Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
kazdy jest kims
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-19, 23:31   

Wolisz mieć narty, żaglówki czy kogoś kto Cię przytuli naprawdę od serca?
0 UP 0 DOWN
 
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-20, 00:11   

sikork napisał/a:
(...) jestem szczęśliwy kiedy mogę sobie pojeździć na nartach, popływać żaglówkami... a takie przyjemności kosztują.


może warto jakoś żyć tak żeby te przyjemności nas nie kosztowały?
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-20, 07:41   

yasiu napisał/a:
Wolisz mieć narty, żaglówki czy kogoś kto Cię przytuli naprawdę od serca?


sikork napisał/a:
Nie mówię tutaj o uczuciach.


sikork napisał/a:
Pieniądze wszystkiego nie dadzą, ale z pewnością w wielu rzeczach pomogą.
Ostatnio zmieniony przez sikork 2011-01-20, 07:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
aga76 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Maj 2010

UP 3 / UP 11



Wysłany: 2011-01-20, 11:35   

Pewnie,ze jesli ma sie pieniadze zyje sie inaczej,ale czasem jest tak ze zyje sie na krawedzi,z dnia na dzien i cieszy kazda chwila,nie zazdroszcze ze kogos stac na wiecej niz mnie ale i smutno mi jesli ktos juz cos ma jest kims i dla niego zwykły człowiek to nikt,bo niema tego co on.Czy to znaczy ze jestesmy gorsi,
Ostatnio zmieniony przez aga76 2011-01-20, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 13:22   

aga76 napisał/a:
smutno mi jesli ktos juz cos ma jest kims i dla niego zwykły człowiek to nikt,bo niema tego co on.Czy to znaczy ze jestesmy gorsi,


Niestety znam osobę, która uważa się za pępek świata ponieważ ukończyła studia, zajmuje "wysoki stołek" i wg niej nie każdy zasługuje na jej uwagę. Otacza się tylko ludźmi, którzy zajmują konkretne stanowiska. Długo by pisać na ten temat.
Zupełnie nie rozumiem takiego zachowania i choć nie należę do ludzi, którzy źle życzą innym to myślę, że kiedyś zostanie sama... sama ze swoim nałogiem.Jeśli ludzie z którymi się przyjaźni kierują się takimi kategoriami jak ona to kiedyś mogą jej powiedzieć, że nie nadaje się już do ich towarzystwa


Ale na mnie nie działają takie osoby. Poprostu uważam, że każdy jest "kimś". Nikt nie jest gorszy. A pieniądze dziś są, a jutro ich nie ma...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 13:51   

Są różne rodzaje szczęścia. Każdy też jest inaczej wychowywany, innymi wartościami od urodzenia jest otaczany itp. itd. Jego pojęcie szczęścia czy to ogólnego, czy na jakiejś płaszczyźnie jest odrębnie kształtowane.
Wiadomo, że "pieniądze szczęścia nie dają / dają" to pewien skrót myślowy, który tak naprawdę jest winny całego zamieszania.
Bo dla zdrowego kompromisu, należałoby stwierdzić, że są one tylko środkiem pomagającym osiągnąć szczęście i trudno jest powiedzieć, że same w sobie są szczęściem.
Pomijając już, że coś co daje szczęście jednemu, może krzywdzić, bądź w lepszym wypadku, być obojętnym dla kogoś innego.

W ramach ogólnych, dyskusja o szczęściu opartym o pieniądze nie jest jakoś szczególnie ukierunkowana. Jak zwykle należałoby jakoś bardziej ukierunkować temat, żeby dojść do jednoznacznych wniosków.

Relatywistyczne skądinąd podejście opiera się tu na adaptacyjności warunków w jakich żyjemy, w jakich nas wychowano, barier, możliwości itp. itd.

"Wyzerowanie" cywilizowanego świata doprowadziłoby do stworzenia innych materialnych wyznaczników szczęścia. Dążąc do zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych, w końcu dochodzi do konfrontacji, która staje się bodźcem do tworzenia wartościowania, tudzież określania, komu się bardziej "należy", a komu nie.
Cywilizacja wytworzyła pieniądz jako wyznacznik wartościowania. Jej brak przykładowo implikował by prawo pięści, jeszcze mniej sprawiedliwe od pieniądza, bo pieniądz można zarobić wykorzystując to w czym jesteśmy dobrzy, a siłę albo się ma, albo się nie ma.

Uczucia uczuciami, są wyznacznikiem naszego człowieczeństwa, tego kim jesteśmy, nawet tego w jaki sposób tworzymy pieniądze, a żeby było śmiesznie to dzięki pieniądzowi, czasem taką wartość można w sobie odkryć... relacja obustronna - sprzężenie zwrotne.. nie wiem jak to nazwać.

Dla mnie są tu dwie niezaprzeczalne kwestie.

1. Należy odrębnie rozpatrywać płaszczyznę "duchową" - niematerialną od tej materialnej.
2. Stwierdzenie "pieniądze szczęścia nie dają" - jest tak samo prawdziwe jak i fałszywe.
0 UP 0 DOWN
 
aga76 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Maj 2010

UP 3 / UP 11



Wysłany: 2011-01-20, 14:34   

chodzi o wartosc ,jesli nie jestem piekna lub bogata,to znaczy ze jestem nikim :( Czy juz nikt nie docenia u ludzi tego co maja wewnatrz,jakimi sa ludzmi.Czy ten swiat juz tak zwariował.Dla mnie osobiscie liczy sie człowiek i niewazne co ma i kim jest. :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 15:14   

aga76, właściwie ja nie wiem po co powstał ten temat - nie ma takiej sytuacji na świecie, żeby każdemu było dobrze, zazwyczaj kiedy mówisz komuś że Ci źle, bo nie masz tego czy tamtego, bo nie stać Cię na pewne podstawowe rzeczy, ktoś inny powie Ci np. no ale mieszkasz w cywilizowanym kraju - mogłaś urodzić się np. w Afryce, umrzeć z głodu lub od chorób itp. Przecież wiesz, że nie jesteś nikim, mam nadzieję że przekonałaś się o tym jakiś czas temu.
Niczyją winą chyba jest taka sytuacja (w sensie nikogo kogo znam), jaka obecnie panuje - że państwo nie jest w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, tak samo jak żadna przeciętna (np. bogata) osoba, nie może "uratować" wszystkich, nawet gdyby bardzo chciała. Tylko od samych ludzi (od nas samych) zależy, czy potrafimy dostrzec innego człowieka, nieważne jaki ten drugi człowiek jest - brzydki czy ładny, biedny czy bogaty, zdrowy czy chory - skoro utworzyłaś ten temat, to mam wrażenie że poznałaś tylko osoby, które tego nie potrafią, a wg mnie to nie jest do końca prawda.
Wyjaśnij mi - jaki sens ma ten temat, bo przestaje rozumieć.
Użalanie się nad złym losem jeszcze nikomu nie pomogło.
Może moja wypowiedź brzmi dziś trochę szorstko, ale lepszej dziś nie mam.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2011-01-20, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
aga76 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Maj 2010

UP 3 / UP 11



Wysłany: 2011-01-20, 15:26   

jadore, nie chodzi o uzalanie sie,i jestem wdzieczna Tym którzy sa dobrymi ludzmi i pomogli mi.Chodzi o to bysmy swoim dzieciom,w szkole, na codzien wpajali iz człowieka nie oceniajmy tym co ma jak wyglada lecz jaki jest.Wiesz ja ma córke w gimnazjum i dlatego tylko ze niema tego ,czy innego jest odstawiona na bok..a to tylko dzieci :(
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 15:29   

aga76 napisał/a:
Chodzi o to bysmy swoim dzieciom,w szkole, na codzien wpajali iz człowieka nie oceniajmy tym co ma jak wyglada lecz jaki jest
to jest właśnie to o czym pisałam powyżej - to jest fakt - jak chcesz to zmienić? Nie da się.
Są ludzie którzy wpoją właściwe postawy swoim dzieciom, nauczą je dostrzegać wszystkie aspekty życia, ale są tacy którzy tego nie zrobią - ja czy Ty - nie mamy na to po prostu wpływu.
Ten temat też tego nie zrobi.
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 15:59   

aga76 napisał/a:
Wiesz ja ma córke w gimnazjum i dlatego tylko ze niema tego ,czy innego jest odstawiona na bok..a to tylko dzieci
To świadczy tylko o rodzicach tych dzieci!!!!Ale nikt z nas nie wie co przyniesie jutro!!!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-20, 16:06   

aga76 napisał/a:
Chodzi o to bysmy swoim dzieciom,w szkole, na codzien wpajali iz człowieka nie oceniajmy tym co ma jak wyglada lecz jaki jest


Tylko to jest tak, że Ci to czują, nie potrzebują apeli, a Ci, którzy być może są faktycznie odbiorcami tego komunikatu, nadają na innych falach.
To trochę tak jakby proponować analfabecie czytanie książki pt. "sztuka czytania" ;)

Natomiast zgodzę się z tym, że nie słowo ma tu siłę rażenia, lecz czyn. Jeśli nawet ktoś jest zamknięty na przekonywanie - po prostu drzwi pt. "wysłuchaj mnie, wskażę Ci dobrą drogę" są zamknięte, tak jest szansa, że przez obserwacje dobrych czynów, choćby ludzi podejmujących inicjatywę w ramach forumowych akcji, poczyni refleksję w swoim "języku" tłumacząc sobie, że to jest dobre co inni robią, przecież nie mają w tym żadnego biznesu..
Po prostu często ludziom z ułożonymi wartościami, czy to dobrymi, czy złymi, należy stworzyć odpowiednie warunki obserwacji, zamiast perswazji słowem.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2011-01-20, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-20, 23:05   

Każdy system się zapętla, także ten monetarny. Niestety. We współczesnym świecie, gdzie ważniejsze stają się pieniądze niż interesy ludzi burzy się pewną 'naturalną hierarchię' wartości, bowiem człowieka ocenia się po tym ile zarabia, co posiada, a nie po tym kim jest i co robi dla innych. To pogrążające.

Podobnie z motywacją. Motywacją do pracy nie jest chęć pomocy innym/usprawnianie własnego środowiska, tylko pieniądze. Henry Ford trafnie pomyślał, że każda firma stworzona dla zysku zawsze ponosi klęskę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jest, kazdy, kims


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu