Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Waldek Wojtkowski prosi o pomoc - 1%
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-19, 11:55   Waldek Wojtkowski prosi o pomoc - 1%

Waldka poznałem bliżej w zeszłym roku. Pomimo wielu niedogodności, jakie zgotował mu los, był jednym z najbardziej zaangażowanych w projekt "Twój krok do lepszego jutra - edycja 2011", beneficjentów. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu dotrzeć na zajęcia i warsztaty przygotowane przez wykonawców projektu. Jego upór i wytrwałość godna jest naśladowania i podziwu. Waldkowi w życiu towarzyszy żona Barbara - oboje płakali ze szczęścia, gdy obierali pierwsze certyfikaty zakończonych szkoleń.

Korzystając z okazji, dziękuję serdecznie za pomoc wszystkim ludziom, którzy wspomogli realizację projektu i otworzyli się na niepełnosprawnych. W tym przede wszystkim Panu Dyrektorowi Pawłowi Kozerskiemu i jego podwładnym za niesamowite spotkania na Zamku oraz Panu Dyrektorowi Adamowi Bubiłkowi za osobiste zaangażowanie, oprowadzenie niepełnosprawnych po BCKu, przestawienie jego profilu. Także pracownikom Galerii Centrum za pomoc i okazaną serdeczność :) .

Wracając do Waldka. Waldek zbiera fundusze na nowy wózek. W tej chwili porusza się na takim najprostszym, napędzanym siłą własnych mięśni, lub mięśni jego żony.

Możemy go wesprzeć wpłacając 1% podatku, co niniejszym ja czynię. Na zdjęciach poniżej Waldek w akcji i instrukcja przekazania podatku.

waldek_wojtkowki_certyfikat.jpg
Plik ściągnięto 155 raz(y) 487,78 KB

waldek_wojtkowski_w_akcji.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 495,05 KB

waldek_wojtkowski_1_%.jpg
Plik ściągnięto 158 raz(y) 498,5 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-19, 16:16, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-19, 18:09   

Tak dla zasady to należy przypomnieć ,że to szkolenie było skierowane dla osób pragnących podbudować swoją niską samoocenę i wzmocnić wiarę w swoje możliwości. Bardzo dobrze się stało , że takie programy unijne są prowadzone w naszym mieście i mogą w nich uczestniczyć osoby , które w wyniku różnych zdarzeń życiowych lub losowych straciły wiarę w swoje możliwości interpersonalne ,zagubiły się w szarej rzeczywistości . ... ale jest też drugie dno takich szkoleń - to kto je powinien prowadzić - jasne ,że odpowiednia instytucja powołana do takich celów mająca odpowiednią kadrę i zaplecze dydaktyczne - taki standard ale nie w Brzegu - w czasach kapitalizmu rabunkowego gdzie za takim kursem idzie około 70 tysięcy złotych zanikają wszelkie objawy zdrowego rozsądku i tak ważne zadanie powierza się instytucją z przypadku - takim, które zaproponują najniższą kwotę a czy znają się na tym co będą robić to mało ważne...to taka mała dygresja do działań osób przygotowujących specyfikację takiego kursu. o co do odpisu z podatku na rzecz zakupu wózka to jak najbardziej jestem za i przyłącze się i będę namawiał znajomych
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-19, 18:46   

zb1 napisał/a:
Tak dla zasady to należy przypomnieć ,że to szkolenie było skierowane dla osób pragnących podbudować swoją niską samoocenę i wzmocnić wiarę w swoje możliwo


Tak dla zasady, to sprawdź dokładnie zarówno kwotę, jak i target programowy. Jak rozumiem, nie pasuje Ci tylko jeden z wykonawców ubiegłorocznej edycji projektu? Sądząc po kwocie, którą "zaokrąglasz"?

Ale fakt, że beneficjenci programu, pomimo jego zakończenia, wykazują inicjatywę, zdobywają (TAK!) pracę, organizują się sami, wykazują samodzielnością i inicjatywą, tylko dobrze świadczy o odpowiednim doborze kadry i zaplecza :) . Tym bardziej, że Inwestor zaoszczędził ponad 60 tyś, beneficjenci płakali ze szczęścia i zdobyli odpowiednie kompetencje.

Być może reprezentujesz konkurencyjną placówkę edukacyjną i stąd jakieś tam insynuacje.

Za pomoc Waldkowi dzięki.

EDIT: Sorki - już wszystko jasne:

Cytat:
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe zapraszam -więcej informacji na temat szkoleń i nie tylko na stronie www. venga-brzeg.pl


Pozdrawiam :)

EDIT II: A i usługi remontowo0budowlane w ofercie... all clear. Nie ma jak obiektywna i konstruktywna krytyka. Daj pas, proszę :) . Na Forum NTO to też Twoje komentarze?

EDIT III: Z 14 listopada:

Cytat:
Adam - mogę chyba tak pisać znamy się wiele lat - co sądzisz o wynikach ostatnich przetargów w których rozdysponowano fundusze unijne na cele edukacyjne i szkoleniowe?


Już Adam wie, o które Ci chodziło...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-19, 19:00, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-19, 21:08   

Tego rodzaju szkolenia nie leżą w obszarze mojego działania - tak dla wyjaśnienia niejasności w sprawie konkurencji o której piszesz Franco Zarrazzo , a co do efektów szkolenia to najlepszym odzwierciedleniem poziomu i jakości nie są oczy pełne łez u uczestników tylko efekty w postaci osób , które otrzymały prace i co ważne ją utrzymają .A target programowy jak ty to handlowo nazywasz jest mi znany w pełnym zakresie i jest do wglądu na bip a na temat firm .które pod przykrywką niepublicznych placówek oświatowych wykorzystują lukę w prawie i nie płacą podatków od nieruchomości możemy porozmawiać jeżeli masz ochotę.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-19, 22:18   

zb1 napisał/a:
jest mi znany w pełnym zakresie i jest do wglądu na bip


I to z niego pochodzi określenie:

zb1 napisał/a:
to szkolenie było skierowane dla osób pragnących podbudować swoją niską samoocenę i wzmocnić wiarę w swoje możliwości


???

Chyba jednak nie mówimy o tym samym szkoleniu. Przepraszam.

Poza tym proszę o trzymanie się tematu. Na temat luk w prawie niewiele wiem. Nie jestem prawnikiem.

Natomiast z chęcią (w innym wątku, a najlepiej złóż pisemną ofertę - wiesz gdzie :) ) poznam kompetencje Twojej kadry szkoleniowej, tak zachwalanej na stronce - być może "masaże ciepłymi kamieniami" są tym, czego potrzebuje nasze społeczeństwo i co zapewni wzrost produktu brutto, podniesienie samooceny, i wzmocni wiarę w swoje możliwości. Nie chcę też za bardzo wnikać, czy korzystasz z takich zwolnień. Nie moja sprawa. Temat dotyczy Waldka i tego się trzymajmy :) .
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-21, 07:39   Laury Waldka c.d.

Na poniższym zdjęciu Waldek odbiera ostatnie certyfikaty na zamknięcie cyklu szkoleń POKL "Twój krok do lepszego jutra", podczas Wigilii przygotowanej przez Wykonawcę projektu i samych Beneficjentów. Żona Barbara - pierwsza z lewej.

waldek_wojtk_wigilia.JPG
Plik ściągnięto 150 raz(y) 108,33 KB

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-21, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-27, 17:23   Nie zapomnij o wózku dla Waldka !

Mała niezapominajka. Na zdjęciu Waldek podczas zajęć:

waldek_wojtkowski_3.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 437,32 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-10, 08:08   Wózek dla Waldka c.d.

Jeszcze możesz pomóc Waldkowi w zakupie nowego wózka inwalidzkiego! Na zdjęciu Waldek podczas warsztatów.

SDC10332.jpg.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 494,77 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-26, 22:40   

zb1 napisał/a:
Tego rodzaju szkolenia nie leżą w obszarze mojego działania - tak dla wyjaśnienia niejasności w sprawie konkurencji o której piszesz Franco Zarrazzo


Czy mi się wydaje, czy ktoś coś ostatnio wygrał w postępowaniu dot. organizacji kursu Opiekun ds Osób Niepełnosprawnych? Swoją drogą jakie kompetencje? Jakie doświadczenie? Potrzebuję trenerów w tym temacie. Wiesz, gdzie pisać :) .

Pozdro

PS

Waldek i Basia dziękują za wszystkie obietnice przekazania, które zostały złożone na ich ręce dzięki opublikowaniu niniejszej prośby. Zgodnie z deklaracją, mój procent przekazałem Waldkowi.

Waldek z żoną zostali zaproszeni do Łodzi przez Fundację, którą podjęła się organizacji formalności związanych z 1% na wózek. Determinacja Basi jest niesamowita !
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-05-26, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-10-13, 10:43   

5.147,00 ZŁOTYCH!!!!!

Taką kwotę przed chwilą usłyszałem w słuchawce telefonicznej, co oznacza, że na subkonto Waldka Wojtkowskiego wpłynęło pięćtysięcystoczterdzieścisiedem złotych z samego tylko wskazania kwoty 1% !!! Oprócz tego na konto fundacji wpłynęła bliżej mi nieznana kwota, która będzie jeszcze rozparcelowana pomiędzy podopiecznych!

Pani Basia - żona Waldka prosiła, aby bardzo podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy poprzez mój anons na niniejszym forum zechcieli wesprzeć akcję.

Na stronie fundacji możemy poczytać o udziale brzeskiej ekipy w IX Rajdzie Przedsiębiorcy w Łodzi, który wspierał Fundację i jej podopiecznych:

Cytat:
Ta integracyjno-charytatywna impreza wzbudza coraz większe zainteresowanie, udział wzięło 56 załóg, nie tylko z naszego województwa, między innymi, dzięki przychylności Pana Roberta Hejmana- Prezesa Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM, gościliśmy grupę z Brzegu.


http://www.fundacjatwojpo...dprzedsiebiorcy

Podopieczni fundacji:
http://www.fundacjatwojpo...-1-ma-znaczenie

- Marta Wiaderkiewicz

- Mariusz Stępniak

- Michał Cebula

- Waldemar Wojtkowski

- Pamela Wrześniewska

Podczas rozmowy padła propozycja wspólnego przeprowadzenia akcji na dozbieranie kwoty brakującej na zakup wymarzonego przez Waldka wózka. Może uda się poprowadzić akcję przez kilka fundacji z różnych miast?
___

Bo: "... jest jeszcze w ludziach moc siły... " !
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-10-13, 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pomoc, prosi, waldek, wojtkowski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu