Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscówki
Autor Wiadomość
piter307 



Wiek: 46
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 9 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-11, 20:37   Miejscówki

Witam. Bardzo cieszę się że powstał dział wędkarstwo. Mam pytanko, jakie preferujecie miejscówki. Mi w ostatnim sezonie bardzo przypasowało jezioro w Kościerzycach(metoda spining). Bardzo mało zaczepów a w wrześniu sum (10,8kg), miesiąc później mój wujek sum(przeszło 11kg) na woblerka. Wcześniej często zasiadywałem na Blota-Leśna Woda, ale tylko metodą na żywca, o spiningu można zapomnieć - bardzo duża ilość zaczepów.
A więc sezon powoli czas zaczynać!!!
0 UP 0 DOWN
 
jackass841 

Wiek: 39
Dołączył: 31 Sie 2009

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2011-02-14, 00:18   

ja osobiscie preferuje żwirownie w Lewinie Brzeskim.w zeszlym sezonie złapałem tam pare ładnych rybek.sposób połowu na żywca oraz spining.w tym sezonie wiecej czasu poswiece na floryde bo w zeszyl roku spławiały sie tam ładne okazy.najbardziej martwi mnie juden grab (czy jak to sie tam pisze) w kościerzycach.dwa lata temu zlapalelismy z kolega pare ladnych sandaczy,ładnego węgorza i metrowego szczupaka,lecz w zeszlym roku totalne bezrybie.nawet żywce zdychaly w tej wodzie.nie wiem czy to wina wody?moze ma to cos wspólnego z nawozeniem przez pana Kulasa pól?zobaczymy w tym roku czy cos sie zmieni.mam nadzieje ze tak i to na lepsze.co prawda jest mnóstwo zaczepow ale jak kazdy wie drapieznik lubi takie miejsca.najlepiej wybrac sie tam z pontonem.kolejnym miejscem które czesto odwiedzam jest kanał w zwanowicach.
juz nie moge sie doczekac maja:)pozdrawiam wszystkich wędkarzy?
0 UP 0 DOWN
 
piter307 



Wiek: 46
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 9 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-14, 11:03   

Byłem tam w zeszłym roku, ale metodą gruntową pobawiłem się i niestety wyników prawie żadnych. To samo na Kamiennym. Może rzeczywiście bliskość pól sztucznie nawożonych(Kamienny też do nich należy) ma wpływ... A jeszcze kilkanaście lat temu naprawdę się tam działo.
Pozdrowienia.
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2011-02-14, 19:22   

witam ....
co do miejzcówki to ciezko powiedziec... po prostu z roku na rok jest coraz gorzej, dosłownie masakra w zeszłym roku troszke sie objezdzilem po róznych zbiornikach w okolicach... odra prawie na całej dł od Lipek do Zwanowic nocki dniowki, stawów tez troszke byl żwirownia, babi loch, Kościerzyce itd.... te w okolicach Brzegu naprawde no prawie wszystkie.... masakra nie ma ryby tej co kilka lat temu... cos czasem sie złapało ale zeby naprawde jakis okaz to nie bardzo.... bezrybie jednym słowem wiec mi osobiscie ciezko powiedziec o jakiej fajnej miejscówce.... pozdro :wink:
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2011-02-14, 19:26   

moze to wina zarybiania.... :!: :!: :!: kretyńskiego i czasem bez sensownego.... np. babi loch wpuscili pstrąga a na nastepny dzien full wedkarzy i goscie z okolicznych wiosek i jeden po drugim wyciagaja.... masakra jak dlamnie....


a zakaz wprowadzic połowy na jakis okres chociaz tego pstrąga.... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 22:05   

Jeżeli chodzi o łowiska z potencjałem to na pewno staw w Kościerzycach przy ośrodku, część związkowa. Duże amury i szczupaki.

Tak samo zbiornik przy ul. Korfantego - odkryty basen. Z tego co wiem, to oprócz karty konieczne jest wykupienie dodatkowego zezwolenia. Woda z dużymi karpiami i amurami, chociaż ich populacja do największych nie należy.

Bardzo przyjemnie swojego czasu łapało się też na Rogaliku; dużo pokaźnych linów i piękne wzdręgi.

No i oczywiście Odra, a zwłaszcza jej nie dostępne z brzegu fragmenty. Ciągle są odcinki a nawet pojedyncze rynny kryjące naprawdę duże ryby.
Ostatnio zmieniony przez Kaspersky 2011-02-15, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
killer79 

Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-16, 00:35   

żwirki Ptakowice ciekawe miejsce na rybki trudne łowisko choć obfitujące w okazałe rybki takie jak szczupak sandacz sum karp amur
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miejscowki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu