Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak nas robią w balona na promocjach.
Autor Wiadomość
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2010-12-30, 18:44   Jak nas robią w balona na promocjach.

Przed świętami kupiłem rybkę filecik z mintaja cena około 7 zł za kilogram po rozmrożeniu z kilograma zrobiło się 450 gram czyli jakieś 550 to był sam lód.
Drugi przykład troszkę większego kalibru w dużym sklepie rtv i agd przed świętami był w ofercie promocyjnej telewizor za około 2800 po pewnym czasie poszedłem zobaczyć ofertę wielkiej promocji wietrzenia magazynów i tym podobnych wabików ten sam telewizor kosztował 2999 po obniżce z 3399
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-12-30, 19:37   

Żadna rewelacja, ja kupuje właśnie na allegro. Najpierw ide do brzeskich sklepów oglądam to co mam kupić np TV jak mi się podoba to go szukam na allegro czy na innych stronach i można wyrwać ten sam model za 500-700 zł mniej.
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-12-30, 19:49   

Latarnik napisał/a:
Żadna rewelacja, ja kupuje właśnie na allegro


najlepsza metoda na kupienie rtv to promocja w sklepie nie dla idiotow "brz vat", wtedy towar kosztuje mniej niz w sklepach internetowych.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-12-30, 20:14   

Latarnik napisał/a:
Żadna rewelacja, ja kupuje właśnie na allegro. Najpierw ide do brzeskich sklepów oglądam to co mam kupić np TV jak mi się podoba to go szukam na allegro czy na innych stronach i można wyrwać ten sam model za 500-700 zł mniej.


Nie zawsze. W tym tyg kupiłem laptopa i w Kingkomputery wyszło taniej niż na allegro. Więc warto sprawdzić ceny w sklepach i na allegro (które ostatnio robi się drogie)
A promocje to taki "chłyt martekingowy" Bo jak człowiek zobaczy "promocja" to szybciej to kupi.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-12-30, 20:33   

Latarnik, tak, oglądasz u kogoś kto płaci za czynsz lokalu i kupujesz na allegro. Czy to jest ok?

Owszem, Brzeg przesadza z marżami, ale tu się nie sprzedaje tyle co w media markcie i jakoś trzeba się utrzymać.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-12-30, 20:42   

warlike napisał/a:
Nie zawsze. W tym tyg kupiłem laptopa i w Kingkomputery wyszło taniej niż na allegro.


bo KingKomputery to inna sprawa :wink: oni zawsze są tańsi :D

czy allegro robi się drogie ?
raczej prowizje od sprzedaży nie maleją. przy małej sprzedaży to jeszcze odczuwalne nie jest, ale jeśli sprzedaje się dużo... to automatem włącza się "kurcze ja tyle kasy im oddaję" i stąd polecam szukać towarów po sklepach internetowych, nawet nie w porównywarkach ( bo za nie w 75% się płaci ) ale bezpośrednio przez google.
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-12-30, 21:44   

Wprawdzie Twoje pyt. yasiu nie było skierowane do mnie, ale po raz kolejny z Twojego postu wynika, że kupowanie czegokolwiek gdziekolwiek poza Brzegiem jest jakimś przestępstwem :wink: Jak już wspomniałem w innym temacie mamy wolny rynek a konsumenci są coraz bardziej świadomi. Co z tego, że ktoś płaci czynsz skoro ma drogo :?: Mam się tylko dlatego nad nim litować bo "jest na swoim" :?: Sęk w tym żeby mimo wszystko przyciągnąć klientów a chcieć to móc. Cały handel przenosi się do netu lub galerii, bo to jest przyszłość. Wystarczy spojrzeć na opolski rynek jak tam smutno i nudno.
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-12-31, 12:53   

No dobra są wyjątki, że się nie opłaca kupować na allegro. Kupowałem w KingKomputery laptopa i okazało się że na allgro miał bym 250zł taniej, ale no cóż.

Cytat:
Latarnik, tak, oglądasz u kogoś kto płaci za czynsz lokalu i kupujesz na allegro. Czy to jest ok?


No a jak ty zobaczysz w sklepie produkt, który jest tańszy na allegro o znaczną sumę to co zrobisz ?

alleceno napisał/a:
polecam szukać towarów po sklepach internetowych,


Zgadzam się, w dawnym Okeyu TV kosztował 2700zl a ja zakupiłem w sklepie internetowym za 2200 z przesyłką.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-12-31, 12:58   

Latarnik napisał/a:
Najpierw ide do brzeskich sklepów oglądam to co mam kupić np TV jak mi się podoba to go szukam na allegro czy na innych stronach i można wyrwać ten sam model za 500-700 zł mniej.


Wyraźnie napisałeś, że najpierw idziesz do sklepów by oglądać, a później kupujesz na allegro. Na allegro nie dotkniesz, nie zobaczysz. Tak naprawdę sprzedając w sklepie internetowym czy też na allegro nie trzeba mieć towaru na stanie. Więc kolejne cięcia w kosztach (nie kupi się więcej niż sprzeda).

Nie mówię, że kupowanie gdzie indziej jak w Brzegu to przestępstwo, lecz pisanie, że obejrzę w Brzegu a kupię gdzie indziej jest lekką przesadą.
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2010-12-31, 16:47   

Telepatrzydło kupiłem w sklepie Ibis cenę wynegocjowałem jak w necie , parę klamotów kupiłem na allegro i są ok ale dużego lcd obawiałbym się kupić.Kompa składałem z klamotów kupionych przez sklep internetowy z wrocka co wydałem kasy przy reklamacji na jazdę do Wrocławia to nikt mi nie zwróci.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-01, 15:23   

Akurat Okey to inna historia, z doświadczenia własnego wiem, iż ceny były bardzo ruchliwe u nich. Podobnie jak w poście pierwszym.

Internet generuje oszczędności, ale nie tylko. Tempo życia, lenistwo, a niejednokrotnie brak w najbliższej okolicy punktu oferującego dany towar, to wszystko sprawia, iż cały e-commerce jest tak popularny, a nowych sklepów przybywa bardzo szybko. I będzie przybywać.

Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, iż sklepy internetowe ( bardziej firmy sprzedające w sieci tylko ) nie generują kosztów podobnych do jednostek stacjonarnych, tną je. Wszystko zależy od ilości sprzedaży, przy małej w oparciu o allegro np., koszty mogą zamknąć się w kwocie poniżej 500,00 zł. Nawet nie posiadając towaru na stanie, a jedynie opierając się na dobrych dostawcach, można stworzyć dobrą firmę działającą tylko w ten sposób.

W lecie zamawiałem kuchenkę przyszła w innym kolorze, telefon do sklepu, ale wie Pan ja tylko pośredniczę, towaru na oczy nie widzę. Kurier przyjechał dał drugą, zabrał poprzednią.


Wszystko zależy od punktu widzenia, sklep stacjonarny oparty jest o klientów, może dodatkowo sprzedawać w sieci, ale zawsze coś musi mieć na półce, musi zainwestować w towar, opłacić czynsz, pracowników, reklamę. A sklep internetowy generuje podobne koszty tylko zupełnie inaczej. A koszty rosną bardzo szybko ( oprogramowanie, grafika, serwer, dodatkowe aplikacje, telefony, mat. biurowe, kurierzy, prowizje allegro i inne, poczta, taśmy, pudełka, folie, wiele innych, a przede wszystkim czas ).

A skoro można kupić coś taniej o 100, 200, 500, 700 zł to po co przepłacać ? Zawsze można "oszczędność" inaczej spożytkować :) np. na pizzę :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: balona, jak, na, nas, promocjach., robia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu