Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Miasto brudu.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-02-14, 21:44   Miasto brudu.

Goethe wspominał niegdyś, że Wrocław to najbrudniejsze z miast niemieckich. Czy nasz Brzeg zamierza również zasłużyć na podobną opinię ? Pisałem ostatnio o swoich spostrzeżeniach z przejażdżki po okolicznych wsiach powiatu brzeskiego i oławskiego, których schludny widok cieszył oko. Dziś wyniosłem podobne spostrzeżenia z trasy Kościerzyce -Pisarzowice- Michałowice. Chodniki czyste , trawniki przed posesjami wygrabione, także te niczyje-przydrożne. A nasz Brzeg ? W parkach dywany zeschłych liści ( które są ostoją chorób grzybowych atakujących drzewa i krzewy ), na dróżkach i chodnikach rozbite butelki, zaplute chodniki, wszędzie zalegające worki i papiery. O ile pewnych przyczyn należy doszukiwać się w braku kultury i wychowania, o tyle większość opisanych spraw leży w gestii UM, który powinien zadbać o estetyczny i schludny wygląd miasta. Biednie nie znaczy brudno. Skandal !
Ostatnio zmieniony przez mulder 2011-02-15, 06:48, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-14, 22:11   

Może miasto czeka na dzień "Sprzątania świata"? Kiedy to uczniowie sami posprzątają miasto?
W sumie dobre rozwiązanie, organizujmy coś takiego raz w miesiącu i od razu będzie czyściej :D
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-14, 22:18   

A może pretensje nie do miasta a do firmy która wygrała przetarg na sprzątanie??? pomijam fakt że kontrola nad nią jak widać chyba nie występuje.
Ostatnio zmieniony przez butter 2011-02-14, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-14, 23:28   

a może tak jak Woodstock, za jeden pełen plastikowych lub szklanych butelek 60lirowy worek na śmieci jedno rozwodnione piwo lub 1zł :wink: tam miało to wzięcie,
lub jakiś podobny pomysł.
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2011-02-14, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ania111 



Wiek: 62
Dołączyła: 16 Wrz 2010

UP 19 / UP 5



Wysłany: 2011-02-15, 12:07   

Faktycznie, tak brudnego miasta dawno nie widziałam !! Kiedyś przed każdą klatką stał kosz na śmieci. W chwili obecnej większość wspólnot zlikwidowała kosze w ramach oszczędności. Nie ma gdzie za bardzo wyrzuć "papierka od cukierka" :( . Pomijam, że część ludzi nawet nie szuka kosza, rzuca pod nogi to co zbędne.
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 12:22   

Fakt, ostatnio chodniki wyglądają tragicznie. Po wczorajszym spacerze w parkach też jestem niemile zaskoczona - od kiedy liście grabi sie po roztopach, a nie jesienią? Pomijając fakt, że na cały park trafiłam na JEDNĄ osobe grabiącą owe liście. Takim tempem to do jesieni może zdążą :evil:
I o ile ogólny syf jest zasługą mieszkańców, to mimo wszystko wątpie, żebyśmy nagle zaczęli śmiecić jakoś bardziej. A miasto wygląda tragicznie. Śnieg stopniał już daaawno, a chodniki nadal bardziej przypominają plaże.
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2011-02-15, 14:39   

Aranea napisał/a:
Może miasto czeka na dzień "Sprzątania świata"? Kiedy to uczniowie sami posprzątają miasto?
W sumie dobre rozwiązanie, organizujmy coś takiego raz w miesiącu i od razu będzie czyściej :D



i po co to napisałeś, ktoś jeszcze weźmie to za "naprawdę dobry pomysł" i "sprzątanie świata" będzie i nawet dwa razy w miesiącu, a uczniowie mają sie uczyć a nie odwalać czyjąś robote, im to pewnie by pasowało takie rozwiązanie byle tylko w szkole nie siedzieć a jak ktoś tam napisał że jakaś firma wygrała przetarg na sprzątanie miasta to dlaczego nasze dzieci mają to za nich robić.
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 15:03   

natan, forum jest od tego, żeby wyrażać swoje poglądy.

I nie odczuwam winy w tym, co napisałem.

A jeśli ktoś weźmie moje słowa na serio i spełni je powstanie niezła drwina.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-02-15, 15:07   

Hmmm ja odkąd pamiętam uważałam Brzeg za o wiele brudniejsze i mniej zadbane miasto niż Namysłów :) mieszkałam całe życie w połowie drogi pomiędzy tymi dwoma miastami i bywałam często zarówno w jednym jak i drugim i miałam to porównanie przez naście lat, odkąd pamiętam tak było, ze to Brzeg był tym brzydszym :roll:
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-02-15, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2011-02-15, 16:12   

Aranea napisał/a:
natan, forum jest od tego, żeby wyrażać swoje poglądy.

I nie odczuwam winy w tym, co napisałem.

A jeśli ktoś weźmie moje słowa na serio i spełni je powstanie niezła drwina.



wcale ciebie nie winię za to co napisałeś, mogłam uśmichniętą buźke wstawić :)
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2011-02-15, 19:12   

A najciekawszy w sprawie brudów w mieście jest dla mnie fakt, że każdy kawałek ulicy, placu, posesji ma swego gospodarza, który z mocy prawa odpowiada za porządek.
Może gdy strażnicy miejscy skończą liczyć dziury na ulicach przejdą się po mieście, zwrócą komu trzeba uwagę, zagrożą mandatem i konsekwentnie wyegzekwują zrobienie porządku. Skoro nie ma samorzutnej potrzeby posprzątania swej własności to trzeba zmusić do tego karami. A przy okazji poprawi się mandatami z trudem dopięty budżet miasta .....
Ostatnio zmieniony przez tadjurek 2011-02-15, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-15, 21:05   

Zamiast pisać o takich sprawach błahych proponuje tym,którym nie pasuje syf w mieście,żeby sami wzięli się do roboty i oczyścili miasto z syfu.Ot tak dla przykładu.Park z liści oczyścić mury pomalować a nawet proponuje pasy na jezdni pomalować.DO ROBOTY
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 21:35   

strus, ale wtedy rozumie, że będziemy państwem bez jakichkolwiek podatków?
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2011-02-18, 08:40   

strus ma trochę racji! Tylko, że liście i pasy to zadania służb komunalnych i drogowych. Natomiast płoty, mury, elewacje to już sprawa właścicieli. Gdyby każdy zaczął od własnego "ogródka" coś by z tego było. Mnie zawsze denerwują krzaczory które wyrastają wiosną/latem przed Brzeską! Centrum miasta a lokal nie dba o wizerunek zewnętrzny. Jeżeli miasto nie zadba o klomby przed restauracją to jaki problem wyjść i zrobić tam porządek...
Ostatnio zmieniony przez barmanik 2011-02-18, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-18, 16:31   

Ok z tymi pasami i liśćmi może trochę i przesadziłem ale jeśli straż miejska(czy jakiekolwiek władze nie wiem konkretnie które) wystawiała mandaty za nieodśnieżenie dachu chodnika pod posesją czy lokalem to dlaczego nie można tego robić w pozostałych porach roku.Np.za nieogarnięcie liści na jesień rzecz pierwsza taniej jeśli i tym zajmuje sie firma. a na wiosnę miasto mogłoby dofinansować właścicieli lokalu czy domów ,kamienic i w tym podobne(jeśli mają kawałek trawnika)aby posadzić jakieś kwiatki(właściciel musiałby je pielęgnować) i już jest czyściej ładniej ,kolorowo.No a gdzieś na dużym trawniku z kwiatków uformować herb brzegu.Na pewno bedzie oko cieszyć no i turyści by inaczej patrzyli na masze miasto.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brudu., miasto


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu