Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Debata kandydató na burmistrzów Brzegu
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-09, 00:11   Debata kandydató na burmistrzów Brzegu

Przeczytałem dziś, ze odbyła się debata kandydatów na burmistrzów Brzegu. Większość z nich zgadza się, że najpilniejszą potrzebą inwestycyjną jest remont brzeskich ulic, budowa sal gimnastycznych, żłobka, etc. http://www.nto.pl/apps/pb...ORY01/134214583

Jeden kandydat jednak zabłysnął w moich oczach. Mianowicie imć Puszczewicz, nie pamiętam kim jest z wykształcenia, ale na pewno nie elektrykiem, zapowiedział, że
Cytat:
Osobiście za najważniejszą inwestycję, która ma kolosalne znaczenie dla Brzegu i powiatu brzeskiego, uważam budowę nowej linii energetycznej. To kluczowa inwestycja, gdyż bez odpowiednich zasobów energii elektrycznej nie ściągniemy do miasta poważnych inwestorów.

Zdumiało mnie to cokolwiek bo akurat to moja dziedzina.
Znalazłem taki dokument - o zgrozo na stronach Urzędu Marszałkowskiego, którego rzeczony kandydat jest dyrektorem generalnym, z którego wynika ni mniej ni więcej że:
Miasto Brzeg zasilane jest z dwóch stacji elektroenergetycznych: Hermanowice (jest to stacja el-en znajdująca się na wylocie z Brzegu na końcu ul. Włościańskiej) oraz stacji Pawłów (znajdującej się przy ul. Kruszyńskiej nieopodal naszego brzeskiego Przytuliska).
A dlaczego zadziwiające wydało mnie się odkrycie pana Puszczewicza? Bo stacje te nie są wcale dociążone! Zgodnie z dokumentem o którym pisałem wcześniej, stacja Hermanowice obciążona jest w... 48%, zaś stacja Pawłów w... zaledwie 29%!
Biorą pod uwagę upadek kilku sporych przedsiębiorstw na terenie Brzegu na przełomie lat 80 i 90, oraz nacisk na zastosowanie odbiorników elektrooszczędnych, które rekompensują w sporym stopniu wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną nie ma najmniejszej potrzeby - póki co - budowę linii energetycznej.

Panowie doradcy z PO, ja rozumiem, że kandydat nie może znać się na wszystkim, że musi mieć doradców, ale panowie doradcy - nie wyprowadzajcie swojego kandydata w pole!
A pisanie:
Cytat:
Bez niej nie ma co myśleć o powstaniu nowych zakładów w Brzegu, Skarbimierzu czy na węźle autostradowym pod Przylesiem.
jest czystym pogrążaniem się. W groteskę.
Ale pisanie, że
Cytat:
Bez niej nie ma mowy o nowym moście na Odrze.
to już w ogóle jakiś babo straszny! Co ma most do linii elektroenergetycznych? Dlaczego bez nowej linii elektroenergetycznej nie ma mowy o moście? Przeprawa należy się miastu bo samochody rozjeżdżają starówkę i nie ma to absolutnie nic a nic wspólnego z dodatkową linią energetyczną, gazową czy wodną! Moim skromnym zdaniem jest to tworzenie mitu, który miałby posłużyć w przyszłości za (kiepską) wymówkę: no tak, nie starałem się o przeprawę mostową, bo nie mamy nowej linii elektroenergetycznej :) Takie bluźnierstwa powinny być zabronione :P
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-09, 06:32   

aleś się czepił jednego kandydata :roll:
Nie wchodząc w polemikę z tym co napisałeś, przyjrzyjmy się co powiedział inny kandydat :wink: kandydat SLD :

Cytat:
Doprowadzę m.in. do rozbudowy żłobka miejskiego, dwóch sal przy szkołach podstawowych i systematycznych remontów chodników i ulic zaczynając od centrum miasta (jednocześnie będziemy przy tym wykonywali ścieżki rowerowe).Wówczas zechcę zrealizować parking wielopoziomowy pomiędzy ul. Reja i Dzierżonia, budowę mieszkań socjalnych, remont amfiteatru, wybudowanie planowanej przystani rzecznej. Będę też starał się doprowadzić do wprowadzenia do planu krajowego budowy przeprawy przez Odrę.


i to wszystko podczas jednej kadencji :shock2:


Cytat:
parking wielopoziomowy pomiędzy ul. Reja i Dzierżonia,

no jak dla mnie poroniony pomysł <mur1> , pozwolę sobie zacytować jednego z forumowiczów

Brzeski napisał/a:
Albo się stawia na ruch pieszy albo się buduje parkingi. Nie da się osiągnąć spokojnej, cichej, ludzkiej starówki, gdy się w sam środek miasta planuje wstawić parkingi mające zaspokoić zapotrzebowanie na parkowanie.
Chyba, że masz zamiar zbudować jakieś centrum handlowe typu Bielany. Ale to należałoby najpierw wyburzyć Stare Miasto.


toż to kiełbasa wyborcza i w dodatku zepsuta <nie>
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 07:06   

"Budowa parkingów jest niezbędna dla: zarówno sprawnej komunikacji w miastach, dla rozwoju miast oraz dla poprawy bezpieczeństwa na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obecnie z powodu braku parkingów lub ich zbyt małej ilości kierowcy parkują przy drogach dojazdowych, przy hydrantach utrudniając ewentualną interwencję np. straży pożarnej, czy dojazd karetek pogotowia."
Cytat:
toż to kiełbasa wyborcza i w dodatku zepsuta

Zgadnij, trollu, kogo zacytowałem :-P
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-09, 07:15   

Marcim B. napisał/a:
"Budowa parkingów jest niezbędna dla: zarówno sprawnej komunikacji w miastach, dla rozwoju miast oraz dla poprawy bezpieczeństwa na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obecnie z powodu braku parkingów lub ich zbyt małej ilości kierowcy parkują przy drogach dojazdowych, przy hydrantach utrudniając ewentualną interwencję np. straży pożarnej, czy dojazd karetek pogotowia."
Cytat:
toż to kiełbasa wyborcza i w dodatku zepsuta

Zgadnij, trollu, kogo zacytowałem :-P


Nie kwestionuję potrzeby budowy parkingu - oczywista potrzeba - ale nie w tym miejscu trollu LSD -owski :evil:
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-09, 08:39   

Bartek T.,

Każdy rozumie wypowiedzi innych tak jak pozwala mu na to jego wiedza i doświadczenie. Dlatego nie dziwię się, że młody człowiek nie bardzo rozumie, że inwestycji nie można zrealizować bez potężnych środków finansowych.

Wypowiedź p. Puszczewicza zmierzała do wskazania pewnych możliwości pozyskania tych środków poprzez stwarzanie odpowiednich warunków dla rozwoju przedsiebiorczości. I to najlepiej z dużym kapitałem, bo za dużym kapitałem idą duże podatki, a stąd pieniądze na inwestycje w mieście. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i próbuje realizować inwestycje w oparciu o zamki z piasku lub dobre chęci kandydata, to od razu powinniśmy takiej osobie podziękować. Są to to tylko mrzonki i mydlenie oczu wyborcom. Prawdziwy polityk powinien patrzeć daleko w przyszłość, a nie tylko na jedną kadencję.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 08:58   

kriss napisał/a:
ale nie w tym miejscu trollu LSD -owski

Potrafisz wskazać inne, które należy do miasta?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-09, 09:05   

Marcim B. napisał/a:
kriss napisał/a:
ale nie w tym miejscu trollu LSD -owski

Potrafisz wskazać inne, które należy do miasta?


Dalej widać w wypowiedziach niektórych forumowiczów KRÓTKOWZROCZNOŚĆ. Martwią się, gdzie ma powstać parking, a nie skąd wziąć na to pieniądze. Jestem przekonany, że jeżeli będą środki na budowę parkingu, to z pewnością da się uzgodnić z Radnymi i obywatelami Brzegu, gdzie on ma powstać.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 09:18   

szrrrek napisał/a:
Martwią się, gdzie ma powstać parking, a nie skąd wziąć na to pieniądze

My się o to nie martwimy. My to wiemy :wink: Z litości nie zapytam o źródła finansowania platformianych fanaberii z waszego "programu" :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-09, 09:48   

Marcim B. napisał/a:
]
My się o to nie martwimy. My to wiemy :wink:


w Skarbimierzu ? za Twojego wójtowania ? :lol:
No to nie doczekamy się ani jednego ani drugiego :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-11-09, 10:39   

Widzę, że kampania wyborcza zaczęła się na dobre. Wszyscy obiecują ile się da, każdy twierdzi, że przeciwnik obiecuje gruszki na wierzbie choć sam obiecuje jeszcze więcej i jeszcze mniej realnie.
Z tego co poczytałem o "pomysłach" kandydatów to nie wysilili się zbytnio. Takie programy można by było spokojnie "naskrobać" po lekturze forum i zorientowaniu się na co ludzie się skarżą... i obiecać załatwienie sprawy. W większości pomysły się pokrywają.
Wyjątkiem jest chyba K. Puszczewicz, który zagalopował się trochę z tą linią, choć nie byłbym tak krytyczny ja Bartek T. Poczekałbym na sprecyzowanie i odniesienie się do liczb wyżej przedstawionych.
Natomiast w obiecywaniu prym wiedzie jednak J. Gil. Jakże wielki rozmach :!: :lol: A pamiętam jeszcze jak podczas kampanii prezydenckiej w forumowych dyskusjach najgłośniejsi w krytykowaniu składania obietnic byli właśnie lewicujący forumowicze. A tu tyle papki wyborczej i co? Poklask :lol: Do tego jakże styl odmienny od lewicowej kampanii prezydenckiej Pięknego Grzesia :D
Marcim B. napisał/a:
Zgadnij, trollu,...
Przypomina to raczej język innego z ugrupowań opozycyjnych :lol:

A tak wracając do głównego wątku, patrzę na te kandydatury i co jedna to "lepsza"... załamać się idzie :cry: I żeby nie było... bez wyjątku.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 10:57   

Zbychoo napisał/a:
tu tyle papki wyborczej i co?

http://puszczewicz.platfo..._2011_2014.html
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-09, 11:30   

Marcim B. napisał/a:
Zbychoo napisał/a:
tu tyle papki wyborczej i co?

http://puszczewicz.platfo..._2011_2014.html


Pokaż taki plan zamierzeń LSD! Gdzie on jest? Mówicie tylko, że jest, ale gdzie? Gdzie wieloletnie plany?
Życie oczywiście zweryfikuje, czy wszystkie z nich będą istotne za kilka lat, ale chociaż jest o czym dyskutować. Tylko nie odpisujcie, to nie kartkówka w szkole :)
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-11-09, 12:28   

Marcim B. napisał/a:
Zbychoo napisał/a:
tu tyle papki wyborczej i co?

http://puszczewicz.platfo..._2011_2014.html

I co niby ma mi ten link uświadomić :?: Że Puszczewicz reprezentuje podobny poziom do Gila :?: Przecież ja temu nie zaprzeczam co jasno wynika z mojego poprzedniego wpisu, należałoby tylko przeczytać do samego końca.
Widzę, że mylnie bierzesz mnie za zwolennika PO, co jest szczególnie nietrafione pod kątem kandydata PO na burmistrza Brzegu. W tym "wyścigu" jestem jak najbardziej obiektywny bo każda z kandydatur wydaje mi się tak samo nieodpowiednia.
Ten właśnie obiektywizm nas odróżnia. Dla mnie każda obietnica jest tylko obietnicą, dla Ciebie Twój kandydat przedstawia program, a inni tylko obiecują (nawet gdy obiecują w większości to samo).
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-09, 12:40   

Zbychoo napisał/a:
Dla mnie każda obietnica jest tylko obietnicą, dla Ciebie Twój kandydat przedstawia program, a inni tylko obiecują (nawet gdy obiecują w większości to samo).


dokładnie , to jak w myśl powiedzenia - przyganiał kocioł garnkowi :P
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 13:15   

Zbychoo napisał/a:
Puszczewicz reprezentuje podobny poziom do Gila

Możemy mieć różne zdania, poglądy, czasem nawet na siebie warknąć, ale takiej obelgi darować nie mogę. Zrewanżuję się podobną - Zbychu reprezentuje poziom podobny do Shreka i Krissa :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrzow, debata, kandydato, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu