Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakaz palenia od 15.11.2010r. - poniedziałek
Autor Wiadomość
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:20   

Fakt faktem - jak mocno byśmy się starali, nie dogodzimy i palącym, i niepalącym.
Można tu przytoczyć na prawdę mnóstwo za i przeciw, ale wydaje mi się, że jednak wartością najwyższą w tej debacie i tak powinno być (i jest[?]) zdrowie, co jest najsilniejszym argumentem przeciw paleniu.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:21   

Na ulicy wdychasz dym? A wiesz co jeszcze? Spaliny samochodów czy z kominów są bardziej szkodliwe, to też zakazać?

Iwonko, są też inne trucizny, ale o nich się nie mówi.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:23   

Nie zbaczajmy z tematu, mówimy teraz o paleniu, a nie o zatruwaniu środowiska spalinami czy innymi tego typu...!
Zaraz jeszcze ktoś przytoczy jakiś argument z alkoholem, marihuaną i będzie komplet. :roll:

Edit: Yasiu, wiem że są, ale temat dotyczy palenia i tego się trzymajmy. Trzeba zacząć w jakiś sposób je eliminować, a myślę, że zakaz palenia jest dobrym krokiem naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-11-13, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:24   

Ale to jest równie ważne, gdyż Ninie przeszkadza kilka osób z papierosami na ulicy a nie kilka set bardziej trujących aut.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:26   

Ale poczekaj yasiu, :mrgreen:
Od czegoś trzeba zacząć. Łatwiej wyeliminować
yasiu napisał/a:
kilka osób z papierosami na ulicy
niż
yasiu napisał/a:
kilka set bardziej trujących aut.
na ulicy, ot co!
I nadal będę podkreślała zdrowie jako wartość nadrzędną w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-11-13, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-11-13, 14:27   

Ktoś wyżej napisał że ustawa dobra tylko zależy jak będzie wykonana. Otóż.... nie będzie wykonywna ;) A to dlatego, że w nowelizacji zapisów o straży miejskiej przeoczono... uprawnienie do karania mandatem za wykroczenie zapisane w ustawie. Dobre, co?

Sytuacja jest tymczasowa, ale jak widać jest u nas bałagan w prawie - podobnie jak z wielką ustawą o ruchu na drogach wewnętrznych. Aby obowiązywał przepis - kierowca musi wiedzieć gdzie wjeżdża czyli musi być znak - taki znak nie istnieje więc przepis nie działa. I jeszcze raz: dobre, co ? ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:29   

Ale poczekaj Iwonko, ok podam inny argument, wkurzają mnie wyperfumowane kobiety za którymi ciągnie się zapach jak smród po gaciach, w dodatku jest bardzo intensywny. Jak Ci taka wsiądzie do autobusu czy pociągu to aż głowa boli. Co Ty na to?


Przykładów podam jeszcze wiele jak trzeba. Trzeba uszanować obie strony i jak niepalący nie chce czuć dymka to niech idzie do lokalu dla niepalących, a nie z uporem maniaka wchodzi tam gdzie się pali i krzyczy.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:31   

yasiu napisał/a:
Iwonko, ok podam inny argument, wkurzają mnie wyperfumowane kobiety za którymi ciągnie się zapach jak smród po gaciach, w dodatku jest bardzo intensywny. Jak Ci taka wsiądzie do autobusu czy pociągu to aż głowa boli. Co Ty na to?

Nie uważam to za dobry argument, gdyż iż zapach perfum nie niszczy Twojego zdrowia. A i z pewnością - jaki by nie był - jest przyjemniejszy od dymu papierosowego.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:32   

Ale poczekaj, zdziwię Cię teraz, utrwalacze zapachu są szkodliwe ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:33   

yasiu, niewspółmiernie w stosunku do dymu papierosowego!
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:37   

Ale od czegoś trzeba zacząć :P

Zadam pytanie, skoro pomimo zakazu zatrzymywania się i postoju zatrzymasz tam swój pojazd, liczysz się z mandatem, prawda?

Czyli jak wchodzisz do lokalu dla palących musisz liczyć się z utratą zdrowia. Macie wybór, w Brzegu jest sporo lokali gdzie się nie pali.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:41   

Ach, ta dyskusja do niczego nas nie doprowadzi Jaśku! I tak każdy zostanie przy swoim stanowisku i przekonaniach. :P
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-11-13, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 14:44   

Dlatego uszanujmy wolę jednej i drugiej strony, niech właściciel zdecyduje czy jest to lokal dla palących czy niepalących. Wtedy karać ile wlezie jak się złamie takie postanowienie.

Iwonko więc nie kręć tylko uszanuj obie strony :)
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2010-11-13, 17:04   

Nina napisał/a:
Ja do tego dodałabym jeszcze zakaz palenia na ulicach xD chcą sie truć, niech to robią, ale we własnych domach...



Wiesz powiem ci jedno, co to tej ustawy jestem na tak - chociaż palę juz bardzo długo, nie przeszkadza mi to, ale powiedz mi jedno : Jesli ide sobie ulicą (np.spacer) to jaki masz problem, że ktos pali ?? Przecież to swierze powietrze i za kilka sekund nie czuć.
Przecież w twarz na ulicy ci nie dmuchają, wiec o co kaman ?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-13, 18:00   

bandit napisał/a:
Nina napisał/a:
Ja do tego dodałabym jeszcze zakaz palenia na ulicach xD chcą sie truć, niech to robią, ale we własnych domach...



Wiesz powiem ci jedno, co to tej ustawy jestem na tak - chociaż palę juz bardzo długo, nie przeszkadza mi to, ale powiedz mi jedno : Jesli ide sobie ulicą (np.spacer) to jaki masz problem, że ktos pali ?? Przecież to swierze powietrze i za kilka sekund nie czuć.
Przecież w twarz na ulicy ci nie dmuchają, wiec o co kaman ?


jestem niepalący i mi generalnie nie przeszkadza że ktoś pali na powietrzu, jeżeli idę za taką osobą i dym leci na mnie to chwile przystanę lub idę na drugą stronę ulicy, wiec jak dla mnie mogą sobie palić, co do lokalu jestem tu radykalny nie powinno się palić i tyle, palacze zapominają ze są pracownicy którzy nie palą a są zmuszeni przebywac w tym dymie. Palacze niech wyjdą na zewnątrz i tam niech palą będzie to dla ich zdrowia lepsze bo raz że nie będzie im się tak często chciało iść zapalić bo w końcu to kłopot zwłaszcza wtedy gdy jest zimno.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 15.11.2010r., od, palenia, poniedzialek, zakaz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu