Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[19.11.2010] Wystawa Anny Grzesiowskiej
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-11, 22:27   [19.11.2010] Wystawa Anny Grzesiowskiej

Dnia 19.11.2010 (piątek) o godz. 18.00 w Galerii BCK otwarcie wystawy malarstwa, rysunku i ceramiki Anny Grzesiowskiej

Poniżej wywiad z autorką.

Cytat:
Czym się Pani na co dzień zajmuje?

Jestem bardzo zajęta. Uprawianie Sztuki jest zajęciem pochłaniającym cały czas i energie artysty .W czasie gdy tego nie robię, uczę się, czytam, uprawiam ogród i chodzę z psami na spacery.

2. Co Pani skończyła - tzn. jakich szkół jest pani absolwentką? Czy były jakieś ważne wystawy w Pani życiu o których chciałaby Pani napisać. (Pani wystawy)

Ukończyłam wrocławską PWSSP. Każda moja wystawa, była dla mnie ważna .W konkretnym czasie i miejscu, powstawały prace tam i wtedy właśnie ważne. Przykładowo: "Walczyłam" tulipanami o wolność i pokój na świecie. Przywoływałam Anioły na pomoc. Rozmawiałam z maskami afrykańskimi o sensie życia. Malowałam "Antyobrazy" żeby sprowokować odbiorców do rozmowy. Namalowałam serię inspirowaną snami- żeby poszukać nieświadomej mnie.
3. Dlaczego zdecydowała się Pani na taki zestaw prac, a nie inny?

Wystawa jest to publiczny pokaz prac , które są wynikiem przemyśleń ,wizji, koncepcji na jakiś temat. Obecnie zajęta jestem , poszukiwaniami-można powiedzieć , człowieka w człowieku. Proces poszukiwań, trwa już jakiś czas, dlatego będzie na tej wystawie, wybór tylko, kilku prac, powstałych w przeciągu ostatnich dwóch lat. Wystawę nazwałam " Wewnątrz, zewnątrz i pomiędzy" nie bez powodu. W wyniku poszukiwań i obserwacji, doszłam do przekonania, że składamy się z wielu, często bardzo różnych wersji, samych siebie. Czasami jedna z nich dochodzi do głosu, czasem inna, a czasem pozostają w konflikcie. I to jest w wielkim skrócie, parę słów o 'wewnątrz". Część "Zewnątrz" mówi o naszym "splątaniu" z innymi ludźmi. Każde spotkanie z innym człowiekiem, pozostawia w nas ślad. Jest to, coś znacząco widocznego, jak ślady wychowania w danej rodzinie, religii, kulturze, lub coś ulotnego, jak np. prowadzona kiedyś rozmowa w pociągu. Ostatnie słowo tytułu "pomiędzy" , przyszło mi do głowy , na wspomnienie, pięknej opowieści z Tyrolu. Mówiła o wiedźmach, które jeździły na granicy wszystkiego. I tak powstały Szamanki. Szamanki, Wiedźmy, Czarownice to "Te Które Wiedzą". Jeśli wiedzą, to znaczy , że znają odpowiedź na pytanie, jak można spoić w całość , te wszystkie części nas.

4. Jak łączy Pani muzykę z obrazem i jaki wpływ na Pani twórczość ma muzyka.

Jeszcze nigdy nie inspirowałam się muzyką. Chętnie słucham i często, jednej płyty nie wyjmuje z odtwarzacza przez parę tygodni, ale z twórczością własną nigdy nie powiązałam utworów muzycznych.

5. Czy inspiruje Panią harmonia czy dysharmonia?

Na to pytanie nie potrafię dać satysfakcjonującej odpowiedzi. Tematem tej wystawy jest mnogość tego co w nas i tego co w innych, która tworzy dla każdego inną rzeczywistość. Inna rzeczywistość to też inne odczuwanie.
6. Czy rysunek w Pani ceramice jest naturalną zmianą dwóch przestrzeni z płaskiej kartki

Gdy chcemy cos zakomunikować, musimy użyć odpowiednich słów. Podobnie jest , moim zdaniem ze sztuką wizualną . Czasami lepiej "mówić" delikatną kreską, a czasami, forma wyciosaną w kamieniu. Staram się tak postępować.

7. Czy ceramika łączy się z malarstwem równolegle? Czy jest raczej bytem samodzielnym powstającym równolegle do działań z obszaru dwuwymiarowego?

Jeśli mówimy tu o tej, konkretnej wystawie, to jest oczywiście powiązana z malarstwem i rysunkiem, jako trzeci niezbędny człon .

8. Czy wpisuje się Pani w nurt Postmodernizmu?

Postmodernizm w Sztuce nie jest mi bliski , ale w filozofii już tak.

9. Czy jest Pani kontynuatorką (pozwolę sobie na formę żeńską) wcześniejszych nurtów? Jeśli tak to jakich?

Nie, nie czuje się kontynuatorką żadnych wcześniejszych nurtów , ale wiem, że noszę w sobie ślady spotkań z nimi. Obcowanie, ze Sztuką zawsze uczy i zmienia człowieka.
10. Jakich twórców Pani sobie ceni? Czy odnajdziemy ich w Pani twórczości?

Cenię bardzo wielu i często z bardzo różnych powodów. Nie jestem w stanie wymienić nazwisk , ponieważ ten wywiad zmienił by się w opowieść. Ogólnie, wszystkich którzy mnie poruszyli, nauczyli czegoś, zmusili do myślenia pod inny kątem. Czy są obecni w tym co robię - tak oczywiście.

11. Czy coś Panią łączy lub łączyło z Brzegiem?

Pamiętam dzień, kiedy pierwszy raz zwiedzałam Brzeg. Wszystko było wspaniałe, miasto i ludzie, których spotkałam. Nawet lody smakowały świetnie.

Rozmawiał Tomasz Fronckiewicz.

zaproszenie.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 149,24 KB

Szamanka 5.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 344,51 KB

Splatani 1.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 340,09 KB

splatani2.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 443,9 KB

jeden z wielu a1.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 493,89 KB

0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-21, 22:26   

Wystawa bardzo udana, na chwile obecną zamieszczę tutaj tylko jedno zdjęcie, reszta niebawem.
Jedna z prac pani Anny:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 19.11.2010, anny, grzesiowskiej, wystawa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu