prezencję to przyciąga większe zainteresowanie. poza ym, jeśli ktoś nie potrafi zadbać o siebie to chyba trochę źle o nim świadczy. nawet człowiek nie obdarzony doskonałą sylwetką oraz wspaniałymi rysami twarzy, jeśli o siebie zadba może wyglądać dobrze i przyciągać innych ludzi. chociaż często się mówi, ze charakter jest najważniejszy, to jednak większość ludzi polega na pierwszym wrażeniu. moim zdaniem, tak na prawdę sam charakter człowieka możemy ocenić tylko wtedy, kiedy poznajemy kogoś 'w ciemno' tzn. na forach, albo przez komunikatory, kiedy tak naprawdę nie wiem z kim rozmawiamy...

no to by było na tyle :)
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2006-03-13, 10:25   

Dokładnie o to samo mi chodzi - wiadomo, że nie każdy jest piękny i cudowny - ale właśnie to jest najlepsze :) Najważniejsze to umieć o siebie zadbać i pokazać swoje najlepsze plusy.
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-25, 11:22   

no coz. a ja nie lubie oceniac czlowieka po pierwszym spotkaniu, a tym bardziej wypowiadac sie na jego temat. Heh dopiero gdy poznam te osobe moge cos blizej powiedziec jaka ona jest etc. Fakt, ze duzo osob zwraca uwage na 'pierwsze wrazenie' ale to zalezy tylko od tego z jaka mentalnoscia podchodzimy do znajomosci,ludzi,spoleczenstwa etc
0 UP 0 DOWN
 
Helu 
Hedonihilista



Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Miasto Brzeg

Wysłany: 2006-03-26, 22:57   

Wygląd zewnętrzny jest baaardzo ważny, ponieważ pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę czy tego chcemy czy nie jest zewnętrzność. Lecz człowiek obdażony pięknym zewnętrzem ale pusty w środku jest jak ogrodowy krasnal. Przyciąga wzrok i tylko wzrok. Zaś człowiek obdażoby pięknym wnętrzem z nieciekawym wyglądem często nie dostaje szansy żeby tym wnętrzem kogoś przekonać do siebie. Porównał bym go do do sztabki złota owiętej szarym papaierem toaletowym.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-27, 09:07   

Helu napisał/a:
Wygląd zewnętrzny jest baaardzo ważny, ponieważ pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę czy tego chcemy czy nie jest zewnętrzność. Lecz człowiek obdażony pięknym zewnętrzem ale pusty w środku jest jak ogrodowy krasnal. Przyciąga wzrok i tylko wzrok. Zaś człowiek obdażoby pięknym wnętrzem z nieciekawym wyglądem często nie dostaje szansy żeby tym wnętrzem kogoś przekonać do siebie. Porównał bym go do do sztabki złota owiętej szarym papaierem toaletowym.

Pięknie powiedziane :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2006-03-27, 10:09   

w rzeczy samej :)
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-27, 13:19   

brawo Helu ;) naapisz ksiazke ;) heheheh :) chetnie sama ja przeczytam :)
0 UP 0 DOWN
 
Helu 
Hedonihilista



Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Miasto Brzeg

Wysłany: 2006-03-28, 22:46   

Heh dzięki :roll: zawstydziłem się troszkę. . .
Czasami udaje mi się coś ciekawego powiedzieć.
0 UP 0 DOWN
 
grzechu 
Kawaleria Polska



Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Popielów

Wysłany: 2006-03-28, 23:02   

Helu napisał/a:
Heh dzięki :roll: zawstydziłem się troszkę. . .
Czasami udaje mi się coś ciekawego powiedzieć.


Ostatnio doszedlem do wniosku ze jednak wyglad zewneczny jest wazny, nie przejmuj sie helu, miales tez racje. Chcialbym podsumowac ten temat.
Otoz Wyglad zewneczny jast bardzo wazny, i dbajmy o siebie. Ale zawsze dajmy szanse tym co nie wygladaja tak dobrze, bo warto sie im lepiej przyjrzec, czesto piekno trzeba odkryc, jak odkrywa sie zloto, zawiniete w szary popier toaletowy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czasem jesli sie zajrzy troszke glebiej i juz sie zaakceptuje tego brzydkiego, on moze okzac sie wierym i lojalnym czlowiekim.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-03-28, 23:39   

grzechu napisał/a:
Czasem jesli sie zajrzy troszke glebiej i juz sie zaakceptuje tego brzydkiego, on moze okzac sie wierym i lojalnym czlowiekim.

No właśnie spójrzcie na mnie :) Ja zaakceptowałam siebie taką jaką jestem i dzięki temu zmieniłam się, dojrzałam, wydoroślałam i podobno wypiękniałam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sachmet 



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-03-29, 14:26   

grzechu napisał/a:
Ostatnio doszedlem do wniosku ze jednak wyglad zewneczny jest wazny

wazny, ale czy najwazniejszy??
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, czy, nas, priorytet, samych, to, wyglad, zewn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu