Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-19, 20:26
[22 - 23.07.2006r.] Jarmark Średniowieczny
Autor Wiadomość
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-17, 00:30   

Tylko się nie przemęczaj :P

A jak nie będziesz jednak potrafił znaleść to popatrz na 7 post od góry :mrgreen: :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-17, 08:35   

:oops: <rotfl>
Dzięki ;) - po prostu umknął mi ten post - jakiś taki malutki...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-17, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-07-17, 11:33   

Dla większej jasności postanowiłam jednak wrzucić ten program :)

Sobota 22.07.2006

10.00 - Jarmark średniowieczny połączony z wystawą plenerową artystów - uczestników Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pt. "Motywy średniowieczne w architekturze Brzegu"
12.00 - oficjalne otwarcie Jarmarku Średniowiecznego przez Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Przemarsz rycerzy przez centrum miasta
12.15 - Rozstrzygnięcie konkursu "Brzeg w średniowieczu" Pokaz walki rycerskiej
12.30 - Wykład "Brzeg i jego okolice w średniowieczu" - dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu - Paweł Kozerski, miejsce: Ratusz miejski w Brzegu
13.00, 14.00, 15.00 - Zwiedzanie Ratusza
16.00 - Pokaz walk bojowych
- Dawne tańce irlandzkie
- Scenki rodzajowe
Realizacja: Chorągiew Piastów Śląskich
17.30 - Inscenizacja brzeskiej legendy "Historia Artura zwanego Rzeżnikiem"
Realizacja: Chorągiew Piastów Śląskich
18.15 - Spektakl plenerowy Teatru Dnia Niepowszedniego z BCK pt. "Trzepot"
19.00 - Koncert Zespołu Brzeskiego Centrum Kultury: Krzysztof Szlibert z zespołem "Ulice"

Niedziela 23.07.2006

11.00 - Jarmark średniowieczny połączony z wystawą plenerową artystów - uczestników Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pt. "Motywy średniowieczne w architekturze Brzegu"
12.00, 13.00, 14.00 - Zwiedzanie Ratusza
15.00 - Gry i zabawy plebejskie
- Pokaz walk bojowych
- Konkursy dla publiczności z nagrodami
Realizacja: Chorągiew Piastów Śląskich
16.00 - Rozstrzygnięcie konkursu o Nagrodę Burmistrza pod nazwą "Dziedzictwo kulinarne"
17.30 - Inscenizacja bitwy "Husyci na ziemiach brzeskich"
Realizacja: Chorągiew Piastów
18.00 - "Drumla - średnio - wieczna" - koncert Jerzego Andruszki
18.30 - Wieczór poetycki "Dance Macabre"
miejsce: Galeria BCK - Ratusz
19.30 - Koncert zespołu "Rivendell"
21.30 - Teatr Płomieni "Światło i dźwięk"
0 UP 0 DOWN
 
dziunia i lucek 

Wiek: 37
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-18, 12:29   

hej! mam pytanie czy wie ktos co to jest "teatr ogni" i co tam sie bedzie dzialo?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-18, 12:42   

Ja trochę wiem, chociaż jeszcze nie widzałem na żywo. Po prostu zabawa z ogniem - tak na chłopski rozum zabawa z ogniem żywy, kiedyś jedna z dziewczyn pisała coś na stronie tangowej www.tangowbrzegu.prv.pl . Zdaje się, że w Aktualnościach.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-18, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-18, 12:47   

IMHO będzie to to samo co pod koniec WOŚPu.

Mam nadzieję, że od tamtego czasu poczynili postępy i co po niektórzy będą bardziej ostrożni. :x




Fajnie by było gdyby zostało to zakończone jakims pokazem sztucznych ogni - takim jak podczas "Dni Odry" (czy jakoś tak).
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-23, 10:47   

Moje wrażenia z pierwszego dnia:

Byłem od ok 16tej do prawie końca. Przede wszystkim przerażająco mała frekwencja. Próbowałem zwrócić uwagę p. dyrektorowi, że promocja na peryferiach miasta kuleje, że poza centrum trudno uświadczyć jakąś reklamę, że ludzie nie wiedzą. A że nie wiedzą, potwierdza to choćby grupa ludzi, z którą tam się spotkałem i którą ja poinformowałem o tej imprezce. Temat promocji poruszaliśmy kilkukrotnie i po raz kolejny stwierdzam, że niestety mam rację. Że to, co w Brzegu nazywa się promocją, promocją po prostu nie jest. Od kilkunastu lat mówi się o braku reakcji na promocje, ale jakoś nikt nie chce zmienić jej formy, ale do rzeczy.

Impreza w pełnym i upalnym Słońcu od południowo zachodniej strony ratusza. Stało kilka parasolek ze stolikami i ławeczkami, znajoma twarz saprzedawała bursztynowy napój i kiełbaski.
Bardzo dobrze zaprzentowały się kręgi okołorycerskie. Naprawdę spektakularne pojedynki opancerzonych wojów zrobiły na mnie wrażenie, szczególnie pojedynki na "dwuraki" /miecze dwuręczne/. Zgrzyt metalu, trzask zbroji, czasami jęki rannych, bo i tacy byli, niestety. To repliki prawdziwej broni i ciosy chociaż może nie śmiertelne, potrafią nawet przez zbroję i przeszywanicę zaboleć. Co było zresztą widać.
Walki przeplatano pokazami tańca irlandzkiego. Świetne, skoczne melodie, piekne białogłowy, a raczej niewiasty, bo blondynek nie było chyba ;) , i bardzo dobra choreografia.
Szkoda, naprawdę szkoda, że tak mało osób uczestniczyło z zewnątrz.

Ale... największe wrażenie zrobił na mnie i na moich towarzyszach biesiady spektakl Teatru Dnia Niepowszedniego pt "Trzepot", którego stałem się wraz z koleżanką mimowolnym aktorem. Bo spektakl okazał sie interaktywny. Ubrane na biało postacie wpięte w 2metrowe ramy i wplątane we wstęgi białych tkanin poruszące się w rytm muzyki Mike Oldfielda, malarze w wytartych płaszczach, kreacja dzieła i... moment, w którym dzieło zaczyna żyć własnym życiem. Narodziny... ten moment po prostu wzbudzał dreszcze. Napięcie było czuć w powietrzu - wrażenie było niesamowite. Pełen ekspresji i emocji spektakl na długo pozosanie w mojej pamięci. BRAWA dla TDNu, brawa dla p. Doroty i dla młodych aktorów. BRAWA!
Na marginesie - mojej koleżance "pociekły" łzy emocji, ale my, Wodniki, tak czsami mamy ...

Dzień zakończył sie wystepem zespołu grającego muzykę totalnie nie pasującą moim zdaniem do całości imprezy. Po prostu wytęp zepsuł klimat i wrażenie, które udało się stworzyć poprzez pokazy i spektakl. A do tego stoł mikserski postawiony pod pawilonem w ten sposób, że z miejsc siedzących nie było widać zespołu - masakra.

O 15 tej dziś dalszy ciąg scenek rodzajowych i o ile nie wystraszę się Słońca, uderzam znowu pod Ratusz. No i do Galerii...
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-23, 11:03   

No to prawdopodobnie do zobaczeniu Franku. Jeśli się nad wode nie wybiore nigdzie to ide popatrzeć.

Hmm... Ty zachwalasz walki, a z kolei moja Kasia, która była wczoraj też, mówi że strasznie to powoli wyglądało i w ogóle jakoś jej nie zachwyciło. Ale że to starzy znajomi z CHPŚ'ia to ide popatrzeć.

Co do promocji i zainteresowania..
Jak my organizowaliśmy turniej, to też niewielu ludzi wiedziało o tym. Chodziliśmy z plakatami, ale mało kto pozwolił nam je rozwieszać [za słupy ogłoszeniowe trzeba płacić, a kasy nie było tyle, w sklepach tylko nieliczni]. Także w zasadzie ludzie nie mieli skąd się dowiedzieć o tym.
Takoż i teraz. Ja widziałem ze 2 plakaty na mieście, no i w necie. I tyle O.o Mało ludzi się o tym dowie, z tej niewielkiej części połowy to nie zainteresuje i już, pusto na rynku.

Ale ja się pomimo skwaru wybiore i przypomne sobie lata świetności :D [Ale bym sobie z nimi powalczył :mrgreen: ]

Franek a skąd Ty wytrzasnąłeś określenie "dwurak"?
1. Miecze półtoraręczne nazywaliśmy półtorakami, ale obóręczne [dwójki] nigdy nie były "dwurakami" O.o
2. Uwierz mi, to na pewno nie były dwójki, tylko półtoraki :D To nic że trzymali je obórącz. Tak się je trzyma. Ale to na pewno nie były dwójki :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-23, 11:37   

Derian napisał/a:
No to prawdopodobnie do zobaczeniu Franku. Jeśli się nad wode nie wybiore nigdzie to ide popatrzeć.


Skwar mnie przeraża, nie wyrabiałem wczoraj, ale bardzo chcialem uczestniczyć. Podziwiam tych ludzi za to, że opancerzyli się w ten skwar. A druga strona ratusza jakby zacieniona była, ale mniejsza - do zobaczenia :) .


Derian napisał/a:
Hmm... Ty zachwalasz walki, a z kolei moja Kasia, która była wczoraj też, mówi że strasznie to powoli wyglądało i w ogóle jakoś jej nie zachwyciło. Ale że to starzy znajomi z CHPŚ'ia to ide popatrzeć.


BO po prostu wiem, ile to waży i wiem, że w filmach wykorzystuje się różne tricki, aby takim scenom nadać więcej dynamiki i drapieżności. Zreszta przecież oni nie mieli się pozabijać :) . Kwestia zachwytu raczej wynika moim zdaniem z pogody towarzyszącej imprezie i godziny jej organizacji. Nawet jeden z rycerzy, bodajże Maksimus, który przez jakiś czas pełnił funkcję Mistrza Ceremonii mówił, że w czasach średniowiecza takie turnieje odbywały się rankiem albo wieczorem, aby właśnie uniknąć efektu patelni.

Derian napisał/a:

Co do promocji i zainteresowania..
Jak my organizowaliśmy turniej, to też niewielu ludzi wiedziało o tym. Chodziliśmy z plakatami, ale mało kto pozwolił nam je rozwieszać [za słupy ogłoszeniowe trzeba płacić, a kasy nie było tyle, w sklepach tylko nieliczni]. Także w zasadzie ludzie nie mieli skąd się dowiedzieć o tym.


Ja się dowiadywałem z reguły po fakcie z działów kronikarskich naszej prasy lokalnej...

Derian napisał/a:

Takoż i teraz. Ja widziałem ze 2 plakaty na mieście, no i w necie. I tyle O.o Mało ludzi się o tym dowie, z tej niewielkiej części połowy to nie zainteresuje i już, pusto na rynku.


Słupy w rynku są oblepione, tablice w okolicy Westerplatte i Brzechwy - echo. Westerplatte to mój rejon, Brzechwy, to rejon znajomych. Oni NIC nie wiedzieli....


Derian napisał/a:

Franek a skąd Ty wytrzasnąłeś określenie "dwurak"?
1. Miecze półtoraręczne nazywaliśmy półtorakami, ale obóręczne [dwójki] nigdy nie były "dwurakami" O.o
2. Uwierz mi, to na pewno nie były dwójki, tylko półtoraki :D To nic że trzymali je obórącz. Tak się je trzyma. Ale to na pewno nie były dwójki :P


Dwurak to bardzo popularne określenie używane w środowisku graczy RPG i Warhammera bitewnego.
Co ciekawsze, bardzo popularyzowane przez starszego brata jednego z członków Waszego Bractwa :) . A co do tego, czy to nie były dwruaki - no może i tak, ale zaraz wkleję kilka fotek - jest tam też takie ze "Zbrojowni"

Vive le Roi!!! Znaczy pozdrawiam

Franco Zarrazzo vel Jacques le Horesque'a, Duc de Rivage, Obrońca Wiary, Ostatni Obrońca Camelotu.
0 UP 0 DOWN
 
Brodacz 
O_o



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-07-23, 11:44   

Derian napisał/a:
Ale ja się pomimo skwaru wybiore i przypomne sobie lata świetności :D [Ale bym sobie z nimi powalczył :mrgreen: ]


Oj równiez bym kogoś przechcił jedynką :D Już zapomniałem jaka to przyjemność i odrobinka adrenalinki :)

Cytat:
Franek a skąd Ty wytrzasnąłeś określenie "dwurak"?
1. Miecze półtoraręczne nazywaliśmy półtorakami, ale obóręczne [dwójki] nigdy nie były "dwurakami" O.o
2. Uwierz mi, to na pewno nie były dwójki, tylko półtoraki :D To nic że trzymali je obórącz. Tak się je trzyma. Ale to na pewno nie były dwójki :P


Tutaj się zgodze z Derianem. Nasze nazewniectwo różniło się troszkę.

A i tak jak Derian napisał nie walczyli dwuręcznymi mieczami. To były "półtoraki" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-23, 11:56   

Moja ulubiona fota z wczoraj:



I inne:





0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-07-23, 12:32   

Farnku to są półtoraki :P Brodasz zapewne się ze mną zgodzi.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Dwurak to bardzo popularne określenie używane w środowisku graczy RPG


:] Musze to komentować czy sam wiesz o co chodzi... :P

A btw. Franku, czy to na pewno ChPŚ, z Oławy? :> Po co oni te przyłbice pozamykali :P Patrze i patrze i mi barwy nie odpowiadają :P Ten z pierwszego zdjęcia najbardziej. Chyba że ja jakiś dziwny jestem ;)

A btw2. Maksimus, czy może jednak Markus? :P

Aaa, jednak to nasza Chorągiew :P Na drugim zdjęciu z tyłu widać chłopaczka, w zielono białej szachwonicy...
Ostatnio zmieniony przez Derian 2006-07-23, 12:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-23, 13:32   

Nie jestem obeznany w heraldyce i ilości chorągwii na naszych ziemiach. Po prostu sympatyzuje z tym ruchem jako bretończyk z krwi /wychowanek WFB/ i stary fantasta - kiedy powstawały zalążki bractw, byłem jeszcze czynnym uczestnikiem fandomu w Polsce. Zdaje się, że wspominano o Lewinie /chyba ktoś tam herbu Jastrząb z Lewina/ i naszym własnie lokalnym bractwie. Zresztą pewnikiem osoby bardziej kompetentne tu czy tam coś napiszą.
Co do półtoraków, to chyba macie rację, zaraz dodam zdjątko z pojedynku, który opacznie wyolbrzymiłem do "dwuraków" /sorki, ale lubię to określenie ;/:




Co do RPG - grałem raptem ze 2-3 razy i nie mogę mieć obiektywnego zdania. Raczej skupiłem się na kreowaniu własnego miniświata figurek rycerzy i knechtów do armiii Bretonni do WFB. Gdzieś tutaj na forum jest kilka ich zdjęć, w tym też knechtów-łuczników ubranych w tuniki z herbem Brzegu. Bo przecież oczywiście z racji tego hobby stworzyłem kolejne alter ego i w świecie WFB znany byłem jako Duc de Rivage, Książe Brzeski. Postaram się dziś podrzucić kilka figurek na Rynek.

Kilka można obejrzeć tu:

http://www.coolminiornot....c%20de%20Rivage

Nota bene poszukuję jednej z dwóch przedstawionych tam na jednym zdjęciu czarodziejek - ktoś mi ją po prostu gwizdnął, a to jedna z moich ulubionych figurek...

A jak by Ci się podobała idea proklamowania Księstwa Brzeskiego ?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-07-23, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-07-24, 10:40   

Franco a ty nie widziałeś nigdy wcześniej trzepotu ??? przeciez trzepot w tej samej formie jest grany prawie co roku od ok 10 lat....

hmm dziwne dziwne....

ale pozdrawiam ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-07-24, 10:45   

Nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Tak właśnie wygląda promocja imprez w naszym mieście, vide kilka postów wyżej promocja jarmarku. Do przestawień TDNu przekonała mnie jedna młoda i piękna panna, która swoją postawą i rozmowami potrafiła zmienić trochę mój brzegukulturopogląd. Do tego nie czyniła tego z ukrycia, tylko czasami nawet en face :) . Pozdrawiam ją przede wszystkim, ale Ciebie też:).]

Dodane:

PS
Ale dlaczego to pytanie skierowałeś tylko do mnie? Zapytaj kto z Forumowiczów do tej pory widział "Trzepot" albo wiedział o jego istnieniu? Grupa ludzi z którymi siedziałem też widziała to pierwszy raz, mało tego - uważaliśmy to za przedstawienie premierowe, zresztą sposób jego dedykacji wskazywał na to. Nie wydaje Ci się to dziwne? Że nie tylko ja, ale masa dorosłych osób nie wie o istnieniu tak spektakularnego przedstawienia ?

dodane II
PPS
A jedna z tych osób mieszka w centrum, uczestniczy w życiu kulturalnym, mało tego, nawet czynnie, bo występuje czasami tu i tam. Nawet na deskach BCKu... Nie wydaje Ci się to dziwne? Bo mi bardzo...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-08-20, 11:20, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 07, 2006r, 22, 23, jarmark, sredniowieczny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu