Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
strona internetowa Barbary Mrowiec
Autor Wiadomość
tato 



Wiek: 95
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 211 / UP 55



Wysłany: 2010-11-16, 20:10   

to gdzie ta twoja mama ???
może odpowie na konkretne pytania, które już tutaj padły, np. : jak ocenia podjęcie się budowy stadionu ?
a ja dodam jeszcze:
1. czy nauczyciele, którzy osiągnęli wiek emerytalny nadal powinni blokować miejsca pracy młodym nauczycielom ?
2. czy utrzymywanie na siłę takiej ilości szkół nie jest przypadkiem po to aby nauczyciele nie tracili pracy, bo chyba nie ma to nic wspólnego z dobrem uczniów, skoro klasy są nadal trzydziestoosobowe ?
3. jak rozwiązać problem bezrobocia w Brzegu, bo coś chyba na ten temat wie, skoro pełni taką intratną funkcję społeczną.
4. Dlaczego, mimo tylu programów wspierających bezrobocie, nadal jest ono tak wysokie ?
p.s.
Panie Pawiliński wiadomo, że swój swojego chwali :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-17, 08:10   

Ja również liczę na odpowiedź na pytania zadane do kandydatki parę postów wyżej, a do tej pory ich nie otrzymałem mimo iż nikogo nie oczerniałem ! Mogę liczyć na odpowiedź ?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 09:06   

Rozumiem Twoje zacietrzewienie, ale politykiem to Ty nie będziesz. Chciałem deliktanie zwrócić uwagę, że takimi wpisami możesz robić mamie krzywdę. Ech, ta młodość ...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-17, 19:32   

szrrrek napisał/a:
Chciałem deliktanie zwrócić uwagę, że takimi wpisami możesz robić mamie krzywdę.

Watpie.
Takze zdenerwowalbym sie, gdyby ktos bezpodstawnie insynuowal kumoterstwo i klamstwo mojej matki. Wypowiedz Mrowy, choc emocjonalna, jest niczym w porownaniu do tego, co zaserwowal uzytkownik tato.
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 19:47   

szrrrek napisał/a:
Rozumiem Twoje zacietrzewienie, ale politykiem to Ty nie będziesz.


Póki co nie zamierzam :wink:

Cytat:
Chciałem deliktanie zwrócić uwagę, że takimi wpisami możesz robić mamie krzywdę.


Nie koniecznie, każdy postrzega moją osobę indywidualnie, nie podszywam się pod mamą, wyraźnie się odcinam od jej wypowiedzi i sam odpowiadam za swoje słowa. To co komuś odpisuję to moje własne zdanie na temat tej osoby i jej wypowiedzi.

Cytat:
Ech, ta młodość ...
jest piękna, więc pozwól mi się nią nacieszyć, bo zapewne szybko przeminie...
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 20:10   

Mrówa napisał/a:
Nie koniecznie, każdy postrzega moją osobę indywidualnie, nie podszywam się pod mamą, wyraźnie się odcinam od jej wypowiedzi i sam odpowiadam za swoje słowa. To co komuś odpisuję to moje własne zdanie na temat tej osoby i jej wypowiedzi.


Tzn. moja mama nie ma żadnego wpływu na moje wypowiedzi
0 UP 0 DOWN
 
b.mrowiec 


Wiek: 76
Dołączyła: 15 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 20:17   

tato napisał/a:
to gdzie ta twoja mama ???
może odpowie na konkretne pytania, które już tutaj padły, np. : jak ocenia podjęcie się budowy stadionu ?
a ja dodam jeszcze:
1. czy nauczyciele, którzy osiągnęli wiek emerytalny nadal powinni blokować miejsca pracy młodym nauczycielom ?
2. czy utrzymywanie na siłę takiej ilości szkół nie jest przypadkiem po to aby nauczyciele nie tracili pracy, bo chyba nie ma to nic wspólnego z dobrem uczniów, skoro klasy są nadal trzydziestoosobowe ?
3. jak rozwiązać problem bezrobocia w Brzegu, bo coś chyba na ten temat wie, skoro pełni taką intratną funkcję społeczną.
4. Dlaczego, mimo tylu programów wspierających bezrobocie, nadal jest ono tak wysokie ?
p.s.
Panie Pawiliński wiadomo, że swój swojego chwali :wink:

Stadion - inwestycja na ukończeniu jest faktem dokonanym. Koszty utrzymania stadionu spadają na barki następców. Podwyżki cen mediów - jestem przeciw. Wywóz nieczystości: woda, ścieki, itp. to koszty utrzymania spółek komunalnych. Obecna Rada pozostawiła nam spuściznę w postaci uchwał, które wejdą w życie w roku 2011. czy nowej radzie uda się uchylić te niekorzystne dla mieszkańców?- jestem za.
1. Z nauczycielem można rozwiązać stosunek pracy dopiero gdy osiągnie wiek 65 lat (art.23, ust.1 pkt 4 KN). Wcześniejsze przejście nauczyciela na emeryturę to uprawnienie, z którego nauczyciel może skorzystać, lecz nie musi. Zatrudnienie nauczycieli będących na emeryturze to rzadkie przypadki i mają one miejsce wtedy, gdy w szkole brak nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami do nauczania odpowiedniego przedmiotu a posiada te kwalifikacje nauczyciel emeryt. Dotyczy to placówek oświatowych wszystkich szczebli.
2. 30 osobowe klasy świadczą min. o braku miejsc w szkole. Są one również wynikiem kształtowania kosztów utrzymania szkoły a także możliwości podziału na grupy. Liczba szkół w Brzegu jest już ograniczona: 3 szkoły podstawowe ( Nr 1,3,5), 2 gimnazja (Nr 1,3) oraz 2 zespoły szkół (Nr 2 z oddziałami sportowymi i Nr 4 z oddziałami integracyjnymi). Niż demograficzny jest zjawiskiem okresowym. Po roku 2012 zaznacza się wzrost liczby dzieci w wieku obowiązku szkolnego. Obiektów szkolnych raz zlikwidowanych jak uczy życie już nie odzyskamy. Czyż nie świecą pustkami i nie niszczeją w Brzegu piękne obiekty, jak np. Gimnazjum Piastowskie.
3."Miałeś chamie złoty róg ostał ci się tylko..." Brzeg miasto zamknięte bez terenów inwestycyjnych i inwestorów tworzących miejsca pracy. Brzeg to miasto, w którym funkcjonowało 11 dużych zakładów przemysłowych. W ciągu 20 lat zniknęły zakłady pracy, których nie można było dofinansować, ponieważ byliśmy w strefie rolniczej, utworzyć akcjonariatów pracowniczych, mimo że o to zabiegały. Straciliśmy Skarbimierz "złotą żyłę terenów inwestycyjnych", straciliśmy Czerwone Koszary, gdyż lepiej było pozbyć się problemu pojarowskiego. O tym decydowali burmistrzowie, zarządy i radni kolejnych kadencji. Przez wiele lat można było usłyszeć "miasto nie ma zdolności kredytowe" by zająć się remontem mieszkań na Czerwonych Koszarach, a to byłyby miejsca pracy do dnia dzisiejszego. Indywidualne rozgrywki personalne włodarzy miasta doprowadziły do tego, że mamy piękny obraz niszczejącego, zabytkowego obiektu na ul. B. Chrobrego - tam też były miejsca pracy.
4. Brzeg to jedno z trzech miast w tzw. "księżycu biedy". Co cóż Nysa zaczęła się rozwijać - została dofinansowana, Namysłów także. Natomiast Brzeg i powiat- stopa bezrobocia w marcu 2010 przez WUP wynosiła 19,7%. Niestety na brzeskim rynku pracy w skali powiatu mamy niewielką liczbę ofert pracy 1071 w roku 2009. W marcu 2010 liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 6446 osób. Należy zaznaczyć, że oferty pracy zgłaszane przez pracodawców zawierają propozycję wynagrodzenia w większości na poziomie najniższej krajowej. Nie motywują one do podjęcia pracy. W związku z powyższym PUP podejmuje działania w kierunku utrzymania aktywności na rynku pracy obejmują:roboty publiczne, staże, szkolenia realizowane w ramach projektów unijnych.
W marcu 2010 wysokość środków pozyskanych przez PUP Brzeg wynosiła 16.445.465.00 zł
Wykorzystywanie środków unijnych w ramach EFS to podstawowe kierunki działania w roku 2010. Wspierając rozwój małej przedsiębiorczości w roku 2009 utworzono 601 miejsc pracy w tym 387 mikro przedsiębiorstw. Podjecie działań w kierunku utworzenia spółdzielni socjalnych w powiecie brzeskim wzorem Strzelec Opolskich, Nysy, Byczyny ( już funkcjonujących w woj. opolskim) to tez szansa pracy dla osób z pogranicza wykluczenia społecznego.
Mam nadzieje, że wyczerpałam temat. Pozdrawiam i zapraszam do głosowania!
0 UP 0 DOWN
 
mad23 


Wiek: 76
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 9 / UP 4



Wysłany: 2010-11-18, 10:36   

Wielce szanowny Panie tato i szrrrek . Patrząc na wasze lata to na pewno już wystąpiły objawy "starczego uwiądu mózgu". W tym wieku pilnuje się czy pielucha jest sucha i czy rano włożylem "zęby". Moja polemika. taka jak wasze posty
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 10:41   

Bez obrazy ale czemu w naszych radach miasta, powiatu zawsze zasiada i pcha się w wyborach tylu nauczycieli ? A gdzie ludzie po zarządzaniu organizacjami ? ekonomii ? marketingu ? politologi ? "Lata się zmieniają a komisja ciągle ta sama" - PSY
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-18, 16:01   

Ironman napisał/a:
Ja również liczę na odpowiedź na pytania zadane do kandydatki parę postów wyżej, a do tej pory ich nie otrzymałem mimo iż nikogo nie oczerniałem ! Mogę liczyć na odpowiedź ?


Odpwiedzi otrzymałeś ;)

Ironman napisał/a:
Bez obrazy ale czemu w naszych radach miasta, powiatu zawsze zasiada i pcha się w wyborach tylu nauczycieli ? A gdzie ludzie po zarządzaniu organizacjami ? ekonomii ? marketingu ? politologi ? "Lata się zmieniają a komisja ciągle ta sama" - PSY


A tutaj bardzo rzeczowo się do nich odniosłeś... zaprawdę wysoki poziom dyskusji
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 18:05   

mad23 napisał/a:
Wielce szanowny Panie tato i szrrrek . Patrząc na wasze lata to na pewno już wystąpiły objawy "starczego uwiądu mózgu". W tym wieku pilnuje się czy pielucha jest sucha i czy rano włożylem "zęby". Moja polemika. taka jak wasze posty

Ja bardzo przepraszam, czy my się znamy? Pewnie też już zaczyna się skleroza. Pamiętam, gdzieś koło 60-tki juz sie zaczęło. Ale w zasadzie o co Tobie chodzi?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 18:06   

A.Mason napisał/a:
Takze zdenerwowalbym sie, gdyby ktos bezpodstawnie insynuowal kumoterstwo i klamstwo mojej matki. Wypowiedz Mrowy, choc emocjonalna, jest niczym w porownaniu do tego, co zaserwowal uzytkownik tato.

Zdecydowanie nie popieram komentarzy "taty".
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: barbary, internetowa, mrowiec, strona


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu