Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
przynęty sztuczne
Autor Wiadomość
jackass841 

Wiek: 39
Dołączył: 31 Sie 2009

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2011-02-18, 13:00   przynęty sztuczne

witam.jestem ciekaw jaki przynety sztuczne preferujecie podczas spiningowania.ja zazwyczaj uzywam woblerów i obrotowek.z woblerów mam dwa ulubione:
-SPRO PIKE FIGHTER JUNIOR JOINTED w kolorze perch,naprawde fajny woblerek nisko schodzący,pływający.doskonały na szczupaki,sumy,sandacze,okonie.w zeszlym roku dobrze sie sprawował,
-Rapala Jointed Shad Rap,mój drugi ulubiony woblerek także nisko schodzący lecz ten akurat jest powoli opadający.doskonały na wszystkie drapieżniki.
oba woblerki mają zamontowaną w środku grzechotke co niby imituje zdychającą rybke.oba także są dwuczęściowe.
z obrotówek to najlepsze sa jak dla mnie z firmy mepps model aglia kolor w zalezności od łowiska.naprawde dobre błyski(sprawdzone).
pozdrawiam i czekam na wasze opinie na ten temat:)
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-02-18, 15:49   

ja mam wszystko w swoich pudełkach, zaczynając od blaszek, poprzez twistery, kopytka, riperry, koncząc na wobkach. Wszystko jest oczywiscie różnego rodzaju, wobki posiadam tonące, nietonące, podpowierzchniowe, głęboko chodzące, kleniowe. Wszystko zależy od pory roku oraz miejsca i na jaką rybę się wybiorę.


Moją ulubioną przynętą jest kopytko mansa o perłowym kolorze z ogonkiem czerwonym.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2011-02-18, 21:13   

bandit napisał/a:
ja mam wszystko w swoich pudełkach, zaczynając od blaszek, poprzez twistery, kopytka, riperry, koncząc na wobkach.

Witam...
mam podobnie niestety metoda spiningowa jakoś mi nie idzie.... w sumie i szczerze to jakas masakra jak dla mnie.... :( choc niby własnie ta metoda uchodzi za najbardziej skuteczną.... spedziłem wiele godzin przy spiningu i w sumie to nic ciekawego nie połapałem albo zle cos robie albo to nie moja metoda.....
jak macie jakies dobre, pomysly podpowiedzi to poprosze... napewno sie przydadzą i spróbuje :wink:
pozdro
Ostatnio zmieniony przez lippek2505 2011-02-18, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-02-19, 08:33   

a wiec może najważniejsza wskazówka :

w okresie wiosny i lata używaj ciężkich główek lub obciążenia, drapieżnik w tym okresie jest bardziej agresywny co za tym skutkuje więcej brań i podbić.

W okresie jesiennym i zimowym używaj dużych przynęt i lekkiego obciążenia - drapieżnik jest leniwy i zużywa swoją siłę na większe okazy oraz siedzi na głębszej wodzie.

A co do pomysłów jak łowić to tutaj masz szerokie pole do popisu. Możesz prowadzić przynętę agresywnie, możesz prowadzić przynętę z opadu, podciągając dwa trzy razy obkręcając korbką. Naprawdę jest wiele metod i nie bój się eksperymentować.

W okresie letnim szukaj miejscówek z dołkami i szybszym nurtem oraz blisko miejsc gdzie są kryjówki z kamienia.

Jest jedna zasada - tam gdzie biała ryba, tam jest szczupak no chyba, że szczupaka nie ma w tej wodzie.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
piter307 



Wiek: 46
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 9 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-19, 09:13   

A ja powiem tak: dwa lata temu kupiłem w Lidlu zestawi dla "wędkarzy"made in china pól tonący. Założyłem imitację okonia z owego zestawu i 3 rzuty i co.... szczupaczek 73cm! sam byłem w szoku. Łowisko Błota - Leśna woda.
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-19, 18:15   

piter307, jak jest ryba w wodzie, to i na kapsel od piwa weźnie. A żebym nie był gołosłowny - proszę ;)
Catching fish with beer caps. Must see this!

bandit napisał/a:
Jest jedna zasada - tam gdzie biała ryba, tam jest szczupak no chyba, że szczupaka nie ma w tej wodzie.

Absolutnie się zgadzam. Jak ktoś lubi "zabawę z drobiazgami", to polecam kanał letnią porą i rzuty lekkimi błystkami wzdłuż brzegu. Tam gdzie wygrzewa się popołudniami drobnica są też i drapieżniki - chociaż zazwyczaj małe ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: przynety, sztuczne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu