Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawdziwe oblicze B.Tyczńskiego
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-24, 10:09   

Moze dlatego, ze odroznia kontekst wypowiedzi i widzi roznice pomiedzy stwierdzeniem, zakonczonym w doodatku usmieszkiem, ze jakas grupa ludzi poszla won a zwroceniem sie bezposrednio do kogos - poszedl won!
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-24, 10:44   

Czytam i widzę, że rozmowa sprowadziła się do jednego punktu, użycia słowa WON przez osobę publiczną.
Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego słowo won to słowo pospolite, oznaczające chęć wypędzenia (np. Won stąd!), gwałtowną niechęć wobec czegoś, kogoś (np. Won z tym sprzedawczykiem!) lub występujące wspólnie z czasownikami oznaczającymi oddalanie się, wyrzucanie kogoś, czegoś (np. Poszedł won.)
Ponadto, jak zapewne każdemu wiadomo, zabarwienie słowa, jego znaczenie zależą od kontekstu jego użycia. Nawet wulgaryzm w zależności od kontekstu i sytuacji może być odebrany jako nic nieznaczące słowo, nieobraźliwe.
W wypowiedzi Bartka nacechowane jest ono zabarwieniem żartobliwym, więc na pewno nie jest obraźliwe. Może jedynie zbyt frywolne jak na osobę pełniącą funkcję publiczną, ale to ocenia każdy według siebie.

Nie warto chyba dalej ciągnąć tego wątku, bo do niczego on nie doprowadzi i każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-24, 10:44   

Dobry polityk powinien starannie dobierac słowa, by kogoś nie urazic (inaczej wystawia się na strzał). Myślę, że każdy, kto czyta ten wątek dokładnie wie, że ze strony Bartka to co napisał było "niegrzeczne".
Swoją drogą "niegrzeczny" z mojej strony był tytuł wątku (zdecydowanie prowokacyjny :wink: ), pewnie gdybym zwrócił uwagę łagodniej to i dyskusja byłaby łagodniejsza....
Pozdrawiam wszystkich :)
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 17:44   

Bartek jeśli masz takie zaufanie u wyborców to możesz zrobić eksperyment. Wystaw kogoś młodego w ogóle nie znanego ze swojej jedynki. A sam wystartuj z komitetu lokalnego to zobaczysz co jest wart Bartłomiej T. a co znaczy znaczek partyjny. Obstawiam, ze ten młody nieznany koleś będzie radny a ty nie. I cała filozofia wyborcza. A potem możesz mentorować temu wyborcy zaufali, temu nie zaufali. A widziałeś wynik wyborczy działacz sportowego Mariusza Andruchowicza 168 głosów, z twojego okręgu wyborczego nr 3, który startował z SPP, jemu wyborcy też nie zaufali. A ile ty otrzymałeś 154 głosy i jesteś radnym a on nie. To jest sprawiedliwe. Bo moim zdaniem nie!
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 17:46   

Młody_89 napisał/a:
Bartek jeśli masz takie zaufanie u wyborców to możesz zrobić eksperyment. Wystaw kogoś młodego w ogóle nie znanego ze swojej jedynki. A sam wystartuj z komitetu lokalnego to zobaczysz co jest wart Bartłomiej T. a co znaczy znaczek partyjny. Obstawiam, ze ten młody nieznany koleś będzie radny a ty nie. I cała filozofia wyborcza. A potem możesz mentorować temu wyborcy zaufali, temu nie zaufali. A widziałeś wynik wyborczy działacz sportowego Mariusza Andruchowicza 168 głosów, z twojego okręgu wyborczego nr 3, który startował z SPP, jemu wyborcy też nie zaufali. A ile ty otrzymałeś 154 głosy i jesteś radnym a on nie. To jest sprawiedliwe. Bo moim zdaniem nie!



Ciekawe ze tyle głosów zebrał Andruchowicz, w zyciu bym na włefiste nie zagłosował - dosc tych wszystkich nauczycieli w polityce :evil:
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 17:47   

walker napisał/a:
Dobry polityk powinien starannie dobierac słowa, by kogoś nie urazic (inaczej wystawia się na strzał). Myślę, że każdy, kto czyta ten wątek dokładnie wie, że ze strony Bartka to co napisał było "niegrzeczne".
Swoją drogą "niegrzeczny" z mojej strony był tytuł wątku (zdecydowanie prowokacyjny :wink: ), pewnie gdybym zwrócił uwagę łagodniej to i dyskusja byłaby łagodniejsza....
Pozdrawiam wszystkich :)


ty uraziłes polaków pracujących w Anglii i co przeprosiłes?? do tego stywierdziłes że jestesmy niegodni do rozmowy z Tobą hehehehe
0 UP 0 DOWN
 
Dizel07 



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 18:03   

Państwo dzieciaki, prosiłbym o odrobinę logiki i rozsądku w tym co piszecie i jak się odnosicie do ludzi i siebie nawzajem.

Przede wszystkim słowa Bartka zostały przekręcone i wyciągnięte z samego środka radosnej rozmowy dwóch mężczyzn, czyli po prostu wyrwane z kontekstu. A jak wiadomo, mężczyźni lubią żarty. Jeśli ktoś nie rozumie czegoś takiego jak żart to zapraszam na warsztaty kabaretowe.


Walker, ja rozumiem, że polityk ma być taki, sraki i owaki - i przepraszam za kolokwializmy - ale zrozum, że w Radzie Miasta Bartek ma być samorządowcem, a nie politykiem. Wolę jego głupie żarty niż głupie spinanie pseudo-polityczków, a co dopiero samorządowców. Owszem, Bartek też nie raz się pospinał itd., ale jak już chcesz mu pewne rzeczy wyjaśnić to rób to z klasą.
0 UP 0 DOWN
 
elopatryk 


Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 19:11   

ale chamstwo. tragedia.
w takich sytuacjach jestem zdecydowanie przeciwnikiem demokracji.
0 UP 0 DOWN
 
Daro_60 


Wiek: 63
Dołączył: 05 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 19:50   

Tu nie chodzi tylko o gafę słowną, miał szanse i czas na to aby ewentualnych niezadowolonych tą wypowiedzią przeprosić. Nie skorzystał jego prawo, to kwestia kultury i wychowania. Dla mnie temat zamknięty. Bardziej irytują mnie te bufoniaste wypowiedzi jak to jemu wyborcy zaufali a innym nie i dlatego mieli takie kiepskie notowania. A nie powie uczciwie, że partyjni kandydaci szczególnie z 1 miejsc są uprzywilejowani i praktycznie zawsze w wyborach wygrywają. Ten niesprawiedliwy system wyborczy funkcjonuje od lat. Były różne inicjatywy aby go zmienić. Ale wszystkie ugrupowania polityczne mówią o zmianach ale nic w tym kierunku nie robią. Dlaczego - odpowiedź jest prosta. Wtedy liczyła by się wiedza, wykształcenie, doświadczenie, kompetencje a tak proszę nawet w tej nowej radzie przykładów tego mechanizmu nie brakuje. W konsekwencji znowu możemy tylko ponarzekać, bo zmian w tej materii jeszcze długo nie będzie. Bo kto jest zainteresowany aby to zmienić?
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-25, 20:28   

krt napisał/a:
Ciekawe ze tyle głosów zebrał Andruchowicz, w zyciu bym na włefiste nie zagłosował - dosc tych wszystkich nauczycieli w polityce :evil:

Na tym właśnie polega demokracja, że możesz głosować na kogo chcesz (pod warunkiem, ze pójdziesz na wybory).
Czyżby jakieś kompleksy wyniesione ze szkoły ?
krt napisał/a:
ty uraziłes polaków pracujących w Anglii i co przeprosiłes?? do tego stywierdziłes że jestesmy niegodni do rozmowy z Tobą hehehehe


Skąd te stwierdzenia - zacytuj, bo przekręcasz moje słowa..... odniosłem się do poziomu rozmowy, na jaki ją sprowadzają niektórzy z was
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-25, 20:34   

Dizel07 napisał/a:
Przede wszystkim słowa Bartka zostały przekręcone


Które słowo zostało przekręcone ? Pytam się - dokładnie - które ? zacytuj.

Dizel07 napisał/a:
wyciągnięte z samego środka radosnej rozmowy dwóch mężczyzn, czyli po prostu wyrwane z kontekstu


To była publiczna wypowiedź na publicznym ogólnodostępnym forum nowo wybranego radnego, który wyraził w niej brak szacunku do byłych radnych, a nie jakaś prywatna pogawędka dwóch mężczyzn. Nie widzisz różnicy ?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-25, 20:40   

walker napisał/a:
Na tym właśnie polega demokracja, że możesz głosować na kogo chcesz (pod warunkiem, ze pójdziesz na wybory).
Czyżby jakieś kompleksy wyniesione ze szkoły ?


od razu kompleksy?? po prostu kolesia znam i trudno mi uwierzyć żeby przyczynił sie do tworzenia ścieżek rowerowych jak wiecznie jeździ samochodem, po za tym byłem świadkiem jak witał sie z pijakami na Słowackiego gdzie normalnie tego nie robi, dla mnie to żałosne że zwykle ich olewa, ale kiedy przychodza wybory to nagle sobie przypomina - jak rozumiem ty postępujesz tak samo, kompleksy??
krt napisał/a:
ty uraziłes polaków pracujących w Anglii i co przeprosiłes?? do tego stywierdziłes że jestesmy niegodni do rozmowy z Tobą hehehehe


Skąd te stwierdzenia - zacytuj, bo przekręcasz moje słowa..... odniosłem się do poziomu rozmowy, na jaki ją sprowadzają niektórzy z was[/quote]

wiem co przeczytałem, i wiem jak ja bym sie poczuł jakbym pracował na zmywaku w Anglii, dla mnie z toba jest coś nie tak, widac jak bardzo żółć cie zalewa bo nie wygrałeś. Żałosne.
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-25, 20:51   

krt napisał/a:
zwykle ich olewa, ale kiedy przychodza wybory to nagle sobie przypomina - jak rozumiem ty postępujesz tak samo, kompleksy??

miałem ok połowę głosów mniej od niego, więc to raczej nierealne :wink:
krt napisał/a:
wiem co przeczytałem, i wiem jak ja bym sie poczuł jakbym pracował na zmywaku w Anglii, dla mnie z toba jest coś nie tak, widac jak bardzo żółć cie zalewa bo nie wygrałeś.

Ok porównanie było niefortunne, troszkę mnie poniosło więc... przepraszam wszystkich Polaków pracujących w Anglii, których uraziłem
Zrozum -mam inne plany życiowe, swój wynik wyborczy traktuję jako niezły, nie mam złości na kogoś kto wygrał, tylko na sposób w jaki się wyraził o innych - tylko tyle. Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-11-25, 21:28   

walker napisał/a:
Ok porównanie było niefortunne, troszkę mnie poniosło więc... przepraszam wszystkich Polaków pracujących w Anglii, których uraziłem
Jako adresat twych uszczypliwości proponuję ci wybrać się do UK i przekonać się na własne oczy,że mit polaków na zmywaku tworzą ludzie twego pokroju!!!(których ponosi)Kto wie może któryś zatrudni cię za lepszą stawkę,niż masz. :wink: Jednego Geografa(pomocnika murarza) znam osobiście.Wymagasz od Bartka poprawnego języka,ale sam jako były kandydat o poprawności zapomniałeś!!!A następne wybory nadejdą i co wtedy ludzie pomyślą o kandydacie z takim językiem!!!
0 UP 0 DOWN
 
SiFive 



Wiek: 41
Dołączył: 18 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-25, 21:48   

A Wy dalej o Bartłomieju się rozpisujecie. Mam wrażenie, że gdyby dało się głosować nie tylko "ZA" ale również "PRZECIW" to ilość Bartka głosów byłaby ujemna :-P Człowiek jak człowiek, a nawet do niego podobny jednak też swoje wiem na temat jego zachowania. Chciał czy nie zasiada w Radzie Miejskiej i trzeba to uszanować bo w chwili obecnej jest po części naszym reprezentantem ... naszym czyli mieszkańców. Koniec ujadania tylko wrzucać tu pomysły które Bartek z ekipa będą realizować (mam nadzieję).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: b.tycznskiego, oblicze, prawdziwe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu