Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
wzrost opłat za przedszkole ?
Autor Wiadomość
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-02-09, 10:07   

Marcim B. napisał/a:
No problem. Jeżeli zadłużenie naszego kraju rosnąć będzie w takim tempie jak dotąd, to już za kilka miesięcy czeka nas wzrost wszystkich opłat:


No problem. Jeżeli zadłużenie naszego miasta będzie rosnąć w takim tempie jak w ubiegłym roku to miasto, a raczej mieszkańcy szybko "popłyną". :twisted:

Bartek T. napisał/a:

Oczywistym, że może zdarzyć się sytuacja, że jak wzrosną: płaty za energię, pensje czy inne opłaty będzie musiały wzrosnąć adekwatnie czesne za przedszkola.
Ważne jest to aby nie bogacił się na tym nikt.


<rotfl> dobre, naprawdę zadziwiasz mnie tak trafnymi spostrzeżeniami <rotfl>
może się zdarzyć taka sytuacja, że komuś ( czyt.burmistrzowi) wzrośnie pensja , może się zdarzyć, że wzrosną inne opłaty jak np. obsługa długu jst - 1.500.000 w 2011r ( czyt. stadion)
no to adekwatnie wtedy będą musiały wzrosnąć opłaty za przedszkola :x

Bartek T. napisał/a:
Dużo pisania o nic. Żadne opłaty czy zasady póki co nie zostały zmienione.


dla Ciebie może o nic, nie masz dzieci więc temat Ci lata .
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2011-02-09, 10:40   

kriss napisał/a:
dla Ciebie może o nic, nie masz dzieci więc temat Ci lata .

Otoz to. Ale sami sobie wybraliscie takiego radnego, który udziela sie na forum składając różne obietnice i wyjasnienia ale tak naprawde, to ma ręce związane bo albo to nie jest sprawa miasta albo jeszcze za wcześnie na podjęcie jakiejkolwiek decyzji, albo wytłumaczenie, że podwyżki dotyczą wszystkiego. Prawda Bartek T? A czas leci....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-09, 12:14   

kriss napisał/a:
No problem. Jeżeli zadłużenie naszego miasta będzie rosnąć w takim tempie jak w ubiegłym roku to miasto, a raczej mieszkańcy szybko "popłyną". :twisted:

Z mitologii to ja lubię tę gracką. To, że ktokolwiek z mieszkańców "popłynie" na miejskim deficycie to mit.
Ile procent obciążeń dla mieszkańców zależy od władz miasta? 10%? 20%? Budżety domowe obciążane są w lwiej części kosztami, które zależą od "niewidzialnej ręki rynku" oraz władz miłościwie nam panującym w stolicy.
Czemu kriss nie rozdzierałeś szat jak wzrastał podatek VAT, ceny paliwa czy energii elektrycznej? Przecież te wzrosty powodują tak naprawdę zwiększenie wydatków z naszych kieszeni!
Miasto wybudowało stadion, ma deficyt w budżecie - czy ktoś mi może napisać jak to odczuł w swoim domowym budżecie? Burmistrzowi może i wzrosło za to radnym zmalało bo diety są liczone od wskaźnika, który w tym roku zmalał - cóż, natura lubi równowagę.

Trzecią stronę piszemy o jakiś mitycznych podwyżkach, zadłużeniu miasta, które to ma pogrążyć w nędzy jego mieszkańców czy innych czarnych wizjach nie podpartych żadnymi faktami.
kriss napisał/a:
No problem. Jeżeli zadłużenie naszego miasta będzie rosnąć w takim tempie jak w ubiegłym roku to miasto, a raczej mieszkańcy szybko "popłyną". :twisted:
- ciekawe jak to sobie wyobrażasz? Jeżeli nasi mieszkańcy "popłyną" to na pewno nie przez lokalne podwyżki a przez centralne. Ale zawsze lepiej sobie popisać o tym jak to źle się dzieje w mieście i jak to mieszkańcy dostaną "po kieszeni".

Poczytaj jak wzrosły opłaty w niedalekiej gminie Lewin Brzeski.

To, że jakieś opłaty mnie nie dotyczą nie znaczy, że mi "latają". Jakbym uprawiał "tomiwisizm" to bym się tu nie udzielał - bo po co? Jest po wyborach, następne za cztery lata, radnych jest 21 więc zawsze można by "zwalić" na jakiegoś innego, a tutaj niejednokrotnie jadą po mnie jak po łysej kobyle. Rzeczywiście udzielanie się na forum jest przejawem złego wyboru ludzi i tego, że mi coś "lata".

Corvin, a jak się mają ceny brzeskie do innych? No, powiedzmy tych w Opolu? W Brzegu drożej? :wink:
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-02-09, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2011-02-09, 12:36   

Cytat:
Corvin, a jak się mają ceny brzeskie do innych? No, powiedzmy tych w Opolu? W Brzegu drożej?

Jakie to ma znaczenie? Jesteś radnym brzegu czy opola? Problem na tym forum dotyczy przedszkól w brzegu czy w opolu? Trzymajmy się wątku.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-09, 12:47   

Corvin napisał/a:
Jakie to ma znaczenie? Jesteś radnym brzegu czy opola? Problem na tym forum dotyczy przedszkól w brzegu czy w opolu? Trzymajmy się wątku.


Brzeg nie jest samotną wyspą na oceanie. Wszystko podlega porównaniu, choćby po to żeby sprawdzić jak się wypada na tle innych.
Może zróbmy krok dalej. Można by się pokusić o zestawienie cen i opłat w miastach naszego województwa i sprawdzić jak wypada Brzeg.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2011-02-09, 13:01   

Bartek T. napisał/a:
Brzeg nie jest samotną wyspą na oceanie. Wszystko podlega porównaniu, choćby po to żeby sprawdzić jak się wypada na tle innych.

To jest ta samorządnośc czy jej nie ma?
Bartek T. napisał/a:
Może zróbmy krok dalej. Można by się pokusić o zestawienie cen i opłat w miastach naszego województwa i sprawdzić jak wypada Brzeg.

To czysta statystyka.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-02-09, 13:25   

Corvin napisał/a:
o jest ta samorządnośc czy jej nie ma?

Jest. Polega na przywalance jedynemu aktywnemu samorządowcowi na forum :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-09, 13:52   

To oprócz opłat i cen w innych miastach porównajmy jeszcze na jakim poziomie zarabiają mieszkańcy tych miast.....
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-02-09, 21:14   

Bartek T. napisał/a:
Jeszcze raz:
1. Temat jest o wzroście opłat za przedszkola.
2. Na dzień dzisiejszy żadnych wzrostów, ani nawet zmian nie ma.


Jak to nie było !!!!!!!!!!!!!!!!
To dlaczego w Przedszkolu do którego uczęszcza moja córka od pierwszego lutego wisi WIELKA kartka na drzwiach, informująca o zmianach w stawce opłat.
Panie Bartku ktoś tu ŁRZE jak ….. i to nie ja nim jestem bo kartkę czyta każdy rodzic który odprowadza czy też odbiera dziecko.

Zrobię jutro rano focie i tu wkleję by nie być gołosłownym
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-10, 00:03   

od 1 czerwca 2009 (Dnia Dziecka) nie ma żadnych zmian w funkcjonowaniu przedszkoli, opłat czy zasad odpłatności.

Nie wiem co widnieje na wspomnianej kartce, ale Rada Miasta od tej daty nie wprowadzała żadnych zmian.

Chyba poproszę o skan bo to bardzo ciekawe.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2011-02-11, 14:38   

GNOM napisał/a:

To dlaczego w Przedszkolu do którego uczęszcza moja córka od pierwszego lutego wisi WIELKA kartka na drzwiach, informująca o zmianach w stawce opłat.
Panie Bartku ktoś tu ŁRZE jak ….. i to nie ja nim jestem bo kartkę czyta każdy rodzic który odprowadza czy też odbiera dziecko.


podejrzewam, że troszkę prawdy w tym co GNOM napisał może być
tylko że nikt "nie ŁRZE"
po prostu od stycznia (ale ponieważ płaci się za przedszkole w z dołu, więc pierwsza wpłata w tym roku wypada w lutym i stąd pewnie ten termin na kartce) wzrosło najniższe wynagrodzenie
w związku z tym dzienna stawka też wzrosła o kilkadziesiąt groszy, bo jest ona liczona procentowo od najniższej krajowej właśnie

ale to oczywiście nie ma nic wspólnego z proponowanymi i opisywanymi wyżej zmianami
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-11, 14:43   

Potwierdzam wzrost opłat-stawki dziennej w związku ze wzrostem najniższego wynagrodzenia...Dzisiaj rozmawiałam z księgową przedszkola do którego chodzi mój syn... Kartka wprawdzie na drzwiach nie wisiała, ale na kartce która dostałam z wyliczeniem opłaty była inna stawka niż miesiąc temu, wiec zadzwoniłam i zwyczajnie zapytałam o co chodzi. Pani księgowa poinformowała mnie również że z końcem lutego wzrośnie też stawka za wyżywienie bo...wzrosły ceny żywności;)
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-11, 15:07   

I co na to wice!
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2011-02-11, 17:55   

riccardo, ma rację. Bartku nie uwzględniłeś wzrostu podatku vat, wzrostu wynagrodzenia, humoru ministra Rostowskiego, blasku bijącego od premiera Tuska i wiatru słonecznego, na które (jako radny miasta Brzeg) musisz zwrócić uwagę konstruując wypowiedź :D
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2011-02-11, 20:58   

Lubie być słownym więc zamieszczam zdjęcie z przedszkola córki:

opłaty.JPG
Plik ściągnięto 95 raz(y) 40,3 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: oplat, przedszkole, wzrost, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu