Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jedzenie czyli to co lubimy... :D
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 13:35   

KS, no wiesz... zaprosiłabym Cię na obiadek... ale chyba zaraz go nie będzie... :roll:
Zostanie chyba sam makaron jedynie... :)
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 15:49   

Jadore napisał/a:
A dziś z innej beczki - na obiadek szykuję sobie właśnie szpinak, musze przyznać, że kiedyś za nim nie przepadałam, ale z czasem to się zmieniło i od kiedy przyrządzam go sama jest poprostu najlepszą potrawą świata


Osobiście jadłam coś koło 1,5 tygodnia temu krokiety ze szpinakiem i fetą i nawet były dobre, (gdybym nie wiedziała że to szpinak w życiu bym się nie domyśliła :roll: ) Tyle jednak że jest bardzo sycące :P

Ale chyba jż nigdy tego nie zjem a przynajmniej w najbliższej przyszłosci ... bo jakoś mi potem niedobrze było :wink:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 17:35   

Bleeee a ja nienawidzę szpinaku :/ jak można jeść takie coś zielone :/

Najgorsze jest, że otwieram zamrażarkę, a tak szpinak i to dużo :o Jak chcesz smooth mogę CI jedno pudelko sprzedać bo moja mam jakoś lubi to jeść z siostrą :/ bleeee :/
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 17:42   

Steve Ty to byś zaraz wszytsko 'sprzedawał' ... ech... :-P


ja dziś nie mogłam się o oprzeć (takie żecie mi smaka narobili)
i będąc w markecie kupiłam sobie mrożonkę... :roll:
oczywiście szpinaczek.. 8)
póki co jestem najedzona ale chyba pozwolę sobie dziś wkręcić zieloniaka ha!
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-02, 18:48   

a wiec tak. lazania ze szpinakiem:
mamy szpinak.podsmaamy go na oleju, badz oliwie, dodajemy ser - moze byc mozzarella, troche czosnku. doprawiamy wg gustu i smaku- troche soli , mozna dodac pieprzu.
potem dodajemy podsmazona, posiekana cebulke, dodajemy do niej koncentrat pomidorowy.przygotowujemy sobie lazanie, ukladamy w naszym posmarowanym tluszczem naczyniu - na tace np. i przekladamy kolejno kazdy plat masa ze szpinaku.
polewamy to naszym sosem pomidorowym.
zapiekamy to w piekarniku ok 20 min.
mozna rowniez zrobic lazanie z miesem mielonym. al juz nie chce mi sie podawac przepisu:):):)
smacznego!!!
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 19:27   

sabatina napisał/a:
lazania ze szpinakiem:
znam podobny przepis tylko zamiast pomidorowego sosu beszamel :)
A jeśli chodzi o szpinak to ja często jak mam chęci robie naleśniki ze szpinakiem (podsmażonym z odrobiną masełka i mleka) i 2 rodzaj z serem białym na ostro (koniecznie dużo majeranku) wszystko polać sosikiem pomidorowym z miodem i dużą ilością czosnku i na to żółty serek i zapiec, do rozpuszczenia sera :)
PYCHA
0 UP 0 DOWN
 
lukrecja:) 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-29, 22:53   

Hmmm... Ulubione jedzonko:) Oczywiscie ze pierogi ruskie:) Nie ma nic lepszego od tego, niezwykle wykwintnego dania :) a na deserek prosze panstwa CYGANSKIE CYCUSZKI :)
0 UP 0 DOWN
 
Aklime 



Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-03-30, 14:44   

ja uwielbiam wszystkie warzywa jakie rosną oprócz pory (porów?!) selera i wszystkich zielonych typu pietruszka :P no i wszystkie owoce :) a z konkretnych dań to chyba... pizza i spaghetti :) no i pierogi też i naleśniki :D ojj dużo tego ;) hehe
0 UP 0 DOWN
 
Joint 



Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z Piasta;)

Wysłany: 2007-04-01, 22:48   

Ulubiona zupka to Grochowa;] Z dan to: pierogi ruskie, albo kotlet schabowy+surowka z kiszonej kapusty+ziemniaczki(ze smietanka, badz tluszczem)! A z takiej kuchni hmmm "barowej" to tortilla<mniam>
0 UP 0 DOWN
 
kamias 


Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-09, 22:03   

Ja z zup najbardziej lubie Barszcz czerwony (ale buraki posiekane w paski nie tarte)
A tak to bardzo lubie pyzy z mięsem a najlepsze co może być to dania rybne

Sam mam ochote na szpinak...
żeście mi smaka na robili:)
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-09, 22:11   

och, moje ulubione danie, to jak się dowiedziałam niedawno na j. angielskim, to "typowo męska potrawa, do smalca i piwska", czyli bigosik mojej babci, mniam mniam :>
Zupka pieczarkowa, mniam mniam xD
Ostatnio generalnie to przestawiam się na "pokarm dla królików" jak to niektórzy zwykli mówić, mam ochotę na dietę, eeee nie pamiętam jak się nazywa, ale chodzi o to, że nie je się niczego, co jest przetwarzane - owoce, warzywa (WAŻNE: niegotowane!), nasiona, mięsko (gotowane, ale w temp. nie wyższej niż eee... chyba 60 stopni - w każdym razie, w takiej, w której ścina się białko - nie wyższej xD). Och, zaczynam oczyszczanie organizmu, jak zwykle o tej porze, aby w pełni cieszyć się lekkością obecnej pory roku xD
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-10, 15:04   

Ziomek napisał/a:
jak to niektórzy zwykli mówić, mam ochotę na dietę, eeee nie pamiętam jak się nazywa, ale chodzi o to, że nie je się niczego, co jest przetwarzane - owoce, warzywa (WAŻNE: niegotowane!), nasiona,
czy chodzi Ci może o dietę dr Budwig?
Ogólnie jestem za tym żeby zdrowo się odżywiać, ale żeby było przy tym i smacznie :) No i bez żadnych szczególnych wyżeczeń, tylko więcej warzyw i owoców, a mięsko i ryba głównei gotowana - mniam - dobrze że wiosna już można jeść dużo tzw. zieleninki :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 15:48   

Dziś znowu na gościnnych występach w nie swojej kuchni i tym razem mamy na tapecie (na talerzu) brukselkę, albo jak kto woli kapustę dla krasnoludków :)
Podam Wa bardzo prosty, szybki i tani przepis na brukselkę z bułką tartą:
powiedzmy, że jest to danie na dwie osoby, a dla tych co lubią brukselkę prosze np. podwoić proporcje :)
0,5 kg brukselki (może być mrożona, albo świeża)
3-5 łyżek bułki tartej, tłuszcz i przyprawy (sól, vegeta, pieprz)
Brukselkę ugotować, ale nie rozgotowywać, odcedzić i ostudzić. W tym czasie można przygotować bułkę tartą jak do kalafiora (roztopić tłuszcz, wsypać bułkę i trochę potrzymać na ogniu mieszając). Jak brukselka ostygnie trochę, pokroić ją na talarki nie za cienkie i wrzucić na patelnię z tłuszczem, taką pokrojoną i przysmażać. Doprawić do smaku i dodać bułkę - wymieszać i gotowe - pycha!! :)
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-04-28, 22:53   

Chetnie bym sobie zjadla pierogi albo pizze, ale w lodowce tylko ser :cry: jednakze lato idzie,sukieneczki krotkie,bluzeczki przyciasne hihi,wiec przycisnac pasa by sie zdalo :P
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-27, 16:38   

Dla zainteresowanych podaję tutaj przepis na pyszną sałatkę z fetą, która można spożywać przy ognisku lub na grillu :wink: :
Składniki:
kapusta pekińska, 2 szt. pomidorów średnich, ogórek zielony dość duży, puszka kukurydzy, peczęk rzodkiewki, ser feta, może też być szczypior i koperek - niekoniecznie.
Wszystkie składniki kroimy - pekińską w paski, resztę w średniej wielkośći kostkę, dodajemy odsączoną kukurydzę. Delikatnie mieszamy wszystko, najlepiej przed samym podaniem i zalewamy sosem.
Sos:
ok. 1/3 szklanki oleju, 3-4 ząbki czosnku, 2 łyżeczki oregano i 1 łyżeczke bazylii (dla lepszego smaku oregano i bazylię przemielam przez młynek do pieprzu), sól, pieprz, vegeta - składniki sosu mieszamy i zalewamy sałatkę, po czym mieszmy całość i gotowe :)
Bardzo lubię tę sałatkę i naprawdę ją polecam, bo jest smaczna i łatwa w wykonaniu - w sam raz pasuje na grilla.

Poza tym bardzo lubię młode ziemniaczki z koperkiem, na które jest teraz pora. Takie prawdziwe polskie młode kartofelki są najsmaczniejsze na świecie :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-05-27, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, czyli, jedzenie, lubimy, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu