Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Burmistrz,hotel,hipoteka cdn....?
Autor Wiadomość
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2011-03-27, 23:26   

Bartek T. napisał/a:
Jeszcze jedna o której zapomniałem napisać: obecny na sesji współwłaściciel Spółki na moją prośbę zobowiązał się do zdawania relacji z przebiegu inwestycji co kwartał.


No proszę, proszę - mowę (a w zasadzie zdolność pisania) odebrało mi na kilka minut. Czekam z niecierpliwością na te sprawozdania chociaż przypuszczam, że wiem jakie będzie ostatnie (wicie tego rozumicie, chcieliśmy dobrze ale - tu podkreślić właściwe: kryzys, zimy za ostre, lata za gorące, Żydzi, cykliści albo Zieloni itp). Do tego zapewne będzie prośba o zgodę na wydłużenie terminu o kolejnych kilka lat ... Ewentualnie będzie inna prośba - o zmianę sposobu zagospodarowania i wydanie zgody na budowę np. multikina, banku albo KFC czy kolejnej pizzerii. Dowolna z nich solidnie umotywowana, z koronnym argumentem, że jej akceptacja zapobiegnie ogłoszeniu upadłości firmy i utraty miejsc pracy przez 90 % jej pracowników - mieszkańców Brzegu. No i cóż wtedy pocznie nasza RM a zwłaszcza "litościwa dwunastka"? Jaką opinię wyda ?
Obym był złym prorokiem, ale uparcie krąży mi po głowie myśl, że za trzy lata nie będzie ani hotelu ani EI ani działki (o kasie nie wspominając) - tylko płacz i zgrzytanie zębów.
0 UP 0 DOWN
 
Młody31 


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lis 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-28, 00:20   

ja mam kilka pytań, kto sprawdza umowy podpisywane przez burmistrza? gdzie są radcy prawni? następny bubel po remoncie ul. Reja? dlaczego nie zastosowano kaucji np 10 czy 20% wartości kary? co znaczy że wyegzekwowanie kary spowodowałoby upadek firmy i miasto nie uzyskałoby żadnych pieniędzy? znaczy się, że kara to fikcja bo i tak miasto po nią nie wystąpi i następna parcela będzie stała odłogiem i straszyła?
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-28, 14:52   

Nie znam kondycji finansowej firmy EI ale widzę jak wygląda sprawa rozliczeń w hurtowniach budowlanych względem tej firmy - nic na kredyt wszystko za gotówkę. Normą panującą jest fakturowanie na 30 dni nawet w przypadku małych podmiotów dlatego mało prawdopodobna jest budowa hotelu chyba że Pan S wygra w totka
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-04-25, 06:45   

A nie lepszym rozwiązaniem mogło być sprzedanie inwestorom z branży hotelarskiej trzech willi położonych wzdłuż alejki parkowej biegnącej od ul. Lechickiej ? Jeden z budynków jest już remontowany, ale nie znam celu na jaki zostanie przeznaczony, natomiast drugi to była siedziba jednostek powiatowych i stołówki dla ubogich. W każdym bądź razie, miejsce jest piękne, podobnie jak wille.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2011-04-25, 06:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-04-25, 09:03   

mulder napisał/a:
A nie lepszym rozwiązaniem mogło być sprzedanie inwestorom z branży hotelarskiej trzech willi położonych wzdłuż alejki parkowej biegnącej od ul. Lechickiej ? Jeden z budynków jest już remontowany, ale nie znam celu na jaki zostanie przeznaczony, natomiast drugi to była siedziba jednostek powiatowych i stołówki dla ubogich. W każdym bądź razie, miejsce jest piękne, podobnie jak wille.



NIE
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2011-04-25, 09:11   

zb1 napisał/a:
Nie znam kondycji finansowej firmy EI ale widzę jak wygląda sprawa rozliczeń w hurtowniach budowlanych względem tej firmy - nic na kredyt wszystko za gotówkę. Normą panującą jest fakturowanie na 30 dni nawet w przypadku małych podmiotów dlatego mało prawdopodobna jest budowa hotelu chyba że Pan S wygra w totka



To akurat nie ma zadnego znaczenia, znam spolki gieldowe ktorych faktury nie moga byc przedmiotem faktoringu, i co z tego wynika dla kondycji tychze? Ano nic.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-04-25, 13:15   

zb1 napisał/a:
Nie znam kondycji finansowej firmy EI ale widzę jak wygląda sprawa rozliczeń w hurtowniach budowlanych względem tej firmy - nic na kredyt wszystko za gotówkę. Normą panującą jest fakturowanie na 30 dni nawet w przypadku małych podmiotów dlatego mało prawdopodobna jest budowa hotelu chyba że Pan S wygra w totka
Nie znasz, płacą bez problemów na bieżąco.
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-04-25, 19:47   

To bardzo dobrze i tak niech pozostanie jestem za tym aby EI wybudowało ten hotel. Według ustaleń co kwartał będzie zdawana relacja z postępów w inwestycji , kwartał minie za miesiąc i zobaczymy ten postęp byle nie w formie prezentacji multimedialnej.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-26, 23:57   

zb1 napisał/a:
kwartał minie za miesiąc i zobaczymy ten postęp byle nie w formie prezentacji multimedialnej.


Chyba właśnie minął. I cio?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-27, 00:07   

Franiu, zapraszam na sesję RM! W Porządek obrad sesji jest dostępny w internecie. Zwracam uwagę na punkt 6.
Przypomnę: na moją prośbę, którą wyraziłem na marcowej sesji przedstawiciel EI zobowiązał się do informowania co 2 ~ 3 miesiące Rady Miejskiej o postępach w inwestycji "Przy Zamku".
Proponuję przyjść, wysłuchać, wyciągnąć wnioski. Z tego co wiem firma otrzymała kredyt na budowę hotelu i niebawem rozpocznie się budowa.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-05-27, 00:18, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-27, 00:16   

Dziękuję za towarzyskie zaproszenie, ale w najbliższym czasie raczej nie skorzystam.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-27, 00:19   

Ojjj, szkoda. Sesja na pewno na tym straci. Ale do rzeczy. Obiecuję, że w kolejnych odcinkach mojego pisania o brzeskich mitach nt. tej inwestycji napiszę także i o tym co było na tej sesji :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-05-27, 00:23   

Bartek T. napisał/a:
Sesja na pewno na tym straci.


Przynajmniej towarzysz nie będzie musiał wstawać od stoła i "łapki" demonstracyjnie wyciągać ;) .
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-07-03, 06:01   

Hotel będzie?
Jak widać, coś się dzieje na tej budowie.Prace ruszyły,a czy dojdzie do finału?
Zapewne inwestor zreferował jak obiecał, postępy swoich prac.
http://www.radio.opole.pl...ie-na-euro.html
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-12-22, 22:26   

Informacja przekazana przez pełnomocnika EI na ostatniej sesji Rady Miejskiej Brzegu:

ei.jpg
Plik ściągnięto 192 raz(y) 413,08 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: burmistrz, cdn...., hipoteka, hotel


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu