Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
" Nie strzelam na Sylwestra !"- akcja organizacji
Autor Wiadomość
wróż Mariusz 



Wiek: 56
Dołączył: 20 Gru 2010

UP 0 / UP 4



Wysłany: 2012-01-02, 17:14   

Jakby nie było to i tak obowiązek posprzątania wszelkiego bajzlu sylwestrowego spada zawsze na osiedlowe sprzątaczki które jakoś tu nie marudzą :mrgreen: a porządkują ten syf zabawowy i tak i tak.
Ostatnio zmieniony przez wróż Mariusz 2012-01-02, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2012-01-02, 18:05   

Cytat:
Przy odrobinie chęci można i jedno i drugie.

to proszę spróbować wystrzelić jakąś rakietę w niebo i potem ją poszukać

Najlepiej w sylwestrową noc zamknijmy się w domach nie strzelajmy, nie wychodźmy z mieszkań i nie oddychajmy.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-01-02, 22:19   

Mocno przesadzacie na punkcie sprzątania po petardach, sam jestem osobą, która nie zostawia po sobie syfu, papierki chowam zawsze do kieszeni jak nie ma śmietnika w pobliżu, zapomnijcie również, aby ktokolwiek wyrzucił jakikolwiek śmieć przez okno w samochodzie przy mnie. Jeżeli chodzi o Sylwestra to w ten jeden dzień wszelkiego rodzaju służby sprzątające są przygotowane aby zacząć sprzątanie pozostałości po petardach, butelkach (chamstwem jest ich rozbijanie) i innego syfu już w kilka godzin po północy. Nowy rok to jedyny dzień gdzie niemal całe społeczeństwo radośnie świętuje, a nie obżera się i siedzi przed tivi, jak "na święta" kilka dni wcześniej. Wychodzi, składa życzenia i uśmiecha się do ludzi, których zupełnie nie zna. Więc w ten jeden dzień w roku można być nieco niegrzecznym i pozostawić trochę śmiecia po sobie :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-02, 23:54   

Sympatyk napisał/a:
o proszę spróbować wystrzelić jakąś rakietę w niebo i potem ją poszukać

Kota ogonem nie obracaj - pozostałości po odpalonych petardach można posprzątać. Zostają przed nami na chodniku jak w przypadku placu Dąbrowskiego. Tak trudno to zrozumieć czy zwyczajnie wszyscy 'rżniecie głupa'?

sikork napisał/a:
Wychodzi, składa życzenia i uśmiecha się do ludzi, których zupełnie nie zna.

Dlatego m.in nie lubię bali sylwestrowych, ale to off topic więc mniejsza.
0 UP 0 DOWN
 
Sympatyk 


Wiek: 36
Dołączył: 17 Cze 2011

UP 20 / UP 20



Wysłany: 2012-01-03, 11:56   

Cytat:
pozostałości po odpalonych petardach można posprzątać

można jedynie posprzątać opakowania jak i również rzeczy, które nie rozpadają się na milion części np. wulkan...
Cytat:
Tak trudno to zrozumieć czy zwyczajnie wszyscy 'rżniecie głupa'?

Jedynie pokazuje, że posprzątanie po strzelaniu jest niewykonalne.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-03, 17:02   

Sympatyk napisał/a:
Jedynie pokazuje, że posprzątanie po strzelaniu jest niewykonalne.

To zawsze lepiej nie śmiecić - nie ma wtedy sprzątania.

Sympatyk napisał/a:
można jedynie posprzątać opakowania

Wreszcie doszedłeś do sedna, o którym mówię. Owych pozostałości po wystrzałach jest więcej niż samych śmieci z (opadłych gdzieś) petard.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-03, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-01-04, 17:09   

Śmiecenie w Sylwester to chyba zwyczaj do którego wszyscy już przywykli. Na szczęście służby porządkowe radzą sobie co roku z tą sytuacją choć czasem sprzątanie może trochę się przeciągnąć. Zresztą czego możemy spodziewać się po ludziach, którzy odpalają fajerwerki pod wpływem i potem zapominają o całym świecie ;) . Tak jak napisał Sikork raz do roku można sobie pozwolić bo jest to wpisane w wyżej wymieniony zwyczaj.

Jakoś nie zauważyłem żeby policja w Sylwester rozdawała mandaty na prawo i lewo ludziom, którzy pozostawiają po sobie odpadki z fajerwerków. Nie ma bynajmniej u nas w mieście żadnych nakazów i zakazów odnośnie tej kwestii. Czyli wychodzi na to że jest takie przyzwolenie władz.

Chmurkolistna daj początek nowej akcji "Sprzątajmy po sobie w Sylwester". Przygotuj się rzetelnie i w następny Sylwester zaatakujesz z pełną mocą.

Nie żebym był za śmieceniem, ale jednak nasze zadowolenie wynika z tego, że żyjemy w wolnym kraju gdzie nie ma aż tak wielu debilnych zakazów i choć raz w roku możemy poczuć się wolni :) .
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-04, 17:51   

LiuKhongSum napisał/a:
Chmurkolistna daj początek nowej akcji "Sprzątajmy po sobie w Sylwester". Przygotuj się rzetelnie i w następny Sylwester zaatakujesz z pełną mocą.

Jak dożyję do następnego Sylwestra to coś specjalnego wymyślę, a już coś wybitnie ekstra będzie dla Ciebie. :-P Poza tym nie "Sprzątajmy po sobie w Sylwester" tylko właściwa nazwa brzmiała "Posprzątaj po swoich fajerwerkach". :-P
Trochę offtopiuąc w kierunku formy (a nie treści): "Sprzątajmy po sobie w Sylwester" - cóż za dziwaczna konstrukcja.

LiuKhongSum napisał/a:
Jakoś nie zauważyłem żeby policja w Sylwester rozdawała mandaty na prawo i lewo ludziom, którzy pozostawiają po sobie odpadki z fajerwerków. (...) nasze zadowolenie wynika z tego, że żyjemy w wolnym kraju gdzie nie ma aż tak wielu debilnych zakazów i choć raz w roku możemy poczuć się wolni

Fakt - latające przy parkingu za 'Piastem' 10letnie dzieciaki odpalające tam z dziką radością petardy - wprost wymarzony symbol wolności. Fajnie, że żyjemy w wolnym kraju i nawet z zakazu sprzedaży fajerwerków nieletnim nic sobie nie robimy - sprzedawcy zarabiają, lekarze mają pracę, aptekarze zarobek. Tak trzymać!
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-04, 18:03, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-01-04, 20:14   

Pomijam fakt, ze na dachu domu mojej babci przy ul. Struga znalazły się trzy rakiety . Chyba powinny być jakieś ograniczenia w odpalaniu fajerwerków w strefie zabudowanej ?
Od jutra nie sprzątam kup po moich psach. Służby miejskie powinny sobie poradzić z tym faktem. Niech potraktują to jako notorycznego Sylwestra moich psiaków. A co! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mulder 2012-01-04, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-01-04, 23:22   

Nie jestem polonistą, nie kończyłem filologii w przeciwieństwie do Ciebie, ale znajomości języka polskiego nie muszę się wstydzić. Również mógłbym się przyczepić do formy wypowiedzi, którą prezentujesz na forum, ale nie robię tego bo wystarczy mi, że rozumiem to co chcesz przekazać :] .
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-05, 00:06   

LiuKhongSum napisał/a:
Nie jestem polonistą, nie kończyłem filologii w przeciwieństwie do Ciebie, ale znajomości języka polskiego nie muszę się wstydzić.

Urzekła mnie Twoja historia.

LiuKhongSum napisał/a:
Również mógłbym się przyczepić do formy wypowiedzi, którą prezentujesz na forum (...)

Vice versa.

LiuKhongSum napisał/a:
(...) wystarczy mi, że rozumiem to co chcesz przekazać

'Kali mieć krowa' też da się zrozumieć tylko, że to nie upoważnia nas aby tak mówić.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-01-05, 14:53   

Dobra zakończę te wszystkie wywody i ogólnie przestanę się ciebie czepiać bo widzę, że i tak masz inne poważne problemy :) .
1 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-01-05, 18:06   

LiuKhongSum napisał/a:
ogólnie przestanę się ciebie czepiać bo widzę, że i tak masz inne poważne problemy

Cóż za powalający altruizm! Jak to się mówi: łaski bez boś trafił kulą w płot. :mrgreen: Poważne problemy (ze zdrowiem jednego z domowników) miałam w lipcu i sierpniu. Mało co jest teraz w stanie 'przebić' to, co było. Poza tym mam zwyczaj walczyć z problemami (jeśli się pojawiają) zamiast przejmować się nimi.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-01-05, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-12-26, 07:53   

Akcję czas zacząć !

Oprócz rad jest podany ciekawy sposób na spacer z psem poza terenem zabudowanym:
http://www.dogtrekking.or...-sylwestra.html
http://www.psy24.pl/3995-...wystrzalow.html

nie_strzelaj_5_copy.p75.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 70,95 KB

2 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-12-26, 10:28   

mulder napisał/a:
Akcję czas zacząć !

Oprócz rad jest podany ciekawy sposób na spacer z psem poza terenem zabudowanym:
http://www.dogtrekking.or...-sylwestra.html
http://www.psy24.pl/3995-...wystrzalow.html


A moze tak akcja w ciagu calego roku pod tytulem "Sprzatam gowno po moim psie, a kaganiec zawsze ma na pysku"?
Nie widzisz, ze tego typu posunieciami stajesz sie smieszny, a u wielu ludzi wywolujesz odwrotny od zamierzonego, efekt?
4 UP 3 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: akcja, empati, na, nie, organizacji, strzelam, sylwestra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu