Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Województwo Opolskie liderem
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-12, 10:29   Województwo Opolskie liderem

Cytat:
Województwo opolskie najszybciej rozlicza z Komisją Europejską unijne pieniądze. Z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, potwierdzonych przez Departament Koordynacji Programów Operacyjnych UMWO, wynika, że z końcem września Opolszczyzna (31,8 % rozliczonych środków w ramach RPO) wyprzedziła woj. lubuskie (29,8%) i jest liderem rankingu.

Województwo opolskie już w marcu 2010 r. przekroczyło poziom 20 % wydatków certyfikowanych do KE, tym samym jako pierwsze w kraju spełniło kryterium dopuszczające, konieczne do uzyskania dodatkowych funduszy z Krajowej Rezerwy Wykonania.

Pieniądze z Krajowej Rezerwy Wykonania to dodatkowe środki w wysokości 512 mln euro, które z końcem 2010 r. zostaną podzielone pomiędzy województwa najsprawniej wydające fundusze europejskie.

Według informacji prasowych już osiem województw przekroczyło próg 20 procent, a kilka jest bardzo blisko jego przekroczenia. Najlepsze województwo dostanie 54 mln euro, a ostatnie (przy założeniu, że wszystkie regiony wezmą udział w podziale Rezerwy) - 9,8 mln euro. W zależności od liczby regionów, które przekroczą próg 20%, wartość otrzymanych dodatkowo środków może wzrosnąć.


Tekst za: http://umwo.opole.pl/serw...id=199&idd=4706
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-13, 06:23   

Za zeszły rok również mieliśmy otrzymać kasę przeznaczoną dla Mazowsza, które nieudolnie wydawało kaskę z UE, ale nie wiem jaki był ciąg dalszy sprawy. Jak znam Warszawkę, to nas wykiwali.
0 UP 0 DOWN
 
gerrykuper 



Wiek: 50
Dołączyła: 19 Paź 2010

UP 1 / UP 3



Wysłany: 2010-10-19, 09:31   

mulder,
Nie bądź takim pesymistą. Trzeba docenić to co się stało.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-19, 22:06   

Jestem urodzonym optymistą :) .
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-05, 22:37   

a Brzeg czym się może pochwalić w tym temacie ??

50 miejscem w woj. opolskim w wartości dofinansowania UE na głowę - dla porównania Skarbimierz miejsce 2, Grodków - 8, Lewin Brzeski - 34, Lubsza i Olszanka - 38 i 39


14 miejscem w woj. opolskim wartości dofinansowania razem - dla porównania Grodków - miejsce 6, Skarbimierz - miejsce 15 z minimalną różnicą wartości .

41 miejscem ogółem w woj. opolskim - dla porównania Skarbimierz - miejsce 7, Grodków - miejsce 9, Olszanka - 36, Lewin Brzeski - 38, Lubsza - 40.

To faktycznie jesteśmy potęgą w walce o unijne środki :roll:
0 UP 0 DOWN
 
jareckirr 



Wiek: 57
Dołączył: 28 Sie 2006

UP 6 / UP 7



Wysłany: 2010-11-05, 22:52   

To smutne :(
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-05, 22:55   

zapomniałem podać link:

http://www.gazetaprawna.p...punktow&miasto=
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-05, 23:38   

kriss napisał/a:
zapomniałem podać link:

Jeszcze zapomniałeś wspomnieć, że jest ktoś, kto środki unijne dzieli. Medale też :wink:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-06, 00:40   

kriss napisał/a:
To faktycznie jesteśmy potęgą w walce o unijne środki

A ja mam pytanie - co wynika z tych odleglych miejsc Brzegu?

To jest jakby porownywac bezrobotnego i pracujacego. Bezrobotny jest potega w walce o pieniadze, bo uda sie do Urzedu Pacy z papierami "po zasilek", a pracujacy juz nie ;-P

Bez wskazania projektow, jakie mogly byc realizowane w Brzegu za pieniadze unijne, cala ta klasyfikacja nie ma sensu, bo tak naprawde nic z niej nie wynika.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-06, 01:40   

Cytat:
a Brzeg czym się może pochwalić w tym temacie ??


No jak to? Brzeg może pochwalić się dyrektorem generalnym urzędu marszałkowskiego, który w imieniu pozyskanych środków występuje na łamach gazety! I to za pieniądze unijne. Nie czytaliście? :) Było w Panoramie.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-06, 08:40   

Bartek T. napisał/a:
Było w Panoramie.
było też na forum - klik
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-07, 12:32   

Marcim B. napisał/a:

Jeszcze zapomniałeś wspomnieć, że jest ktoś, kto środki unijne dzieli. Medale też :wink:


jasne, że dzieli :wink: tylko pomyśl jak Brzeg ma być postrzegany jeśli nasz włodarz uważa, że jest najmądrzejszy i kłóci się już chyba z całym woj. opolskim ( nic dziwnego on przecież chce do Wrocka) a szczególnie z władzami wojewódzkimi. To chyba logiczne, że Brzeg będzie dostawał po dupie mając takiego 'managera" u steru :roll:
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-07, 12:53   

A.Mason napisał/a:
kriss napisał/a:
To faktycznie jesteśmy potęgą w walce o unijne środki

A ja mam pytanie - co wynika z tych odleglych miejsc Brzegu?


ano wynika, że że Brzeg jest daleko w tyle za innymi gminami w walce o środki unijne :P to znaczy, że mało naszej władzy na tym zależy.

Cytat:
To jest jakby porownywac bezrobotnego i pracujacego. Bezrobotny jest potega w walce o pieniadze, bo uda sie do Urzedu Pacy z papierami "po zasilek", a pracujacy juz nie ;-P


jak dla mnie mizerne porównanie :wink: bezrobotny owszem dostanie zasiłek - na jakiś okres i co z tego i co dalej? To ten pracujący jest postrzegany jako solidniejszy beneficjent, ponieważ posiada już doświadczenie i może wnieść wkład własny .

Cytat:
Bez wskazania projektow, jakie mogly byc realizowane w Brzegu za pieniadze unijne, cala ta klasyfikacja nie ma sensu, bo tak naprawde nic z niej nie wynika


Jak to nic nie wynika? Wynika jak Brzeg się stara o środki unijne. No chyba, że to znów jest winny ktoś inny :wink: pewnie marszałek albo Gazeta Prawna , która taki "durny" ranking zamieściła :mrgreen:

Jest tyle programów, że dla chcącego nic trudnego - komu naprawdę zależy to składa dużo wniosków, zatrudnia osobę, która zajmuje się monitoringiem ogłoszeń o konkursach i pisaniem wniosków. W ten sposób można o środki zawalczyć. A u nas co? Ile wniosków złożył Brzeg ???? :?:
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-07, 13:01   

Bartek T. napisał/a:
Cytat:
a Brzeg czym się może pochwalić w tym temacie ??


No jak to? Brzeg może pochwalić się dyrektorem generalnym urzędu marszałkowskiego, który w imieniu pozyskanych środków występuje na łamach gazety! I to za pieniądze unijne. Nie czytaliście? :) Było w Panoramie.


a czytaliście lub słuchaliście jak to SLD promuje się za unijne środki :P
przyganiał kocioł garnkowi :mrgreen:

http://www.radio.opole.pl...wiecej&id=55901
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-07, 13:19   

kriss napisał/a:
jak dla mnie mizerne porównanie :wink: bezrobotny owszem dostanie zasiłek - na jakiś okres i co z tego i co dalej? To ten pracujący jest postrzegany jako solidniejszy beneficjent, ponieważ posiada już doświadczenie i może wnieść wkład własny .

A teraz pomysl troche i zrob statystyke na podstawie powyzszego przykladu. Kto bedzie na pierwszym miejscu w staraniach sie o pieniadze z urzedu? Bezrobotny czy pracujacy?

kriss napisał/a:
Jak to nic nie wynika? Wynika jak Brzeg się stara o środki unijne.

Nie wynika. Wiekszosc zawartych tam wskaznikow to nic innego jak ciekawostka niewiele mowiaca o realiach.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: liderem, opolskie, wojewodztwo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu