Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-02, 18:52   

to trzeba temat zmienić

z
Cytat:
Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?


na
Kod:
 Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?
w
colutea napisał/a:
agencji reklamowej


kreatywność w agencji reklamowej jest mile widziana, ale wyślij takie CV do firmy budowlanej np.

jak myślisz jaki będzie efekt?

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-01-02, 18:57   

szczerze mówiąc to jakbym dostał takie CV to bym się nie fatygował by je przeczytać, bo szkoda czasu, IMO lepszym już wyjsciem niż wysłanie lustrzanki, by było wysłanie multi-medialnego CV :D ..... skoro i tak wysyłasz mailem + w nim umieszczone klasyczne ;)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 19:10   

KtOŚ, to czy w takim razie nie szkoda Ci czasu na poszukiwanie dobrego pracownika? lepiej zatrudnić pana Władka spod monopolowego, przynajmniej od razu wiadomo na czym się stoi :)

alleceno, ja dałam przykład takiego CV do takiej firmy, ale czy bronię komuś zamieścić inny przykład? Może ktoś inny wie jak można napisać fajne niesztampowe cv do firmy budowlanej :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-01-02, 19:17   

colutea napisał/a:
KtOŚ, to czy w takim razie nie szkoda Ci czasu na poszukiwanie dobrego pracownika?


nie po prostu wychodzę z założenia, że CV to CV swoje umiejętności i kreatywność możesz wykazać inaczej, zresztą papier wszystko przyjmie ;]


no i czekamy byś się pochwaliła jak zadziałało twoje "lustro" ;]
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-02, 19:21   

Ale być może nie będzie się czym chwalić :-P staram się nie napalać hehehe :wink:
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-02, 19:22   

ależ Ktosiowi pojechałaś....

po raz kolejny powtórzę, są branże, w których kreatywność jest mile widziana...

ale jest mnóstwo takich w których liczy się doświadczenie, wiedza czy też chęć do pracy...
np. branża budowlana.
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-03, 07:49   

Sam na własnej skórze przekonałem się, że w poszukiwaniu pracy najważniejsze są :
:arrow: znajomości
:arrow: doświadczenie
:arrow: szczęście
Po wysłaniu i dostarczeniu "kilku" CV zacząłem się zastanawiać, czym kierują się tzw. rekruterzy. Popytałem znajomych, którzy akurat również byli na etapie wysyłania "kilku" CV i doszliśmy do wspólnych wniosków. Co z tego, że twoje CV będzie oryginalne skoro nie masz doświadczenia np. (nie mówię tu do Ciebie Colutea) :P Co z tego, że masz dośw. skoro nie nazywasz się np. Tusk :wink:
Wracając do tematu: ja osobiście takie CV bym z miejsca olał. Rozumiem, że każda branża ma swoją specyfikę (cefałki pokazane w linku są na prawdę kozackie), ale jak już ktoś napisał: mając do przejrzenia parę setek listów nie chciałoby mi się bawić z jakimiś lusterkami. Moim zdaniem powinnaś bardziej pójść w stronę CV fajnego wizualnie (przejrzystego, ciekawego).
Rozmowa to podstawa - fakt, ale co gdy nie masz numeru, nie możesz go namierzyć i jedyne co pozostaje to wysłanie CV lub formularz onlajn :?:
Trzymam kciuki i powodzenia :!:
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-03, 12:06   

Masta Eis, dziękuję :) w końcu ktoś napisał jakieś konkrety :)

Ja zawsze miałam ten problem, że w zasadzie nie mam jakiegoś specjalnego doświadczenia, ale w każdej pracy daję z siebie 100% i każdy jeden pracodawca, który zaryzykował zatrudnienie właśnie mnie już po kilku dniach był zadowolony z tej decyzji :) tylko, że niestety nie zawsze chcieli ryzykować, bo woleli kogoś z doświadczeniem, kto niekoniecznie się do pracy przykłada :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-03, 12:35   

Skoro już mowa o pisaniu życiorysu: ważny jest m.in. odpowiedni dobór słów i przesłanie skierowane do potencjalnego pracodawcy, który będzie je krytycznie oceniać i wszelkie wątpliwości interpretować na Twoją niekorzyść.

colutea napisał/a:
Ja zawsze miałam ten problem, że w zasadzie nie mam jakiegoś specjalnego doświadczenia, ale w każdej pracy daję z siebie 100%
Jak to, z tekstu wynika, że było już kilka prac, a Ty wciąż nie masz doświadczenia? Zmień to nastawienie, nie masz żadnych problemów, podkreśl i sprzedaj własne doświadczenia!
colutea napisał/a:
niestety nie zawsze chcieli ryzykować, bo woleli kogoś z doświadczeniem, kto niekoniecznie się do pracy przykłada
Unikaj tego typu sformułowań; potencjalny pracodawca może je potraktować jako ostrzeżenie, poza tym sygnalizujesz tym brak pewności siebie. Skoncentruj się na sobie, to Ty starasz się o pracę, a nie inni!
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-03, 12:44   

Praca w wakacje pomiędzy studiami, to trochę marne doświadczenie i kiepskawo wygląda w cv ;) ale dziękuję za rady! żeby tak się jeszcze dało nie denerwować w czasie rozmowy 'face to face', bo to w moim przypadku zwykle jest porażka :roll: chyba, że trafię na osobę o podobnym charakterze do mojego, to wtedy 'gadka' się kręci.. i fakt, nie jestem pewna siebie niestety :x zawsze się boję, że nie dam rady w przyszłej pracy, nie chcę za bardzo zachwalać samej siebie, żeby potem nie wyjść na bajkopisarza.. chociaż nie kojarzę żebym w którejś pracy nie dała rady nawet jak nigdy nie miałam z daną styczności i trzeba mi było wszystko pokazać co i jak hmmm może faktycznie czas zmienić podejście?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-03, 13:20   

Każda praca jest dobra i żadnej nie ma co się wstydzić. Co się zaś tyczy rozmów, to ich prowadzenie z czasem staje się rutyną. Nie ma się też czego bać, bo nikt Ci przecież nie urwie głowy, a w najgorszym wypadku po prostu nie dostaniesz jakiejś pracy. Niekiedy jest tak, że jeżeli komuś (zbyt) mocno na czymś zależy, to jest za bardzo spięty i może popełnić jakieś szkolne błędy. Najlepiej jest więc być na luzie (oczywiście bez przesady) i prowadzić rozmowę z pozycji partnera, a nie petenta. W końcu nie tylko Ty musisz się spodobać pracodawcy, ale również praca Tobie. Rozmowa zaś to po prostu przymierzanie butów, które powinny być wygodne i solidne, bo trzeba w nich przejść spory kawałek drogi.
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-03, 13:25   

Kurcze, co by Ci tu doradzić :/
Schemat pisania CV jest ogólnie dostępny i raczej wszędzie jest to samo (lub prawie to samo).
Dobrym patentem wg. mnie są mini referencje, tzn. jeśli je masz, lub jesteś je w stanie załatwić od byłego pracodawcy to dobrze byłoby wkomponować ze dwa zdania.
Kolejna rzecz to uwaga na portale społecznościowe. Wiem, że potencjalni kandydaci są tak sprawdzani, więc lepiej nie wrzucać "przypałowych" zdjęć.
Po polsku CV pewnie masz, jeśli potrzebujesz mogę Ci wysłać jak powinno wyglądać profesjonalnie po angielsku :wink:
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-01-03, 22:05   

co Ci z tego, że wyślesz takie CV drogą mailową, oni zobaczą ilość znaków niedrukowanych... i jak będzie ich za dużo to wybiorą CV normalne, a napisane prawidłowo (pod względem znakowym)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-03, 22:12   

A tu problemu nie ma akurat, bo cv w formacie *.jpg :) poza tym i tak nie rozumiem co mają do rzeczy znaki niedrukowane??

A i w rozmowie telefonicznej Pani mnie poinformowała, że ona chce CV które będzie miało nawet 2 strony ale ma w nim być napisane wszystko czym chcę się pochwalić, niekoniecznie bezpośrednio związane ze stanowiskiem, na które aplikuję :) a wszystko po to żeby nie musiała później na rozmowie o te rzeczy pytać..

No i też to tak nie do końca było ryzyko z mojej strony, bo wiem że jak się Pani nie odezwie do 10tego, to ja mam się przypomnieć i zadzwonić do Niej :) po prostu byłam ciekawa jak to jest w praktyce z CV innym niż 'normalne' :wink: i jak na to patrzą potencjalni pracodawcy :)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-01-04, 10:56   

colutea, jeżeli w CV chwalisz się znajomością komputera, to pracodawca może sprawdzić właśnie te znaki. ma ich być jak najmniej. nie jest to jakiś atak na Ciebie, żebyś nie pomyślała ;) dobra rada.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cv, jak, ktore, napisac, pracodawcy, uwage, zwroci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu